Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 na Macbook? Czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 22:56

Witam, temat może wytarty,ale na forum nie znajduję odpowiedzi. Bardzo uprzejmie proszę o merytoryczne odpowiedzi na moje pytania, unikając wypowiedzi w stylu "było o tym sto razy na forum". Pytanie jest zasadnicze: Czy warto kupić Macbooka z Lionem i zainstalować na nim Windows7? Nie pytam o to, czy się uda, bo wiem, że tak. Jestem użytkownikiem windows z przymusu (oprogramowanie istnieje TYLKO na windows) ale coraz bardziej podoba mi się wszystko co ma logo jabłuszka = mam już ATV1, iPodTouch, mac mini. Na ile zdaniem Szanownych Forumowiczów system Apple jest lepszy od Windows? Jakieś zasadnicze stwierdzenia, które by mnie przekonały do zakupu sprzętu Apple. Na razie wiem, że mniej się grzeje ten sam sprzęt pod Lionem niż pod Win7. Bardzo liczę na życzliwe i konkretne odpowiedzi. Mogą być w stylu: "dłuższe życie baterii na Lionie" albo "lepiej gra się w gry", więcej aplikacji do obróbki wideo, foto czy też audio... itd... A może odpowiedź jest jedna i jasna (na przykład): nie instaluj win7 na mac

#2 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 23 sierpnia 2011 - 23:04

potrzebujesz, zainstaluj. zle mi sie pisze na klawiaturze poniewaz musze uzywac ctrl zamiast cmd. myszka nie chodzi tak jak na maku, tu na windzie ze stala predkoscia, na maku przyspiesza i zwalnia, zaleznie od tego jak szybko poruszasz myszka. na touchpadzie pracuje mi sie do kitu pod winda. grzeje sie, mozna sobie poradzic programami, ktore kreca coolerami tak jak ustawisz, nie lubie resetowac kompa zeby wlaczyc windowsa, to akurat jest najgorsza rzecz z instalacji windowsa - trzeba skonczyc prace na maku. pozatym ok, mozna korzystac jak sie ktos przyzwyczai. ja wlaczam rzadko i tylko dlatego zeby sobie pograc.

#3 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 23 sierpnia 2011 - 23:56

Czyli reasumując Twoją wypowiedź: lepiej mieć 2 oddzielne laptopy?

#4 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 24 sierpnia 2011 - 07:32

bo ja wiem? raczej lepiej miec jeden system jesli to mozliwe. jesli to tez mozliwe to przez parallels odpalac system, ale wtedy nie jest w 100% wydajny komputer na drygum systemie bo wiadomo, ze musi trzymac pierwszy system jeszcze. ogole windowsa trzymam z przymusu jak kazdy praktycznie.

#5 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 sierpnia 2011 - 07:36

Jestem użytkownikiem OSX z przymusu.
Na co dzień korzystam z Windows i wolę ten system.
Napisałem ci o tym, żebyś wiedział jakie mam poglądy.

Uważam, że Lion jest jeszcze nie dorobiony (http://myapple.pl/os...y___-lista.html), ale nie ma problemu z powrotem do Snow, który działa stabilnie.
Jeśli kupować laptopa, to ja bym nie kupił już nic na C2D, bo niewiele więcej kosztuje coś na i5, a wydajnościowo to przepaść.

Odradzam kupowanie maka po to, żeby zainstalować na nim windows. Na makach jedynie słusznym systemem jest OSX. Windows działa, ale nigdy nie będzie działał dobrze, bo to taka plomba, ruch marketingowy, a i sprzęt nie będzie się zachowywał tak dobrze jak na systemie Apple.

#6 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 10:22

super, dziękuję za dotychczasowe wpisy! mam coraz jaśniejszy obraz

#7 a11

a11
  • 511 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 10:34

jak potrzebujesz komputera z windowsem , kup della/hp/samsunga/toshibę/asusa/acera jak potrzebujesz komputera z OS X , kup maka proste

#8 lewandowsky

lewandowsky
  • 492 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 10:34

Pamiętam jak pojawiła się pierwsza beta Windows 7 i masowo ludzie instalowali ją także na macach. Wtedy robiono nawet porówniania mac z windowsem 7 i pc o zbliżonych parametrach z tą samą Betą. Wydajnościowo zawsze wychodziło na korzyść maca, więc nie rozumiem czemu twierdzisz, że W7 nigdy nie będzie chodził dobrze Iro

Natomiast zgadzam się, z tym, że a) Lion to niedoróbka, B) Maca kupuje się dla wszystkich jego zalet, wśród których jest działanie pod kontrolą Mac OSX do SL włączanie, c) lepiej kupić coś na i5 niż C2D.

#9 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 24 sierpnia 2011 - 10:43

tmkszlc, oczywiście wiesz, że można zamienić działanie klawiszy funkcyjnych? Chyba, że nie mówisz o polskich znakach.

#10 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 24 sierpnia 2011 - 11:06

polskie znaki to dla mnie najmniejszy problem pod windowsem, ja i tak tak jak wcześniej pisałem, używam windy tylko do grania w jedną grę i włączam ją okazyjnie więc nie ubolewam tak bardzo, aczkolwiek praca z windowsem pod makiem nie jest wcale przyjemnością. Może to też kwestia przyzwyczajenia bo na dellu mamy, czyli moim poprzednim laptopie też mi się fajnie nie pracuje.

#11 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 13:37

Może jeszcze bardziej uściślę moje poprzednie zapytanie, bo rozmowa nam się za bardzo rozdrabnia: Mając HP z windows 7 warto kupić macbooka i tam zainstalować windows 7? Czy zostawić Macbooka sobie z Lione/Leopardem a pracować na HP? Co da mi większą wygodę? Pracuję bardzo dużo pisząc przy wykorzystaniu oprogramowania dostępnego TYLKO na windows. Gdyby było inaczej - zdecydowałbym dawno zakupić Macbooka.

#12 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 24 sierpnia 2011 - 13:48

Jeśli pracujesz w domu to nie widzę problemu, ale jeśli podróżujesz to zabieranie dwóch laptopów mija się z celem ; )

#13 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 14:06

hehe, od poprzednich wakacji i nagłego zalania jedynego laptopa teraz i tak podróżuję z dwoma :)

#14 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 sierpnia 2011 - 23:32

Pamiętam jak pojawiła się pierwsza beta Windows 7 i masowo ludzie instalowali ją także na macach. Wtedy robiono nawet porówniania mac z windowsem 7 i pc o zbliżonych parametrach z tą samą Betą. Wydajnościowo zawsze wychodziło na korzyść maca, więc nie rozumiem czemu twierdzisz, że W7 nigdy nie będzie chodził dobrze Iro


Napisałem dlaczego:
"Windows działa, ale nigdy nie będzie działał dobrze, bo to taka plomba, ruch marketingowy, a i sprzęt nie będzie się zachowywał tak dobrze jak na systemie Apple.
Maki pod windows zawsze wyjdą gorzej. Sprawdzałem to. Szczególnie źle działają w sześdziesięcioczterobitowych W7.
Jedynym wyjątkiem był kiedyś MBP z 8600m, który faktycznie działał szybciej pod windowsem od podobnych laptopów, ale to było z XP.

#15 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2011 - 00:00

Mając HP z windows 7 warto kupić macbooka i tam zainstalować windows 7?

Nie warto, bo po co wydawać pieniądze i nadal używać Windowsa 7.

Czy zostawić Macbooka sobie z Lione/Leopardem a pracować na HP?


Sensowny pomysł.

Pracuję bardzo dużo pisząc przy wykorzystaniu oprogramowania dostępnego TYLKO na windows. Gdyby było inaczej - zdecydowałbym dawno zakupić Macbooka.

Co to za oprogramowanie do pisania tylko na Windowsa?

#16 PrzemekM72

PrzemekM72
  • 89 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 11:30

Co to za oprogramowanie do pisania tylko na Windowsa?


Na przykład Visual Studio ;)

#17 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 25 sierpnia 2011 - 13:28

Na przykład Visual Studio ;)

To kup sobie ThinkPada T420s albo X1 ;)

#18 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 15:16

hihi, nie rozumiecie mnie. Mam HP i windows 7. Ale CHIAŁBYM używać macbooka do np iMovie, do InDesigna itd... Ale to są rzeczy raczej hobbystyczne. Natomiast do pracy zdecydowanie windows, bo oprogramowanie to SDL Studio 2009 oraz SDLX i Trados - programy do tłumaczeń wspomaganych komputerowo (Computer Assisted Translations - w skrócie CAT TOOLS) - do tego stopnia byłem zdeterminowany, że zapytałem i ... nawet nie planują wejść na Apple. Dlatego zastanawiałem się, czy jakiś macbook nie zastąpiłby mi windowsowego HP-ka... Ale jak widzę to są dwie różne bajki... Dziękuję serdecznie za wszystkie wypowiedzi. Jeśli pozwolicie to odwrócę pytanie (może będzie za bardzo off-topic): Czy komuś siię udało w sposób w miarę łatwy zainstalować np Leoparda na notebooku innym niż produkcji Apple?

#19 jawe83

jawe83
  • 630 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2011 - 15:28

A może zamiast robić oddzielną instalację dla Win7 warto by się zastanowić np. nad Parallels Desktop 6 for Mac - The #1 choice of customers worldwide for running Windows on Mac ? Bardzo fajne rozwiązanie i pozwala używać obu systemów jednocześnie :)

---------- Wpis dodano o 16:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:24 ----------

Czy komuś siię udało w sposób w miarę łatwy zainstalować np Leoparda na notebooku innym niż produkcji Apple?


Eeeee, tematu hackintosha nie zaczynaj, na tym forum nikt Ci w tej sprawie nie pomoże! Z własnego doświadczenia (zrobiłem to dla zabawy, po zakupie Mini, na starym lapku) wiem, że jest to możliwe, ale zapomnij o pojęciu "w miarę łatwe"... a potem i tak ledwo to chodzi :/
Pure Mac to jest to!

#20 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 15:36

o taką odpowiedź mi chodziło... Nawet nie wiedziałem, że to jest temat hackintosh... Tak sobie, pomyslalem, że skoro windows na macu to Leopard na PC... taka równoległa zamiennośc...

o właśnie znalazłem coś o Parallels 6 na Mac i moim windowsowym sofcie:
http://fra.proz.com/...009_on_mac.html

#21 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 15:54

Na pytanie czy warto instalować windę na Macu - musisz odpowiedzieć sobie sam. Masz już HP+Win do pracy - moim zdaniem kupowanie jeszcze Maca aby mieć jeszcze raz to samo i Mac OS X "przy okazji" - mija się z celem. Jeśli rzeczywiście miałbyś tylko i wyłącznie z konieczności dźwigać 2 laptopy - to już nabiera sensu. Zrób więc bilans potrzeb i zastosowań tzn. jak często potrzebujesz jednocześnie Win+OS X, a kiedy każdego systemu z osobna i odpowiedź "czy warto" pojawi się w zasadzie sama.

#22 PrzemekM72

PrzemekM72
  • 89 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 17:08

A tak na poważnie. Mam na MBP Windows 7 i np. To moje Visual Studio pracuje bez problemów. W ogóle nie spotkałem jeszcze nie spotkałem oprogramowania, które by na tej mieszance sprawiało problemy. Może takie jest. Może wnętrze Maca lepiej działa pod MAC OS ale pod W7 też zachowuje się jak normalny laptop. Mam jeszcze kilka komputerów pracujących natywnie pod W7 i nie widzę ich przewagi. Jeśli chcesz więc mieć w jednym miejscu Maca i W7 to ja osobiście nie widzę przeciwwskazań.

#23 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 25 sierpnia 2011 - 17:29

Pozwólcie, że ja się wypowiem. Windows'a 7 używam od pierwszej bety, czyli już około 2,5 roku (coś koło tego). Ogólnie system mi pasuje, bo jak coś potrzebuję zrobić, zagrać w coś, to okej, jest gituś bajtuś - lecz mnie ogólnie ciągnie do Mac'a, bo po prostu lepiej mi wszystko w nim wychodzi, lepiej się "pracuje", przegląda internet, działa na programach do grafiki - a Windows tylko do gier, bo aplikacje inne są takie same na Mac'a. ;) I szczerze mówiąc, to nie ma różnicy, bo Mac OS X będzie Ci działać płynnie, i Windows 7 również. :)

#24 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2011 - 17:35

Nie rozumiem pytania. Jak Ci potrzebny, to zainstaluj.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych