Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Usługa przenoszenia plików do danego katalogu (czy da się zrobić rozwijalne menu)???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 10 listopada 2011 - 08:46

Dokładnie, mam na myśli to czy dałoby się zrobić rozwijane menu dla tej akcji w programie Automator? Jak na razie tą usługę mam podpiętą pod prawy klawisz myszy lecz tak jak wspomniałem wcześniej chciałbym dodać rozwijane menu a w nim zdefiniować kilka folderów do których miały by być przenoszone pliki. Proszę o szybką odpowiedź.

#2 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 01 kwietnia 2012 - 18:35

Dobre pytanie.

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 kwietnia 2012 - 16:23

Jak to ma być "rozwijane menu" to raczej plug-in do systemu niż Automator. Coś jak to: Contextual Menu Plugins for Mac OS X ewentualnie http://www.finderpop.com/ lub http://www.stclairso...DefaultFolderX/

#4 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 03 kwietnia 2012 - 09:51

Kiedys czytalem ze za pomoca skryptu mozna do menu kontekstowego dodac "item" na ten przyklad narzekalem wtedy na brak opcji "wyslij skrot na pulpit" ktora jest w okienkach i bywa bardzo przydatna. Jakis jegomosc stwierdzil ze to no problemo lecz zgubilem link. ;]

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwietnia 2012 - 11:32

Ależ oczywiście że się da.
1. Otwierasz automatora,
2. Wybierasz "usługa",
3. Z lewego menu czynności zaznaczasz "pliki i katalogi",
4. Wybierasz w menu nad kolejką "usługa otrzymuje zaznaczone pliki i katalogi w finder",
5. Przeciągasz "kopiuj rzeczy findera" (można też dać przenieś),
6. Wybierasz katalog, zupełnie dowolny, jaki tylko chcesz,
7. Dajesz zapisz,
8. Viola! Jak zaznaczysz jakieś pliki w finderze i klikniesz prawym klawiszem myszki, to przedostatnia funkcja z menu to jest Twoja zapisana usługa:)
Uwaga! Jeśli skasujesz docelowy katalog, to usługa go na nowo utworzy.
Uwaga 2! Jeśli coś zepsułeś i chcesz usunąć usługę to po prostu klikasz "Idź" z menu Findera, wciskasz ALT, co spowoduje pojawienie się katalogu "Biblioteka". Jak wejdziesz w biblioteki, to następny katalog to "Services" (kto by pomyślał :D) i kasujesz usługę, której nie chcesz.

---------- Wpis dodano o 12:32 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:21 ----------

Moja odpowiedź, jest bardziej do Iseeutoo, bo nie wiem o jakim rozwijanym menu mówi autor. Pewne chodzi o to, co było w leopardzie.

#6 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 03 kwietnia 2012 - 13:35

@Mariusz, po co tak sobie utrudniać życie? Tworzysz w finderze na pasku skrót do folderu docelowego, a potem tylko przeciągasz do niego pliki. :)

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 kwietnia 2012 - 14:26

Żadne utrudnianie, bo to jest tylko przykład, automator przecież może od razu wrzucane pliki kompresować, zmieniać nazwę itd itp... Nikt go nie używa do zwykłego kopiowania/przenoszenia.

#8 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 06 kwietnia 2012 - 15:21

Dziekuje :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych