Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1840 odpowiedzi w tym temacie

#1651 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 14 lipca 2020 - 13:16

Ale nie podbijaj. Przecież wiesz, że tego nie lubimy ;-)

Ja nie wiem, dla mnie 'nie', bo nie znoszę wszelkiej maści 'czatów'. Ale niech się admini wypowiedzą - pingnąłem na wewnętrznym komunikatorze, jakby co.

Możesz rozszyfrować dla mnie skrót 'SB'?

Porównaj ze swoim podpisem.

Jako iż jesteś głównym, negatywnym bohaterem tego tematu, jak i całego forum, pozwolę sobie zapytać: czy jest coś, co znosisz? "nawidzisz"?
Nie zamierzałem odzywać się w temacie Twojej aktywności, gdyż co miałem Tobie do powiedzenia, napisałem w wiadomości, ale okazało się, że problem jest znacznie szerszy, niż mnie się wydawało.

Właścicielowi tego całego biznesu nie przeszkadza to, że przez Ciebie ludzie opuszczają forum, że wieloletni użytkownicy, zamiast zachęcać innych, robią coś odwrotnego?
Przecież to są wymierne straty finansowe - *Tomek, czytasz to?

*tak, to ten JED :)
 


Pewnie, tłumacząc z angielskiego, pudełko na krzyki (shoutbox).

Gratuluję znajomości języka angielskiego.  :D

 

ps. prawdziwie lingwistyczne forum - wartość dodana :)


  • Dastia lubi to

#1652 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 lipca 2020 - 14:06

Można na forum zainstalować czat SB na dole strony?

 

W tej chwili nie można... jesteśmy na etapie migracji forum na nowy silnik (Discourse)

Później pomyślimy... przy tej wielkości forum może powstać problem spamu.

 

Porównaj ze swoim podpisem.

Jako iż jesteś głównym, negatywnym bohaterem tego tematu, jak i całego forum, pozwolę sobie zapytać: czy jest coś, co znosisz? "nawidzisz"?
Nie zamierzałem odzywać się w temacie Twojej aktywności, gdyż co miałem Tobie do powiedzenia, napisałem w wiadomości, ale okazało się, że problem jest znacznie szerszy, niż mnie się wydawało.

Właścicielowi tego całego biznesu nie przeszkadza to, że przez Ciebie ludzie opuszczają forum, że wieloletni użytkownicy, zamiast zachęcać innych, robią coś odwrotnego?
Przecież to są wymierne straty finansowe - *Tomek, czytasz to?

*tak, to ten JED :)
 


Gratuluję znajomości języka angielskiego.  :D

 

ps. prawdziwie lingwistyczne forum - wartość dodana :)

 

Cześć Jędrzej :)

Oczywiście, że czytam.

Na moderatorów spływają często negatywne opinie ale taki już jest los każdej władzy wykonawczej (patrz Policja).

Musieliśmy znaleźć złoty środek pomiędzy wolnością a porządkiem na forum... wprowadzenie zasad i ich egzekwowanie było konieczne bo kilka lat temu doszliśmy do takiego momentu w którym co druga dyskusja była rozwalana przez spamerów i anarchistów ;)

Zadanie moderacji nie jest łatwie.



#1653 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 14 lipca 2020 - 14:23

Później pomyślimy... przy tej wielkości forum może powstać problem spamu.

Byłem na kilku forach, z większą ilością użytkowników (aktywnych również) gdzie taki czat był dostępny i wiem, że tutaj by się sprawdził, żeby można było sobie luźniej pogadać z innymi, no bo gdzie indziej na forum to zrobić? ;) Zawsze można przetestować i sprawdzić to z tej praktycznej strony ;)

 

Moderatorzy często są na forum, więc tymczasowy ban na taki czat za spam dałoby się wyegzekwować, JEŚLI taki problem będzie istniał.

 

Ja nie wiem, dla mnie 'nie', bo nie znoszę wszelkiej maści 'czatów'.

No cóż. Nikt nie każe Ci w nim uczestniczyć. Ja po prostu rzucam pomysł, może innym użytkownikom by się coś takiego spodobało.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 14 lipca 2020 - 14:26

  • Sebosz lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1654 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipca 2020 - 14:36

Skoro Tomek już Wam zdradził plany co do Discourse, to tak tylko napomknę, że zamierzamy przy przesiadce bardzo spłaszczyć strukturę i przepisać regulamin - skończy się hejt za osty 'bo pytał w Rozmowach Ogólnych', bo nie będzie prawdopodobnie takiego podziału.

Drugi spoiler jest taki, że zamierzamy nową strukturę i regulaminy konsultować z Użytkownikami przed migracją. Ale to wszystko w swoim czasie, będzie specjalny dział i grupa testowa.

 

@JED: tak, 'nawidzę' wiele rzeczy. Zwierzęta na przykład (oprócz robali, węży i rekinów).

 

@dobrakawa:
1) no mam nadzieję, że da się tego czata ukryć ;-) A wątki 'nocne marki' i 'nocne marki w dzień' nie były do takiej właśnie pisaniny?
2) w prywatnej wiadomości? Nie kojarzę, mogła mi umknąć. Jak masz w 'wysłanych', proszę wyślij, chętnie przeczytam. 


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1655 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 14 lipca 2020 - 15:01

 

 

 

W tej chwili nie można... jesteśmy na etapie migracji forum na nowy silnik (Discourse)

Później pomyślimy... przy tej wielkości forum może powstać problem spamu.

 

 

Cześć Jędrzej :)

Oczywiście, że czytam.

Na moderatorów spływają często negatywne opinie ale taki już jest los każdej władzy wykonawczej (patrz Policja).

Musieliśmy znaleźć złoty środek pomiędzy wolnością a porządkiem na forum... wprowadzenie zasad i ich egzekwowanie było konieczne bo kilka lat temu doszliśmy do takiego momentu w którym co druga dyskusja była rozwalana przez spamerów i anarchistów ;)

Zadanie moderacji nie jest łatwie.

 

Prezesie, szacunek za obronę pracowników.

 

Żeby nie bić piany - z tą policją, to akurat trafione, ale jeszcze bardziej trafione byłoby ze skarbówką - polską skarbówką.

Mądrej głowie, dość dwie słowie, a żeby być bardziej trendy: if you're happy, I am happy (to było o pieniądzach ;) ).



#1656 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 18 września 2020 - 20:19

Czy jest na tym forum ktoś, kto nadzoruje pracę moderatorów?
Mam też propozycję. Otwórzmy w dziale dyskusje ogólne temat: "iPhone i iOS OWION", w którym będziemy mogli pisać o wszystkim bez niepotrzebnej ingerencji moderatorów, oczywiście z zachowaniem pełnej kultury, ale i swobody tematycznej wypowiedzi.

#1657 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2020 - 21:09

Co to znaczy "OWION"?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1658 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 18 września 2020 - 22:26

Zgaduję, że „o wszystkim i o niczym” :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#1659 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2020 - 22:38

Czyli 'bateria mi spada w oczach kto pomoże' ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1660 f0ku5

f0ku5
  • 65 postów

Napisano 19 września 2020 - 22:44

Pozdrawiam z całego serca moderatora ftpd za usunięcie do kosza tematu z działu "Sprzedam", który był w 100% zgodny z regulaminem. Skutecznie odechciało mi się tu zaglądać w przyszłości :)


  • Dastia lubi to

#1661 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 września 2020 - 06:56

Pozdrawiam z całego serca moderatora ftpd za usunięcie do kosza tematu z działu "Sprzedam", który był w 100% zgodny z regulaminem. Skutecznie odechciało mi się tu zaglądać w przyszłości :)

Do sprzedaży Apple Watch 5 Cellular LTE 40mm w kolorze Space Gray + Nike Sport Band.
Stan techniczny idealny. Warszawa, lub wysyłka na całą Polskę.
Wszystkie szczegóły na aukcji Allegro - [urhttps://allegrolokal...nike-sport......[/url]

No rzeczywiście za mało informacji (ironia). Szkoda słów.

Użytkownik Regiss edytował ten post 20 września 2020 - 06:58

iPhone 15 Pro


#1662 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2020 - 16:21

Skoro Tomek już Wam zdradził plany co do Discourse, to tak tylko napomknę, że zamierzamy przy przesiadce bardzo spłaszczyć strukturę i przepisać regulamin - skończy się hejt za osty 'bo pytał w Rozmowach Ogólnych', bo nie będzie prawdopodobnie takiego podziału.

Drugi spoiler jest taki, że zamierzamy nową strukturę i regulaminy konsultować z Użytkownikami przed migracją. Ale to wszystko w swoim czasie, będzie specjalny dział i grupa testowa.

Hej, jak idą prace nad migracją? Coś się posunęło od czasu powstania tego posta do przodu? O ile sam nowy silnik mnie ani ziębi, ani grzeje, to gruntowne spłaszczenie struktury i uproszczenie zasad są potrzebne na wczoraj.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 29 września 2020 - 16:23


#1663 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2020 - 16:28

Niestety, sam chciałbym mieć jakiś update :(
Też jestem wielkim zwolennikiem spłaszczenia i uproszczenia, żeby więcej nie było takich dyskusji jak ta o iPadzie chwilę temu (ukryłem ją całą, żeby nie śmiecić).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1664 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 30 września 2020 - 08:51

Działamy w tym temacie... nie jest to prosta operacja bo obecne forum jest zintegrowane ze stroną główną (żeby użytkownicy nie musieli się logować osobno na stronie i osobno na forum).



#1665 c54d1b36a7

c54d1b36a7
  • 151 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 10 października 2020 - 09:39

Chcę usunąć konto z tego forum. Gdzie jest e mail do administratora danych osobowych?

#1666 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2020 - 10:21

tomasz@myapple.pl


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1667 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 06 listopada 2020 - 08:46

Jak już tak się bawicie, to implementacja wtyczki do tapatalk'a, by się przydała.
To nie jest rocket science, a by się zdecydowanie przydało.



#1668 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2020 - 10:05

Było powiedziane milion razy: nie, nie chcemy tapatalka, nie będzie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1669 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 06 listopada 2020 - 13:07

To wyjaśnijcie chociaż, gdzie leży problem. Wtyczka jest darmowa, dodatkowo jeszcze płacą za reklamy.
Sama implementacja też jest prosta. Kolejne widzi mi się?

 

Może @tomasz, by chciał odpowiedzieć?


Użytkownik Ernest05 edytował ten post 06 listopada 2020 - 13:34


#1670 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2020 - 14:36

@tomasz odpowiedział już kilka razy.

Ale dobrze, napiszę Ci, jaki jest powód: nie chcemy. I tyle, możemy nie chcieć i to właśnie robimy. Nie chcemy.

 

Zresztą skoro ma być migracja na nowy silnik, który obsługuje wersje mobilne ootb, to szkoda wysiłku.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1671 Angelus1788

Angelus1788
  • 116 postów

Napisano 28 listopada 2020 - 19:57

Czy ktokolwiek czasami jeszcze tutaj zagląda i patrzy co niektórzy modzi odjaniepawlają?

 

temat ogólny odnośnie ios`a. temu działa, tamtemu nie działa. jest odpowiedź że ktoś ma taki sam problem. szybkie pytanie czy ma opcje włączoną - ost. za zadawanie pytań. poniekąd niech "osobie z wysokim mniemaniem o sobie" będzie.

zadaje pytanie w swoim temacie, podając również inne rozwiązania, które już próbowałem przerobić i dalej nie działa, pytam się czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł. reakcja "osoby z wysokim mniemaniem o sobie"? kolejne ostrzeżenie za podbijanie tematu.

to ja się pytam jak mam podejść do zagadnienia? skoro we własnym temacie nie mogę podzielić się z dalszym studiowaniem problemu, bo podbijam posta? albo wiem, może założę KOLEJNY wątek z tym samym problemem - może wtedy mod będzie zadowolony.

 

chyba niektórym modom pandemia za mocno uderzyła i wybitnie mają przerost ambicji.



#1672 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 listopada 2020 - 23:29

skoro we własnym temacie nie mogę podzielić się z dalszym studiowaniem problemu, bo podbijam posta?


Post 'czy komuś się udało naprawić' nie jest 'studiowaniem problemu', tylko ewidentnym podbiciem.
 

albo wiem, może założę KOLEJNY wątek z tym samym problemem - może wtedy mod będzie zadowolony.


Nie. Wtedy wyleci jako duplikat.

Nikt tutaj nie ma obowiązku Ci odpowiadać. Zapytałeś i tyle. Jak ktoś będzie miał czas/wiedzę/ochotę, to być może odpisze. Nagabywanie o atencję jest słabym pomysłem. Piszesz i czekasz, albo się uda, albo nie.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1673 Angelus1788

Angelus1788
  • 116 postów

Napisano 29 listopada 2020 - 00:50

Jaśnie Panie Global Moderatorze, zalecam wyprawę do okulisty bądź neruologa, bo z pamięcią lub wzrokiem słabo. Fakt, pojawił się tekst mniej więcej "czy udało się coś komuś", ale również dopisywałem, że próbowałem zmieniać pewne ustawienia (o zagadnieniu których notabene znalazłem info w świeższym temacie w porównaniu do mojego, który opisuje DOKŁADNIE ten sam problem) i to nic nie dało.

 

W mojej skromnej ocenie uniżonego użyszkodnika, wypełnia to znamiona "studiowania problemu" i informowanie pozostałych, inteligentniejszych od mojej skromnej osoby użytkowników forum, że te metody nie zadziałały. Ale niestety, nie wszyscy tutaj są na tyle życzliwi, uprzejmi i zdolni, aby zagłębić się ciut głębiej poza własne preferencje i zdolności pojmowania niektórych aspektów życia.

 

Dlatego ponawiam pytanie, do kogokolwiek bardziej ogarniętego, czy ktoś sprawuje jeszcze władzę nad tym folwarkiem jednego moda? Pragnąłbym zauważyć jedynie iż da radę zauważyć, że coraz większa, niestety tych podłych użyszkodników, próbuje składać skargi na tego jednego GlobModa.

 

I nie zawsze ta najbardziej obrotna miotła, sprząta najlepiej...potrafi również wymieść wartościowe rzeczy.


  • Sebosz lubi to

#1674 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2020 - 01:11

znalazłem info w świeższym temacie w porównaniu do mojego, który opisuje DOKŁADNIE ten sam problem

I nie zgłosiłeś? Nieładnie, nieładnie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1675 Angelus1788

Angelus1788
  • 116 postów

Napisano 29 listopada 2020 - 01:22

co miałem zgłaszać jak rządzi się i tu najwspanialsze oko miłościwie nam panujące i wszechwiedzące? 

 

A może to wynika z zawziętości mości nam panującego i osobistej niechęci i wycieczek osobistych to ludzi mu podległych, że nie raczy zauważać innych problemów, które sam również stwarza.


  • Dastia lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych