Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wykresy- Indesign; Illustrator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamTRI

AdamTRI
  • 5 postów

Napisano 01 listopada 2011 - 01:11

Witam, Mam pewien problem. Potrzebuję stworzyć kilka dobrze wyglądających wykresów (głównie liniowych i słupkowych) które następnie mają trafić do druku. Obecnie korzystam z adobe illustratora i stworzony wykres wklejam do indesigna. Niestety illustrator jest dość mocno ograniczony jeśli o to chodzi i zrobienie jednego wykresu potrafi mi zająć kilka godzin. Czy jest jakiś sposób/ program w którym mógłbym to zrobić szybciej i wygodniej niż w illustratorze oraz który zapewniał by odpowiednią jakość? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

#2 madmac

madmac
  • 136 postów

Napisano 02 listopada 2011 - 00:05

Uświadom mnie proszę jak robisz te wykresy (albo co to za cuda są) że zajmuje Ci to tyle czasu? W illustratorze robi się to jak w innych programach. Wprowadzasz dane w odpowiednie miejsce i wykres robi się praktycznie sam. Jak on będzie wyglądał to już kwestia twojej wyobraźni, a potem zdefiniowania tego.

#3 AdamTRI

AdamTRI
  • 5 postów

Napisano 02 listopada 2011 - 14:06

Problemem jest ilość obserwacji (czasami jest to ponad 6 tyś) i złożoność wykresów (do 7 w jednym układzie współrzędnych). Najgorsze jest tworzenie podpisów pod osiami. Kiedy wklejam dane bezpośrednio z exela zamiast opisu pojawia się czarny pasek na który składają się np. daty 5000 obserwacji. Jedynym rozwiązaniem w takim wypadku jest kasowanie wszystkiego ręcznie tak aby ograniczyć ilość podpisów do np. 10- w ilustratorze można tylko kasować pojedyncze komórki, nie można zaznaczyć całego fragmentu i skasować od razu. Dlatego zajmuje to tyle czasu. Naprawdę nie ma innej metody niż korzystanie z illustratora?

#4 Vango

Vango
  • 32 postów

Napisano 04 listopada 2011 - 21:48

Istnieje coś takiego jak Grapher. Nigdy nie testowałem, ale widziałem spore możliwości tego programu. Może będzie odpowiedni dla Ciebie. Sprawdź i w razie czego podziel się opinią.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych