Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[iMac G5] Nowy zakup, nowy problem :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 04 listopada 2005 - 20:46

Witam Mam taki problem - dzisiaj przyszedl wkoncu wymarzony iMaczek G5 z 20" LCD, wszystko chodzi super, ale jest jeden problem... cos w nim brzeczy, w dolnej czesci, z tego co zauwazylem, natezenie brzeczenia zalezy od ustawienia jasnosci ekranu, czym jasniej, tym brzeczenie bardziej natarczywe, jak ekran sie wygasi, to tez lekko brzeczy - ki diabel ? Moze ktos sie z tym spotkal, wie co to za cholerstwo ? Mam sie czym martwic, czy to moze inwerter wzbudza glosniczki i nie ma sobie co glowy zawracac i trzeba go pokochac takim jaki jest ? :) Pozdrawiam i dzieki za info

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 20:48

iMac G5 20" którym ja się bawiłem tak się nie zachowywał.... chyba będzie reklamacja

#3 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 20:57

A to iMak z kamerą czy bez?

#4 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 04 listopada 2005 - 21:00

bez, to starszy model - 1.8 Na podstawie odsluchu i po przestudiowaniu manuali serwisowych wynika ze to brzeczenie wydobywa sie z zasilacza, i teraz pytanie za 100 pkt, czy w nim nie ma przypadkiem wiatraczka ?? Pozdrawiam

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2005 - 21:11

Hm, nie chcę być złym prorokiem, ale...
Na MacFixIt swego czasu opisywane było zjawisko palenia się zasilaczy w tych iMakach. Pierwszymi objawami były między innymi dziwne piski i brzęczenia dobywające się z okolicy zasilacza, których natężenie mogło być zależne od ustawienia jasności wyświetlacza. W efekcie dochodziło do przegrzania zasilacza i uszkodzenia całego komputera. Tutaj masz odnośnik do podsumowania problemów z tymi iMakami: http://www.macfixit....041028093222479.
Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej udać się z tym iMakiem do serwisu w celu sprawdzenia i pewnie wymiany zasilacza.

[ Dodano: 04-11-05, 21:21 ]
Dodatkowa, może ważna, wskazówka: według Apple problem dotyka wyłącznie zasilaczy "AC-Bel".

[ Dodano: 04-11-05, 21:24 ]
I zajrzyj jeszcze na tę stronę: http://www.apple.com...tensionprogram/

#6 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 04 listopada 2005 - 21:27

Bingo - moj numer seryjny jest na liscie wadliwych maczkow - wrrrrrrrrrrrrrrrr W poniedzialek go wysle do SAD-u, a bylo tak milo :( Heidi - dzieki za pomoc, masz u mnie pifko :)

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2005 - 22:24

Heidi - dzieki za pomoc, masz u mnie pifko :)

Napisz koniecznie jak się sprawa skończyła i jak się SAD do tego odniesie. Możliwe że nie Ty jeden masz iMac'a z tej felernej serii.

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2005 - 23:02

a czy wogole SAD moze tego nie przyjac? ( tak tylko informacyjnie pytam)

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2005 - 23:34

Nie boję się o przyjęcie*, ale raczej o naprawę w ramach tego programu bezpłatnej naprawy nawet poza okresem gwarancyjnym. * chociaż tu w grę wchodzić może wykazanie się dokumentacją celną - nie znam źródła pochodzenia tego iMaka.

#10 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 06 listopada 2005 - 23:50

Maczek jest z SAD-u, mam karte gwarancyjna, a w poniedzialek fax-em dostane kopie f-ry zakupu, wiec mysle ze nie beda robic problemow. Licze na to, ze wysle im sam zasilacz, bo bo ten iMac duzo wazy i takie jezdzenie w ta i spowrotem napewno na dobre mu nie wychodzi :(

[ Dodano: 2005-11-07, 17:45 ]
No i maczek wyslany. Dobrze, ze mialem go na gwarancji, bo serwis skory do wspolpracy nie byl - facet stwierdzil, ze tylko wersja amerykanska miala wadliwe zasilacze, co sie kloci z logika, bo skoro apple pisze ze zakres numerow seryjnych od xxx do yyy ma zasilacze do wymiany, to znaczy ze tak jest. Najwazniejsze teraz zeby szybko wymienili i odeslali :)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2005-11-10, 19:06 ]
Witam szanowne grono ponownie :)

4 dni po wyslaniu iMaczka do serwisu sprzet wrocil z wymienionym zasilaczem i jest wszystko OK :) Mysle, ze SAD stanal na wysokosci zadania jesli chodzi o naprawe gwarancyjna.

Pozdrawiam

Michal




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych