Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przestroga przed oszustem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#451 ajed76

ajed76
  • 249 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 marca 2014 - 15:08

W sumie dobry pomysł. To jest jakiś cyrk na kółkach jeżeli chodzi o to co odwala milicja w dzisiejszych czasach. Walka z przestępczością przez internet jest dla nich czymś nader nieosiągalnym!


A co Ty byś zrobił? Brałeś udział w toczącym się postępowaniu przygotowawczym? Składałeś wnioski dowodowe? (tylko najpierw kup słownik, bo się w prokuraturze uśmieją jak przeczytają "umożenie"). Zrobiłeś cokolwiek poza złożeniem zawiadomienia i czekaniem na cud? Fakt, policjanci są różni, nie wszyscy mają pojęcie o internecie. Ale ustalanie tożsamości osób, to działanie rutynowe. Na 100% zwrócili się do eBay z prośbą o numery IP osoby, która założyła konto i się na nim logowała. To czy dostali odpowiedź, i czy provider był wstanie wykazać kto korzystał z tych numerów IP, to już zupełnie inna sprawa. Jeśli to IP kawiarenki internetowej, czy karty SIM prepaid - to jak ustalisz kto akurat jej używał?

#452 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2014 - 19:06

Mówiąć prepaid miałem na myśli katę płatniczą z numerem konta ale dobra... Użycie takiej karty wiąże się z logowaniem i wypłaceniem tych pieniędzy. Jakby to się przytrafiło osobie medialnej to byłoby stawanie na głowie, byleby odnaleźć sprawcę. Czy każdy musi być specem od wszystkiego? Przedstawiłem niezbędne dowody i co mam jeszcze robić, chodzić i codziennie się pytać "jak tam wam idzie"? Wiem o tym, że zwrócili się do eBay itd. i co z tego? Support współpracuje wtedy z policją - wymieniłem kilka zdań przy zbieraniu jakiegoś materiału dowodowego i mnie o tym poinformowano. Skoro jest taka luka z prapaidami to dlaczego nie ograniczy się działania tego typu udogodnień skoro mówisz "jak ustalisz?" no jak? no jak? - Nie idzie i służy w złym celu? Ban/ograniczenie - proste jak... Choć każdy wie dobrze, że nie ma rzeczy niemożliwych, nie w XXI wieku.

#453 Bania88

Bania88
  • 202 postów

Napisano 23 marca 2014 - 21:33

Ja zostalem tez tak oszukany. Nie przeczytalem wszystkich stron tematu, ale napisze od siebie, ze ZAWSZE pytajcie o mozliwosc wystawienia aukcji na allego. Jak nie chca to nawet nie gadajcie dalej bo oszusci na 1000000000000%. Przestrzegam również przed Michałem Kosteckim ze Szczecina EDIT Uwazajcie tez na wszelkie adresy email typu yahoo, hotmail itp.

#454 lotnik0071

lotnik0071
  • 1 postów

Napisano 29 sierpnia 2014 - 12:35

witam! chyba natknąłem się na oszusta, sprzedawał iphone 5s za śmieszne pieniądze bo tylko 383 zł, przedstawił się jako Mariusz Karpiński, z Warszawy. Może ktoś zna tego pana, miał styczność z jego aukcjami, też się naciął na podobne oferty? chciałbym coś usłyszeć od innych

#455 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 29 sierpnia 2014 - 12:37

Przepraszam, ale: :shock::lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych