Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple i automatyka budynkowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2017 - 21:56

Tak wprowadziło tylko pytanie dlaczego Motion Sensor dla HomeKit jest od razu o 100 droższy od Z-Wave. Czyżby koszt obsługi w Apple kosztował 100 za urządzenie? Ja rozumiem ze akurat ten czujnik zawiera w sobie aż 4 rożne czujniki No ale bez przesady.


Bo trzeba tam wsadzić chip od Apple, który pewnie tyle kosztuje.

Applemobile.pl - przeczytałem Twoja recenzje i cieszę się ze Polska firma rozwija świat HomeKit. Jeżeli w 2017 bedą nowe urządzenia to prosze o możliwość przetestowania i oczywiście recenzji Wall Plug. Na Z-Wave może pracować do 55'C i prawie 3kW. Mam Elgato Eve Energy ale niestety przy grzałce 2kW do bojlera cieplej wody przy 50'C wyłącza się i ponownie włącza oraz gubi dane zużycia. Pytanie jak zachowa się Wall Plug.


Ja mam WallPlugi, co chcesz wiedzieć? Oczywiście Z-Wave'owe...

A co homekita, to już lepiej kupić standardowe rzeczy i na RaspberryPI odpalić homebridge, który lepiej działa, bo spina nie dość, że np. całe Fibaro, to jeszcze podepniesz pod to rzeczy nie z-wavowe jak np. gniazdka po WiFi jak ja mam zrobione. Mam 6 gniazd WiFi różnych producentów, plus Fibaro i to wszystko spięte Homebridgem. I nie ma potrzeby przepłacać za natywną obsługe HomeKita...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#27 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 07 stycznia 2017 - 08:53

Nie wydaje mi się aby Chip kosztował aż 100. Tu byłoby miło gdyby Fibaro się wypowiedziało. Dla mnie jest oczywiste. Sprzęt do Apple podbijamy cenę.

Czy masz możliwość podłączyć pod gniazdko grzałkę elektryczne do bojlera 2kW i aby grzał się tak z 1,5-2h. Pytanie co się stanie. Do jakiej temp wzrośnie gniazdko

#28 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2017 - 12:12

Wall Plug jak dobrze pamiętam de 2,5 kW bez problemu obsłuży urządzenia. Tutaj nie powinno być problemu raczej. Przy codziennym używaniu praktycznie się nie grzeje. Bardziej mi się grzeją gniazdka WiFi od TP-Linka nawet jak są wyłączone. Mógłbym przy okazji używania piekarnika go tam podpiąć i zobaczyć. Ale reklamują go jako np. urządzenie do sterowania piecem elektrycznym a one poniżej 1,5-2 kW nie schodzą. Dlatego raczej nie będzie problemu w tę stronę.

Nie wydaje mi się aby Chip kosztował aż 100. Tu byłoby miło gdyby Fibaro się wypowiedziało. Dla mnie jest oczywiste. Sprzęt do Apple podbijamy cenę.


Na cenę składa się chip, oprogramowanie, certyfikacja testy... Dlatego wyższa cena mnie nie dziwi...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#29 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 07 stycznia 2017 - 20:57

Eve Energy od Elgato działa do 11A / 2,5kW. Grzałkę mam 2kW wiec niby starcza. Prawda jest taka ze maja ograniczenie 50'C i niestety rozłącza mi grzałkę. Dlatego pytanie czy Wall Plug dałby radę przy np 2h ciągłym działaniu.

Ja rozumiem chip, oprogramowanie itp ale nie przesadzajmy ze akurat 100 różnicy. Motion Sensor ma akurat 4 rożne czujniki w sobie wiec 300 Ok ale wtedy pozostałe powinny kosztować max 100 a tu za najmniejsze urządzenie min 200. W US koszt około 50USD przy zarobkach 2tys USD. U nas Polska firma od razu 200 i więcej

#30 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 stycznia 2017 - 22:21

Eve Energy od Elgato działa do 11A / 2,5kW. Grzałkę mam 2kW wiec niby starcza. Prawda jest taka ze maja ograniczenie 50'C i niestety rozłącza mi grzałkę. Dlatego pytanie czy Wall Plug dałby radę przy np 2h ciągłym działaniu.


Spróbuję to sprawdzić przy najbliższej okazji.
 

Ja rozumiem chip, oprogramowanie itp ale nie przesadzajmy ze akurat 100 różnicy. Motion Sensor ma akurat 4 rożne czujniki w sobie wiec 300 Ok ale wtedy pozostałe powinny kosztować max 100 a tu za najmniejsze urządzenie min 200. W US koszt około 50USD przy zarobkach 2tys USD. U nas Polska firma od razu 200 i więcej


Co do cen mylisz się. Sprzęt jest polski. Fibaro to Poznańska firma, ceny są przeliczane z PLN na USD a nie odwrotnie. Jeżeli u nas coś kosztuje 200 zł to w US będzie kosztować te 50$ i zarobki nie mają nic do rzeczy tutaj... W tym wypadku polska cena jest wyjściową, a firma nie jest po to, żeby dopłacać do interesu, tylko robią to, żeby trzepać kasę, jak każdy inny, włącznie z Tobą :)

Pamiętaj, że koszt chipa to grosze, ale R&D sprowadzenie tego do Polski, cła, logistyka itp. podbija cenę, a na to nie będzie aż takiego popytu, żeby się szybko zwróciły koszty, więc cena automatycznie musi być wyższa. To nie jest masowy produkt i nie sprzedaje się w tysiącach sztuk na pniu...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#31 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 21:12

Jak sprawdzisz daj znać. Dobrze byłoby zmierzyć temperaturę. Ciekaw jestem czy uda Ci się osiągnąć 50'C.

Co do cen zgadza się. To dopiero początek wiec i cena wyższa. Może kiedyś jak się bardziej rozpowszechni ceny bedą niższe.

#32 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 01 marca 2017 - 11:07

Fakt pozostawienia Apple HomeKit na rzecz Z-Wave pomału staje się faktem w moim przypadku.
Dlaczego?
- urządzenia są droższe
- obecny rynek jest mały i nie wiadomo w którym kierunku to pójdzie


Co przemawia nad Z-Wave?
Dostępność wielu rożnych urządzeń juz teraz np siłowniki elektryczne do sterowania zaworami podłogówki. Czy doczekałbym się tego na Apple HomeKit? Nie w tym dziesięcioleciu :)
Widzę ze Fibaro ma naprawdę potężną ofertę produktów. Dodatkowo mogą integrować się z innymi producentami sprzętu opartych o Z-Wave (nie wiedziałem wcześniej) sądziłem ze Fibaro zamknięte jest w sobie. Teraz pytanie :)
Czy np Wall Plug będzie działać samodzielnie bez zakupu drogiej centralki? Nie chciałbym od razu wszystko kupować. Oczywiście chciałbym moc sterować gniazdkiem z iPhone. Drugie pytanie czy pociągnie grzałkę bojlera 2kW przez np 2h ciągłej pracy. Elgato Eve Energy odpuszcza po około 1 - 1,5h. Poprostu wyłącza się i włącza. Jakby resetował. Ostatnie pytanie czym różnią się centralki poza ceną :)

#33 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 marca 2017 - 22:02

...
Czy np Wall Plug będzie działać samodzielnie bez zakupu drogiej centralki?

Możesz kupić tańszą. Musi być jednak "coś" co skomunikuje się  z Wall Plug-iem w paśmie Z-Wave.

 

..
Drugie pytanie czy pociągnie grzałkę bojlera 2kW przez np 2h ciągłej pracy.

Instrukcja podaje: 2.5kW (11A) obciążenia ciągłego, 3kW (13A) chwilowego.
 


  • hoof lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#34 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 03 marca 2017 - 21:35

Coś co skomunikuje się z Wall Plugiem? Nie rozumiem.

Mam Elgato- tez niby do 2,5 kW. Jedyny minus wyłącznik termiczny przy 50'C :) niestety kontakt grzeje się nieźle przy ciągłej pracy grzałki. OleYek miał mi sprawdzic jak zachowa się Wall Plug przy podłączeniu grzałki ale chyba czasu nie miał :)

Dziś jednak znów wróciłem do wyboru HomeKit czy Z-Wave, ponieważ w domu mam juz sterownik+siłowniki+czujniki do podłogówki wiec nie ma potrzeby kupować na Z-Wave. Niestety 4/6 so walnięta i muszę wymienić. Koszt 100/szt

Użytkownik hoof edytował ten post 03 marca 2017 - 21:36


#35 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 03 marca 2017 - 23:15

Coś co skomunikuje się z Wall Plugiem? Nie rozumiem.

...

Wall Plug od Fibaro występuje (przynajmniej na razie) tylko w wersji Z-wave. Urządzenia pracujące w Z-wave muszą mieć swoją centralkę.
Nie ma możliwości połączenia urządzenia Z-wave (np. Wall Plug-a Fibaro) bezpośrednio (bez centralki) z iPhone.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#36 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 03 marca 2017 - 23:21

Ok teraz rozumiem o co chodzi ze muszę kupić coś tańszego w sensie tańszej centralki :).
Masz urządzenia na Z-Wave czy poszedłeś w HomeKit?

#37 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 04 marca 2017 - 00:22

Jak kupowałem nie było jeszcze HomeKit-a ;)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#38 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 04 marca 2017 - 01:48

Fakt pozostawienia Apple HomeKit na rzecz Z-Wave pomału staje się faktem w moim przypadku.
Dlaczego?
- urządzenia są droższe
- obecny rynek jest mały i nie wiadomo w którym kierunku to pójdzie
Co przemawia nad Z-Wave?
Dostępność wielu rożnych urządzeń juz teraz np siłowniki elektryczne do sterowania zaworami podłogówki. Czy doczekałbym się tego na Apple HomeKit? Nie w tym dziesięcioleciu :)
Widzę ze Fibaro ma naprawdę potężną ofertę produktów. Dodatkowo mogą integrować się z innymi producentami sprzętu opartych o Z-Wave (nie wiedziałem wcześniej) sądziłem ze Fibaro zamknięte jest w sobie. Teraz pytanie :)
Czy np Wall Plug będzie działać samodzielnie bez zakupu drogiej centralki? Nie chciałbym od razu wszystko kupować. Oczywiście chciałbym moc sterować gniazdkiem z iPhone. Drugie pytanie czy pociągnie grzałkę bojlera 2kW przez np 2h ciągłej pracy. Elgato Eve Energy odpuszcza po około 1 - 1,5h. Poprostu wyłącza się i włącza. Jakby resetował. Ostatnie pytanie czym różnią się centralki poza ceną :)


Co do centralek to tańsza Home Center Lite (HCL) i droższa Home Center 2 (HCL):
- w HCL nie masz sterowania głosowego, asystenta Lili
- w HCL nie masz języka LUA do tworzenia scen
- w HCL nie masz rozbudowanych powiadomień
- w HC2 możesz połączyć/dodać inne centralki HC i sterować z głównej pozostałymi (dołączane centralki musza stać na stałym IP)

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#39 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 05 marca 2017 - 00:23

... i droższa Home Center 2 (HCL):
...

Dla uniknięcia nieporozumień:
powinno być chyba: (HC2)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#40 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 06 marca 2017 - 09:19

Chłopaki jako, że macie Wall Plug na Z-Wave. Ja posiadam Elgato Eve Energy dla Homekit. Czy macie możliwość sprawdzenia jak zachowa się przy obciążeniu grzałką elektryczną bojlera 2kW przez okres 2h. Elgato jak pisałem wcześniej wyłącza się natomiast teoretycznie Wall Plug powinien dać radę. Mają wyłącznik termiczny ustawiony wyżej niż Elgato. 

 

Nie uśmiecha mi się z jednej strony przechodzić na Z-Wave ze względu na zakup centralki sterującej ale z drugiej strony urządzeń jest więcej. 



#41 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2017 - 10:19

Ja na razie nie miałem okazji Ci sprawdzić, bo nie odpalałem nic tak prądożernego, ale możesz napisać bezpośrednio do Fibaro, oni mają laboratorium fajne swoje więc jakby nie wiedzieli to są w stanie sprawdzić to, ale mają dość mocno potestowane swoje rzeczy więc powinni od razu wiedzieć, tylko kontaktuj się od razu z technicznymi.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych