Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xcode jak zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawellego

pawellego
  • 231 postów

Napisano 29 września 2011 - 15:54

Za niedługo będę mieć maca, więc zacząłem się interesować xcode. Czy do ściągnięcia xcode muszę mieć konto developera? Czy mogę potem program zapisać jako plik .ipa? Z góry dzięki za odpowiedzi

#2 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 29 września 2011 - 16:02

Download Xcode 4 - Apple Developer

#3 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2011 - 16:02

1. Nie 2. Nie wiem

#4 Darrarski

Darrarski
  • 469 postów
  • SkądWarszawa / Piastów

Napisano 30 września 2011 - 10:23

Czy do ściągnięcia xcode muszę mieć konto developera?


Nie, wystarczy konto w Mac App Store (może być to samo, którego używasz w iTunes).

Czy mogę potem program zapisać jako plik .ipa?


Musisz mieć dostęp do iOS Developer Program. Bez tego możesz tylko uruchomiać swoje aplikacje w symulatorze na Macu. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: Support - iOS Developer Program - Enrollment Jeśli na prawdę nie wiesz od czego zacząć poszukaj książek w tej tematyce, większość z nich prowadzi za rękę przez poszczególne etapy rejestracji, konfiguracji Xcode i publikacji programu w AppStore.

#5 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2011 - 12:39

Po ".ipa" wnoszę, że chciałbyś zacząć pisać na iOS. Przenoszę więc do właściwego działu, w którym znajdziesz odpowiedzi na oba pytania.

#6 pawellego

pawellego
  • 231 postów

Napisano 30 września 2011 - 19:09

To w końcu mogę zapisać ten program w pliku .ipa?

#7 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2011 - 19:38

A czego nie rozumiesz w zdaniu:

Musisz mieć dostęp do iOS Developer Program. Bez tego możesz tylko uruchomiać swoje aplikacje w symulatorze na Macu.


Nie, nie da się zapisać w .ipa

#8 mog

mog
  • 278 postów

Napisano 30 września 2011 - 19:40

By uruchamiać na swoim telefonie i telefonach swoich znajomych (max 100 urządzeń na rok, nawet jak usuniesz poprzednie) by testować aplikacje musisz wykupić konto dewelopera iOS w cenie 380zł za rok.

#9 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 30 września 2011 - 20:36

By zapisać program w formacie .ipa musisz być zarejestrowanym developerem, musisz stworzyć odpowiedni profil Ad-Hoc i wówczas dopiero możesz stworzyć taki plik. Niemniej nie będzie możliwe uruchomienie go na wszystkich urządzeniach a tylko tych dodanych do konta developerskiego i do profilu Ad-Hoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych