Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dysk zewnętrzny LaCie Porshe Design 2TB - opłaca się?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 30 sierpnia 2011 - 14:07

Witajcie,
jakoś w dziale "jaki dysk zewnętrzny wybrać" się odpowiedzi nie doczekałem, więc zalożyłem nowy temat.. ;)

LaCie 2TB Porsche Design P’9231 Desktop Hard Drive - Apple Store (UK)

Dysk zewnętrzny LaCie Porsche Design 2TB wygląda na bardzo ładnie, jest dostosowany do obecnego wyglądu MBP.
Daję link do UK APPLE STORE, bo tam będę kupował MBP, dysk zewnętrzny i syntezator.
Z opisu twierdzę że ma on jedynie złącze USB 2.0 - na szybkości mi aż tak nie zależy, dysk będzie podzielony na 2 partycje, jedna 600gb na backup, a reszta (1.4TB) na moje pliki (pliki .psd, grafiki, zdjęcia, filmy, muzykę, dokumenty, etc). Nie chcę zaśmiecać dysku w MBP - chcę aby po zakupie były na nim instalowane tylko niezbędne mi programy.
Dysk wygląda fantastycznie, ale czy tak będzie się sprawował? Może ktoś posiada ten model?

Proszę o opinię,
pozdrawiam.

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 30 sierpnia 2011 - 14:28

1. Najtaniej sprzęt LaCie w PL znajdziesz tutaj: 2it.pl - sklep internetowy - sprawdź dostępność przed zakupem. W razie problemów polecam kontakt telefoniczny - firma znajdzie & sprowadzi w miarę możliwości co tylko chcesz.
2. Mam inny model dysku LaCie i sprawuje się póki co fantastycznie. :) Jednak pełnię możliwości sprzęt pokazuje na FireWire. Bywają kłopoty ze stopkami (nóżkami) - lubią się łatwo odklejać, z tym trzeba niestety uważać.

#3 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 30 sierpnia 2011 - 23:15

LaCie to solidna firma więc o jakość możesz być spokojny, madmax dobrze wspomniał o firewire, napisałeś, że nie zależy Ci na szybkości ale lepiej dołożyć kilka zł i wykorzystać w pełni komputer

#4 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 31 sierpnia 2011 - 09:50

Western Digital 2TB My Book Studio - Apple Store (UK)

ten będzie dobry?

Trudno jest podzielić go napartycje? Chcę aby 500GB było na Time Machine, a 1.5TB na moje pliki - bawienie się z dyskami to akurat nie moja dziedzina więc wolę się upewnić, żeby nie wydać kasy na marne.
Mogę podłączyć ten dysk do dwóch komputerów jednocześnie (MBP + PC)?

WD to ponoć dobra firma, nie będzie się psuć ten dysk? Nie chcę latać do UK żeby go wymienić :D[COLOR="Silver"]

//edit: dwa razy się dodało...

#5 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 sierpnia 2011 - 09:57

jestem chyba, jednym z nielicznych użytkowników, który nie jest zadowolony z dysków firmy LaCie, w firmie mieliśmy ich kilka i wszystkie działały źle, w głównej mierze był to problem z komunikacją po sieci. Nie wiem, jak z komunikacją po USB, czy FireWire, ale osobiście nie polecam, gdyż z tą cenę można kupić zdecydowanie lepsze dyski.

#6 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 31 sierpnia 2011 - 10:45

nie jestes sam. Mam Lacie 1 TB zewnetrzny który zwyczajnie mi padł. Mam fajna obudowe i tyle.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych