Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Final Cut Pro-jak zapisać film?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 26 października 2011 - 16:31

Witam, czy ktoś mógłby pomóc? Kupiłem Final Cut Pro X, skończyłem swój projekt, zapisałem go (automatycznie zapisuje się ,jako MOV).Otwiera się i wszystko ok. Niestety "waży" 4 Gb,chciałem go skonwertowac do innego formatu by wrzucić do np.iWeb , facebooka itp. I tu zaczęły się problemy. Dotychczas używałem Xilisoft Vodeo Converter-nigdy mnie nie zawiódł, teraz wrzucając do niego mój niby- MOV, program zgłasza,że "nieznany format pliku". Szlag mnie zaraz trafi , stąd pytanie czy ktoś wie, jak w Final Cut Pro X zapisać projekt w innym formacie lub czy ktoś zna jakiś program ,którym bez problemu przekonwertuję efekt FCP? Pomóźcie proszę...

#2 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 26 października 2011 - 17:34

W opcjach eksportu masz możliwość zapisania filmu zgodnego ze standardem YouTube, Facebook i Vimeo. Tak samo jak w iMovie 11.

#3 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 26 października 2011 - 18:24

Albo jeszcze możesz wybrać H.264 zamiast ProRess

#4 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 27 października 2011 - 01:05

Dzięki za odpowiedzi ale nic nie działa tzn.opcje eksportu zakładają standart facebooka i you tuba ale od razu chcą publikować film,a ja chcę tylko przekonwertować go. Zaś opcja H.264 działa ale film wtedy zapisuje mi się jako sam dźwięk....o co chodzi cholerka?

#5 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 października 2011 - 23:58

Zaznacz na timeline swój projekt a następnie wciśnij jabłko (command) + E i wyeksportuj do H264. Upewnij się czy masz zaznaczone video i audio w export i odpowiedni kodek. Jeśli posiadasz też Apple Compressor to możesz też wyeksportować do dowolnego innego formatu - export using compressor settings.

#6 maciejwilu

maciejwilu
  • 654 postów

Napisano 05 listopada 2011 - 17:09

Dzięki, będę działał :)

#7 Tosio

Tosio
  • 178 postów

Napisano 06 listopada 2011 - 22:42

Nie pamiętam jak jest w FCP, ale zamiast h264 jak masz weź Sonreason Video 3. Ja zawsze go używam (fakt w Avidzie, ale może i w FCP też jest). Jakość identyczna jak w h264 a jest 3 razy lżejszy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych