Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wine na Mac OS X 10.4.9


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 luck40

luck40
  • 15 postów
  • SkądKamienica Polska

Napisano 08 czerwca 2007 - 01:47

Instalował ktoś może Wine?? ja walczę z tym od kilku dni i nie moge sobie poradzić. Zassałem wine-9.38, postepuje zgodnie z pomoca i nic ;/ Ma ktos jakiś pomysł jak to zainstalować?? Potrzebuje wine do uruchomienia ie6 //sory za umieszczenie dwa razy tego samego wątku, to przypadek, jeden można wywalić

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 08 czerwca 2007 - 07:11

Możesz podać linki do informacji o możliwości zainstalowania wine na maku? Zawsze wydawało mi się że to typowo linuksowe rozwiązanie.

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 czerwca 2007 - 07:36

Na razie to ledwo działa niestety.

http://wiki.winehq.org/MacOSX

http://sourceforge.n...rojects/darwine

Zaawansowana wersja makowego Wine to po prostu CrossOver :)

http://www.codeweave...s/support_wine/

#4 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 08 czerwca 2007 - 08:07

Instalował ktoś może Wine?? ja walczę z tym od kilku dni i nie moge sobie poradzić. Zassałem wine-9.38, postepuje zgodnie z pomoca i nic ;/

Ma ktos jakiś pomysł jak to zainstalować??

Potrzebuje wine do uruchomienia ie6

//sory za umieszczenie dwa razy tego samego wątku, to przypadek, jeden można wywalić


http://waxjelly.word...unning-on-os-x/

A probowales wg jakiegos gotowego opisu, np. takiego, jak w linku powyzej?

#5 luck40

luck40
  • 15 postów
  • SkądKamienica Polska

Napisano 08 czerwca 2007 - 09:26

Co do CrossOver to podziękuje, nie będę płacił za coś co jest za free Nie korzystałem z żadnych pomocy bo niestety nie doszukałem sie niczego, może kiepsko szukałem. Dzięki za linki zaraz powalczę i zobaczę co z tego wyjdzie. //edit Co do DarWine to niestety nigdzie nie mam żadnych źródeł ;( //edit 2 Niestety nic nie poszło prawidłowo, brakło mi już pomysłów jak to zrobić. :(

#6 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 18 czerwca 2007 - 22:03

Co do CrossOver to podziękuje, nie będę płacił za coś co jest za free

Ja bym się jednak pokusił. Sprawdzałem, co prawda ostatnio z 5 lat temu ;), CrossOver na Linux'ie i muszę powiedzieć, że działał lepiej i prościej niż Wine.

#7 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 00:05

Przez to ze chlopoki maja pieniadze z CrossOver, moga sie babrac w Wine. Proste. Wine to cos jakby wersja "lite" ;)

#8 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 19 czerwca 2007 - 12:20

Crossover na Macu to nie to samo, co na Linuksie. Tu jednak działa znacznie gorzej i jednak znacznie mniej odpala programów. Na Linuksie mogłem nawet odpalić kilka prostszych gier 3d (Crossover 5) - na Macu nie ma na to szans. Do tego dochodzi inna strona kodowa, przez co polskie znaki nie są wyświetlne poprawnie. Pewnie gdzieś to można przestawić, ponieważ istnieje przecież polska wersja. Na Linuksie można też było skojarzyć skróty z aplikacjami zainstalowanymi w Crossie (dzięki czemu do przeglądania plików DOC, XLS, PPS, PPT z internetu mogłem używać darmowych MS Office Viewerów, co działało znacznie szybciej, niż skojarzenie z Open Office). Na Macu nie da się skojarzyć plików z programami dla Windows. Poza tym Crossover dla Maka działa strasznie wolno w porównaniu z tym samym dla Linuksa. Ma jednak i zalety. W doku pod "prawym" pojawia się menu a'la "Start" z Windows i jest znacznie stabilniejszy od linuksowego odpowiednika. Od biedy możesz ściągnąć triala, wyłączyć synchronizację czasu i zatrzymać zegar systemowy. Od razu uprzedzam, że Twórcy Crossover przewidzieli takie przeginanie i przypominają mailem, że czas minął, dalsze korzystanie w ten sposób jest nielegalne i żądają bezwzględnego usunięcia programu lub zakupu wersji komercyjnej. Wine to nie jest wersja lite, tylko "nie oswojona". Crossover to zwykły Wine, lecz chłopaki po prostu tak dobrali konfigurację i biblioteki, żeby dać gwarancję poprawnej i stabilnej pracy na windowsowych programach z listy "gwarantowanych" Crossover. Przy okazji - niejako - poprawili także działanie programów spoza tej listy. Nie warto za to płacić, skoro jest darmowy Virtual Box (maszyna wirtualna), która w niektórych przypadkach przewyższa Parallels Desktop i także obsługuje chip IntelVT (więcej systemów da się na tym uruchomić, jest o wiele szybszy a predefiniowane profile lepiej "pasują" do danego OSa). Na razie nie poradzili sobie z natywną obsługą USB pod Makiem, co już działa pod Windows ale ta maszyna rozwija się w błyskawicznym tempie i pewnie lada dzień się pojawi wersja z działającymi USB pod Mac OS. Nawet pod Windows już jest po polsku ! Parallels i Virtual Box są do siebie bardzo podobne w wyglądzie i obsłudze. Oba także mają komplet sterowników dla Windows integrujących system wirtualny z systemem "matką". Jedyne, co przemawia na korzyść Parallels Desktop to właśnie USB i Bootcamp. Cała reszta jest niemal identyczna a szybkością działania VBox przewyższa PD.

#9 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 19 czerwca 2007 - 12:44

Crossover na Macu to nie to samo, co na Linuksie. Tu jednak działa znacznie gorzej
i jednak znacznie mniej odpala programów. Na Linuksie mogłem nawet odpalić kilka prostszych gier 3d (Crossover 5) - na Macu nie ma na to szans.



Bez przesady, gralem w CS-a na Macbooku i chodzil naprawde dobrze. Co nie zmienia faktu, ze jest to jedna z aplikacji z listy zgodnych z Crossover.

#10 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 19 czerwca 2007 - 13:04

Ja mam takie ulubione symulatory autobusu miejskiego w Gdyni oraz VBUS, które nigdy mi się nie nudzą, choć proste jak cep. Na Linuksie działały, jak pod Windows - na Macu już nie. Pierwsze, co zrobiłem, gdy kupiłem Mini to od razu zainstalowałem triala Crossover ale się zawiodłem.

#11 BilboBaggins

BilboBaggins
  • 398 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 sierpnia 2007 - 08:28

http://waxjelly.word...unning-on-os-x/

A probowales wg jakiegos gotowego opisu, np. takiego, jak w linku powyzej?


Niestety link do binarki WINE nie dziala :(. Podczas kompilacji WINE zauwazylem, ze temperatura procesora w moim kompie dobila mi do 75 st. Celsjusza, wiec kompilacje przerwalem...
I tu uklon do Forumowiczow. Jesli ktos dysponuje binarka WINE na OS X'a lub bylby tak mily i chcialby zbudowac WINE (np. na iMac'u, ktory pewnie nie zacznie sie gotowac z wrazenia) to prosze o kontakt.

#12 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 sierpnia 2007 - 22:52

Od uważania na temperature procesora, bądź jej skutki, jest serwis, a nie Ty. Nie przejmuj się tym. Gdy coś będzie nie tak komputer się zapewne po prostu wyłączy or sth.

#13 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 02 sierpnia 2007 - 10:18

Podczas kompilacji WINE zauwazylem, ze temperatura procesora w moim kompie dobila mi do 75 st. Celsjusza, wiec kompilacje przerwalem...


Nie zwracaj na to po prostu uwagi. Ja się też przeraziłem ale 76st. to - jak się okazuje - wcale nie jest wysoka temperatura. U mnie potrafi dobić do 98 st. na rdzeń. Ktoś mi kiedyś podesłał link do specyfikacji Intela, co mnie uspokoiło i wcale nie jest to najwyższa temperatura pracy. Niestety nie umiem tego znaleźć teraz. Jest gdzieś na anglojęzycznej stronie Intela. C2D potrafi się rozgrzać jeszcze bardziej.

I tu uklon do Forumowiczow. Jesli ktos dysponuje binarka WINE na OS X'a lub bylby tak mily i chcialby zbudowac WINE (np. na iMac'u, ktory pewnie nie zacznie sie gotowac z wrazenia) to prosze o kontakt.


Też chętnie skorzystam. Trochę niewygodne jest odpalanie Windows w Virtual Box dla samej przeglądarki. W Crossover skończył mi się trial a nie chce mi się cofać stale zegarka.

#14 BilboBaggins

BilboBaggins
  • 398 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 sierpnia 2007 - 11:12

Dobra, to ja zbuduje to WINE, a jak ktos bedzie chetny to zrobie tarball'a z binarkami :). Najwyzej bede to robil w nocy, przy otwartych oknach, zeby w pokoju bylo max. 16 st. C.

#15 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2007 - 19:30

wentylacje dobrą zrób i styka postaw go na taborecie albo czyms metalowym zeby mial wloty i wyloty powietrza otwarte temperatura nie bedzie skakac tak mocno

#16 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 05 sierpnia 2007 - 20:55

Dobra, to ja zbuduje to WINE, a jak ktos bedzie chetny to zrobie tarball'a z binarkami :).
Najwyzej bede to robil w nocy, przy otwartych oknach, zeby w pokoju bylo max. 16 st. C.


Czekamy na efekty :) A na binarki na pewno znajdzie się sporo chętnych ;)

#17 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 05 sierpnia 2007 - 21:05

wentylacje dobrą zrób i styka postaw go na taborecie albo czyms metalowym zeby mial wloty i wyloty powietrza otwarte temperatura nie bedzie skakac tak mocno



Guzik daje. Ja postawiłem Miniaka na boku i dochładzałem go Farelkiem. Temp. spadła może o 2 st. Producent wiedział, co robi projektując obudowę, więc nic złego się nie stanie, póki nie będzie za dużo kurzu lub kuler się zatrze ze starości.

#18 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 sierpnia 2007 - 22:12

podajcie mi jakiegos linka do tego wine albo na mail to i ja sprobuje pod PPC pokompilowac moj iMac moze sie nie zatrze a jak popracuje 7dni pod rzad to dla mnie zaden problem

#19 OloMac

OloMac
  • 796 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 06 sierpnia 2007 - 17:11

Ja też się przyłączę do wątku. Mam pytanie: co Wy kompilujecie? Czy Darwine i Wine to to samo?

#20 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 06 sierpnia 2007 - 23:14

Chyba nie. Ostatnio bawiłem się Wine na Debianie 4 i szczęka opada jak jest rozbudowany w stosunku do wrsji, której używałem, gdy rozpoczynałem przygodę z Linuksem. Pojawiło się też okienko "Używaj DirectX". W zasadzie nawet nie trzeba instalować GUI Xwine do wygodnego zarządzania. To nie ten sam Wine, co kiedyś. Jeszcze nie umiem nic powiedzieć nt. jego sprawności.

#21 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 07 sierpnia 2007 - 10:01

u mnie dziala ;-)

skompilowalem bez najmniejszych problemow na MBP 15'', CoreDuo 2Ghz, 2GB ram, OSX
10.4.10, najnowsze XCode (xcode_2.4.1_8m1910_6936315.dmg) - trwalo to moze ze 40 minut, obylo sie bez oparzen i wypalen biurka ;-)

wszystko jest ladnie opisane tutaj:
http://blog.alantan....os-x-tiger.html
(ja zainstalowalem freetype i fontforge z fink'a).
wlasciwie poza tymi 2 pakietami instalacja sprowadza sie do rozpakowania zrodel, wpisania ./configure && make depend && make && sudo make install

gdyby ktos chcial binarki to prosze bardzo:

http://lbl.pl/~kuba/wine.tar.bz2

(u mnie wine siedzi w /sw/wine)

pozdrawiam.

#22 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 07 sierpnia 2007 - 10:13

Jeśli możesz to może daj znać jakie programy i jak działają.

#23 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 07 sierpnia 2007 - 15:32

nie za bardzo mam co odpalac, tak na szybko, notepad dziala, winrar dziala, iexplore nie - bialy ekran, outlook cos marudzi o brakujacych bibliotekach. wine nie konfigurowalem wcale, tylko zainstalowalem wiec bede musial powalczyc z tym pozniej. dlaczego masz avatara w hiraganie ? hazuka ? (ja mieszkam w tokio ;-) )

#24 BilboBaggins

BilboBaggins
  • 398 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 sierpnia 2007 - 19:47

skompilowalem bez najmniejszych problemow na MBP 15'', CoreDuo 2Ghz, 2GB ram, OSX
10.4.10, najnowsze XCode (xcode_2.4.1_8m1910_6936315.dmg) - trwalo to moze ze 40 minut, obylo sie bez oparzen i wypalen biurka ;-)

wszystko jest ladnie opisane tutaj:
http://blog.alantan....os-x-tiger.html
(ja zainstalowalem freetype i fontforge z fink'a).
wlasciwie poza tymi 2 pakietami instalacja sprowadza sie do rozpakowania zrodel, wpisania ./configure && make depend && make && sudo make install

gdyby ktos chcial binarki to prosze bardzo:

http://lbl.pl/~kuba/wine.tar.bz2

(u mnie wine siedzi w /sw/wine)

pozdrawiam.


Dzieki wielkie, czlowieku! Gdybym byl w Tokio to postawilbym Ci sake ;).

#25 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 07 sierpnia 2007 - 21:57

Do Wine można dogrywać biblioteki DLL. Powinien też już działać Direct. Można też edytować rejestr pseudo-windows. Na Linuksie, przy dobrze skonfigurowanym Wine odpaliłem nawet symulator autobusu Budniksa a to chodzi w 3d. Porównując jednak Crossover 6 na Linuksa i na Mac widzę spore różnice. Ten na Mac działał zdecydowanie gorzej i wolniej, choć to niby ta sama wersja. Mam nadzieję, że z Wine tak nie będzie. Crossover to nic innego, jak oprofilowany Wine z odpowiednimi bibliotekami, co by z konkretnymi programami działał ze z góry ustalonej listy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych