Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1839 odpowiedzi w tym temacie

#26 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 października 2011 - 10:06

Rozwala mnie tekst ze nie ma mozliwosci technicznych by oddzielic dzialy o JB. No nie, jak wiec udalo sie rozdzielic dzialy w ogole. Ludzie! Rozumu!

#27 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 października 2011 - 10:12

Być może straszliwe nieszczęście, traumę i tortury przeżywane tu przez niektórych w związku z JB można przynajmniej zmniejszyć, jeśli doda się do prefiksów tematów JB? np [3GS 4.3.5] osobno i osobno [3GS 4.3.5 JB]. Wtedy łatwiej można by było wykluczyć tak otagowane tematy w wyszukiwaniu. Wiem, że trzeba by jeszcze nauczyć ludzi, żeby korzystali z prefixów, ale to już inna bajka, myślę, że nie powinniśmy rezygnować z czegoś, bo wymaga to przyzwyczajenia.

---------- Wpis dodano o 11:12 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:10 ----------

Rozwala mnie tekst ze nie ma mozliwosci technicznych by oddzielic dzialy o JB. No nie, jak wiec udalo sie rozdzielic dzialy w ogole.
Ludzie! Rozumu!


Masz napisane na poprzedniej stronie dlaczego. Twój post wyraźnie świadczy o tym, że nie przeczytałeś tego i wbijasz się w środek dyskusji nie znając kontekstu...

#28 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 października 2011 - 10:18

Chlopie, jakbys czytal dokladnie to nie wbijam sie "w srodek dyskusji".

Poza tym po raz kolejny do Ciebie: rozumu chlopie zycze.

---------- Wpis dodano o 11:18 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:14 ----------

Nie sądzę, żeby udało się oddzielić tematy JB i zamknąć w jakimś getcie. Z technicznego punktu widzenia to niewykonalne. Pyta ktoś o synchronizację z iTunes, ma JB i co? Wywalamy go do getta? Chyba się nie uda. Kto miałby to robić? Musielibyśmy mieć sztab moderatorów większy, niż samych użytkowników. Oddzielić tematy JB w wyszukiwarce nowych postów? Jak? Trzeba by było podzielić forum na dwa różne fora, jak było kiedyś z całym działem iPhone. Bez sensu moim zdaniem.


Z calym szacunkiem ale chrzanisz.
Jakos dzis czepic sie potraficie blednego pytania w nie tym dziale i udaje sie moderowac.
Sami doprowadziliscie do syfu tutaj. Wiec wyedukowanie uzytkownikow forum zabierze Wam wiecej ale nie mow mi ze to niewykonalne. Czlowiek, ktory zadaje pytanie powinien tez w koncu byc nauczony ze nalezy podac odpowiednie informacje i wpisac w odpowiednim dziale by liczyc na pomoc.
Raczej podejrzewam ze nie jestescie zainteresowani moderacja JB ze wzgledu, ze Was to dotyczy. W tej sytuacji liczylbym na uczciwosc a nie durnowate tlumaczenia.

#29 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 11:15

@grzes_l, dlaczego jesteś taki napastliwy? Grzecznie napisałem, co uważam jako user, a nie jako przedstawiciel moderacji, a Ty jedziesz po mnie i po moim rozumie. Po prostu uważam, że bezsensem jest pisanie o tym samym problemie (na przykład problem z budzikiem noworocznym, pierwszy przykład jaki wpadł mi do głowy) w dwóch działach, zależnie od tego, czy użytkownik ma JB, czy nie. Dodanie prefiksu też nic nie zmieni, bo sam fakt posiadania przez użytkownika JB spowoduje Twoje zignorowanie tematu i co za tym idzie, brak pomocy w kwestii nie związanej z JB. Na zakończenie sytuacja, w której temat założył użytkownik baz JB, a dokleił się do niego inny z JB. Co wtedy? Mam wywalić do kosza, czy może utworzyć z tego nowy wątek, tylko dlatego, że ktoś ma JB? Generalnie żałuję, że wmieszałem się w rozmowę, bo teraz wszelkie gorzkie żale będą wylewane do mnie.

#30 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 października 2011 - 11:29

Przepraszam jesli Cie urazilem. Jednak kazde tlumaczenie ze "burdel" jest nie do ogarniecia wydaje mi sie niemadre. Przyklad z budzikiem jest rownie dobry jak kazdy inny. Bo jednak telefon z JB to inny telefon. Jak widze, ze ktos ma JB to nie mam dla niego rozwiazania, bo typowe rozwiazania (typu chocby restore) nie wchodza w rachube. Wiec ani rozwiazania dla nielamanych telefonow nie odnosza sie do lamanych, ani odwrotnie. Natomiast "burdel", ktory wynika z przemieszania, powoduje, ze to forum przestaje byc w jakikolwiek sposob pomocne dla chocby nowych uzytkownikow.

#31 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 20 października 2011 - 11:47

A co z wyłączeniem działów? To też jest tak trudne? Chodzi o przywrócenie funkcjonalności poprzedniego forum. Nic więcej.

#32 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 11:48

Wiec ani rozwiazania dla nielamanych telefonow nie odnosza sie do lamanych, ani odwrotnie.

Zupełnie nie masz racji. Błędy niełamanych telefonów występują również na łamanych, to logiczne, a co za tym idzie, będą o takie problemy pytali również ludzie z łamanymi telefonami. Rozdzielisz takie pytania na dwa działy? Moim zdaniem bez sensu.

#33 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 października 2011 - 11:50

A moim zdaniem to ma sens. Jakos iPada zescie od iPhona oddzielili, mimo ze cala masa rzeczy jest wspolnych.

#34 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 11:58

A co z wyłączeniem działów? To też jest tak trudne? Chodzi o przywrócenie funkcjonalności poprzedniego forum. Nic więcej.


Tego nie wiem, jak już pisałem, jestem userem i wiem tyle, co Wy. O tym może mówić tylko Tomek, właściciel, bo on wie, co w trawie piszczy. Docelowo możesz sobie wybrać, które działy Cię interesują poprzez http://myapple.pl/se...getnew&include= i po znaku równości wpisujesz poszczególne numery działów, które Cię interesują, oddzielone przecinkiem bez spacji. Na przykład http://myapple.pl/se...,141,86,101,102 dla Mac - Hardware wraz z poddziałami. Możesz sobie dodać do paska zakładek w Safari i jednym kliknięciem wyszukasz nowe posty w tym dziale.

#35 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 20 października 2011 - 12:00

A dlaczego nie utworzyć "getta"? Złamali telefon? Złamali. Jeżeli mają pękniętą szybkę, to rzeczywiście na problem nie ma wpływu czy ten JB był czy go nie było. Jeżeli ktoś JB swój telefon i nagle nawkładał tam Cydii, uwalił BB, cokolwiek, to niech śpieszą mu na pomoc inni z JB. Chociaż nagle może się okazać, że czysty iP to pustynia i tylko wiart tam hula. Apple dało taki system a nie inny, z takimi ograniczeniami a nie innymi. Jakoś w działach MacOsX nie ma pierdyliarda tematów, jak podmienić kext by coś tam. Biorą to co jest i siedzą cicho. Są programy to są, nie ma to instalują Windowsa (BootCamp/Parrarels), nie da się? To się nie da i nikt nie mówi, weź pozmieniaj to i tamto, złam system i zrób coś tam jeszcze. UEALA nie obowiązuje nas, więc i takie rozwiązanie byłoby zupełnie OK.

#36 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 12:06

A moim zdaniem to ma sens. Jakos iPada zescie od iPhona oddzielili, mimo ze cala masa rzeczy jest wspolnych.

Jeszcze raz przypominam, że nie "żeście", bo mnie przy tym nie było. W takim razie, wg. Ciebie powinno być dwa razy więcej działów, bo każdy o iPodzie, iPadzie, iPhone i iTunes dzielimy na "z JB" i "bez JB". Z jednej strony narzekasz na bałagan, a z drugiej chcesz wprowadzać udoskonalenia pogarszające jeszcze sytuację. Teraz dopiero nowy użytkownik dostanie streeta w oczach i nie będzie wiedział, gdzie zadać pytanie. Co zrobi? Nasra na środku, a Ty się będziesz wnerwiał, że śmierdzi.

#37 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 20 października 2011 - 12:09

no wcale nie. Uszkodzenia mechaniczne nie dotyczą jednego i drugiego. Tylko Soft. Pali licho to. Ja nie chciałbym o tym tylko czytać. Czy powróci funkcja blokowania działów?

#38 kajtek88r

kajtek88r
  • 330 postów

Napisano 20 października 2011 - 12:22

Brakuje mi wydzielenia tematow z JB. Nie jestem zainteresowany problemami ludzi z JB, co wiecej nie jestem w stanie im pomoc i nijak sie ich problemy z moimi nie pokrywaja wiec i wyszukiwarka staje sie bezuzyteczna. Czyli koniec koncow forum przestaje byc pomocne dla normalnych "legalnych" uzytkownikow.


Popieram. Też mnie nie interesuje JB i byłoby prościej gdyby tematy były w jakiś sposób rozdzielone. Działem bądź możliwością/wymogiem dopisania do nazwy JB(tak jak prefix modelu i softu).

Jednocześnie dobrze byłoby "działać" w jakiś sposób na częste wzmianki o piraceniu. Samo jb rozumiem jako pomoc przy zdjęciu simlocka, ale zaznaczanie że chodzi o dodatkowe appsy? Był temat w sprzedaży bądź zamianach gdzie chłopak dodał, że na telefonie masa aplikacji - powinien polecieć, bo no i co z tego że są aplikacje jak piracone bądź nie wchodzą w 'pakiet'? I niby dlatego telefon z ceną od czapy.

Przydałoby się myślę rozdzielenie zgubienia sprzętu od oszustw np. na allegro. Wydaję mi się, że byłoby to czytelniejsze a i wygodniejsze.

W aplikacji na iP przydałby się dział FORUM :)

#39 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 12:36

W menu "Nowe posty" istnieją trzy opcje: Nowe posty, iPhone oraz iPod. Proszę o dodanie czwartej opcji Mac. Nie interesują mnie tematy związane z iPhonami i iPodami, a zabawa z wklepywaniem cyferek w pasek adresu mnie nie kręci. Także popieram pomysł wydzielenia tematów związanych z JB oraz pragnę przywrócenia możliwości wyłączania działów.

#40 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 12:46

McTom, podałem tymczasowe rozwiązanie w 34 poście. Sprawdź, bo dobrze działa i nerwy oszczędza ;)

#41 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 20 października 2011 - 13:29

tylko to nie jest rozwiązanie. Piszę po raz ostatni. Było sobie takie coś jak poprzednia wersja forum. W tamtej wersji istniała możliwość blokowania działów. Kiedy powstało to forum, admini poprosili o cierpliwość bo funkcjonalność tego rozwiązania miała wrócić. Od tamtego czasu tak wróciła, że jej nie ma. Jakoś w ciągu kilku dni po zmianie silnika, można było dodać nowe posty iPod iPhone a jak prośba jest o Mac to "szukaj sobie cyferek i dopisuj"? Byzydura. I propozycja odnośnie artykułów. Chociaż można komentować pod, to jednak nie zawsze to działa. Czy nie można by dodać guzika, przejdź do komentarzy na forum? Nie zawsze pojawia się jako nowy, nie wszystkie posty pod art, się pojawiają. Czasem wyświetla jeden. Poza tym czytanie tego poprzez forum jest zwyczajnie wygodniejsze. Nic nie szkodzi by dodać button, który przeniesie bezpośrednio do tematu na forum związany z czytanym artykułem prawda?

#42 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2011 - 13:34

@wieslawo, rozumiem i napisałem, że poprosiliśmy o to już dość dawno. Nie wiem, czy zostanie to wprowadzone i podałem tymczasowe rozwiązanie. Zrozum, że pretensje to nie do mnie.

#43 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 20 października 2011 - 13:38

nie nie Renqien ja kompletnie bez pretensji, nie Ty odpowiadasz za to forum, może za ład na nim ale nie za kluczowe funcje :) Chodziło mi o odpowiedź czy to zostało zauważone i przekazane dalej. Jeżeli tak to pozostaje czekać. Jeżeli nie będzie możliwości blokowania działów/poddziałów, to chociaż dodajcie Nowe Posty - Mac. I to jakoś wystarczy. Bo cyferki jako domyślny i główny sposób to jest coś nie tak, skoro działy iP mogły dostać swoje podguziki. Tymczasowo ok, chociaż to tymczasem trwa ;) Docelowo...coż, widać Mac dostaje w trąbę ;) Dobrze, że taki wątek powstał i mam nadzieję, że któraś z tym zmian odnośnie iP zostanie wprowadzona.

#44 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 20 października 2011 - 16:49

Czytam Panowie Wasze posty i dochodzę do jednego wniosku, może się myle...macie ogromne pretensje o to, ze na forum tak swobodnie o ochoczo akceptuje sie i toleruje piractwo i łamanie prawa. Myśle, że rozwiązanie mogłoby byc proste - łamiesz zasady licencji, JB powoduje,że jesli odasz do serwisu Apple "złamany" telefon tracisz gwarancję-MyApple może powinno odwazyć się na to, by ładnie "usunąć" ze swojego grona "towarzyszy piratów" / by nie napisac wprost-wielokrotnie mamy raczej styczność ze zwykłymi złodziejami/. Wybaczcie mi ostry ton ostatniego zdania, ale jesli ktos pracując oczekuje wynagrodzenia, nie moze jednoczesnie odmawiać tego samego innym. Nie ma problemu w tym, gdy ktoś napisał "chciałem ścągnąc sim-lock",jak to zrobic? Ale jest moim skromnym zdaniem problem, gdy ludzie wprost wymieniają sie informacjami o oprogramowaniu /zaznaczmy lewym/ i tegu typu sprawami. Z drugiej strony Renqien ma rację, musielibysmy z moderatorów zrobic policjantów i wzmocnić "siły porządkowe" o kolejne kilka "etatów". Może w dużej mierze zalezy to od samych ludzi, czy chcą byc oszustami i zwykłymi złodziejami, czy wolą zachowac twarz wśród ludzi. Dla mnie ktoś, kto w samej stopce chwaili się , ze posiada np. iPhone 4 +JB powinien otrzymywac od forum mandat braku zaufania. Dzis taki koles ukradł kilka programów, jutro ukradnie komuś telefon lub komputer, bo tez nie będzie chciał płacic??? Pozdr. p.s. Cieszy tak duza liczba ludzi, dla ktorych piractwo to jedynie przejaw "szamba moralnego".

#45 lewandowsky

lewandowsky
  • 492 postów

Napisano 20 października 2011 - 18:06

tajemnica JB polega na tym, że większość tematów dotyczących IP związane jest z JB. Jakby zabronić tego, to po miesiącu ubyłoby wielu użytkowników i inni - nowi nie pojawialiby się. W Polsce więcej ludzi ma IP niż komputery apple, pewnie więcej niż połowa ma JB, więc to jest target tego forum.

#46 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 20 października 2011 - 20:19

I tak większość ludzi robi JB tylko dla darmowych aplikacji, mam nadzieję,że nie uraziłem tej dobrej strony. ;)


Zobaczcie sobie na Allegro wszędzie piszę " Pełno darmowych i płatnych aplikacji" a na pierwszej stronie z aplikacjami jest. .. co ? Tak słowo zakazane na forum ;)

---------- Wpis dodano o 21:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:09 ----------

"Poszła" wiadomość do pana. Tomasz Wyka. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź ;)

#47 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2011 - 20:50

Komel, zachowaj umiar. Zarówno administracja jak i moderatorzy przeglądają ten wątek regularnie i nie potrzebują pośrednika, jakiekolwiek dobre chęci by nim kierowały.

#48 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 21 października 2011 - 16:20

A mobilne forum?

#49 merdes

merdes
  • 82 postów
  • SkądPL

Napisano 22 października 2011 - 01:37

W menu "Nowe posty" istnieją trzy opcje: Nowe posty, iPhone oraz iPod. Proszę o dodanie czwartej opcji Mac.
Nie interesują mnie tematy związane z iPhonami i iPodami, a zabawa z wklepywaniem cyferek w pasek adresu mnie nie kręci.


Mnie opcja "Mac" nie zadowoliłaby w ogóle. Dla mnie stratą czasu jest czytanie nowych postów o Tigerze czy Leopardzie jak nie używam tych systemów. A jednak te posty w zakładce "Mac" by się znalazły - nie prawdasz? Taki przycisk to tylko połowiczne rozwiązanie problemu - jak leczenie syfa pudrem. To że można sobie zrobić skrót w Safari z kategoriami - podchodzi pod to również...

Problemem, który męczy duże grono użytkowników tego forum tj. : "Chcę czytać tylko to co mnie interesuje". Proste. Wiec tak jak pisałem wcześniej - dodanie opcji w widoku blokowania sobie podfor - naprawde się przydaje. Skończą się jęki o JB i cała masa narzekań. Taka opcja jest dostępna w standardzie 99% darmowych szablonów forum. Jeśli była aktualizacja, to trzeba zaktualizować tą funkcję również.

Przeczytałem tutaj odpowiedź że nie ma technicznych możliwości wydzielenie JB od czegoś tam... Wydaje mi się, że problem leży nie w tym, że się nie da tylko w tym, że się nie chce. Trzeba by czytać to i to wydzielać i wycinać? Maasa czasu. Najlepiej powiedzieć, że się nie da.

Sam jestem administratorem jednego z for i wiem, że nad zapanowaniem nad na bałaganem zajmuje mnóstwo czasu na ale czasami ukłon w stroną użytkowników by się przydał - w końcu to oni tworzą forum.


:rolleyes:
Jestem tutaj od niedawna ale widzę, że nie jest za bardzo miło czasem - ogólnie chodzi chyba o to żeby sobie pomagać tak?
Ja widząc odpowiedź na posta dotyczącego zmniejszenia głośności słuchawek typu "kup sobie inne albo poczekaj, az Ci sie sluch stepi." to dla mnie zwykłe nabijanie postów i totalny brak kultury. A jak napiszesz, że za takie odpowiedzi powinno się wieszać to już 3 punkty karne i ostrzeżenie. Bo groźba. ;)

#50 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 22 października 2011 - 02:46

wojtkow widocznie moderatorzy nie widzą tego / Administracja tez / , że Komel usilnie stara się zostać moderatorem :) Ale wracając do tematu samego...można miec duze życzenia i marzenia, opisać w tym temacie jako "chciałbym", bo tak naprawdę temat ten i wyrażane opinie nie są żadnymi wyznacznikami jakichkolwiek zmian. Mozna napisac duzo, moze sie skonczyc na tym, ze nic sie nie zmieni. Powodów moze byc kilka, moze tysiące. Jak jest naprawde wie tylko Administracja i Moderatorzy. @merdes zgadzam sie, że czasem ludzi episzą tu jedynie dla faktu pisania, ale mamy mozliwosc pomijania beznadziejnych postów...wystarczy chciec nie zauważać "ich" w temacie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych