Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przestroga dla kupujacych sprzet...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 conik

conik
  • 18 postów

Napisano 30 września 2011 - 18:44

Chcialbym opisac swoj przypadek powaznej wtopy podczas kupowania przetu apple....wiem ze wtopilem jak maly dzieciak i to na konkretna kase wiec oszczedzcie mi komentarzy:(

No wiec jakis czas temu zamiescilem na myapple ogloszenie o checi kupna macbooka lub imaca. Zglosilo sie kilka osob miedzy innymi osoba przedstawiajaca sie jako Grzegorz Daniel Witczak z Koszalina. Poniewaz podalem w ogloszeniu adres majlowy, ta tez droga dostalem od niego oferte kupna macbooka pro 2010. Czlowiek ten odezwal sie do mnie w ubiegly czwartek (22-09-2011, komunikowalismy sie rowniez przez gg) przeslal mi zdjecia i nr seryjny komputera, skan dowodu osobistego o ktory prosilem. Ostatecznie dogadalismy sie i przelalem mu pieniadze. Komputer mial byc wyslany tego samego dnia. Nastepnego dnia przesylki jak mozna sie domyslic nie bylo. Napisalem kilka interwencyjnych majli...do dnia dzisiejszego nie ma sladu macbooka:( wczoraj odezwal sie do mnie na gg i napisal ze "mial powazne klopoty" cokolwiek znacza powazne klopoty, normalny dorosly czlowiek nie postepuje w ten sposob...zero wyjasnienia sytuacji i jakiejkolwiek proby zalatwienia tematu:( Zglosilem oszustwo na policje, mam nadzieje ze dobiora mu sie szybko do d....

ps. Moze jest tu ktos z Koszalina kto zna tego czlowieka (o ile jest wogole z Koszalina)

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2011 - 18:47

Zgłoś na policje jak nie odpowiada

#3 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 30 września 2011 - 18:56

Zgłoś na policje jak nie odpowiada


Zglosilem oszustwo na policje


eh... te rady.

#4 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 30 września 2011 - 19:03

przeczytaj sobie temat na forum, który notabene założyłem- o użytkowniku "applem" , gość ten też się nazywał Grzegorz Witczak tylko że był z Katowic generalnie :)
Oszustwo i policja nic nie da bo najprawdopodobniej ten dowód jest kradziony :) Od 3 miesięcy sprawa się toczy na policji i nic z tego nie wynika :(

---------- Wpis dodano o 20:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:02 ----------

AA i zapewne wysłał tobie te same zdjęcia macbooka co mi i jeszcze 1 osobie która też dała się w to wkręcić

#5 conik

conik
  • 18 postów

Napisano 30 września 2011 - 19:34

f....k no to pieknie:(

#6 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 września 2011 - 19:59

przeczytaj sobie temat na forum, który notabene założyłem- o użytkowniku "applem" , gość ten też się nazywał Grzegorz Witczak tylko że był z Katowic generalnie :)
Oszustwo i policja nic nie da bo najprawdopodobniej ten dowód jest kradziony :) Od 3 miesięcy sprawa się toczy na policji i nic z tego nie wynika :(

---------- Wpis dodano o 20:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:02 ----------

AA i zapewne wysłał tobie te same zdjęcia macbooka co mi i jeszcze 1 osobie która też dała się w to wkręcić

jak masz jeszcze te fotki to wstaw je do tego tematu conik wtedy je oceni i zobaczy czy to tes same

#7 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 30 września 2011 - 20:08

Dlatego ja nigdy nie kupuje poprzez przelew.. odbior osobisty albo za pobraniem. Masz nauczke na przyszlosc.

#8 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2011 - 20:24

Tylko allegro jak jest z wysylka.

#9 savio23

savio23
  • 30 postów
  • SkądŁowicz,Łódź,Warszawa

Napisano 30 września 2011 - 23:08

Witam serdecznie panowie ,az wstyd sie przyznac ale ta kreatura naciela takze mnie ,bylo to w polwoie wakacji schemat dzialania podobny,tyle ze kwota zdecydownie mniejsza....czlowiek ten dziala na wielu forach(mnie "podszedl na forum blacberry") ale z tego co udalo mi sie ustalic dziala on chyba globalnie czyli wszedzie gdzie da min na forum androida i na innych forach dotyczacych apple.Dwa lub trzy tyg temu probowal uderzyc ponownie na BBForum (niestety dla niego -w ciagu 15-30 minut dzieki min mojej interwencji zostal przez admina szybko zablokowany i usuniety z forum,tym samym nie udalo mu sie znow zarobic...) z innego konta,jak zwykle jest to konto swieze zalozone w dniu wystwienia przedmiotu,schemat dzialaniapodobny: okazyjna cena,skan dowodu ,podaje dane konta,relane zdj przedmiotu,przelew w mbanku lub ing bo "pieniazki potrzebne sa dzis",oczywiscie wstepny kontakt jest bdb,czlowiek mily uprzejmy itp ,lecz po transakcji znika na amen....troszke szperalem po swojej wpadce i udalo mi sie namierzyc przedmiot ktory on mi oferowal na allegro,zadzownilem do osoby ktora go wystawila:oczywiscie zdziwienie i zaskoczenie...reasumuja jest to jedna i ta sama osoba. Zdj ktore mi ten "typ" wyslal byly jeszcze nieobrobione graficzne i zawieraly dane EXIF czyli dokaldny czas zrobienia zdj i min czym byly zrobione,zdjecia zas ktore byly w aukcji zostaly obrobione przez allegro a tym samym dane te zostaly zatracone wiec osoba ktoa mi wyslal te zdj i osoba z aukcji to ten sam czlowiek....Co do miejsca zamieszkania typka to obstawiam Katowice lub jego okolice(aukcja pochodzila z Sosnowca,zas proba namierzenia go po IP wskazywala na Katowice)...Ostrzegam wiec przed takimi "okazyjnymi transakcjami" ,proponuje moze zrobic jakis poradnik dla kupujacych w ktorym mozna by zawrzec zasady bezpiecznego kupowania i prosze by administarcja forum bardziej byla wyczulona na takich typow(sam ostrzegalem admina tego forum o tym czlowieku po mojej wpadce,byla obiecana wzmozona uwaga czujnosc itp no ale coz....) Pozdrawiam savio23

#10 conik

conik
  • 18 postów

Napisano 30 września 2011 - 23:10

savio...co konkretnie...zglaszales na policje? napisz na pm prosze wiecej

#11 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 03 października 2011 - 15:39

No generalnie ja już się wybieram na wycieczkę do Katowic własnie :) Całego planu nie będę tutaj zdradzał - wiadomo może to czytać ten gość, ale no ja już i tak się pogodziłem ze stratą, a że mam do załatwienia 2 sprawy na południu to od razu zajedziemy pod adres tego gościa zobaczyć co tam się dzieje :)

#12 rajmak

rajmak
  • 17 postów

Napisano 04 października 2011 - 08:39

Gdy widze kolejny post na moj temat normalnie rece opadaja... i to z mojej wlasnej glupoty. kiedys na stronie betclic.com aby korzystac z bukow trzeba.bylo potwierdzic swoja tozsamosc przesylajac adminom strony kopie obu stro. dowodu. wykonaldm zdjecia moja nokia 6500 i wrzucilem na imageshack. zdjec usunac zapomnialem i widze ze ktos je znalazl i teraz osukuje ludzi i to na moje konto... prosze wszystkich o uwage i nie robienie interesow z lidzmi ktorzy wysylaja zdjecia mojego dowodu... obecnie mieszkam w bielsku a na stary adres co chwile przychodza jakies wezwania... mam juz tego serdecznie dosc. Sluze wszelka pomoca, wystarczy napisac mi pw. ludzie ostrzegam was jesli nie chcecie.miec w przyszlosci takich problemow jak ja nigdy nie umieszczajcie zdjec swojego dowodu w sieci... nigdy bo przez to sa ogromne problemy... pozdrawiam i prosze miec sie na bacznosci...

#13 rox

rox
  • 70 postów
  • SkądZdolny śląsk

Napisano 04 października 2011 - 09:53

Witam to mnie oszukał tez na Macbooka niby z dyskiem ssd czyli ten co was poszl sie ..... 2000 zł co do Katowic to tez mam sygnał z tamtad ponieważ koresponduje z innym poszkodowanym który ustalił poprzez kolegę z. Orange ze jego numer został kupiony w Katowicach i używany cały czas w Polsce a pisze dlatego ze na gg napisał mi pewnego razu ZE jest nieuchwytny nawet detektyw go nie znalazł i ze siedzi za granica już trzeci rok i ze nie wiem co robię zgłaszając to na policje bo to mafia itp , tym mnie rozsmieszyl,ocZywiscie mam jego numer telefonu z którego kontaktował sie ze mną ocZywiscie przez SMS oraz mam gg chyba aktualne,a i jeszcze jedno grzegorz witczak z Koszalina i z adresu który od niego dostaliscie nie istnieje mieszka tam inna osoba , wiem to już od samej policji,czyli mam rozumieć ze rajmak oszukujesz ? Bo powinien być w Koszalinie pod tym adresem zameldowany grzegorz witczak a nie jest wiec ktoś tu coś kreci

#14 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 06 października 2011 - 15:07

no właśnie rajmak-skąd wiesz, ze na twój niby adres do katowic przychodzą listy skoro już tam nie mieszkasz ? BTW @Rox chodzi o Katowice-przynajmnie ja dostałem takie dane Pozdrawiam

#15 jdus

jdus
  • 475 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2011 - 15:16

A ja dziś dostałem ofertę od Rajmaka, sprzedaży Macbook White, na szczęście nie white mnie interesuje.

#16 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 06 października 2011 - 18:56

Witaj w klubie .... u mnie sytuacja podobna tylko może troszke mniejsza kasa - 1300 zl jutro ide na ps

#17 rajmak

rajmak
  • 17 postów

Napisano 07 października 2011 - 10:08

Bo mieszka tam ktos inny. I mowi ze dostaje wezwania caly czas. bylem nawet na administracji zeby mnie wymeldowali stamtad i nic nie przychodzilo. karoluss ma trn sam problem. widac oszustwa na dowod sa w modzie. btw miglibyscie udunac moje nazwisko z postow...

#18 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 07 października 2011 - 10:49

rajmak skoro jestes niewinny, to mozesz to szybko załatwic poprzez zebranie dowodów w tej sprawie i udanie sie na policje. Skoro tak jest jak piszesz, po 1 powinienes juz od dłuzszego czasu posługiwac sie nowym dowodem, zawierajacym nowe dne osobiste. Po 2 po ustaleniach i przedstawieniu faktów na policji sam będziesz posiadał w sprawie status pokrzywdzonego. Z całą dokumentacja zgłaszasz się do administracji mn.MyApple, wysyłając np. potwierdzenie o swojej sytuacji, czyli mozesz poprosic o wystawienie przez sekretariat policji stosownego zaswiadczenia, ze jestes sam pokrzywdzonym w tej sprawie. Sam miałem podobna sytuacje, kilka lat temu malowałem mieszkanie, na klatke wystawiłem komody, wyciagnałem wszystko / tak mi sie wydawało wtedy / z szuflad. Okazało sie, ze takie rzeczy jak sprawdzanie robi sie czasem dwa, a nawet 3 razy. W szufladzie komody został...paszport. Ktos kupił malucha / smiejecie sie? poczekajcie na dalsza czesc / tym autem wjechał w witryne sklepu i dokonał kradziezy sprzętu na kilkanascie tys. złotych / tu juz nie jest smiesznie /. Oczywiscie wszystko zarejestrowała kamera z monitoringu przemysłowego. "Panowie" / zwykłe bydło by było jasniej!/ z policji wtargneli do mnie o 6 rano, depcząc moje łózko w którym dopiero co spokojnie spałem ze swoja dziewczyna. Wpierw przekopali mi mieszkanie, potem zabrali mnie i moja kobiete na przesłuchanie. Ja wypuscili, mnie juz nie. siedziałem 48h, tylko przytomnosc mojego umysłu i dobre checi jednego z policjantów / jeden okazał sie inteligentnym facetem, słuchajacym co sie do niego mówi/ spowodowało, ze został wezwany juz do prokuratury / tam czekałem na decyzje o tymczasowy areszt 3 miesieczny! /, a własciwie przywieziony były własciciel malucha. Okazało sie, a jak, ze to nie ja kupiłem auto, ze ktos inny, ze auto zakupil na moje dane z paszportu. Dlaczego policja miała prawo sadzic, ze to ja? Bo gdy zorientoałem sie, ze utraciłem paszport, nie zgłosiłem niczego na policji stwierdzajac, ze ktos ma naprawde powody do dumy, by krasc paszport. Sprawa miała pozytywny koniec, faktycznego przestepce złapano, doszli do niego po odciskach pozostawionych mn. w sklepie i w aucie. Ja uzyskałem status pokrzywdzonego. Ten dokument z policji znow "uratował mi życie", potrzebowałem na wyjazd paszport, niestety moje dane osobowe były w bazie zastrzezonych do wyjasnienia, nie mogłem wyrobic nowego paszportu! Dzieki 1 kartce papieru udało sie załatwic w kilka godzin wszystko. Jesli jestes niewinny, powinienes sam zglisc sie na policje i pomoc jej w ujeciu faktycznego zlodzieja. Tak uwazam, pomimo iz policja nie nalezy do milych miejsc, a ludzie tam pracujacy, to w wiekszosc ludzie o inteligencji na poziomie małego dziecka z problemami emocjonalnymi. Napisałem to ku przestrodze wszytkim, ze utrata dokumentu tozsamosci jest powazna sprawa i zaniedbanie tego faktu poprzez machanie rekami powoduje nawarstwianie sie problemów. Opisana cała sprawa miała miejsce w jednym ze Śląskich miast na przełomie 2005/06. Dzis juz jest po wszystkim, ale nie zycze nikomu 48 h i swiadomosci, ze ktos oskarza Was o cos, o czym nawet nie mialo sie pojecia. Zaniedbanie moze byc kosztowne.

#19 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 07 października 2011 - 16:50

No tak tylko zapominasz, że teraz zagubienie dowodu już się nie zgłasza na policji(nie wiem jak z paszportem)... Wiem, bo niedawno sam dowód zgubiłem (na szczęście za parę dni się odnalazł) i na policji powiedziano mi, ze oni się tym już nie zajmują i że jedynie mam iść wyrobić sobie nowy dowód. Nie zmienia to faktu, że na przykład jak podczas tych paru dni ktoś by zrobił użytek z niego to miałbym problemy :( mimo, że chciałem zgłosić to na policję... 2 przykład, ojciec mojego kolegi zgubił dowód, był na policji ale ta sama akcja ,że oni nie przyjmują zgłoszeń.. Nagle za parę tygodni przychodzi rachunek z jednego z naszych operatorów komórkowych za usługi telefoniczne... Problem w tym, że on nic z tej sieci nie zamawiał, miesiąc później przyszedł rachunek od 2 operatora! I teraz co ma zrobić taki człowiek ? Był w siedzibach tych operatorów ale wszędzie go zbywają... Zgubienie dokumentów teraz to naprawdę duży problem jest widzę, może dużo kłopotów narobić...

#20 leodan011

leodan011
  • 529 postów
  • Skądz zakamarków

Napisano 07 października 2011 - 20:48

ja jakieś 10 miesięcy temu kupiłem przez ebay 4 telefony samsung galaxy s. oczywiście cena była bardzo okazyjna więc postanowiłem je kupić na handel. Sprzedający tłumaczył, że wyprzedaje część asortymentu żeby otworzyć nowy komis. pisałem z nim maile, gg, telefonicznie. Wszystko było cacy. Finału można sie domyśleć. Sprawę oczywiście zgłosiłem. Finał jest taki, że niedługo jest rozprawa (okazało się, że takich naiwniaków jak ja jest więcej, gościa złapali. może jest szansa, że wtopione 5000zł odzyskam. a tak dla jasności jeśli ktoś sie juz spotkał z imieniem Bartosz gadomski to mozna do mnie napisac. moze cos pomoge. pozdrawiam

#21 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 października 2011 - 08:25

Zagubienie dowodu trzeba zgłosić natychmiast do urzędu miasta/gminy, a telefonicznie/faxowo PRZEDE WSZYSTKIM zastrzec w swoim banku lub poprzez jakikolwiek bank w systemie bankowym. U mnie zadziałało choć życie w stresie, że przyjdzie dokument z ratami i będę musiał udowadniać że nie jestem wielbłądem nie należało do najprzyjemniejszych. Najgorsze jest to, że nawet jak jesteś zgłoszony i jakiś palant coś złodziejowi sprzeda to masz przesrane w BIK i podobnych - trudno to odkręcić :(

#22 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 08 października 2011 - 09:41

Zagubienie dowodu trzeba zgłosić natychmiast do urzędu miasta/gminy, a telefonicznie/faxowo PRZEDE WSZYSTKIM zastrzec w swoim banku lub poprzez jakikolwiek bank w systemie bankowym.
U mnie zadziałało choć życie w stresie, że przyjdzie dokument z ratami i będę musiał udowadniać że nie jestem wielbłądem nie należało do najprzyjemniejszych. Najgorsze jest to, że nawet jak jesteś zgłoszony i jakiś palant coś złodziejowi sprzeda to masz przesrane w BIK i podobnych - trudno to odkręcić :(


No tak ale to nie zmienia faktu, że na taki dowód można narobić szkód takich jak w tym wątku, nawet jak zgłoszę utratę dowodu to oszust może posługiwać się nim sprzedając jakieś produkty na przykład tutaj na myapple, wysyła skan takiego dowodu i ludzie generalnie wierzą w jego uczciwość...
Myślę, że dobrym wyjściem byłoby napisanie artykułu na stronie głównej myapple (i żeby przez jakiś czas wisiał na głównym newsie) o takich incydentach(wypisać jakie "sztuczki" wykorzystują tacy oszuści i jak można bardzo szybko takiego złodzieja odkryć), taka przestroga myślę, że skutecznie by odstraszyła takich ludzi od tego forum a kupujący bardziej uważaliby na to od kogo chcą nabyć sprzęt. Bo przejrzałem sobie inne fora i widzę, że coraz częściej taka praktyka ma miejsce niestety i nic się nie robi z tym faktem :(

#23 conik

conik
  • 18 postów

Napisano 08 października 2011 - 10:44

Taka informacja (nt zgubionego dowodu) moze byc pod warunkiem ze jest prawdziwa i poparta dowodami bo w innym przypadku tylko usprawiedliwia przekrety....na razie mam duze watpliwosci co do wersji rajmaka

#24 leodan011

leodan011
  • 529 postów
  • Skądz zakamarków

Napisano 08 października 2011 - 21:40

zgadzam sie. zupełnie nie trzyma sie kupy.

#25 BartT-GSM

BartT-GSM
  • 272 postów
  • SkądOpole/Lubliniec

Napisano 29 października 2011 - 18:27

http://rover.ebay.co...E:X:RTQ:PL:1123

Zapytałem czy istnieje możliwosc odbioru osobistego , otrzymałem odpowiedz :

tak, ale w łodzi. konto jest zarejestrowane na dane z dowodu osobistego, a tam właśnie widnieją katowice. ale obecnie mieszkam w łódzkim województwie

- rajmaczek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych