Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy twój iMac ma problemy z ekranem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy twój iMac ma problemy z ekranem? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Mój iMac ma mniej niż rok i nie ma żadnych plam lub kurzu. (55 głosów [24.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.77%

  2. Mój iMac ma do 2 lat i nie ma żadnych plam lub kurzu. (12 głosów [5.41%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.41%

  3. Mój iMac ma powyżej 2 lat i nie ma żadnych plam lub kurzu. (29 głosów [13.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.06%

  4. Mój iMac ma mniej niż rok i pojawiły się plamy lub kurz. (64 głosów [28.83%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 28.83%

  5. Mój iMac ma do 2 lat i pojawiły się plamy lub kurz. (28 głosów [12.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.61%

  6. Mój iMac ma powyżej 2 lat i pojawiły się plamy lub kurz. (34 głosów [15.32%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.32%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#126 alejandro

alejandro
  • 10 postów
  • SkądBór City

Napisano 05 marca 2014 - 22:25

brak możliwości Witam Z wszystkich przeczytanych wątków na ten temat wynika, że Apple kompletnie nie miało ani nie ma zamiaru nic z tym problemem zrobić. Nie chcę zanudzać ale przytoczę krótko historie mojego iMaca. Otóż plamy pojawiły się po gwarancji Apple ale na szczęście miałem wykupioną dodatkową w Cortland. Cortland matrycę wymienił. Serwis trwał około miesiąc. Okazało się że źle podłaczyli wentylatory i komputer znów trafił na serwis, który ponownie trwał ponad miesiąc (komputer jest używany do pracy). W sumie nie mogłem z niego korzystać przez prawie trzy miesiące. Nowa matryca była "czysta" około sześć miesięcy, w tym czasie zakończyła się gwarancja na wymienioną część oraz dodatkowa gwarancja Cortland. Czuję się oszukany, płacąc prawie 9000zl za ewidetnie felerny sprzęt. Czy ktoś uzyskał jakąś pozytywną odpowiedź od Apple? Czy rzeczywiście nie da się nic zrobić?
  • DnL lubi to

#127 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 07 marca 2014 - 16:44

Zdjąć szybę, wyczyścić matrycę z kurzu zwykłą szmatką , zamontować szybę.

#128 alejandro

alejandro
  • 10 postów
  • SkądBór City

Napisano 11 marca 2014 - 09:40

plamy są na matrycy a nie miedzy ekranem a szybą

#129 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 marca 2014 - 18:54

Widzę, że problem jest powszechny i nie pojawiają się żadne inne rozwiązania poza wymianą matrycy, więc pozwolę sobie napisać, że nasz serwis od dawna już skutecznie czyści wszelkie zabrudzenia w tych matrycach. Mowa o kurzu w matrycy, a nie na samej szybie. Przy okazji czyszczone jest także wnętrze samego komputera. Po wyczyszczeniu matryca jest dodatkowo oklejana, lepiej niż fabrycznie aby zminimalizować ryzyko ponownego jej zabrudzenia.

#130 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 17 marca 2014 - 19:52

Witam

Z wszystkich przeczytanych wątków na ten temat wynika, że Apple kompletnie nie miało ani nie ma zamiaru nic z tym problemem zrobić.
Nie chcę zanudzać ale przytoczę krótko historie mojego iMaca. Otóż plamy pojawiły się po gwarancji Apple ale na szczęście miałem wykupioną dodatkową w Cortland. Cortland matrycę wymienił. Serwis trwał około miesiąc. Okazało się że źle podłaczyli wentylatory i komputer znów trafił na serwis, który ponownie trwał ponad miesiąc (komputer jest używany do pracy). W sumie nie mogłem z niego korzystać przez prawie trzy miesiące. Nowa matryca była "czysta" około sześć miesięcy, w tym czasie zakończyła się gwarancja na wymienioną część oraz dodatkowa gwarancja Cortland.
Czuję się oszukany, płacąc prawie 9000zl za ewidetnie felerny sprzęt.

Czy ktoś uzyskał jakąś pozytywną odpowiedź od Apple? Czy rzeczywiście nie da się nic zrobić?


Jedynym sposobem na tumiwisizm Apple jest zebranie się do kupy i proces zbiorowy.
Sam niczego nie wskurasz.

#131 gargi

gargi
  • 75 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 kwietnia 2014 - 08:52

Witam Posiadam iMaca 27" od 3 lat i do dnia dzisiejszego nie było żadnych problemów z matrycą. Czytając forum aż byłem zdziwiony. Dziś to jest 2 miesiące przed końcem przedłużonej gwarancji nagle - ekran próbował dostosować automatycznie jasność (i tu pierwsze zaskoczenie … nie jak do tej pory płynnie ale skokowo, błyskiem) i połowa ekranu się rozjaśniła a połowa została szara, dokładnie w połowie. Niestety nei da się na takim ekranie pracować. Jadę do serwisu Cortlanda bo to oni mają w Trójmieście wyłączność na serwis Appla. Czy ktoś miał z nim styczność? i takie objawy jak ja?

#132 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 listopada 2014 - 22:44

Dziś oglądając najnowszego iMaka z Retiną spotkałem kolegę, którego zeszłoroczny iMak już 3x był w serwisie ze względu na plamy.

#133 montu

montu
  • 310 postów
  • Płeć:

Napisano 05 listopada 2014 - 23:02

Mój iMac w grudniu będzie miał 2 latka. Przez te 2 lata pracuje non-stop, w dzień i w nocy. Jest resetowany 1-2 razy dziennie. Zero plam, zero kurzu, grzanie w normie. Nieco podwyższone, ok 95-100 F temperatury RAM. Pewnie dlatego, że dokupione później. 100% zadowolenia.

#134 Pshemas

Pshemas
  • 64 postów
  • Płeć:
  • SkądŚląsk

Napisano 22 stycznia 2016 - 23:49

Ostatni post w tym temacie był pod koniec 2014 roku, czy temat żółtych plam i kurzu został rozwiązany, czy nadal są problemy. Pytam, gdyż mam zamiar zakupić iMaca 27".


 MBP 15" 2015  iPhone 6s  iPad 4  Apple TV3


#135 nuser

nuser
  • 29 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 21:39

Komputery z late 2013 miały problemy z plamami na matrycy. 
Jak wyglada sprawa z nowyszymi ?

http://www.makoweabc...adal-sie-kurzy/



#136 krzysiek08

krzysiek08
  • 29 postów

Napisano 01 lutego 2016 - 22:36

Nie mam problemów póki co. Laptopa mam pół roku.


MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015) iPhone 6


#137 Veta90

Veta90
  • 1 postów

Napisano 26 lipca 2016 - 18:39

U mnie od początku, a minęło już sporo czasu wszystko (nie zapeszyć!) jest w porządeczku :)



#138 Szymrok

Szymrok
  • 10 postów

Napisano 19 listopada 2018 - 22:17

Macbook air 13 2015 bezproblemowy 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych