Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[moderatorzy] Był temat,nie ma tematu!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#1 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 listopada 2005 - 23:36

Kurcze zaczynają mnie wkurzać wasze wybryki panowie moderatorzy. Posty się pojawiają zaraz znikaja,człowiek nie nadąźą czytac. 1 To forum jest dla was modów czy dla użytkowników?? 2 Jak to jest że sobie kasujecie co wam się podoba?? 3 Cenzure już chyba kiedyś mieliśmy no nie!!! 4 Z tego co tu czytałem gdzieś wasze zagrywki nie tylko mnie zaczynaja wkurzać więc przemyslcie to bo pewnie niedługo bedziecie kasować swoje posty nawzajem. 5 Po za tym na innych forach tez można przeczytac o waszych wybrykach i nie zadowoleniu innych forumowiczów. 6 Może zaczeli byscie sie tłumaczyc ze swoich czynów? Jeźeli ktoś ma inne zdanie niech napisze moźe sie myle w swoich osądach,a jeźeli podziela moje zdanie niech tez cos tu skrobnie,chyba źe ten post nie przetrwa i wyląduje w koszu usuniety przez jakiegos cenzora. Pozdrawiam Pit

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 01 listopada 2005 - 23:46

Każdy skasowany post/temat jest z informacją dla autora o skasowaniu i dlaczego tak się stało, a kasujemy, bo robi się niezły bałagan. Ostanio powstały (w ciągu ostaniej godziny) chyba z 3 nowe tematy na temat tego dlaczego jeden temet został zablokowany. Użytkownik został poinformowany, aby z takimi pytaniami zwracał się do osoby, która taki temat zamkneła, a nie aby pisać cale posty o tym. Dodatkowo rano, chyba, zostal skasowany inny wątek, ale nawet wolę nie pisać o jego treści... Nie wydaje mi się, aby moderatorzy publicznie musieli pisać, skasowaliśmy ten post/wątek ? Kasowanie nie ma na celu ograniczenie treści jako takiej, ale wprowadzenie porządku na forum i ograniczeniu dublowaniu tematów, albo kasowanie tematów, które wybitnie nic nie wnoszą dla forum. Czujecie jakąś specjalną cenzurę na forum ?! Moim zdaniem takowej nie ma, ale ja jestem po tej "złej" stronie mocy. Jeśli tak czujecie napiszcie. Na innych forach można przeczytać o naszych wybrykach ?! O chwileczke - poproszę o konkrety, o jakich wybrykach tu jest mowa, o mitologia chyba staję się domeną tego forum, najpierw "krety"-widma, teraz rozbestwienie się moderatorow ?! Panowie konkrety. Przepraszam, że nie piszemy/tłumaczymy wszystkim każdego skasowanego wpisu/tematu, ale chyba nie o to chodzi. Osoba której post zostal skasowany wie o tym, dostaje informacje dlaczego. Tylko proszę bez polowanie na czarownice, konkrety... Pozdrawiam Przemion

#3 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 listopada 2005 - 23:47

Ja tylko dodam ze cztery razy usunieto moje tematy poruszajace sprawy bezpieczenstwa w necie. :( i jezeli jeszcze raz na ten temat cos napisze bez przedstawienia dowodow zostane usuniety z forum. :( poniewaz sieje niepokuj itd. :cry:
Mysle ze ten post tez usuna...... :cry:
dla zainteresowanych cala dokumentacja pod adresem: digiface@gmail.com

#4 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 listopada 2005 - 23:55



Na innych forach można przeczytać o naszych wybrykach ?!
O chwileczke - poproszę o konkrety, o jakich wybrykach tu jest mowa, o mitologia chyba staję się domeną tego forum, najpierw "krety"-widma, teraz rozbestwienie się moderatorow ?! Panowie konkrety. Przepraszam, że nie piszemy/tłumaczymy wszystkim każdego skasowanego wpisu/tematu, ale chyba nie o to chodzi. Osoba której post zostal skasowany wie o tym, dostaje informacje dlaczego.

Tylko proszę bez polowanie na czarownice, konkrety...


Pozdrawiam
Przemion

Proszę oto one
"Nie sądzę abym złamał netykietę. To administracja i moderacja
tamtego forum ją łamie.

Nie jestem - a byłem użytkownikiem tamtego
forum opartego na beznadziejnym rozwiązaniu. Beznadziejnym,
gdyż jest ono jak żadne inne mało kompatybilne z Safari
(a tematyka tamtego forum dotyczy Mac). Niskich lotów
także są porady i odpowiedzi i to nawet ze strony funkcyjnych
forum. Często ewidentnie widać, że nadużywają swojej roli,
udzielają odpowiedzi na tematy, o których pojęcia nie mają.
Co do ostrzeżeń: wiesz gdzie je mam? Kwestią zasadniczą
jest to kto je wystawia i na jakiej podstawie.
Administrator o akronimie: Code,
sam napisał do mnie o "swoim" forum taką wiadomość:
Cytat:
(...) nagle zaczęło ci przeszkadzać, że gówniania przeglądarka Safari ma problemy z wyświetlaniem tego forum (...)
No Comment - jak mawiają Indianie.

Na tamtym forum ostrzeżenie dostaje się za nieprzynależność
do towarzystwa wzajemnej adoracji i za jakikolwiek głos
krytyki - czy to pod kątem działania forum, czy też tematyki poruszanej. Generalnie tamto forum (w sensie silnika) i tematyki
(w sensie treści kierowanych do konkretnych użytkowników,
czyli użytkowników Mac) to przykład ewidentnego i klasycznego
mezaliansu!"
A więcej tutaj

#5 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 01 listopada 2005 - 23:55

Digiface - nie odwracaj kota ogonem....

Ja tylko dodam ze cztery razy usunieto moje tematy poruszajace sprawy bezpieczenstwa w necie. :(


Posty z zapytaniem dlaczego temat o "krecie" na myapple.pl został zablokowany- nazywasz tematami poruszającymi bezpieczeństwo ? No chyba nie tędy droga. Zablokowany temat, tak był i może o bezpieczeństwie, ale twoje następne posty nie. Wliczając te posty z nocy sugerujące, że Heidi jest rzekomym kretem - to już był post "typowo bez faktów". Kilka zrzutów ekranów, o podwójnej obecności Heideiego na forum, nie czynią z niego kreta, a osobę która używa 2 przeglądarek lub szczęściarza posiadającego 2 komputery( sam często korzystam z 2 przeglądarek, głwoeni bawię się w Safari, ale w FF lepiej mi się edytuje wpisy na forach itp).

Moja rada - fakty proszę !

Wątek o "krecie" na myapple.pl został zablokowany głównie ze względu na to aby wyjaśnić sprawę i nie siać jakiejś zbędnej paniki ani oszczerstw na forum. Z dopiskiem "ZAMKNIĘTY - do wyjaśnienia/tymczasowo".

#6 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 listopada 2005 - 23:55

Hmm... dziwna sprawa... a jaki temat był, a go już nie ma??
Jeśli został usunięty, to odpowiednie powiadomienie dostałeś na mejla.

1.) Dla wszystkich.
2.) Nie to, co nam się (nie)podoba, tylko to, co narusza regulamin.
4.) Dzisiaj było dosyć dużo akcji i nieporozumień... będą z tego wyciągnięte konsekwencje (niektóre już są).
5.) Hmm... a mógłbyś przytoczyć takie wypowiedzi? Czego one dotyczyły? Ja słyszałem jedynie o dwóch problemach: z wejściem na forum (podobno DNSY, czy cuś - nie znam się na tym) i z przeglądaniem forum na Safari (robią się odstępy między postami). Nie są to raczej problemy natury merytorycznej ;)
6.) Jakich czynów? Usuwania postów/tematów? W e-mailu powiadamiającym o usunięciu jest podany powód. Jeśli nie ma emaila, to temat NIE ZOSTAŁ usunięty (a tak mi się przynajmniej wydaje).

Pozdr.

#7 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 listopada 2005 - 00:02

PitMac - a o TomkOx mówisz, a to w sumie nie ma oczym mówić. Przepraszam, ale dokonań i jego wkładu w to forum nie będe komentował. Powiem tak, sam sobie zasłużył na takie potraktowanie, a admini/moderatorzy są "be i do dupy" bo nie pozwolili mu się panoszyć na swoich własnych zasadach, wliczając obrażanie wszystkich dookoła na lewo i prawo.

Innymi słowy o tej krytyce administracji tego forum wiemy, i powiem szczerze jakoś się nią nie przejmujemy i chyba nie będziemy, ale na takie traktowanie TomkOx sobie zasłużył. Niewąpliwie ma wiedzę i umiejętności, ale brak poszanowania dla innych osób też jest ważny. I to był główny powód usunięcia tego pana, brak szacunku dla innych.

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopada 2005 - 00:09

Dodam od siebie, że ta wypowiedź TomkOx'a , na którą się powołujesz, PitMac, jest jak zwykle powalająca merytorycznie (widzisz w tej wypowiedzi jakikolwiek przykład, konkret?), nie wiem dlaczego miała Ci ta wypowiedź posłużyć za dowód, że źle się dzieje na tym forum... Safari? Codziennie piszę z dwóch wg TomxOx'a fatalnych przeglądarek IE dla Windows i Safari dla Maca. Jakoś nie widzę, by istniał ów "mezalians" o którym tak gorliwie TomkOx pisze... Dla reszty jego wypowiedzi szkoda słów. Zaskoczony jestem, że w ogóle taka wypowiedź służy za argument przeciw czemukolwiek. P.S. Acha, sam również często korzystam z dwóch różnych przeglądarek bo mam dwa komputery. Wg Digiface to wystarczający powód by uznać mnie również za kreta.

#9 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2005 - 00:11

Tu nie chodzi o mój post!Wchodząc na głowną strone czytam sobie tematy najnowszych postów.No i jest na pierwszym miejscu jakis tam temat,mysle zaraz przeczytam,chwile nie ma mnie przy kompie wrac aby przeczytac posta a po poscie ani sladu.To dziwne chyba nie? Brak informacji o tym źe post usuniety bo naruszał np.regulamin.To jako uzytkownik tego forum moge chyba zapytac dlaczego nie dane mi było przeczytac tego posta! Mało tego działy sie jakies dziwne problemy z dostępem do forum,do tego czytam problemach niektórych forumowiczów,+ do tego jeszcze inne wypowiedzi o kasowaniu postów na innym forum więc chyba jest jakiś problem no nie! Bo jak nie ma to czemu posty są blokowane,usuwane hmm?

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 listopada 2005 - 00:14

Widać reakcja jest wspólna - pisaliśmy w tym samym czasie, dlatego sorka za dubelki i moja riposta poniżej.


Na temat skarżenia się innych forach:
Wypowiadał się na ten temat kolega TomkOx na forum MacNews.pl, czyli osoba która dosyć bardzo "narozrabiała" na MyApple i jest z tego powodu bardzo obrażona. Czemu jej argumenty są jednak błędne?


Nie sądzę abym złamał netykietę. To administracja i moderacja
tamtego forum ją łamie.

Niczym nie uzasadnił tej wypowiedzi. Wręcz oskarżył konkretne osoby o łamanie regulaminu.

byłem użytkownikiem tamtego
forum opartego na beznadziejnym rozwiązaniu. Beznadziejnym,
gdyż jest ono jak żadne inne mało kompatybilne z Safari

Niestety, już o tym wspominałem i części użytkowników Forum rzeczywiście to przeszkadza. Jest to związane z budową phpBB by Przemo, a na tym CMSie jest MyApple oparte. Jedyna rada to przyzwyczaić się, albo zmienić przeglądarkę (polecam Operę).

Niskich lotów
także są porady i odpowiedzi

Jest to ocena względna. Nie można o to winić adminów/modków ;) Ważne, że odpowiedzi na forum SATYSFAKCJONUJĄ pytających (o czym świadczy choćby ilość kliknięć na przycisk "Pomógł" pod poszczególnymi postami...).

udzielają odpowiedzi na tematy, o których pojęcia nie mają

Ale niech chociaż poprze którąś z wypowiedzi jakimś faktem! I nawet jeśli by tak było, to przecież Forum jest po to, by sobie pomagać! Niekoniecznie muszę być profesjonalistą, by pomóc koledze w tematyce Fotoszopa. Podstawy znam i staram się pomóc wedle wiedzy, którą posiadam.

Co do ostrzeżeń: wiesz gdzie je mam?

Zostawię to bez komentarza :shock:

Na tamtym forum ostrzeżenie dostaje się za nieprzynależność
do towarzystwa wzajemnej adoracji i za jakikolwiek głos
krytyki

No sorry, ale ja się w wielu sprawach nei zgadzam z Adminami, a jakoś ostrzeżenia żadnego nei mam. I takie zagadnienia omawiam na priva, a nie wykłucam się na łamach forum.


Ehh.... mam nadzieję, że pomogłem :|
PitMac, powiedz chociaż, co to był za temat, który Ci "usunięto"... :idea:

[ Dodano: 2005-11-02, 00:17 ]
Edit:
Sorka, że w cytatach jest "PitMac" - nei chciało mi się zmieniać, ale za każdym razem chodziło o "TomkOx"a.

#11 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 02 listopada 2005 - 00:19

Digiface - nie odwracaj kota ogonem....

Ja tylko dodam ze cztery razy usunieto moje tematy poruszajace sprawy bezpieczenstwa w necie. :(


Posty z zapytaniem dlaczego temat o "krecie" na myapple.pl został zablokowany- nazywasz tematami poruszającymi bezpieczeństwo ? No chyba nie tędy droga. Zablokowany temat, tak był i może o bezpieczeństwie, ale twoje następne posty nie. Wliczając te posty z nocy sugerujące, że Heidi jest rzekomym kretem - to już był post "typowo bez faktów". Kilka zrzutów ekranów, o podwójnej obecności Heideiego na forum, nie czynią z niego kreta, a osobę która używa 2 przeglądarek lub szczęściarza posiadającego 2 komputery( sam często korzystam z 2 przeglądarek, głwoeni bawię się w Safari, ale w FF lepiej mi się edytuje wpisy na forach itp).

Z clym szacunkiem , ale prosze mi zacytowc i wskazac gdzie taka sugestia jest ze Heidi jest "kretem" ??
Co do koncowych postow to jak najbardziej sie zgadzam nie mialy one nic wspolnego z tematem i byl odpowiedza na to co Heidi napisal.
A jak wiadomo niepotrzebnie worocil do sprawy ktora wydawalo mi sie byla zazegnana i ja o niej zapomnialem.
Wystarczylo je usunoac i bylo by pewnie posprawie.
A tak to interesujacy temat zniknal. Ktory notabene nie mal nic wspolnego z "kretem"
A jedynie pokazywal jak moza dostac "rozdwojenia jazni" i byc wielokrotnie na liscie uczestnikow Forum. Dodam ze byla w tym temacie zawarta informacja ze jak ktos ma duzo pracy to czemu nie, moze to i pomocne, oraz ze to nie jest zabronione.
Wiec pytam dlaczego usunieto ???
A jak napisalem w innym temacie o tym to tez to usonieto trzyktotnie !!!
Wiec co ??
Napisz mi co zrobilem nie tak ??? Konkretnie gdzie naruszylem regulamin ??

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopada 2005 - 00:22

1) Problemy z logowaniem się wynikały z DNS'ów. Zostały uporządkowane, jest o tym wątek. Jeśli dalej są jakieś problemy należy o nich w tym wątku pisać. 2) Osoba zakładająca wątek jest informowana o jego usunięcia. W tym wypadku wątek został założony trzy razy i trzy razy usunięty. Prośba o nie zakładanie tego wątku została do autora wysłana zanim autor założył pierwszy wątek. Autor prośbę tą zignorował i założył wątek. Dlaczego został poproszony o nie zakładanie wątku? a) ponieważ założył już jeden na ten temat i wątek by sie dublował B) bo istniejący temat zamienił szybko w przerzucanie się kolejnymi domniemaniami, niczym zresztą nie poparte. Gdy Administratorzy zwrócili się prywatnie o konkrety techniczne zostali odprawieni z kwitkiem. Żadnych konkretów nie było. Okazało się, że historia z kretem zaczyna stawać się dosłowną aluzją do Heidiego (przynajmniej ja sobie to tak tłumaczę bo jak wiadomo, z jakichś względów pan Heidi drażni pana Digiface) Niemniej jednak tworzenie atmosfery zagrożenia z powodu kreta i czynienie aluzji , że kretem jest ktoś z forumowiczów ( np. pan Heidi ), nie poparte żadnymi dowodami, wyczerpało temat wątku i wątek został przez moderatora zamkniety z dopiskiem : do wyjaśnienia. Czyli do zbadania czy kret istnieje. Co jest badane. c) ze zrozumiałych względów nie można uznać żalów pana Digiface za poważne w tej sytuacji. Żale te są niczym innym tylko złością, że zamknięto mu wątek, w którym chciał dalej przeprowadzać aluzję, że np. Heidi (lub ktoś z forumowiczów) jest owym kretem. Sytuacja taka , nie ubrana w żaden konkret, w żaden dowód, wydała nam się wielce niestosowna i godząca w dobre imię każdego z forumowiczów. Administratorzy poprosili Digiface o konkrety, które zresztą Digiface w swoim wątku obiecał i nie dostali ich. W związku z tym wątek został zamknięty a p. digiface poproszony o nie czynienie oskarżeń, na które nie ma dowodów. Chyba już jest wszystko jasne?

#13 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 02 listopada 2005 - 00:33

P.S. Acha, sam również często korzystam z dwóch różnych przeglądarek bo mam dwa komputery. Wg Digiface to wystarczający powód by uznać mnie również za kreta.


Zacytuj gdzie tak napisalem. Prosze o knkrety .
Wrecz odwrotnie napisalem ze to nic zlego jak ktos ma duzo pracy, ze to moze byc pomocne.
Oraz pokazane bylo w jaki prosty sposob i jak wiele mozliwisci jest jak sie jest wielokrotnie zalogowanym na myapple.

#14 PitMac

PitMac
  • 399 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2005 - 00:35

To był temat Digiface,nie wiem jaki był dokładnie moźe mod który go wyrzucił ci odpowie. Nie chce juz mi sie pisac,nie rozumiecie o co mi chodzi.Zaraz bede pewnie trollem itp,nie wiem czy nie wyraznie pisze ale zle zdania składam nie wazne.Taka do niczego nie doprowadzi. Ja prosze tylko o to zeby to forum było dla nas uzytkownikow a nie po to by kazdy moderator mogł usuwac to wedle swojego uznania! A wiec naj prosciej jak moge. Problemy z forum+ temat bezpieczenstwa(zblokowany)+usuwane posty+ pojawienie sie na innym forum(mniejsza z tematem) informacja o usuwaniu postow przez modów=zle działające forum! Wszystko na temat i koniec,wiecej sobie daruje. Pozdrawiam Pit

#15 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2005 - 00:37

Wszystko ładnie pięknie ale mnie na przykład zastanowiła tylko jedna rzecz - w moim przekonaniu istotna. Mnie wyrzuca z forum, wylogowuje a inny użytkownik jest zalogowany 2, 3 razy. Tylko tyle. Czy to dziwne, że można pomyśleć, iż coś rzeczywiście jest nie tak? To poprostu napawa pewną obawą i może niektórych zniechęcić do przebywania na tym forum.. a przecież nie o to powinno chodzić modom i adminom...

#16 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopada 2005 - 00:46


P.S. Acha, sam również często korzystam z dwóch różnych przeglądarek bo mam dwa komputery. Wg Digiface to wystarczający powód by uznać mnie również za kreta.


Zacytuj gdzie tak napisalem. Prosze o knkrety .


To było zdanie - przykład mający na celu uświadomić Ci "konkret" Twojej argumentacji o rzekomym krecie. Sam sobie przeczytaj swój wątek: jako atakującego Twój komputer wymieniasz adres, który po krótkim badaniu okazuje się być adresem Twojego providera po czym, gdy bodajże code Ci to uświadomił piszesz, że zmiana adresu dla kreta to żaden problem, że wiesz kim on jest ale on sie właśnie wylogował... Wiesz ale nie powiesz; zamiast zgłosić ataki providerowi stosujesz "inne rozwiązania" itp. Full konkretów. Wcale się nie dziwię, że wątek zamknieto.

[ Dodano: 2005-11-02, 00:57 ]

To był temat Digiface,nie wiem jaki był dokładnie moźe mod który go wyrzucił ci odpowie.
Nie chce juz mi sie pisac,nie rozumiecie o co mi chodzi.Zaraz bede pewnie trollem itp,nie wiem czy nie wyraznie pisze ale zle zdania składam nie wazne.Taka do niczego nie doprowadzi.
Ja prosze tylko o to zeby to forum było dla nas uzytkownikow a nie po to by kazdy moderator mogł usuwac to wedle swojego uznania! A wiec naj prosciej jak moge.
Problemy z forum+ temat bezpieczenstwa(zblokowany)+usuwane posty+ pojawienie sie na innym forum(mniejsza z tematem) informacja o usuwaniu postow przez modów=zle działające forum!
Wszystko na temat i koniec,wiecej sobie daruje.
Pozdrawiam
Pit


Wszystko co piszesz jest całkowicie zrozumiałe. Chciałbym , żebyś wiedział, że nie ma tutaj, na forum, decyzji moderatorów, które są zwykłym "widzi mi się".
Mam nadzieję, że dosyć czytelnie wyjaśniłem dlczego ów "słynny" wątek o bezpieczeństwie został zablokowany do wyjaśnienia. Przypominam jednak, że dalej jest aktywny inny wątek o problemach z wejściem na forum, dyskusja na nim wciąż trwa i w przeciwieństwie do zablokowanego wątku - jest merytoryczna.

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2005 - 00:58

Mnie wyrzuca z forum, wylogowuje a inny użytkownik jest zalogowany 2, 3 razy.

Wystarczy korzystać jednocześnie z kilku przeglądarek albo kilku różnych kont na tym samym komputerze - to żadna filozofia.

#18 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 02 listopada 2005 - 01:04

1) Problemy z logowaniem się wynikały z DNS'ów. Zostały uporządkowane, jest o tym wątek. Jeśli dalej są jakieś problemy należy o nich w tym wątku pisać.

2) Osoba zakładająca wątek jest informowana o jego usunięcia. W tym wypadku wątek został założony trzy razy i trzy razy usunięty. Prośba o nie zakładanie tego wątku została do autora wysłana zanim autor założył pierwszy wątek. Autor prośbę tą zignorował i założył wątek. Dlaczego został poproszony o nie zakładanie wątku?
a) ponieważ założył już jeden na ten temat i wątek by sie dublował

Komu poco watek na ktory nie mozna odpisac bo zostal czasowo zablokowany z nie wiadomych przyczyn.
Dlatego probowalem zalozyc nowy ktory wielokrotnie zostal skasowany i poinformowano mnie ze jak jeszcze raz napisze to mnie skasujecie z Forum.
Kiedy to przeczytalem to sie :cry: i postanowilem byc grzeczny i nie pisac nic wiecej o bezpieczenstwie w necie , na myapple ..no nie wem moze napiszcze o czym moge pisac.
Bardzo mi zalezy na tym Forum podpozadkuje sie do wytycznych.
Nie chce podzielic losow innych wyzuconych z tego Forum.
Naprawde bardzo prosze nie wyrzucajcie mnie :cry: juz tyle razy mi tu Heidi pomogl.
Sami zobaczcie jaki pomocyn jest rowniez innym.
Dzieki niemu moj comp funkcjonuje perfekcyjnie.
Przepraszam ze sie tak oficjalnie na forum poplakalem , ale jestem bardzo wrazliwym czlowiekiem i bardzo mi zalezy na tym zeby z Wami byc.
Licze na wyrozumialosc i na to ze dacie mi jeszcze jedna szanse.
Zrobie wszystko nawet moge posty najpierw Wam wysylac zebyscie poprawili jesli cos nie tak.

Jeszcze raz prosze oki moze zasluzylem na publiczne ostrzezenie, ale jeszcze jedna szanse chyba mozecie mi dac.
Strasznie mi smutno i przykro , oraz przepraszam Wszystkich za to co zlego zrobnilem.
Przysiegam postarm sie to wynagrodzic.

#19 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopada 2005 - 01:08

Komu poco watek na ktory nie mozna odpisac bo zostal czasowo zablokowany z nie wiadomych przyczyn.


Przyczyny są jasne. Ot, sam je wyłuszczam kilka postów wyżej. Szkoda, że nie dla Ciebie choć zostałeś szczegółowo o nich poinformowany.


Dalej możesz np. założyć wątek pt: "dowód na kreta" i wyłuszczyć wszystko co i jak w sposób nie budzący dodatkowych wątpliwości i nie rodzący podpytań :)

#20 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 listopada 2005 - 01:15

Nie chce podzielic losow innych wyzuconych z tego Forum.

Z forum nie została wyrzucona ANI JEDNA osoba... wiadomo jedynie o TOmkOxie, który sam postanowił się więcej nie udzielać.

Dlatego probowalem zalozyc nowy ktory wielokrotnie zostal skasowany i poinformowano mnie ze jak jeszcze raz napisze to mnie skasujecie z Forum.

Bo tę sprawę należało rozwiązać prywatnie, a nie na łamach Forum.

postanowilem byc grzeczny i nie pisac nic wiecej o bezpieczenstwie w necie

O sprawach bezpieczeństwa z całą pewnością masz prawo się wypowiadać: jak zabezpieczyć OSXa, jak urchronić się przed różnymi problemami. Ale jeśli uważasz, że to Forum jest mało bezpieczne, to lepiej rozmawiać z Adminem, bo tylko on może coś na to poradzić, a nie spekulować i "robić afery" o "kretach". To tylko psuje opinię Forum.

juz tyle razy mi tu Heidi pomogl.
Sami zobaczcie jaki pomocyn jest rowniez innym.
Dzieki niemu moj comp funkcjonuje perfekcyjnie.

To była ironia czy serio? :oops:

[ Dodano: 2005-11-02, 01:20 ]

Wszystko ładnie pięknie ale mnie na przykład zastanowiła tylko jedna rzecz - w moim przekonaniu istotna. Mnie wyrzuca z forum, wylogowuje a inny użytkownik jest zalogowany 2, 3 razy.

Wiesz ile afer się robi wokół polityków, żeby wygrać wybory?? Bo Tuska dziadek to... itd. Nie wgłębiam. Potem wszystko okazuje się nieprawdą, albo sprawą nieistotną, ale zadyma była - ludzie niewnikający w szczegóły potem wyobrażają sobie niewiadomo co i takie "szczelanie" tylko szkodzi...

Nie chce juz mi sie pisac,nie rozumiecie o co mi chodzi.

Nie martw się, nikt Cię nie wyśmieje (a przynajmniej nei powinien) - błądzenie naturą ludzką. Jeśli chcesz, to napisz lepiej o co Ci dokładnie chodziło do adminka, może się po prostu nie dogadaliśmy? Wytłumacz mu to jeszcze raz...

#21 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 02 listopada 2005 - 01:25


P.S. Acha, sam również często korzystam z dwóch różnych przeglądarek bo mam dwa komputery. Wg Digiface to wystarczający powód by uznać mnie również za kreta.


Zacytuj gdzie tak napisalem. Prosze o knkrety .


To było zdanie - przykład mający na celu uświadomić Ci "konkret" Twojej argumentacji o rzekomym krecie. Sam sobie przeczytaj swój wątek: jako atakującego Twój komputer wymieniasz adres, który po krótkim badaniu okazuje się być adresem Twojego providera po czym, gdy bodajże code Ci to uświadomił piszesz, że zmiana adresu dla kreta to żaden problem, że wiesz kim on jest ale on sie właśnie wylogował... Wiesz ale nie powiesz; zamiast zgłosić ataki providerowi stosujesz "inne rozwiązania" itp. Full konkretów. Wcale się nie dziwię, że wątek zamknieto.

No niestety nie podales konkretu. Swoje nie musze dwa razy czatac.
Powiedz gdze napisale ze to musi byc koniecznie ktos z forum ??
Przeciez to moze byc ktos z Afryki. Numery o niczym nie mowia przynajmniej nam i byly podane jako przyklad aczkolwiek prawdziwe. Chodzi o problem ktory u mnie wystapil. A nie kto to ? Przepraszam masztakie mozliwosci zeby to sprawdzic kto to ???
Kto atakuje moj comp tym sie zajmuja specjalisci. Wiec jak moge napisac co i jak. Nie udzielaja mi sprawozdania. Robie to co mi kazali.
Ataki zgloszone sa juz dawno odpowiednim instytucjam !!!!!!!!!!!! juz pisalem o tym.......
Czy ja napisalem ze wiem kim on jest ?????
Prosze o konkrety , cytaty.
No dziwie sie ze wantek zamknieto , jest tam tez pytanie czy innym sie tez podobne rzeczy przydazaja.
Dyskusja zostala przerwana wiec ludzie pisza mi o problemach na mojego maila.

Wiec jeszcze raz prosze o odblokowanie bo teraz to juz mamy dwa tematy.

[ Dodano: Sro 02 Lis, 2005 ]


Komu poco watek na ktory nie mozna odpisac bo zostal czasowo zablokowany z nie wiadomych przyczyn.


Przyczyny są jasne. Ot, sam je wyłuszczam kilka postów wyżej. Szkoda, że nie dla Ciebie choć zostałeś szczegółowo o nich poinformowany.


Dalej możesz np. założyć wątek pt: "dowód na kreta" i wyłuszczyć wszystko co i jak w sposób nie budzący dodatkowych wątpliwości i nie rodzący podpytań :)


Dowody to sie w Sadzie przedstawia. Ja nie prowadze tu sledztwa tylko pisze o dolegliwosciach i pytam czy inni maja podobne problemy.

#22 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 listopada 2005 - 01:30

Dowody to sie w Sadzie przedstawia.

Dowody się przedstawia, by poprzeć swoją wypowiedź. Gadanie dla samego gadania, nie poparte faktami z rzeczywistości, nie ma najmniejszego sensu.


Ja nie prowadze tu sledztwa tylko pisze o dolegliwosciach i pytam czy inni maja podobne problemy.

Jak to nie "nie prowadzisz śledztwa"?? Przez cały czas szukasz tego "kreta".

#23 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 listopada 2005 - 01:40

Tu nie chodzi o mój post!Wchodząc na głowną strone czytam sobie tematy najnowszych postów.No i jest na pierwszym miejscu jakis tam temat,mysle zaraz przeczytam,chwile nie ma mnie przy kompie wrac aby przeczytac posta a po poscie ani sladu.To dziwne chyba nie?

Przeczytałem to teraz dwa razy. I chyba rozumiem.

Powiedz mi, w jaki sposób przeglądasz nowe wiadomości?
Poprzez posty nieprzeczytane? Jeśli tak, to tematy z nimi będą widnieć na liście, dopóki nie otworzysz któregoś z linków.
Jeśli poprzez posty od ostatniej wizyty, to pokaże Ci nowe wiadomości od ostatniego wejścia na forum. Jeśli byłeś na nim 5 minut wcześniej, to pokaże Ci nowości właśnie od tamtego czasu. Dlatego prawdopodobnie za drugim razem lista skróciła się o część tematów...

Być może także, że tematy, które zniknęły, to były te usunięte przez Admina z różnych powodów ("afera kretowa" ;) :oops:). Ale na to nie masz się co wścikać, bo z reguły robi to, by właśnie Tobie lepiej się czytało to Forum.

Pozdr.

#24 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 02 listopada 2005 - 01:55

Nie chce podzielic losow innych wyzuconych z tego Forum.

Z forum nie została wyrzucona ANI JEDNA osoba... wiadomo jedynie o TOmkOxie, który sam postanowił się więcej nie udzielać.

Oki niedoczytalem, nieintersuje sie personalnymi rozgrywkami. Wiec przepraszam !!!!

Dlatego probowalem zalozyc nowy ktory wielokrotnie zostal skasowany i poinformowano mnie ze jak jeszcze raz napisze to mnie skasujecie z Forum.

Bo tę sprawę należało rozwiązać prywatnie, a nie na łamach Forum.

Sprawa dotyczyla Forum wiec na forum napisalem.

postanowilem byc grzeczny i nie pisac nic wiecej o bezpieczenstwie w necie

O sprawach bezpieczeństwa z całą pewnością masz prawo się wypowiadać: jak zabezpieczyć OSXa, jak urchronić się przed różnymi problemami. Ale jeśli uważasz, że to Forum jest mało bezpieczne, to lepiej rozmawiać z Adminem, bo tylko on może coś na to poradzić, a nie spekulować i "robić afery" o "kretach". To tylko psuje opinię Forum.

W temacie bylo zawarte wazne pytenie czy inni uzytkownic maja podobne problemy
i nie ma to nic wspolnego z psuciem opini komukolwiek wrecz odwrotnie chodzi o bezpieczenstwo Nas wszytkich na tym Forum. Czyli co dwie glowy to nie jedna.
I temat dotyczyl jak najbardziej Mac-ow.

juz tyle razy mi tu Heidi pomogl.
Sami zobaczcie jaki pomocyn jest rowniez innym.
Dzieki niemu moj comp funkcjonuje perfekcyjnie.

To była ironia czy serio? :oops:


Jaka ironia mozesz sprawdzic ile razy przyciskalem Heidemu "pomogl" A ile razy niezdazylem ho ho.... Ja tam do niego nic nie mam wrecz go doceniam i chwale.
Jesli on cos do mnie ma to jego sprawa mnie interesuja Mac-ki a nie personalia i kto jak ma na imie oraz ujawnianie tego na forum. Zaczal ponownie te sprawe to mu odpisalem.
Czy nie slusznie ?? Powiedz sam bys tak nie napisal. Zrszta mi tez kiedys cos w tym sensie napisales czy sie za to obrazilem ?? nie !! niby dlaczego,demokracja kazdy pisze to co mysli, lubie szczerosc i tyle.

[ Dodano: 2005-11-02, 01:20 ]

Wszystko ładnie pięknie ale mnie na przykład zastanowiła tylko jedna rzecz - w moim przekonaniu istotna. Mnie wyrzuca z forum, wylogowuje a inny użytkownik jest zalogowany 2, 3 razy.

Wiesz ile afer się robi wokół polityków, żeby wygrać wybory?? Bo Tuska dziadek to... itd. Nie wgłębiam. Potem wszystko okazuje się nieprawdą, albo sprawą nieistotną, ale zadyma była - ludzie niewnikający w szczegóły potem wyobrażają sobie niewiadomo co i takie "szczelanie" tylko szkodzi...


To by znaczylo ze to forum nalezy "zlikwidowac" Bo tu tyle roznych problemow mamy z produktami Apple i mysle ze 90% nieuzasadnionych wiec nic tylko oczerniamy firme i dzialamy na jej niekozysc ???? A kto to czyta ze nalezy cos tam zmienic itd i dalej dziala.
Eeej mysle ze podales nienajleprzy przyklad.
Ja jestem za wolnoscia wypowiedz. A inteligenti ludzie albo sie wypowiadaja jezeli widza sens albo Temat jest pusty !!! A jezeli ktos bzdury pisze to sie zadaje z takimi co sa na jego poziomie.

[ Dodano: Sro 02 Lis, 2005 ]

Dowody to sie w Sadzie przedstawia.

Dowody się przedstawia, by poprzeć swoją wypowiedź. Gadanie dla samego gadania, nie poparte faktami z rzeczywistości, nie ma najmniejszego sensu.


Ja nie prowadze tu sledztwa tylko pisze o dolegliwosciach i pytam czy inni maja podobne problemy.

Jak to nie "nie prowadzisz śledztwa"?? Przez cały czas szukasz tego "kreta".


Pokretnie: No to udowodnij mi ze to co piszesz ze to prawda !!
Albo kaz "zuzi" przniesc drukarke i maka do pokazania dlaczego nie chodzi.
Nie wpadajmy w przesade To nie Sad , nalezy zawsze wychodzic z zalozenia ze komus naprawde cos dolego i starac sie jemu pomoc a nie dowody przedkladac.

Ja "kreta" szukam ??? mysle ze go znalezli skoro moge o tym pisac.
Ja szukalem ewentualnie osob ktorzy w tym przedziale miely podobne problemy.

To juz chyba wszystko wyjasnilem. Dziekuje za uwage.
I jeszcze raz zwaracam sie o odblokowanie i przywrocenie tematu ktory zostal usuniety w formie takiej jaka sobie zycza administratorzy.

#25 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 listopada 2005 - 02:07

Bez sensu jest łączenie problemów:
- niektórych serwerów DNS z resolvowaniem nazwy www.myapple.pl i/lub myapple.pl (czyli typowy problem z wejściem na forum)
- cookies (problemy z logowaniem, które ustępują po wyczyszczeniu cookies, wejściu na www.myapple.pl i zalogowaniu się)
- kret, na istnienie którego NIKT nie przedstawił żadnych dowodów

Także temat kreta został zablokowany ponieważ:
1. Nie ma dowodów na istnienie owego kreta a przynajmniej mi nic o nich nie wiadomo(jeśli problem dotyczy MyApple.pl to ja powinienem o nim wiedzieć gdyż jestem administratorem tak tego serwisu jak i serwera więc sprawa dotyczy bezpośrednio mnie)
2. Sieje postrach wśród użytkowników
3. Wporawdza użytkowników w błędne myślenie iż może im grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo podczas korzystania z www.MyApple.pl co jest kompletną bzdurą




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych