Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do tworzenia grafik, plakatów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 aricia

aricia
  • 8 postów

Napisano 26 października 2011 - 10:12

potrzebuję narzędzia do tworzenia napisów, plakatów, nieskomplikowanych grafik. szukam programu który będzie mógł również przetwarzać wcześniej utworzone kształty. oczywiście pierwszy do głowy przychodzi mi photoshop, ale zastanawiam się, czy ktoś zna może coś mniej zaawansowanego ?:D...raczkuję dopiero w tym temacie ;) thx from the mountain :D

#2 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 października 2011 - 11:03

jeżeli chcesz aby to był Twój zawód to najlepiej stawiać pierwsze kroki w czymś co zostanie z Tobą i przyda się w przyszłości. W takim wypadku Adobe wersja edukacyjna jest tania a jednocześnie masz legalny program i uczysz się całego środowiska Photoshop + Illustrator + Indd. Od projektu do przygotowania do druku. To dużo nauki ale warto uczyć się w docelowym środowisku. Jeżeli to chwilowe zainteresowanie/bieżące potrzeby to Inkspace + Gimp wystarczą, obydwa darmowe.

#3 aricia

aricia
  • 8 postów

Napisano 26 października 2011 - 11:14

masz ogromną rację, dzięki. zajrzę do podanych programów, choćby z ciekawości ;). ps troszkę mnie przeraża :( ale zdaję sobie sprawę, że to jednak najbardziej wszechstronny program... no cóż, w końcu kiedyś i tak trzeba będzie wziąć byka za rogi :D :cool: dzięki raz jeszcze !

#4 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 26 października 2011 - 11:41

Plakaty robię w Pages ;-)

#5 Michalek

Michalek
  • 1 031 postów
  • SkądWołomin/ Chełm

Napisano 26 października 2011 - 12:00

Sprawdź jeszcze Pixelmatora.

#6 aricia

aricia
  • 8 postów

Napisano 26 października 2011 - 14:13

naczytałam się o gimp'ie, nabrałam ochoty, a tu na lion'a gimp'a niet!!!!! :mad: :( jest coś na lion'a i tyyyylko lion'a? inkscape też nie chce się ściągnąć.... poszukam pixela.... nie miała baba kłopotu, to jej się grafiki zachciało.... :rolleyes: ;)

#7 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 27 października 2011 - 11:24

Ściągnij sobie Triala pakiet Adobe - legalnie (niekomercyjnie) możesz go używać 30 dni, a jak nie będziesz wyłączać aplikacji, to nawet dłużej.

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 października 2011 - 11:35

I co on zrobi w tym Adobe? Pewnie kupę co najwyżej. Mi wygląda na to że on szuka czegoś bardzo prostego, z gotowymi szablonami, wzorcami, itp.

#9 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 27 października 2011 - 11:44

inkscape świetny wybór

#10 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 27 października 2011 - 11:49

naczytałam się o gimp'ie, nabrałam ochoty, a tu na lion'a gimp'a niet!!!!! :mad: :(
jest coś na lion'a i tyyyylko lion'a?

inkscape też nie chce się ściągnąć.... poszukam pixela....
nie miała baba kłopotu, to jej się grafiki zachciało.... :rolleyes: ;)

Ściągnij sobie testową wersje Pages z pakietu iWork i tam zrobisz szybko i łatwo plakat ;)

#11 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 27 października 2011 - 11:51

no tak ale to tylko wektor :) chociaż akurat wektor i plakat lubię. Jednak wektor + raster to dobre połączenie. Więc Ink + Pixel chociażby. Oczywiście jeszcze dochodzi problem z CMYKiem, chociaż nie wiem czy go rozwiazali bo jakoś nieśledzę, ale w amatorskiej pracy wystarczy tylko unikać rażących kolorów aby uniknąć bardzo dużego rozczarowania.

#12 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 27 października 2011 - 12:27

Nie no, kolejny od cmyków, adobe, etc. Ludzie koleś pyta o prosty/łatwy program do zrobienia plakatów (amatorski w każdym calu, druk pewnie na domowej drukarce) inaczej by o nic takiego nie pytał. Podejrzewam, że go kompletnie cmyki i inne takie nie interesują. Jak dla mnie to jedyna sensowana odpowiedź już padła: Pages, gdzie są ładne gotowe szablony i szybko coś fajnego można pyknąć.

#13 12jahon

12jahon
  • 202 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 27 października 2011 - 12:49

Ale przecież napisała dziewczyna, że chce się uczyć i przygotowywać do ewentualnego bycia grafikiem, więc chyba jednak Pages nie załatwia sprawy. Jeśli chodzi o 'branie byka za rogi' to ja osobiście sam niedawno zacząłem z internetowym kursem który przyłapałem w dobrej ofercie na Grouponie i prę do przodu z Photoshopem. Bardzo polecam, bo mam też doświadczenie z nauką z filmików na YT, gdzie ciężko jakiekolwiek opcje i narzędzia ogarnąć i w praktyce co najwyżej nauczymy się wykonywać jedną konkretną rzecz zawsze tym samym szlaczkiem bez żadnej wiedzy co robimy. Podsumowując, nie musi to być wielka inwestycja ale lepiej od razu przygotować się porządnie i zacząć pracę, niekoniecznie ciężką i męczącą. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem chociaż w małym stopniu :) Jan Furmann

#14 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 27 października 2011 - 12:49

Nie no, kolejny od cmyków, adobe, etc. Ludzie koleś pyta o prosty/łatwy program do zrobienia plakatów (amatorski w każdym calu, druk pewnie na domowej drukarce) inaczej by o nic takiego nie pytał. Podejrzewam, że go kompletnie cmyki i inne takie nie interesują. Jak dla mnie to jedyna sensowana odpowiedź już padła: Pages, gdzie są ładne gotowe szablony i szybko coś fajnego można pyknąć.

Nie koleś bo to dziewczyna :P

#15 aricia

aricia
  • 8 postów

Napisano 27 października 2011 - 16:25

nie koleś, to fakt :D :D :D to moje pierwsze podejście do grafiki komputerowej :rolleyes: chodzi mi o możliwość łączenia haseł/napisów z obrazkami ( rysowanymi/przetwarzanymi, etc.) docelowo miałoby to być wydrukowane na formacie B2. rzeczywiście, amatorka, ale jakby poszło mi sprawnie, to kto wie.... ;) dziękuję pięknie wszystkim doradcom !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych