Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co cię denerwuje/Czego ci brakuje na Forum ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1840 odpowiedzi w tym temacie

#1526 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 10 sierpnia 2018 - 12:38

Czy administracja może ogarnąć linki do Allegro? Od paru tygodni prowadzą one przez jakąś stronę „leadn” na AliExpress. Absurd jakiś.

 

Linki do Aliexpress też prowadzą przez leadn. Nie wiem, do jakiej strony one ostatecznie prowadzą, bo używam Ublocka (więc tego nie widzę - nie chciałabym całkowicie rezygnować z tego dodatku, bo bez tego nie da się oglądać niektórych stron) i muszę kombinować dookoła (zazwyczaj przez notatnik), żeby "dokopać" się do właściwego linku :D. Przez chwilę myślałam nawet, że jakieś wirusy załapałam na kompa :D. Ja widzę tylko coś takiego:

 

kW8AKUy.png

 

Jak kliknę "Tymczasowo" to otwiera mi się ten tradedoubler i widzę tylko pustą stronę.


Użytkownik Zireael edytował ten post 10 sierpnia 2018 - 12:39

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#1527 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 10 sierpnia 2018 - 14:15

Poproszę (może być na priv) o link do wpisu w którym znajduje się taki link i prowadzi w zle miejsce.

Sprawdzimy co jest grane.

 

A ja myślałem, że to po prostu sami wrzucający ogłoszenia wklejają to paskudztwo…
Trudno podać link do wpisu, prościej byłoby podać linki do wpisów, w których tego nie ma. No, ale pierwsze z brzegu:
 
 
 
 
 
…itd, itd, każdy link do Allegro idzie przez jakieś leadn.pl.
 
Gorzej: wystarczy wkleić adres strony Allegro – link jest automatycznie brutalnie gwałcony ścierwoafiliacją: http://allegro.pl

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#1528 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2018 - 14:29

Ja po prostu kopiuję adres odnośnika i wklejam w pasku adresu, po czym usuwam wszystko do "DEEPLINK=". MyApple znalazło sobie jakiś tani sposób na dodatkowe pieniądze i żerują na bezczelnego na kliknięciach, bo gdyby to był błąd to już dawno by z tym coś zrobili.


  • ja_sam lubi to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1529 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 10 sierpnia 2018 - 14:30

Powyższe, przynajmniej z moich obserwacji, nie dotyczy skórki mobilnej.



#1530 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 10 sierpnia 2018 - 15:56

Też to zauważyłam. Gdyby nie mniejsza wygoda przeglądania i pisania (przynajmniej tak mi się wydaje), to bym przeglądała to forum tylko na telefonie ;).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#1531 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 10 sierpnia 2018 - 16:49

Nie dotyczy to tylko Allegro. Jak Apple Pay wchodziło, to niektórzy wrzucali linki do mBanku (regulaminy czy podobne historie). I wszyscy się dziwili, czemu wyrzuca ich na stronę „załóż konto” ( ͡° ͜ʖ ͡°).

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1532 mario_8400

mario_8400
  • 13 postów

Napisano 10 sierpnia 2018 - 17:32

 

A ja myślałem, że to po prostu sami wrzucający ogłoszenia wklejają to paskudztwo…
Trudno podać link do wpisu, prościej byłoby podać linki do wpisów, w których tego nie ma. No, ale pierwsze z brzegu:
 
https://myapple.pl/forums/topic/334557-macbook-pro-15-tb-2018-22ghz-32gb-1tb-pro-555x/
 
https://myapple.pl/forums/topic/334527-macbook-pro-retina-15-early-2013-4x-i716gbhd4000gt650m-1gb512ssd/
 
https://myapple.pl/forums/topic/334392-mac-mini-i7-2012/
 
https://myapple.pl/forums/topic/334062-macbook-pro-13-early-2015/
 
…itd, itd, każdy link do Allegro idzie przez jakieś leadn.pl.
 
Gorzej: wystarczy wkleić adres strony Allegro – link jest automatycznie brutalnie gwałcony ścierwoafiliacją: http://allegro.pl

 

 

 

Ja po prostu kopiuję adres odnośnika i wklejam w pasku adresu, po czym usuwam wszystko do "DEEPLINK=". MyApple znalazło sobie jakiś tani sposób na dodatkowe pieniądze i żerują na bezczelnego na kliknięciach, bo gdyby to był błąd to już dawno by z tym coś zrobili.

 

Czy któryś z was płaci za korzystanie z tego forum? Otrzymujecie pomoc za darmo. Pewnie większość ma poinstalowane adbloki byle by tylko nie dać zarobić ludziom ktorzy to forum stworzyli i utrzymują od kilkunastu lat. Co widzicie zlego w linkach affiliacyjnych skoro nic was to nie kosztuje? "Naród wspaniały tylko ludzie k****".



#1533 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 10 sierpnia 2018 - 19:47

To nie jest tak, że szukamy na siłę wad tego rozwiązania (bo nie szukamy). Gdyby te wszystkie linki prowadziły tam, gdzie powinny, to tej dyskusji by tutaj nawet nie było - jak dla mnie kto chce niech sobie korzysta z linków afiliacyjnych, tylko niech nie zniekształca to docelowego adresu (a skąd ja mam wiedzieć, co ktoś chciał wstawić?). Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w tej dyskusji chodzi właśnie o to, że linki nie prowadzą tam, gdzie powinny ;).

Nie dotyczy to tylko Allegro. Jak Apple Pay wchodziło, to niektórzy wrzucali linki do mBanku (regulaminy czy podobne historie). I wszyscy się dziwili, czemu wyrzuca ich na stronę „załóż konto” ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Faktycznie, było coś takiego :D.


Użytkownik Zireael edytował ten post 10 sierpnia 2018 - 19:50

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#1534 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2018 - 14:28

Czy któryś z was płaci za korzystanie z tego forum? Otrzymujecie pomoc za darmo. Pewnie większość ma poinstalowane adbloki byle by tylko nie dać zarobić ludziom ktorzy to forum stworzyli i utrzymują od kilkunastu lat. Co widzicie zlego w linkach affiliacyjnych skoro nic was to nie kosztuje? "Naród wspaniały tylko ludzie k****".

 

Widzę to złego, że te linki mi nie działają i pokazuje mi się pusta strona. 


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1535 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2018 - 21:05

Czy na stronie profilu możecie dodać obok już istniejących kategorii "Mój komputer/telefon/tablet/odtwarzacz" pozycję "Mój zegarek/smartwatch"? Jak już się bawimy w wymienianie posiadanych sprzętów, to wypadałoby mieć do tego odpowiednie kategorie :)


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1536 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 18 września 2018 - 01:08

Jest jakiś temat typu szybkie pytanie - szybka odpowiedź? Wydawało mi się, że gdzieś tutaj widziałem coś takiego. Taki temat gdzie można zadać jakieś pytanie-pierdołę bez zakładania tematu?


  • Sebosz lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1537 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2018 - 20:13

Nie ma.

I mam nadzieję, że nigdy nie będzie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1538 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 23 lutego 2019 - 14:54

Inna kwestia- można wprowadzić jakąś ciemną skórkę na forum? Taki tryb nocny. Po dłuższym wpatrywaniu się zaczyna mnie po prostu razić w oczy, zwłaszcza wieczorem.


  • Sebosz lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1539 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 lutego 2019 - 15:31

Germ@n - podziękuj chińskim spamerom. A co do pytań to 99% pytań świeżych było na forum tylko nie chce im się szukać
Fallout ...war, war never changes...

#1540 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 23 lutego 2019 - 15:41

Używałbym wyszukiwarki częściej, gdyby faktycznie działała.

 

Wpisując np. "IPhone X dziś?" nie znajduje żadnego takiego tematu, a taki temat istnieje.

Wpisując "iphone dziś" wyszukuje 23 tematy, ale nie wyszuka tego konkretnego, który nazywa się.... "IPhone X dziś?". Bez względu na to, czy wpiszę w cudzysłowu czy nie.

 

Ciemny motyw- znalazło w tym temacie. Nikt nie odpowiedział.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1541 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lutego 2019 - 18:35

Niby tak, ale można wyszukać przez Google.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1542 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 25 lutego 2019 - 13:18

Prawdą jest że wyszukiwarka na forum działa jak krew z nos. Zazwyczaj nie korzystam z niej a z google. Gdyby jeszcze chodziło o założenie tematu który dotyczy sprawy która była poruszana raz czy dwa ale ile mamy zakładanych tematów w których autor pyta co kupić i inne podstawy które na pewno były a i są w tych tematach ogólnych.


  • Sebosz lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1543 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 września 2019 - 21:45

Brakuje mi ciemnego motywu na stronie głównej/forum. MacRumors bardzo ładnie to wczoraj zaimplementowało, teraz wasza kolej :-)


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1544 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 20 września 2019 - 10:19

Mnie tam niczego nie brakuje od wielu lat z MyApple. Forum jest bardzo szybkie i schludne, już o stronie głównej nie wspominam.

 

A teraz popatrzcie jak wygląda strona jednego z największych serwisów o IT i sobie porównajcie - :P ;) Nawet tego nie skomentuję. Mam nadzieję, że MyApple się tak nigdy nie "sprzeda" Onetowi.


Użytkownik Filip454 edytował ten post 20 września 2019 - 10:19

  • tomasz lubi to
"It scrolls like butter" Steve Jobs

#1545 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 października 2019 - 06:59

Tak z ciekawości, któryś moderator uznał za hobby usuwanie moich postów?
  • Filip454, Mikołaj Maciejko i MiL lubią to
instagram - czacha

#1546 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 października 2019 - 10:39

A gdzie dokładnie? Może były OT, typu 'nieskończone dyskusje o kondycji baterii w absolutnie każdym wątku w dziale o iOS' ;-) Daj namiar (najlepiej na PW), gdzie ich szukać, to zerknę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1547 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 04 października 2019 - 14:43

Mój też został usunięty z tematu iPhone 8- opinie i wrażenia. Zapytałem o to, czy jeżeli nie widzę możliwości kręcenia wideo w apce aparat, to jakiś bug czy co. Post usunięty, nikt mnie o tym nie poinformował.

W porządku, następnym razem zaśmiecę forum i założę temat, po to tylko aby był wyczerpany po pierwszej odpowiedzi :)


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1548 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2019 - 15:54

To Panowie to jeszcze nic w porównaniu do przyzwolenia (po zapłacie - tak rozumiem osoby z grupy Biznes) na pisanie głupot.



#1549 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2019 - 19:53

Mój też został usunięty z tematu iPhone 8- opinie i wrażenia. Zapytałem o to, czy jeżeli nie widzę możliwości kręcenia wideo w apce aparat, to jakiś bug czy co. Post usunięty, nikt mnie o tym nie poinformował.

W porządku, następnym razem zaśmiecę forum i założę temat, po to tylko aby był wyczerpany po pierwszej odpowiedzi :)

 

Twój post wyleciał bo w 'rozmowy ogólne' nie zadajemy pytań. Potem poszła cała jakaś dyskusja o cenie w sklepie X, która była też usunięta jako OT.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1550 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2019 - 16:27

Moderacja mogła by tu trochę poluzować majty, nikomu krzywda się nie stanie, bałaganu też nie będzie.


  • makemymind lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych