Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płatności w iTunes Store — karty debetowe/kredytowe/Pre-Paid


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2172 odpowiedzi w tym temacie

#2126 lukasamd-c1a4257ed5

lukasamd-c1a4257ed5
  • 74 postów

Napisano 16 listopada 2016 - 13:52

Dzisiaj podpiąłem swoją kartę z mBanku do iTunes i kupiłem aplikację za 0,99 eur. 

Wygląda na to, że wszystko ok, bo sms o odrzuceniu nie ma, zablokowało na koncie prawie 9 zł (ok, na ostatniej stronie tematu widzę, że autoryzacja).

 

Problem jest natomiast taki, że do aplikacji dostępu nie mam. Nie ma też tego w historii zakupów, ani nigdzie indziej.

Czy to kwestia pierwszego zakupu i właśnie autoryzacji karty i trzeba nieco poczekać? 

 

Pytam, bo nie przypominam sobie podobnego zachowania w np. Google Play czy MS Marketplace. 



#2127 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 16 listopada 2016 - 18:27

Witaj, Twoje opłaty 9zł to suma za weryfikację karty...zostanie Ci w ciągu kilku dni zwrócona, co zaś tyczy się kupionej aplikacji to prawdopodobnie z jakiś powodów nie doszła do skutku...kup jeszcze raz jak będzie kupione, to jeszcze raz Ci nie pozwoli kupić...kup sobie jakąś darmową aplikację i zobacz czy da się zainstalować i czy jest w kupionych, i czy konto działa prawidłowo...



#2128 lukasamd-c1a4257ed5

lukasamd-c1a4257ed5
  • 74 postów

Napisano 16 listopada 2016 - 21:59

Puściłem jeszcze raz i poszło, choć też znów 9 zł. 

Konto na pewno ok, bo używam od niemal roku na macbooku i tam instalowałem aplikacje, a na iphone darmowe też szły. 

 

No nic, zobaczę jak będzie to wygladało za 2-3, mam nadzieję, że ta pierwsza wpłata będzie odblokowana. 



#2129 MLukas

MLukas
  • 8 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 22:56

Jaki bank polecacie do płatności w AppStore? Mam konto (i kartę) w PKO, ale z tego co tu wyczytałem to do płatności w AppStore jej nie użyję, dlatego myślę o wyrobieniu karty w innym banku.
Jak wygląda sprawa z kartami przedpłaconymi teraz? Jedyne co znalazłem w tych "znanych" bankach to Karta Wirtualna w ING (do której chyba i tak trzeba zakładać konto) i Millennium Prepaid.



#2130 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 21 listopada 2016 - 10:50

Od wielu lat korzystam z Karty Wirtualnej z ING, oczywiście potrzebne konto w ING, to chyba nie problem, koszt "wyrobienia" karty (w moim przypadku) to 20 zł karta ważna 5 lat......


Użytkownik landr edytował ten post 21 listopada 2016 - 10:59


#2131 lukasamd-c1a4257ed5

lukasamd-c1a4257ed5
  • 74 postów

Napisano 21 listopada 2016 - 12:47

Spróbowałem u siebie drugi raz i poszło, choć od piątku wisi mi 2x nierozliczone po prawie 9 zł. Z tego co widziałem w wątku to czekać aż odblokują, zakupy jednak idą ok.

A mam pytanie może mniej typowe - nie ma problemów z podpięciem pod konto danych firmowych i zakupów właśnie na firmę?

Skoro wystawiają faktury, to w niektórych wypadkach chyba warto. 



#2132 Rafael100

Rafael100
  • 1 postów

Napisano 21 listopada 2016 - 20:57

Witam,czy zakupioną kartą itunes w Szwajcarii można dokonac zakupów w polskim AppStore ?

#2133 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 22 listopada 2016 - 08:12

Nie


Fallout ...war, war never changes...

#2134 pamela20

pamela20
  • 2 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 14:15

Proszę o szybką pomoc. Nie mam pojęcia czy problem był poruszany ale nie skrzyczcie mnie za to jeśli tak było.

A chodzi mi o dziwne tranzakcje z mojej karty. Wchodząc dzisiaj na konto bankowe zauważyłam ubytek ponad 250funtów (mieszkam w Anglii) i wszystkie pobrania z iTunes... Problem w tym że nigdy nie korzystałam z tej aplikacji. Zainstalowałam aplikację iTunes na komputerze żeby sprawdzić na moim koncie co jest nie tak problem w tym że nie mam żadnych zakupionych rzeczy na moim koncie a ponadto nawet nie mam dodanej mojej karty kredytowej. 

 

Warto zaznaczyć, że kupiłam iphona dopiero 2tygodnie temu i jeszcze do końca nie ogarniam tego wszystkiego...

 

Proszę o szybką pomoc! 



#2135 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 grudnia 2016 - 14:29

Jak nie dodawałaś karty to nie mogło Ci pobrać. Jest jeszcze opcja, że ktoś Ci ukradł dane karty i kupuje np. w itunes na nią.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2136 pamela20

pamela20
  • 2 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 14:36

Jak nie dodawałaś karty to nie mogło Ci pobrać. Jest jeszcze opcja, że ktoś Ci ukradł dane karty i kupuje np. w itunes na nią.

I co powinnam w takiej sytuacji zrobić?



#2137 krwistyolo

krwistyolo
  • 7 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2016 - 14:50

I co powinnam w takiej sytuacji zrobić?

Zablokować kartę i wyrobić nową.



#2138 opa_pl

opa_pl
  • 411 postów

Napisano 05 stycznia 2017 - 22:21

Witam serdecznie,

Mam mały problem. Korzystałem z karty prepaid BZ WBK. Niestety nie doczytałem informacji, że WBK wycofuje karty. Proszę o informację gdzie warto obecnie zarejestrować kartę prepaid? Mieszkam w małej miejscowości gdzie działają aktywnie oddziały WBK, PEKAO, PKO, ALIOR BANK

Czy w którymś z nich karty nadal działają? Mogę kartę zarejestrować w innym banku, jakim? (dobrze, jakby nie trzeba było specjalnie konta zakładać - już nie wspomnę o rejestracji przez internet)



#2139 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2017 - 22:27

Żaden bank nie wydaje kart prepaid w chwili obecnej.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2140 opa_pl

opa_pl
  • 411 postów

Napisano 05 stycznia 2017 - 23:16

Żaden bank nie wydaje kart prepaid w chwili obecnej.

 

Dzięki za informację.

 

Są jakieś możliwości płatności poza kartami kredytowymi?



#2141 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 00:14

Żaden bank nie wydaje kart prepaid w chwili obecnej.


Nie tylko banki wydają karty.

Patrz Monedo Pay, którego karta pre-paid bez problemu działa w App Store.
Jak (prawie) każdy wydawana do konta, nie ma musi być kredytowa.

#2142 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 00:24

Żaden bank nie wydaje kart prepaid w chwili obecnej.

 

Jeśli masz na myśli prepaid, że nikt nie sprawdza kim jesteś, to masz rację, że już takich kart nie wydają. 

Ja natomiast mam prepaid z mBanku (czyli jednak są).


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#2143 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2017 - 11:03

Jeśli masz na myśli prepaid, że nikt nie sprawdza kim jesteś, to masz rację, że już takich kart nie wydają. 
Ja natomiast mam prepaid z mBanku (czyli jednak są).


Istniejące prepaidy działają. Nowych nie ma. mBank ma tylko prepaidy korporacyjne. Prepaida można sobie samemu skonstruować zakładając konto w dowolnym banku i biorąc do niego kartę. Ilę na to konto wpłacimy, tyle możemy wydać. Czyli Prepaid... Kart na okaziciela nie ma i nie będzie już.

Nie tylko banki wydają karty.

Patrz Monedo Pay, którego karta pre-paid bez problemu działa w App Store.
Jak (prawie) każdy wydawana do konta, nie ma musi być kredytowa.


Tak, ale nadal nie jest to tradycyjny prepaid na okaziciela, tylko musisz dokonać weryfikacji swoich danych, co tak na prawdę nie różni się od posiadania konta w dowolnym banku za bardzo :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2144 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 13:43

@OleYek
Chodziło mi raczej o to, że w punkcie (chyba tak to się nazywa) mBanku, powiedzieli mi, że mBank się z tego wycofał, a jednak zamówiłem w okolicach października tą kartę i działa.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#2145 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2017 - 13:45

@OleYek
Chodziło mi raczej o to, że w punkcie (chyba tak to się nazywa) mBanku, powiedzieli mi, że mBank się z tego wycofał, a jednak zamówiłem w okolicach października tą kartę i działa.


Wszystkie banki się z tego wycofały bo tak zadecydował KNF. A jak ci się udało zamówić?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2146 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 13:57

Wszystkie banki się z tego wycofały bo tak zadecydował KNF. A jak ci się udało zamówić?


Z tego co pamiętam, to tez masz chyb mBank, to w zakładce Pasaż/Market/Karty do rachunków masz takie coś jak eKarta (jedyna niedogodność jest taka, że można tą kartę zasilić jedynie przez normalną stronę mBanku (w aplikacji się nie da, choć przyznam szczerze, że jak kiedyś rozmawiałem z konsultantem jak zasilić tą kartę to powiedział mi, że sam nie mogę i był zdziwiony gdy się to udało).

t7g3n5.png

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#2147 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2017 - 15:09

A ekarta, ale ekarta jest wydawana tylko posiadaczom rachunków, to nie jest prepaid taki o którym mówimy. To jest od zawsze i tego nie zlikwidują, bo ona jest przypisana do Twojego rachunku i nie jest anonimowa. Kiedyś miałem taką, ale stwierdziłem, że latwiej jest używać zwykłej karty niż co chwila doładowywać ekartę :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2148 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 15:12

No to pisałem, że masz racje, że już takich prepaidów nie ma, jak były kiedyś (ale normalnie, jeśli pójdziesz do punktu mBanku, to ci tego nie wyrobią ;) ).

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#2149 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 06 stycznia 2017 - 15:45

Tak, ale nadal nie jest to tradycyjny prepaid na okaziciela, tylko musisz dokonać weryfikacji swoich danych, co tak na prawdę nie różni się od posiadania konta w dowolnym banku za bardzo :)

 

W podstawowej wersji nic nie muszę weryfikować bo korzystam z karty wirtualnej (dostaję jej numer, datę ważności i kod CVV2).

 

W wersji premium trzeba podać istniejący adres aby odebrać plastik. Karta przychodzi zwykłym (nie poleconym!) listem. Nie ma żadnej dodatkowej weryfikacji.

 

Marka Monedo nie należy do banku i ma gdzieś rekomendację KNFu.



#2150 MLukas

MLukas
  • 8 postów

Napisano 07 stycznia 2017 - 13:53

Może komuś taka informacja się przyda: Postanowiłem zaryzykować i podpiąłem swoją kartę PKO (MasterCard debit, wypukła). iTunes ją przyjął, ale trzeba było podać dane adresowe w identycznej formie jak w danych karty, znaczenie ma nawet wielkość liter. Udało mi się kupić jak na razie dwie aplikacje. Płatności działają i na iPhonie i na iPadzie (wspominam o tym, bo wcześniej w tym temacie znalazłem informację, że komuś karta z PKO działała tylko na jednym urządzeniu), nie musiałem też za każdym razem podawać kodu CVC. Jedyne co mnie zaniepokoiło, to że Apple za zakupione aplikacje kasę pobrało dopiero po jakimś czasie, a za weryfikację potrafili pociągnąć 8,66zł natychmiast po tym jak dodałem kartę. Jak na razie działa, mam nadzieję, że tak zostanie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych