Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1840 odpowiedzi w tym temacie

#1676 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2021 - 12:03

co miałem zgłaszać jak rządzi się i tu najwspanialsze oko miłościwie nam panujące i wszechwiedzące?

A może to wynika z zawziętości mości nam panującego i osobistej niechęci i wycieczek osobistych to ludzi mu podległych, że nie raczy zauważać innych problemów, które sam również stwarza.

Daj sobie spokój i wbij na MacRumors, tam nie robią łaski i pomagają ;)

Użytkownik Sebosz edytował ten post 01 stycznia 2021 - 12:03

  • Newstad lubi to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1677 maxwawa

maxwawa
  • 305 postów

Napisano 08 stycznia 2021 - 12:58

@ftpd

Po skasowaniu  mojego komentarza przez @ftpd  w wątku https://myapple.pl/f...10#entry2276112

w którym to  zwróciłem mu uwagę na jego co najmniej niekulturalne  komentarze pod moim adresem a zapytałem normalnie  o informację to  tzw. Globalny Moderator w chamski sposób odpowiedział na moje pytanie i to jeszcze oceniając moją osobę a tym samym propagując  "swój specyficzny" styl odpowiedzi.

Jak to świadczy o takiej  osobie ? 

Po zwróceniu mu uwagi o nieadekwatnym zachowaniu co się wydarzyło:

  1. Mój komentarz w którym zwróciłem mu uwagę został skasowany
  2. Jego "jedynie słuszny" komentarz z jego oceną mojej osoby dalej jest na forum
  3. Normalny człowiek oczywiście by pomógł i nie obrażał  innych
  4. Nie otrzymałem żadnych przeprosin od @ftpd 

Czasami zdarzają się specyficzni forumowicze ale nie rozumiem  "popularyzowania" takich zachowań przez samego tzw. Global Moderator

Na szczęście w większości na forum są świetni, mili i pomocni użytkownicy. 


  • Sebosz i Dastia lubią to

iPhone Pro  iPad Pro  MacBook Pro  AirPods Pro   iWatch


#1678 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 08 stycznia 2021 - 16:56

Haha, mój post w temacie iOS14, w którym mu zwracam uwagę też skasował i nie dał mi nawet znać xD

Wszystko po cichaczu. Pewnie jeszcze w nocy.

Teraz przyjdzie i powie, że płaczemy i jak nam nie pasuje, to mamy pisać do admina, który tak przy okazji, zagląda do tego tematu raz na pół roku.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 08 stycznia 2021 - 16:57

  • Sebosz lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1679 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2021 - 17:03

Posty zostały skasowane, bo były offtopic. Te, jak słusznie zauważyłeś, płacze należy wylewać właśnie tutaj.
Jeśli brakuje Wam 'powiadomienia', będę dawał osty. W ten sposób się dowiecie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1680 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 08 stycznia 2021 - 17:16

Jeśli brakuje Wam 'powiadomienia', będę dawał osty. W ten sposób się dowiecie.

Jak tak dalej pójdzie to będziesz je rozdawał tylko kolegom po fachu na forum, bo nikt inny na dłużej tutaj nie zawita.

 

Wkurzyłem się, bo nie było mnie tutaj kilka(naście) dni, wracam i pierwsze co widzę to pretensje za rozmawianie na forum. Porażka.


  • Sebosz lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1681 Preskaler

Preskaler
  • 75 postów

Napisano 26 lutego 2021 - 16:07

Jestem człowiekiem wiekowym i ze strony moderatora "ftpd" domagam się szacunku. Jeśli zadał pytanie do mnie w usuniętym temacie to zmuszony byłem dać odpowiedź na "PW" bo przecież temat został zablokowany. Jako wyjaśnienie podał, że ten temat był w złym dziale umieszczony i należało by go umieścić w dziale tym o oprogramowaniu. Dalszą korespondencję zablokował a we wskazanym dziale nie mam możliwości zamieszczania nowego tematu. 

Temat mojego zapytania dotyczył braku współdziałania drukarki z komputerem. Czy to mojej strony na pewno był źle wybrany dział?

Panie moderatorze, w co Pan pogrywa? Jeśli nie ma Pan szacunku do forumowiczów to proszę o zrezygnowanie z funkcji moderatora i nie kompromitowanie społeczności moderatorów, administratora i właściciela forum! 

P.S.

W stopce ma Pan też umieszczoną informację, że "Płacze"należy wylewać właśnie tutaj. Przecież to jest arogancja i bezczelność czystej wody. Czy Pana regulamin forum nie obowiązuje? Szacunek i kultura z reszta powinna obowiązywać chyba wszędzie?


  • Sebosz i bktpl lubią to

#1682 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lutego 2021 - 16:57

Najpierw zgłoszenie, potem prywatna wiadomość, teraz jeszcze tu. Może jeszcze samolot wynajmij, żeby mi nad chatą latał z kolorową szarfą z napisem "nie umiem założyć wątku na internetowym forum".
 

Dalszą korespondencję zablokował


Bzdura numer jeden. Nie da się 'zablokować korespondencji' na tym silniku. Nie można odpowiedzieć na wątek, który adresat skasował (po co mam trzymać historię wiadomości?), ale zawsze można założyć nowy.
 

we wskazanym dziale nie mam możliwości zamieszczania nowego tematu


Bzdura numer dwa. Ludzie jakoś codziennie umieszczają wątki w Systemach Operacyjnych, więc jakoś magicznie się jednak da.
 

Temat mojego zapytania dotyczył braku współdziałania drukarki z komputerem. Czy to mojej strony na pewno był źle wybrany dział?


Bzdura numer trzy. Temat 'zapytania' dotyczył tego, że _system_ nie widzi jakiejś starej drukarki. I tak, to nie ma NIC wspólnego z hardware.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1683 pcstud

pcstud
  • 173 postów

Napisano 03 kwietnia 2021 - 22:51

Jprd... wątek w koszu, bo moderatorowi nie spodobał się tytuł.  :wacko:
Dzięki za przypomnienie dlaczego nie korzystam z tego forum regularnie.
Trzynaście lat i nic się tu nie zmieniło na lepsze... 


  • Sebosz, FireBird i Dastia lubią to

#1684 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2021 - 23:17

Ogłoszenia i regulamin też nie były zmieniane od dłuższego czasu…


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1685 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 09 kwietnia 2021 - 21:00

"1) Do płaczu na moderację mamy odpowiedni wątek.

2) Nikogo nie obchodzi, kiedy masz jakieś badania. Nikt nie ma obowiązku rzucać wszystkiego i Ci pomagać, bo właśnie sobie tego życzysz."

 

Twoje ego i chamstwo za mocno cię buja. Napisałam grzeczną prośbę, nawet gdyby to był odpowiedni wątek - kto by chciał to by odpisał. Nikt tutaj nie każe nikomu wszystkiego rzucać. Weź chłopie się ogarnij, bo bije od ciebie ignorancją, chamstwem i totalnym burakiem. Zero taktu i ty jesteś moderatorem? To nawet śmieszne nie jest. Ręce opadają, że nikt tego nie kontroluje, bo niektórzy z was jako użytkownicy byliby zbanowani za takie odzywki, a są modami. Kpiny.

Mnie też nie obchodzi, że masz okres dziewczynko, więc zajmij się czymś pożytecznym w życiu, może do czegoś się nadajesz, co nie wymaga kontaktu z człowiekiem. Trochę ogłady nabierzesz i może empatii i szacunku do drugiego człowieka.

Popłakałam, czy nie? Ulżyło ci? To już możesz przytulić misia i papa.


  • Sebosz lubi to

iPhone 14 PRO Max


#1686 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 09 kwietnia 2021 - 21:08

Nieśmiało nadmienię ku rozwadze tak wszystkich folgujących sobie w tym wątku, jak i czyniących to w wiadomościach prywatnych do moderatorów, że słowo pisane wystawia takież lub większe niż takież świadectwo osobie piszącej, co opisywanej. Dziękuję za chwilę poświęconą na przeczytanie tego wpisu i życzę wszystkim spokojnej nocy.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#1687 kostek

kostek
  • 311 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 23 kwietnia 2021 - 12:37

Moją informację na forum kolega moderator (bez nazwisk) usunął bo nie taki tytuł i brak źródła o informacji.

 

Chodziło o to, że CDA Premium rozpoczęło prace nad aplikacją na Apple TV. W wątku o Apple TV właśnie umieściłem to krótkie info. Źródła nie podałem bo to prywatny mail był od CDA.

Kiedy w prywatnej wiadomości odpisałem wspomnianemu menedżerowi treści niedozwolonych, jakie jest źródło i że nie bardzo można podać prywatnego maila, ten odpisał mi, że nie wie i trochę mu to wisi.

 

 

Panowie moderatorzy, prośba ogólna: trochę więcej luzu, radzę podejrzeć fora zagraniczne, może ktoś by tu przyniósł kaganek oświaty z forów krajów rozwiniętych...?

Funkcja woźnego na forum jest bardzo ważna, ale tutaj mocno kojarzy mi się z konserwatorem powierzchni płaskich z mojej podstawówki z lat młodzieńczych, któren ważniejszy był od dyrekcji i nikt mu fikał nie będzie.


scann.R Team Member


#1688 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 02 maja 2021 - 21:57

Kij ma dwa końce. Nie będę już pisać jakie chamstwo i złośliwości wypływają od moderatorów, co jest niedopuszczalne. Ja dostaję już ostrzeżenia za samą obecność. To wy sobie robicie co chcecie i każdy o tym wie.

Nieśmiało nadmienię ku rozwadze tak wszystkich folgujących sobie w tym wątku, jak i czyniących to w wiadomościach prywatnych do moderatorów, że słowo pisane wystawia takież lub większe niż takież świadectwo osobie piszącej, co opisywanej. Dziękuję za chwilę poświęconą na przeczytanie tego wpisu i życzę wszystkim spokojnej nocy.


  • Sebosz lubi to

iPhone 14 PRO Max


#1689 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 czerwca 2021 - 13:47

Moderacja na tym forum to żenada i chamstwo. Dziś został mi usunięty post, bo rzekomo zadałem pytanie nie w tym wątku co trzeba. Rozumiem że pytania o to ile ktoś czekał na swoją specyfikację komputera mam zadawać w dziale gdzie ludzie pytają o podzespoły i jak sprzęt wybrać? Tym bardziej, że już wcześniej ludzie (w tym ja) zadawali takie pytania w dziale ogólnym dotyczącym sprzętu Apple i jakoś te posty nie były usuwane. I jeszcze dostałem za to ostrzeżenie, a te prywatne wycieczki w wiadomości od moderatora o płaczu itd. to już mega słabizna. Moderator ftpd cwaniak cytuje tylko to co mu się podoba, a resztę usuwa. Jest takie znane powiedzenie "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" i drogi ftpd weź to sobie do serca, bo moderator z Ciebie taki, jak ze mnie zakonnica. I możesz mi dać za to kolejne ostrzeżenia, bądź nawet bana, a ja sobie grzecznie po 10 latach pójdę z tego forum do konkurencji, gdzie traktują ludzi normalniej. Peace.


Użytkownik Hubson83 edytował ten post 23 czerwca 2021 - 13:58

  • Dastia lubi to

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#1690 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2021 - 13:50

Pomijając moją osobistą ocenę pracy niektórych moderatorów, to ten „Peace” na końcu mnie rozwalił. :-)

#1691 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 czerwca 2021 - 14:06

Peace musi być :-) Ja zawsze myślałem, że to forum służy m.in. do pomocy ludziom, którzy chcą np. o coś zapytać. Moderator nie jest od usuwania postów, tylko od instruowania jaki błąd się popełniło, bądź przeniesienia wątku do prawidłowego jego zdaniem działu. Chyba, że ktoś nie wiem, będzie bluzgał albo nagminnie łamał regulamin. Takie bezmyślne i bezczelne usuwanie postów powoduje, że ktoś kto potrzebuje pomocy zostaje z niczym. Ale skoro tak tu jest to luzik, widać właścicielom serwisu takie traktowanie się podoba.


Użytkownik Hubson83 edytował ten post 23 czerwca 2021 - 14:08

  • bktpl lubi to

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#1692 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 23 czerwca 2021 - 22:07

@ftpd

Po skasowaniu  mojego komentarza przez @ftpd  w wątku https://myapple.pl/f...10#entry2276112

w którym to  zwróciłem mu uwagę na jego co najmniej niekulturalne  komentarze pod moim adresem a zapytałem normalnie  o informację to  tzw. Globalny Moderator w chamski sposób odpowiedział na moje pytanie i to jeszcze oceniając moją osobę a tym samym propagując  "swój specyficzny" styl odpowiedzi.

Jak to świadczy o takiej  osobie ? 

Po zwróceniu mu uwagi o nieadekwatnym zachowaniu co się wydarzyło:

  1. Mój komentarz w którym zwróciłem mu uwagę został skasowany
  2. Jego "jedynie słuszny" komentarz z jego oceną mojej osoby dalej jest na forum
  3. Normalny człowiek oczywiście by pomógł i nie obrażał  innych
  4. Nie otrzymałem żadnych przeprosin od @ftpd 

Czasami zdarzają się specyficzni forumowicze ale nie rozumiem  "popularyzowania" takich zachowań przez samego tzw. Global Moderator

Na szczęście w większości na forum są świetni, mili i pomocni użytkownicy. 

Ciesz się, bo ja jeszcze dostaję warny i chamskie pw  :lol:  Już jestem aktywna w innym miejscu, kiedyś bywałam tu non stop. Nie da się już.


iPhone 14 PRO Max


#1693 TheMan

TheMan
  • 191 postów

Napisano 28 czerwca 2021 - 13:32

Wątek: https://myapple.pl/f...maksymalną/

 

Moderator zwracający się zwrotem "naucz się", "dziwne powody", "nie kombinuj" trochę pokazuje negatywne i wrogie nastawienie. Mógłby wykazać się większym zrozumieniem, trochę mniej atakującym i pokazującym swoją wyższość nad użytkownikiem. 

 

Kwestię skasowanego postu, który był odpowiedzią i na szczęście znalazł się na screenie pokazującym błąd godziny pozostawiam Wam do własnej interpretacji.

 

Oczywiście błąd związany z wyświetlaniem godziny napisałem z premedytacją, ze względu na to, że skoro sam moderator jest taki ąę i zakłada, że inny użytkownik celowo robi coś byle jak to można wymagać i od niego by dopilnował perfekcyjnych warunków na swoim podwórku.

 

Dołączam film z treści wspomnianego wątku, na wypadek gdyby za chwilę zniknął.

 

https://streamable.com/v6xbui

 

 

Edit: I moja odpowiedź została usunięta, a ja dostałem ostrzeżenie. Oczywiście moderator nie mógł poinformować o jego obiekcjach dotyczących postu na PW tylko sam napisał odpowiedź nie związaną z tematrm.

 

 BNjrf7X.png

 

Poprosiłem zatem o odpowiedź na PW, mam nadzieję, że uda się porozmawiać konstruktywnie tak bym mógł wynieść wiedzę jak nie popełniać błędów w pisaniu postów na przyszłość.

 

dN4NpAm.png


Użytkownik TheMan edytował ten post 28 czerwca 2021 - 14:45


#1694 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 czerwca 2021 - 10:35

Konstruktywnie z tym człowiekiem nie porozmawiasz, to zwykły czopek i tyle. Nie dość, że jest arogancki i chamski, to robi z siebie nie wiadomo kogo. Ale spoko, jeżeli właścicielom się to podoba i wolą się wzajemnie klepać po 4 literach, to wkrótce będą tu sobie sami rozmawiać właśnie z moderatorami, bo inni po prostu stąd uciekną. Już nie takie fora padały przez głupotę i nadgorliwość...


  • Sag i bktpl lubią to

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#1695 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lipca 2021 - 11:41

jesteśmy na etapie migracji forum na nowy silnik (Discourse)

 

Drodzy Administratorzy i Moderatorzy,

 

Chciałbym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji pierwszej rocznicy niezmigrowania Forum na nowy silnik.

 

Proponuję ustanowić 14 lipca świętem forumowym, podczas którego będziemy hucznie obchodzić kolejne rocznice niemigrowania silnika, niedostosowania regulaminu ani struktury działów do realiów. Niech ta nowa świecka tradycja przypomina nam, Użytkownikom o Waszej niezłomnej i nieustającej pracy na rzecz tego wspólnego dobra.

 


  • cronopioverde, winmaciek i lelekCk lubią to

#1696 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 lipca 2021 - 11:55

Najważniejsze, że w dyskusji ogólnej nie można zadawać pytań. To jest dopiero wartość sama w sobie...


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1697 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipca 2021 - 22:31

@Mikołaj: hehe ;-) Naprawdę zrobiłeś mi dzień. Niepolitycznie powiem, że jako orędownik migracji czuję się tak samo wyr^H^H^Hzrobiony na szary.

@MC: Nie w dyskusji ogólnej tylko w Rozmowach Ogólnych! :P

 

A tak między nami, to chyba niedługo będzie Wam łatwiej. Od miesiąca mam Lenovo z Linuksem zamiast MBP i pewnie kolejny telefon siłą rzeczy będzie androidem. Wtedy zrezygnuję, bo co to za 'ekspert', co nie używa.


  • lelekCk lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1698 Angelus1788

Angelus1788
  • 116 postów

Napisano 20 lipca 2021 - 15:23

I z miłą chęcią pożegnamy Cię jak Twój zapewne idol powiedział wsiadając do samochodu

 

a swoją drogą, musisz mieć naprawdę bardzo dużo samozaparcia i zadufania w sobie. Znaczna cześć tego tematu i problemów na forum jest z Twojego powodu, ale dalej brniesz w zaparte że twoje jest najlepsze


Użytkownik Angelus1788 edytował ten post 20 lipca 2021 - 15:42

  • Dastia, lelekCk i bktpl lubią to

#1699 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 29 lipca 2021 - 22:05

Ostatnio dodałam post, w którym moderator ftpd mnie obraża i do tego sam robi błędy, ale ich już nie widzi... Bardzo dziwny poziom tego forum. To bardzo niegrzeczne...

 

Proponuję też zrobić możliwość poprawiania błędu w temacie postu. Faktycznie błąd mi się trafił, ale po zapisaniu nie można samodzielnie postu ani usunąć ani poprawić, przynajmniej w zakresie tematu. Więc zwracanie uwagi nic tu nie daje... błędy się zdarzają i powinna być możliwość edycji.


Użytkownik Sag edytował ten post 29 lipca 2021 - 22:26


#1700 bms01pl

bms01pl
  • 26 postów

Napisano 09 sierpnia 2021 - 20:58

nie znam bliżej geniusza, który wykasował moje pytanie tylko dlatego, że w tytule śmiałem napisać "problem z backup'em" - w odpowiedzi dowiedziałem się, cytuję, że "'problem' to tutaj przede wszystkim jest z tytułem". taki mądry, a nie zna szyku w zdaniu i nie wie, że cytat umieszcza się w cudzysłowie, a nie pomiędzy apostrofami. szacunek dla użytkowników odwrotnie proporcjonalny do poziomu ego.


Użytkownik bms01pl edytował ten post 09 sierpnia 2021 - 21:40





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych