Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wine na Mac OS X 10.4.9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#26 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 08 sierpnia 2007 - 00:29

dokladnie, z wine nie bawilem sie juz z 1.5 roku ale pamietam ze kiedys pokazywalem mu w konfiguracji prawdziwego windowsa gdzies na dysku i to pomagalo bardzo - mial przynajmniej wszystkie biblioteki, a czesto jest tak ze te windowsowe niestety dzialaja lepiej (albo wiecej softu z nimi dziala) niz ich odpowiedniki zrobione w ramach wine. rejestr tez raczej musialem edytowac. znalazlem gdzies google picasa zainstalowana i probowalem odpalic, doszedlem do momentu kiedy napisala ze jest dostepny update, nie chcialem instalowac i na tym koniec, jest ladne logo ale postepu w ladowaniu brak. odpalalem tez ultima online i niestety nic - a dzialalo mi juz ze 3-4 lata temu na starej wersji wine. poprobuje pozniej z konfiguracja.

#27 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 08 sierpnia 2007 - 02:50

Picasa działa na bank w Wine. Google przerobiło Picasę dla Windows i dodało nieco przerobiony Wine, który jest właśnie razem z Picasa dla Linuksa w postaci jednej paczki binarnej-instalatora. Działa jeszcze Total Commander(doskonale nadaje się do zarządzania plikami Mac OS, czy Linux, tylko trzeba pamiętać o zamianie slaszy - Bil ! Już nie żyjesz za te slasze !), Openoffice dla Windows (wiem. Perwersja), PAN, Firefox, mediaplayer 6.4 for Windows 98, WMP 7.1 - to dość ważne. Jakimś cudem ta sama wtyczka dodała mi się do FF dla Linuksa i dzięki temu na Firefoksie linuksowym zaczęły działać streamy w DRM. Nie umiem tego powtórzyć. To był przypadek. Powinien też działać Star Office 5.4 - najbardziej niedoceniony pakiet biurowy na ziemii (działa na pewno na Crossover) i ma tę zaletę, że posiada własny pasek start, blat, menu i przeglądarkę wykorzystującą silnik IE, co można wykorzystać jako wygodny shell. Ogólnie działa całkiem sporo programów o ile nie odwołują się bezpośrednio do procedur sprzętowych. Te nie działały, nie działają i działać nigdy nie będą. Czasem trzeba zmieniać przedstawianie Windows na XP (domyślnie jest 98 ).

#28 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2007 - 10:45

ja kiedys na Linuxie pod wine Winampa 5 odpalalem bo mi normalnie XMMS nie chcial dzialac netscape tez chyba chodzil ale zdaje sie ze wersja 7.2 czy cos w ten desen

#29 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 11 sierpnia 2007 - 04:45

winamp to normalka, odpalalem go jakies 5-6 lat temu juz i dzialalo (nawet IE wtedy chodzil normalnie - tylko ze jakas stara wersja i chyba z win98). Czasem w wine cos mieszaja i starsze wersje okazuja sie chodzic lepiej, mialem taki problem rok temu z ultima online - gra chodzi a kolory popsute, po dluzszym grzebaniu w kodzie i dziesiatkach rekompilacji znalazlem winowajce, poprawil szybko ale wida po tym ze czasem usprawnienia psuja. Jednak jak widze nowe wine juz jest calkiem dojrzale i dziala niezle.

#30 roktiw

roktiw
  • 1 postów

Napisano 06 października 2007 - 17:04

problem z freetype

Witam,


zainstalowałem darwine 0.9.46 z binarki dostępnej na stronie [url]http://thisismyinter.net/?p=21[/url]

doinstalowałem X11 z płyty DVD z MacOSX

doinstalowałem FreeFont za pomocą MacPorts (MacPorts działa zdaje się jak Portage na Gentoo; ściąga żródła i kompiluje)

Generalnie Wine działa. Niestety podczas uruchamiania aplikacji, która do działania wymaga FreeType, wine podaje komunikat, źe FreeType nie jest zainstalowane. Pradwdopodobnie probem rozwiąże jakieś dowiązanie, które sprawi, że Wine będzie widział FreeType..

Mam nadzieję, źe ktoś mi pomoźe.

Pozdrawiam! :)


PS. Czy ktoś mógłby opisać krok po kroku instalację Darwine na czysty OSX 10.4? (ewentualnie podać link).
  • JSG lubi to

#31 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 07 października 2007 - 09:51

Witam,


zainstalowałem darwine 0.9.46 z binarki dostępnej na stronie http://thisismyinter.net/?p=21

doinstalowałem X11 z płyty DVD z MacOSX

.


Testuje t rozwiązanie z Testami na prawojazdy, sprawdziłem aplikacje edet (wydziałowa z antropologi UW) to programy które nie działały poprawnie w CrossOver a tu śmigają bez żednego doinstalowywania.
Jeszcze przetestuje z programami księgowymi tylko musze jakąś gazete z cd znaleźć, może się*okazać że to najlepsze rozwiązanie wielu podstawowych problemów. Próbował ktoś drukowania, teraz nie mam drukarki a ciekaw jestem tego właśnie w kontekście druków urzędowych podczas księgowania działalności gospodarczej.

#32 wiabek

wiabek
  • 23 postów

Napisano 19 października 2007 - 18:40

mam pytanko - czy wine działa na procesorze g4??

#33 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 20 października 2007 - 15:19

Z tego co pisze na MacUpdate to tak działa pod PPC.

#34 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 22 października 2007 - 09:17

Z tego co pisze na MacUpdate to tak działa pod PPC.


właśnie przenosze na iBooka, zaraz się wszystko wyjaśni.

---- Dodano 22-10-2007 o godzinie 10:25 ----
no i wszystko jasne: Dołączona grafika

---- Dodano 22-10-2007 o godzinie 10:38 ----
ok, po pobraniu ze strony dziala, jednak jeszcze nie udalo mi sie zadnej aplikacji wlaczyc

#35 wiabek

wiabek
  • 23 postów

Napisano 24 października 2007 - 13:10

Przy próbie uruchomienia aplikacji dostaję taki błąd:

Wine cannot find the FreeType font library. To enable Wine to
use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
or equal to 2.0.5.
http://www.freetype.org
err:advpack:create_tmp_ini_file Unable to create temp ini file
Wine cannot find the FreeType font library. To enable Wine to
use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
or equal to 2.0.5.
http://www.freetype.org
Failed to open the service control manager.
err:module:load_builtin_dll failed to load .so lib for builtin L"msxml3.dll": dlopen(/Volumes/Darwine ppc-0.9.27/Darwine/Wine.bundle/Contents/bin/../lib/wine/msxml3.dll.so, 2): Library not loaded: /sw/lib/libiconv.2.dylib
Referenced from: /Volumes/Darwine ppc-0.9.27/Darwine/Wine.bundle/Contents/bin/../lib/wine/msxml3.dll.so
Rea
err:advpack:create_tmp_ini_file Unable to create temp ini file
To use WINEPS you need to install some AFM files.
fixme:winspool:AddPrinterW DocumentPropertiesW on printer 'L"Internal_Modem"' fails
To use WINEPS you need to install some AFM files.
wine: Unhandled alignment at address 0x0 (thread 0009), starting debugger...
wine: wineprefixcreate failed while creating '/Users/ad/.wine'.
wineserver: could not save registry branch to /Users/ad/.wine-WE9ij3/system.reg : No such file or directory
wineserver: could not save registry branch to /Users/ad/.wine-WE9ij3/userdef.reg : No such file or directory
wineserver: could not save registry branch to /Users/ad/.wine-WE9ij3/user.reg : No such file or directory

Zainstalowalem freetype i fontforge z fink'a. Moźe macie jakiś pomysł??
Dzięki za pomoc

#36 zolix

zolix
  • 2 postów

Napisano 02 lutego 2009 - 14:07

sudo port install wine i po problemie potem odpalamy program z okienka np wchodzimy do katalogu pity cd pity wine pity2008bla.exe i juz :) wielka mi filozofia :) mac może więcej ale trzeba znać unixa :)

#37 iSaju

iSaju
  • 14 postów

Napisano 13 kwietnia 2009 - 20:46

[URL="http://connect.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MemberSite.woa/309/wa/getSoftware?fileID=20914&wosid=c54STKEbhXNa2XhDxa11x6PWu60"]http://connect.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MemberSite.woa/309/wa/getSoftware?fileID=20914&wosid=c54STKEbhXNa2XhDxa11x6PWu60[/URL] CALY DZIEN TEGO SZUKALEM MOZE KTOS SZYBCIEJ SKOZYSTA Xcode 2.4.1 :-(((




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych