Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tworzenie aplikacje na iPhone - Co jest potrzebne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Santiago1

Santiago1
  • 15 postów

Napisano 15 października 2011 - 09:29

Witam mam takie pytanie może pan mi powiedzieć z jakich książek pan się uczył Obj-C i Cocoa że pan pisze teraz jakie chce pan aplikacje na iPhone/iPad itd: ?
Bardzo proszę o odpowiedzieć i pozdrawiam .
Aha i co trzeba umieć by umieć już pisać aplikacje na iPhone .
Na pewno :
Klasy
Interface@
i coś jeszcze bardzo proszę powiedzieć co jest potrzebne by pisać aplikacje jakie chce ?
Aha i jeszcze co trzeba zrobić by napisać aplikacje scanner bar-code lub QR , ooo co muszę umieć ( kalsy,interface@ i co jeszcze ) by umieć zrobić taką właśnie podobną aplikacje jak te
Groupon now
foursquare
Skopkick :
[url]http://www.youtube.com/watch?v=CjDG7...layer_embedded[/url]
[url=http://www.youtube.com/watch?v=Vgk1YfInZoM]Introducing Groupon Now! - YouTube[/url]
itd:
Bardzo proszę o odpowiedzieć i z góry dziękuje za odpowiedzieć i pozdrawiam
Aha i czy jeżeli umiem Angielki biegle to w 6/7 miesięcy mógł bym już pisać aplikacje ze scannerem bar-code itd : Ok

#2 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 października 2011 - 12:46

Na początek wystarczy jakikolwiek Mac z rdzeniem Intela. O konto i urządzenia do testow bedziesz się martwił później. O to ile Ci zajmie napisanie aplikacji nie pytaj nikogo, bo tylko Ty znasz swoje możliwości. Poza tym skąd mamy wiedzieć, czy bedziesz na to poświęcał godzine, czy dziesięć dziennie ? :) Arek

#3 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 15 października 2011 - 13:50

Widzę, że sobie średnio radzisz z językiem Polskim : ) . Polecam stronę iphonedevsdk.com.

#4 Santiago1

Santiago1
  • 15 postów

Napisano 15 października 2011 - 15:31

No jak ja jestem Anglikiem ? To bardzo dobrze polskiego nie umiem .

#5 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 października 2011 - 15:44

To wiele wyjaśnia :) W takim razie jak dobrze znasz ang. zapomnij o materiałach po polsku i szukaj wszystko na ang strach. Tam jest tego znacznie więcej.

#6 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 15 października 2011 - 15:50

Jak na Anglika, to nieźle mówisz po polsku :) Sprawdź tą książkę: "The Web Designer's Guide to IOS Apps" by Layon Kristofer. Nie czytałem, ale podobno niezła (jeśli znasz HTML).

#7 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 15 października 2011 - 21:30

No jak ja jestem Anglikiem ?
To bardzo dobrze polskiego nie umiem .


Ale ja to zauważyłem, że jesteś obcokrajowcem.

Oczywiście bez problemu znajdziesz potrzebne materiały. Kwestia tylko motywacji, pomysłów i pracy.

#8 Santiago1

Santiago1
  • 15 postów

Napisano 16 października 2011 - 14:01

A takie pytanie czy to jest potrzebne by umieć biegle pisać w Obj-C
Spoiler


#9 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2011 - 14:09

Tak

#10 Santiago1

Santiago1
  • 15 postów

Napisano 16 października 2011 - 14:16

Dzięki za pomoc Aha i jeszcze jedno żeby pisać application na iPhone,iPad i Mac to jest potrzebny tylko język Obj-C czy coś jeszcze ?

#11 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 16 października 2011 - 21:23

Zależy co chcesz robić. Po ściągnięciu xCode masz wszystko co potrzebne do robienia prostych aplikacji w interfejsie iOS. Jeśli chcesz pójść o krok dalej (grafika 3D, skomplikowane obliczenia) potrzebujesz innych bibliotek. Zacznij od zarejestrowania się na Apple Developer, tam masz wszystko w normalnym języku (czyli po angielsku :P)

#12 Santiago1

Santiago1
  • 15 postów

Napisano 19 października 2011 - 21:32

Witam proszę mam takie pytanie .. bo mam zamiar się teraz uczyć Objective-C i cocoa touch ,żeby umieć pisać przeróżne aplikacje na iPhon'y i iPad'y, i teraz nie wiem czy ta strona jest dobra do Obj-C
:
Cocoa Dev Central: Learn Objective-C

I czyta ta strona jest dobra do Cocoa Touch
:
Cocoa Dev Central: Learn Cocoa
Cocoa Dev Central: Learn Cocoa II
.
I czy jeżeli nauczę się z tych stron Cocoa Touch i Obj-C to w tedy będę wiedział gdzie podłożyć kontrolki z UIkit,MapKit,MediaKit,Layer, itd: by powstawały w tedy aplikacje różne na iPhone i iPad ?(różne czyli mi chodzi o scannery bar-code QR radary itd
Aha i czy w tedy będę umiał też zrobić podobną aplikacje do tej jak to :

[url]http://www.youtube.com/watch?v=CjDG7...layer_embedded[/url]

?
Bardzo proszę o odpowiedzieć i pozdrawiam .
Edytuj

#13 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2011 - 21:38

Człowieku, czy widzisz tutaj wróżkę? Nikt nie wie czego i jak się nauczysz. Same podstawy Cocoa i Objective-C to za mało, żeby napisać poważną aplikację. Trzeba jeszcze praktyki (tą można nabyć pisząc prostsze aplikacje), oraz dobrego pomysłu i jeszcze lepszego projektu. A co do linka z youtube to jest nieprawidłowy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych