Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uwaga na firmę IZEN ( apple_original ) z Wrocławia !!!!!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#26 Bartek Libort

Bartek Libort
  • 235 postów
  • SkądPuławy/Łódź, PL

Napisano 22 grudnia 2011 - 22:52

też zostałem oszukany...dziś komp dotarł i jest uszkodzony...dzwoniłem i wysłałem mu maila...jak do jutra nic to zgłaszam na Allegro a później policja...

#27 vonsko

vonsko
  • 53 postów
  • SkądBydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 23 grudnia 2011 - 00:07

aktualnie wstrzymuje się od wielkiego negatywa dla tego sprzedawcy, ostatecznie sprawa się wyjaśniła ale mogę powiedzieć że sprzęt sprawny ale niepełny dostałem po dwóch miesiącach, ostatecznie sprzęt sprzedałem kumplowi bo w między czasie kupiłem kolejny. te sprzęty są sprowadzane z norwegii za groszę po czym teoretycznie naprawiane, dorzuca się do nich np kość ramu czy wymienia dysk na większy i ostatecznie leci na allegro. wszystko jednak jest zrobione na odwal (przykładowo brak zamontowanego dysku w środku na szynach czy śruby w obudowie chyba ze zwykłego sklepu metalowego), do tego te całe replejsmenty; w apple jak coś naprawiasz to dostajesz tzw replacement, od samsunga czy coś takiego w każdym razie produkt od producenta właściwego czyli np samsunga ale nei sygnowanego już jabłuszkiego tylko z informacją że apple aproved, tutaj koleżka wrzuca chińszczyzne i nic sobie z tego nie robi. gorąco nie polecam, a jak już to brać rachunki, robić zdjęcia, dokumentować lecieć na policje i krzyczeć do allegro o zwrot kasy. użytkownik często zasłania się prawnikami czy policją. (… i nie przyjmuję zwrotów - przypominam zwrot wg prawa konsumenta jest do 10 dni i trzeba wysłać w tym samym czasie sprzęt jak i pismo z podpisem 'zwracam sprzęt ponieważ nie spełnia on moich oczekiwań) btw. użytkownik za iphone'a powyżej ma ponoć sprawę za zniesławienie, heh.

#28 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 23 grudnia 2011 - 07:25

Little advice for futer for U: Propozycja, nagrywajcie na telefony czy aparaty fotograficzne jak otwieracie paczka a wczesniej nagrajcie zeby byl widoczny list przewozowy oraz zrobcie zdjecie jego, przyda sie w sadzie w razie Wu bo udowodnicie ze towar byl w takim a nie innym stanie i sprzedajacy wam nie wmowi ze go sami uszkodziliscie i odeslali od niego lub gdy nie dostaniecie tego co powinniscie dostac a np cegle. Peace V

#29 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 23 grudnia 2011 - 08:56

"btw. użytkownik za iphone'a powyżej ma ponoć sprawę za zniesławienie, heh." No niech daje sprawę za zniesławienie, ja mu wtedy założę 3. Za kradzież, za wykonanie usługi niezgodnie z umową oraz za groźby karalne. Zapraszam chętnie do sądu :)

#30 vonsko

vonsko
  • 53 postów
  • SkądBydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 23 grudnia 2011 - 09:10

nie no współczuje tej sprawy. walka z wiatrakami z typem. nie warto, warto poszukać używki - ja kupiłem za tą samą cene z rachunkiem cortlandu identyczny sprzęt ;)

#31 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 23 grudnia 2011 - 09:12

W końcu policja mu się dobierze, nie może być tak, że przez taki czas pozostaje bezkarny! Przecież to już recydywa jest!

#32 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 23 grudnia 2011 - 10:47

Uwaga też na firmę osiek-izen. Kupiłem od nich- bo to jak napisał w mailu mąż z żoną, na części: macbook pro mid 2010 uszkodzony (1977518355) - Aukcje internetowe Allegro. Jak przez tydzień się nei odzywałem to mi groził negatywem itd. Przeprosiłem i pieniążki wpłaciłem. Obecnie nie odpisuje a telefon wyłączony.

#33 Bartek Libort

Bartek Libort
  • 235 postów
  • SkądPuławy/Łódź, PL

Napisano 23 grudnia 2011 - 12:11

Ja jak narazie jestem na dobrej drodze do zwrotu kasy. 3majcie kciuki...!

#34 vonsko

vonsko
  • 53 postów
  • SkądBydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 23 grudnia 2011 - 12:14

no trzymam, ciekaw jestem - jaką metodą ? płatności allegro ? czy zwrot bo zwrot od użytkownika ? i jaki sprzęt ? swoją drogą czy to konto osiek_izen skoro jest drugim kontem użytkownika ma prawo istnieć ?

#35 Bartek Libort

Bartek Libort
  • 235 postów
  • SkądPuławy/Łódź, PL

Napisano 23 grudnia 2011 - 12:24

Na razie nie powiem w jaki sposób bo nie chcę zapeszać...Wierzę, że się uda i proszę o wsparcie duchowe od wszystkich oszukanych i śledzących temat..!! :P

#36 Bartek Libort

Bartek Libort
  • 235 postów
  • SkądPuławy/Łódź, PL

Napisano 27 grudnia 2011 - 10:09

Jestem na dobrej drodze jeżeli chodzi o zwrot komputera. Kontakt ze sprzedającym jest dobry więc myślę, że człowiek nie jest tak zły jak go malujecie. Jak na razie wygląda to wręcz przeciwnie. Człowiek zachowuje się godnie i odpowiednio do mojej sprawy. Szczerze wierzę, że nie ma potrzeb do oskarżeń wobec niego.

#37 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 27 grudnia 2011 - 19:29

Dostałem maila od Pana osiek-izen że "zamyka" działalność i skupia się na "odzyskaniu" dobrego imienia oraz na pozwie przeciw nam. I takie tam bla bla. Sądzę że koleś ma kilka kont i na jednym- IZEN sprzedaje działające kompy a na osiek-IZEN złom.

#38 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 28 grudnia 2011 - 06:29

Pozew? Przeciwko nam?! Co za bezczelność. No to ja będę pierwszy, a właściwie będziemy, założymy mu zbiorowy. Jeśli chodzi o liczbę kont - zrobiłem dokładną recherchę w internecie, ma ich zdecydowanie więcej:) Dowody leżą na policji, konta są ze sobą powiązane przez SCHUFA / nr tel. / nr GG i inne.

#39 vonsko

vonsko
  • 53 postów
  • SkądBydgoszcz, Poland, Poland

Napisano 28 grudnia 2011 - 10:39

no właśnie mam podobną sytuację - mam sprzęt od IZEN, który raz przezeń był naprawiany, użytkuje go mój kolega który znajduję nowe problemy ze sprzętem; sprzedawca wczoraj telefonicznie zapewnił mnie że może przyjąć sprzęt i zwrócić pieniądze - tylko czy można mu zaufać ?!

#40 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 28 grudnia 2011 - 11:28

Ja bym skorzystał z porady prawnej, jak się zabezpieczyć, żebyś dostał zwrot pieniędzy.
Sam, jak widzisz, zaufałem, wysyłając mu sprzęt do naprawy i bym go nigdy więcej na oczy nie zobaczył, gdyby nie sprawne działanie Policji.

---------- Wpis dodano o 11:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:16 ----------

kuba_slonka: a Ty możesz się spokojnie zwrócić do allegro, żeby usunęli Ci komentarz, który od niego dostałeś, ponieważ nazwał Cię w nim 'chamem', a to jest obraza i jest to sprzeczne z regulaminem allegro :)

#41 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 grudnia 2011 - 17:23

Z tego co wiem Allegro nawet w najmniejszym stopniu nie miesza się do komentarzy - pod żadnym warunkiem ich nie usuwają No i to by się zgadzało - od kilku miesięcy np. u jednego sprzedającego jest komentarz z licznymi wulgaryzmami

#42 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 29 grudnia 2011 - 19:15

Zauważyłem że również to konto jest powiązane z IZEN i osiekIZEN:
MacBook Pro 13 cali 2,3 i5 Thunderbolt! Polecam!!! (2026185107) - Aukcje internetowe Allegro

#43 Pieronek

Pieronek
  • 4 postów

Napisano 31 grudnia 2011 - 17:11

Tego Macbooka sprzedawał juz kilka razy [url=http://193.23.48.135/macbook-pro-mid-2010-uszkodzony-i1938188386.html#tabsAnchor]macbook pro mid 2010 uszkodzony (1938188386) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

#44 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 11:42

Ciekawe, jak ma się izeniczek w nowym roku... chyba już pierdelek czeka na niego :)

#45 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 02 stycznia 2012 - 12:45

Napisał mi maila że idzie na policję o oszczerstwa itd. Powiedział że jestem złym człowiekiem i "gnojem".

#46 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 02 stycznia 2012 - 12:48

No niech idzie. jest tam chyba dobrze znany. Ja widzę, że on nadal fika a za to że nie odczuwa skruchy ja mu nie podaruję. Okradł mnie, oszukał i jeszcze groził. Za każdą sprawę go pozwę do sądu i Tobie też bym polecał. Nie może być tak, że ktoś, kto dopuścił się popełnienia przestępstwa, robi z siebie ofiarę!

#47 winicjusz

winicjusz
  • 2 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 22:15

[url=http://allegro.pl/macbook-pro-15-unibody-2-4-4gb-500gb-9600gt-i2042111627.html?source=oo]Macbook Pro 15 Unibody 2.4/4GB/500GB/9600GT (2042111627) - Aukcje internetowe Allegro[/url] nasz bohater powrócił! jako APPLE_Original

#48 laryzbyszko

laryzbyszko
  • 70 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 23:18

Korespondencja z tym osobnikiem, sprzed jakiegoś roku. Generalnie nie polecam żadnego kontaktu z tym facetem, chyba, że lubicie słuchać wyzwisk itd. Sprawę miałem dać na policję z powodu gróźb karalnych, jednak nie miałem czasu się w to bawić. Maile zachowałem, jednak są tak żenujące, że nie będę ich tu wstawiał. Nie polecam tego osobnika, bo to cham i prostak, a na dodatek niezły cwaniak.

#49 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 06 stycznia 2012 - 23:53

@winicjusz: skąd przypuszczasz że to on? Teraz ma adres na Legnicę i bez telefonu.

#50 Pieronek

Pieronek
  • 4 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 19:04

[url=http://allegro.pl/macbook-air-mid-2010-1-86-2gb-128gb-ssd-i2042114176.html]Macbook Air MID 2010 1.86/2GB/128GB SSD (2042114176) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Zobaczcie, ten laptop jest wygięty, widac to na zdjęciach przy gładziku a w opisie nic na ten temat.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych