Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Książki dla ludzi tworzących aplikacje i chcących zacząć.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 18 października 2011 - 14:55

Witam, w tym temacie polećcie proszę jakieś związane z tym tytułem książki. Dodam, najlepiej po Polsku, pozwólcie, że ja zacznę. Polecam wam 2 książki pierwsza to Piszemy programy na Androida iOS Windows Phone 7. Naprawdę dobra książka dal początkujących. Następna, którą znalazłem, jeszcze nie przeczytałem ale poznałem rozdziały itp. stwierdzam, że ciekawa i warto przeczytać. Jest to książka pt. Tworzenie Aplikacji iOS na Urządzenia iPhone, iPod Touch oraz iPad. Przewodnik dla Projektantów Serwisów WWW i jest do kupienia tutaj Tworzenie Aplikacji iOS na Urządzenia iPhone, iPod Touch oraz iPad. Przewodnik dla Projektantów Serwisów WWW - Layon Kristofer - 44,49 zł - empik.com
Pierwsza książka jest do kupienia również w empiku (nie będę podawać linka bo na pewno tam jest, sam ją tam kupowałem).

#2 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 18 października 2011 - 16:49

Temat książek wałkowany milion razy. M. in. w podpiętym temacie. Jeśli chodzi o polskie książki to ich nie ma i jeszcze przez długi czas nie będzie (chyba że się mylę, ale nic mi o tym nie wiadomo).

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 października 2011 - 15:28

Bezsensowna jest powyżej przedstawiona książka. Przecież jeśli ktoś zna technologie webowe, to książka jest bezużyteczna. Jedynie słowa kluczowe jakich potrzebuje taki ktoś, to NimbleKit i Sencha.
Natomiast mnie zaciekawiła pozycja Piszemy programy na Android, iOS, Windows Phone 7, ale to muszę zerknąć co tam jest.

#4 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 21 października 2011 - 16:14

Programowanie na 3 platformy na 122 stronach ?

#5 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 21 października 2011 - 19:25

Bezsensowna jest powyżej przedstawiona książka. Przecież jeśli ktoś zna technologie webowe, to książka jest bezużyteczna. Jedynie słowa kluczowe jakich potrzebuje taki ktoś, to NimbleKit i Sencha.
Natomiast mnie zaciekawiła pozycja Piszemy programy na Android, iOS, Windows Phone 7, ale to muszę zerknąć co tam jest.


Ta książka jest raczej dla dzieci, które chcą napisać aplikację "hello world" :P Przeglądałem to wczoraj w Empiku.

#6 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 23 października 2011 - 12:18

Też ją widziałem i nie polecam. Pomaga jedynie zorientować się w 3 platformach programistycznych. Nie wiem jak jest u konkurencji ale apple ma świetną dokumentację wraz z dodatkowymi artykułami. W iBooks mam już z tysiąc stron różnych dokumentów w pdf'ie i powiem szczerze, że już nic więcej nie potrzeba. Czasem zerknę tylko do słownika jak jakiegoś słówka nie rozumiem :)

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 października 2011 - 08:28

pio, to napisz jakieś tytuły. A po tej książeczce się można było tego spodziewać. Też polazłem to przeglądać. Nie warte ani złotówki. Już bardziej przydatne byłoby zademonstrowanie jak ze storyboard zrobić prostą aplikację, bo tego storyboard nie mogę rozkminić:) No nic trzeba klepać kod:)

#8 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 listopada 2011 - 09:17

@Wojtas111111111 - Mylisz się, już w styczniu 2012 będą dwie całkiem niezłe książki po Polsku.
@virgin71 - nie polecam, lipa. :(

Od styczniu helion wydaje dwie książki o programowaniu na iOS z naciskiem na Obj-C, jedna z nich to Kochan :). Więc podstawy po polsku będą. Zobaczymy jaka będzie jakość tłumaczenia...

"Programowanie aplikacji na iPhone 4. Poznaj platformę iOS SDK3 od podstaw" - Książka, kurs - David Mark, Jack Nutting, Jeff LaMarche - Wydawnictwo Helion, księgarnia internetowa informatyczna helion.pl

"Objective-C. Vademecum profesjonalisty. Wydanie III" - Książka, kurs - Stephen G. Kochan - Wydawnictwo Helion, księgarnia internetowa informatyczna helion.pl

#9 j23znowunadaje

j23znowunadaje
  • 50 postów
  • Skądnie dawno wyszedłem z lasu

Napisano 14 listopada 2011 - 07:10

Myślę że jednak język Angielski! [url=http://www.amazon.co.uk/mn/search/?redirect=true&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aattitudes%20programming%20for%20ios&keywords=attitudes%20programming%20for%20ios&qid=1321250866&ajr=0&rd=1]Amazon.co.uk: attitudes programming for ios[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych