Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płatności w iTunes Store — karty debetowe/kredytowe/Pre-Paid


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2172 odpowiedzi w tym temacie

#2101 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 maja 2016 - 22:56

Albo niski limit masz i te ~10zł przechodzi a wyżej nie, albo bank coś świruje. Zadzwoń do banku i zapytaj czemu nie autoryzują płatności. Mój bank przy odmowie wysyła mi SMSa z dokłądną informacją, dlaczego nie zautoryzował płatności.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2102 mart.plax

mart.plax
  • 178 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 10 maja 2016 - 16:48

Właśnie z bankiem ogólnie wszystko ok, bo tego samego dnia wykonywałam też inne transakcje na wyższe kwoty i wszystko szło. Dzwoniłam dziś do banku czy przypadkiem z definicji nie blokują transakcij z iTunes Storem ale zapewnili mnie, że nie. No cóż, pozostają pre-paidy :(



#2103 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 maja 2016 - 22:17

Ty nie masz się pytać czy blokują, tylko masz się zapytać, czemu ta konkretna transakcja nie dostała od nich autoryzacji. Fakt zamiast rozwiązać problem, można komplikować sobie zycie prepaidami. Czemu nie...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2104 Marcin2008_Z

Marcin2008_Z
  • 2 postów

Napisano 20 maja 2016 - 13:00

Koledzy a jak wytłumaczycie taki temat: mam iPhona 4s i iPada2. Mogę robić zakupy używając iPhona, a jak chcę coś kupić na iPadzie to wywala mi komunikat, że Twoja metoda płatności została odrzucona. Ustawienia dot. płatności mam prawidłowe. W banku (PKO BP) limit internetowy ustawiony na 1000 zł. Ktoś coś?



#2105 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 maja 2016 - 23:43

Przeczytaj ten wątek zanim w nim napiszesz... O PKO było wiele razy pisane.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2106 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 12:41

Korzysta ktoś z banku SMART (wiem, był taki post, ale w szukajce nie widziałem odpowiedzi, aby była na niego udzielona) i czy normalnie można podpiąć kartę debetową (VISA), ponieważ będę właśnie zakładał na 90% konto w tym banku i byłbym trochę zawiedziony, gdybym nie miał możliwości podpięcia karty pod AppleID (w większości dla AppleMusic, by zobaczyć z czym się to je).

To jak to jest z tym bankiem?


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#2107 ppiekar

ppiekar
  • 29 postów

Napisano 23 czerwca 2016 - 05:22

Korzysta ktoś z banku SMART (wiem, był taki post, ale w szukajce nie widziałem odpowiedzi, aby była na niego udzielona) i czy normalnie można podpiąć kartę debetową (VISA), ponieważ będę właśnie zakładał na 90% konto w tym banku i byłbym trochę zawiedziony, gdybym nie miał możliwości podpięcia karty pod AppleID (w większości dla AppleMusic, by zobaczyć z czym się to je).
To jak to jest z tym bankiem?


Ja korzystam od ponad roku. Mam kartę debetową Visa do konta osobistego i nigdy nie było żadnych problemów.
  • Andaar lubi to

#2108 tomasov

tomasov
  • 581 postów
  • SkądPolska

Napisano 05 lipca 2016 - 20:55

Nie wiem w czym rzecz?! Mam kartę MasterCard z inteligo i od samego początku robiłem za jej pomocą zakupy w AppStore.Dzisiaj spróbowałem zaktualizować aplikacje lecz wyskoczył mi komunikat"Wystąpił problem z rozliczeniem ostatniego zakupu.Zaktualizuj metodę płatności" Kupiłem ostatnio app i ją oddałem i pojawił się ten właśnie problem bo kiedy nawet na nowo wpisuje wszystkie dane z karty to mi ją po prostu odrzuca.Zaznaczam że mam środki na koncie.Co począć?



#2109 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 lipca 2016 - 09:24

Musiałbyś się w banku dowiedzieć czemu jest problem, może masz mniej środków niż chcą pobrać, może coś nie tak z limitami internetowymi.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2110 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 sierpnia 2016 - 17:15

Słuchajcie, dałem się orżnąć czy tak to sobie Apple liczy ?

 

Kupiłem miejsce w iCloud 50GB za całe 0,99€ czyli według mojego banku 4,47zł.. a na koncie 3 transakcje - 8.95, 4,47 i 8,95 zł.

 

Iwn2rS3.png

 

29aAxFo.png



#2111 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 sierpnia 2016 - 18:27

Czy ktoś korzysta i działa w App Store  karta Millennium MasterCard Prepaid?


MacBook Pro 13 2017, iPhone 7


#2112 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 13 sierpnia 2016 - 20:04

Słuchajcie, dałem się orżnąć czy tak to sobie Apple liczy ?

 

Kupiłem miejsce w iCloud 50GB za całe 0,99€ czyli według mojego banku 4,47zł.. a na koncie 3 transakcje - 8.95, 4,47 i 8,95 zł.

 

Iwn2rS3.png

 

29aAxFo.png

Autoryzacja karty? 


Fallout ...war, war never changes...

#2113 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 sierpnia 2016 - 20:11

Autoryzacja karty? 

 

Autoryzacja ? Czyli ?



#2114 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2016 - 20:12

Słuchajcie, dałem się orżnąć czy tak to sobie Apple liczy ?
Kupiłem miejsce w iCloud 50GB za całe 0,99€ czyli według mojego banku 4,47zł.. a na koncie 3 transakcje - 8.95, 4,47 i 8,95 zł.


Nieraz warto przeczytać wątek w którym się zadaje pytanie. Autoryzacja karty. Na ekranach widać, że nie są to rozliczone transakcje tylko blokady. Wróć do nas jak będą rozliczone, ale nie wrócisz bo nie będą...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2115 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 22 sierpnia 2016 - 17:54

Czy więcej osób niż ja (i z tego co widzę mateusxzz) ma problem z autoryzacją karty w MBanku, ponieważ przy każdym zakupie dostaję informację iż coś jest nie tak i muszę ponownie wpisywać kod bezpieczeństwa (3 ostatnie cyfry z tylu karty bankowej), po czym jest za każdym razem pobierana opłata aktywacyjna (z tego co pamietam to pracownik ze wsparcia Apple powiedział mi, ze jest to dokładnie 1,98€). Bank znowu twierdzi, że problem jest po stronie serwisu (iTunes) Apple.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#2116 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 sierpnia 2016 - 20:06

U mnie jest wszystko ok.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2117 hyperionide

hyperionide
  • 5 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 sierpnia 2016 - 16:40

Rok temu otworzyłem konto, niestety, w Pekao; wiem jakie problemy się z tym wiążą. Chcę otworzyć nowe konto, w innym banku. Piszę więc z pytaniem - jaki bank najlepiej wybrać? Czy jest to bez znaczenia, bo tylko PKO/Pekao nie działają? 



#2118 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpnia 2016 - 18:03

Wynika z doświadczeń, że reszta działa bez problemu. Ja mogę polecić mBank, aczkolwiek każdy poleci pewnie swój bank...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2119 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 13 września 2016 - 14:58

U mnie jest wszystko ok.


Co do tej autoryzacji to mi się wydaje (a przynajmniej tak zauważyłem), ze po włączeniu dwustopniowej weryfikacji nie prosi za każdym razem, o podanie kodu bezpieczeństwa karty i można bez problemu teraz korzystać, bo pobrało pare tygodni temu tylko jednorazowo i teraz już jest ok.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#2120 highbrass

highbrass
  • 79 postów

Napisano 22 września 2016 - 10:18

Orientujecie się może czy PAYSAFECARD można podpiąć do konta iTunes?
Do tej pory korzystałem z karty internetowej WBK, ale od lipca straciła ważność, a bank już od listopada nie sprzedaje tych kart.
Nie mam zamiaru podpinać pod iTunes. Karty do konta na którym mam wszystkie pieniądze w banku.
A może jakaś inna alternatywa, jak widzę większość dostępnych kart pre-pad zniknęła z rynku.
A karty podarunkowe iTunes nie działają na polskim koncie.
Będę wdzięczny za sensowna poradę .
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów .

#2121 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 września 2016 - 10:43

Karty podarunkowe działają ale musisz je kupić elektronicznie i zapłacić kartą. Co do podpinania karty od konta, zupełnie nie rozumiem obaw. Wielokrotnie wyższe jest prawdopodobieństwo, że ktoś Twój numer karty spisze podczas płacenia w sklepie czy zeskanuje w przerobionym bankomacie, niż., że dane wyciekną z Apple... Takie zachowanie ma sens tylko wtedy kiedy NIGDZIE nie używasz karty. W innym przypadku jest to zupełnie nieuzasadnione i robienie sobie pod górkę na siłę.

mBank wydaje wirtualne karty dla posiadaczy rachunków. PaySafe zadziała pod warunkiem, że jest to karta wydana prze Polski bank.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2122 highbrass

highbrass
  • 79 postów

Napisano 22 września 2016 - 10:47

Karty podarunkowe działają ale musisz je kupić elektronicznie i zapłacić kartą. Co do podpinania karty od konta, zupełnie nie rozumiem obaw. Wielokrotnie wyższe jest prawdopodobieństwo, że ktoś Twój numer karty spisze podczas płacenia w sklepie czy zeskanuje w przerobionym bankomacie, niż., że dane wyciekną z Apple... Takie zachowanie ma sens tylko wtedy kiedy NIGDZIE nie używasz karty. W innym przypadku jest to zupełnie nieuzasadnione i robienie sobie pod górkę na siłę.

mBank wydaje wirtualne karty dla posiadaczy rachunków. PaySafe zadziała pod warunkiem, że jest to karta wydana prze Polski bank.

Do mBanku nie mam zamiaru przechodzić, a o podpinaniu karty z konta pisałem.

Pytałem o konkretne rozwiązanie, a nie namawianie do podpięcia posiadanej karty do konta IT.

Proszę czytać ze zrozumieniem.



#2123 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 września 2016 - 10:50

Do mBanku nie mam zamiaru przechodzić, a o podpinaniu karty z konta pisałem.
Pytałem o konkretne rozwiązanie, a nie namawianie do podpięcia posiadanej karty do konta IT.
Proszę czytać ze zrozumieniem.


Dostałeś ode mnie konkretne rozwiązania i odpowiedzi na swoje pytania. Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie ma już Prepaidów. Nie chcesz zakłądać osobnego konta dla iTunes to nie masz żadnych innych opcji.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#2124 highbrass

highbrass
  • 79 postów

Napisano 22 września 2016 - 14:37

Dostałeś ode mnie konkretne rozwiązania i odpowiedzi na swoje pytania. Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie ma już Prepaidów. Nie chcesz zakłądać osobnego konta dla iTunes to nie masz żadnych innych opcji.

Pytałem konkretnie PAYSAFECARD i ewentualne inne karty pre-paid.
Proszę czytać ze zrozumieniem.

Użytkownik highbrass edytował ten post 22 września 2016 - 14:39


#2125 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2016 - 08:07

Pytałem konkretnie PAYSAFECARD i ewentualne inne karty pre-paid.
Proszę czytać ze zrozumieniem.


To też dostałeś odpowiedź na te pytania. Zamiast bezproduktywnie ze mną dyskutować postaraj się zrozumieć co się do Ciebie pisze.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych