Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Firma DTP


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
226 odpowiedzi w tym temacie

#126 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 23 maja 2007 - 14:23

Jak klient przychodzi z wlasna drukarnia to znaczy ze ma z nia uklad i zna sie z nimi . wiec to drukarz nawklada mu do glowy ze to ty zrabales projekty bo on drukuje dobrze :D

#127 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 czerwca 2007 - 11:10

Jak klient przychodzi z wlasna drukarnia to znaczy ze ma z nia uklad i zna sie z nimi . wiec to drukarz nawklada mu do glowy ze to ty zrabales projekty bo on drukuje dobrze :D


Bardzo czesto tak jest.
Dlatego pomocne sa proffy cyfrowe, ktore sa coraz lepsze i ratuja dupe :)

#128 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 czerwca 2007 - 12:15

Cos mi sie wydaje, ze nasz kolega siedzi na windzie od dziecka, co jakis czas przygotuje dla znajomego projekt ulotki pizzeri lub solarium, a teraz chce sie na szerokie wody rzucic, wejsc w monumentalne katalogi, 1000 stronowe foldery, od czasu do czasu grajac w Quake'a. Slyszal o maku, wszedl na strone, najbardziej spodobal mu sie iMak no i idzie w zaparte. Nie przetlumaczysz, ze tak powiem. Cos czuje, ze sie kolega przejedzie :( zwlaszcza ze swoim podejsciem "po co mi dobry monitor, skoro drukarnia mi wszystko spier..."

#129 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 czerwca 2007 - 11:34

a co powiecie na taką kombinację MacBook + Monitor Eizo 19" FlexScan? chodzi mi o mobilność i dość dobre odwzorowanie barw... co wy na to?

#130 Hektor

Hektor
  • 1 568 postów
  • SkądPolska

Napisano 09 czerwca 2007 - 11:40

Cos mi sie wydaje, ze nasz kolega siedzi na windzie od dziecka, co jakis czas przygotuje dla znajomego projekt ulotki pizzeri lub solarium, a teraz chce sie na szerokie wody rzucic, wejsc w monumentalne katalogi, 1000 stronowe foldery, od czasu do czasu grajac w Quake'a. Slyszal o maku, wszedl na strone, najbardziej spodobal mu sie iMak no i idzie w zaparte. Nie przetlumaczysz, ze tak powiem. Cos czuje, ze sie kolega przejedzie :( zwlaszcza ze swoim podejsciem "po co mi dobry monitor, skoro drukarnia mi wszystko spier..."


heheh dokladnie mialem to samo zdanie ale nie chcialem tu dolowac chlopaka :)

#131 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 czerwca 2007 - 12:07

a co powiecie na taką kombinację MacBook + Monitor Eizo 19" FlexScan? chodzi mi o mobilność i dość dobre odwzorowanie barw... co wy na to?


lepiej mbp :D

#132 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 czerwca 2007 - 12:52

taaa... 10 k pln wydać na komputer, który po roku straci na wartości 30%, a po dwóch będzie kosztował 50% tego ile wydałem... dobre rozwiązanie ale nie na biednego maturzystę (mniejmy nadzieję, kiedyś studenta)

#133 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 09 czerwca 2007 - 20:43

taaa... 10 k pln wydać na komputer, który po roku straci na wartości 30%, a po dwóch będzie kosztował 50% tego ile wydałem... dobre rozwiązanie ale nie na biednego maturzystę (mniejmy nadzieję, kiedyś studenta)


Chcesz zarabiać, musisz zainwestować, inaczej się nie da.

#134 sokl

sokl
  • 209 postów
  • SkądSzklarska Poręba

Napisano 09 czerwca 2007 - 22:27

witam Ja właściwie dlatego kupiłem macbooka, potrzebna mi dość często mobilność w w miarę małym opakowaniu, a podczas używania w pracy podpinam pod dobry monitor. Nie jest to złe rozwiązanie -wydajnosciowo bez problemu - oczywiście ram do 2gb i ja np mam dysk 7200rpm wsadzony i jest dobrze - na macbooku pracuje głównie w quarku, niedługo dojdzie cs3. Większość prac wykonuje na g4, więc przy tym to rakieta jest - ale warunek w dtp -dobry monitor- ja podpinam pod eizo a laptop stawiam na wykonanej przez syna podstawce, że paletki programu mogę sobie dać na screen book'a. Myślałem, że wybierając laptopa stracę dużo na możliwości pracy na miejscu, ale tak nie jest. Ps. Panowie nie przesadzajcie z tym mbp, kolega aż tak nie poczuje różnicy w wydajności a w portfelu na pewno.

#135 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 czerwca 2007 - 12:26

Chcesz zarabiać, musisz zainwestować, inaczej się nie da.


zarabiam na dzień dzisiejszy na troszeczkę*innej płaszczyźnie (web design/developing), chciałbym się jednak rozwinąć w troszkę innym kierunku (czytaj DTP)...

dostałem pracę w drukarni tam mam stanowisko oparte o komputer Della i monitor NEC, nie znam dokładnej specyfikacji, ale przyjemnie się tam pracuje, myślę, że MacBook spełniłby swoją rolę to dość szybka maszyna (bez porównania z PowerBookiem G4), wystarczyłoby zainwestować w dobry wyświetlacz... wiem, że próbuje bronić swoich racji, ale to chyba jedyne dobre, tanie, "półmobilne" rozwiązanie z nowym sprzętem...

#136 czajka

czajka
  • 88 postów
  • Skądżoliborz, warszawa

Napisano 10 czerwca 2007 - 13:15

macbook i solidny zewnętrzny monitor to całkiem dobre rozwiązanie. komputer potrafi sporo zrobić (pod warunkiem że dasz mu dużo ramu i dysk ponad 60GB). ja jestem zadowolony z tego rozwiązania, ale zależy co, i na jaką skale chcesz robić. do sporadycznych prac super maszyna, do zakładania "firmy DTP" chybiony pomysł. mobilność jest konkretna, w końcu to tylko duża kartka A4. Co czasami przeszkadza w pracy na da monitory, jeżeli na małym trzymasz coś więcej niż palety narzędzi.

#137 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 czerwca 2007 - 13:46

No w nowym macbooku dysk 80 gb to minimum, i 1gb ram, ale zapewne po jakimś czasie kupiłbym 2 gb... Zresztą to co robie w domu to typowa chałtura, jakieś drobne zlecenia...

#138 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 10 czerwca 2007 - 13:52

Ale kurcze... zapominamy o podstawie dla studia DTP czyli profesjonalizmie i zaufaniu ze strony klienta... kombinowac jak kon pod gore mozna, zalezy jak dlugo i ile to korzysci przyniesie... Dla mnie osobiscie firma (osoba) pracujaca na sprawdzonym sprzęcie jest o wiele wiarygodna, niżeli ewidentne próby ograniczenia kosztów z nie wiadomo jakim efektem... żaden iMac, czy MB... w jakimś celu pojawiły się PowerMac i Mac Pro i niech będą do tego celu wykorzystywane... o wiele większy szacunek ma u mnie koleś pracujący na PowerMacu G5 i pożądnym Lacie czy Eizo niżeli przy kombinacjach... Studio DTP nie tylko powinno prezentować się dobrze, ale i opiera się na wiedzy z szeroko rozumianego DTP i odpowiedni dobór sprzętu do pracy też wchodzi w zakres tej wiedzy...

#139 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 czerwca 2007 - 14:05

No dobrze, ale do czego mi Power Mac g5, który już dziś nie ma porównania z MacBookiem Pro? MacBook jest obecnie o wiele lepszy technologicznie i wydajnościowo od Power Maca g4 (na którym jeszcze pracuje masa ludzi), zresztą na pewno jak tylko będzie mnie stać na lepszy sprzęt, patrz. Mac Pro to go kupię... na razie chcę na coś zarobić i nie mogę się rzucać od razu na szeroką wodę, śmiem twierdzić, że wszyscy obecni tu na forum projektanci jako pierwszego sprzętu do pracy nie kupowali komputerów po 20k pln... Bez przesady...! Młodzi ludzie niestety są zmuszeni do kombinowania...

#140 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 10 czerwca 2007 - 14:24

Piotrze, nie zgodze się z Tobą, rzeczywiście finanse w tym kraju grają dużą rolę, ale zdecydowanie nie jest to najważniejszy aspekt... dlatego podpiszę się pod twierdzeniem pank'a: "Chcesz zarabiać, musisz zainwestować, inaczej się nie da." Mówisz, że nie chcesz odrazu wyskakiwać na szeroką wodę... wiesz DTP jest to zaje.....ie szeroka woda, już pomijam kwestie technologiczne, ale przede wszystkim wiedza i doświadczenie... śmiem twierdzić, że na tak szerokiej wodzie o niebo lepszym rozwiązaniem jest łątany, ale stateczny ponton niżeli motylki, które Ty proponujesz... Niestety taka jest kolej rzeczy, że pojawia się coś nowego i coś traci wartość, ale dobra inwestycja to taka, która nie tylko pozwala Ci tą stratę zamortyzować, ale i przeistoczyć w znaczny zysk... sam zakup oprogramowania jest znaczną inwestycją do tego dochodzą czcionki, peryferia (skaner, drukarka - przeważnie 2 - laser + plujka do próbek), po czym nagle kończy się miejsce na HDD więc trzeba dodatkową kłodę na biurko kupic... no i jeszcze coś co da Ci pewność, że what you see is what you get... pracy DTP na monitorze 19" też za bardzo sobie nie widzę więc masz kolejnego zasysacza z kieszeni... i w rozrachunku inwestycja MB + dodatki wychodzi w cenie PM G5 + dodatki i zostają jeszcze drobne... hmmmm to się chyba przedsiębiorczością nazywało...

#141 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 czerwca 2007 - 14:31

Jak mówię, sprzęt który chcę kupić będzie służył do tak zwanych chałtur... Może i źle się wyraziłem, nie chodzi o DTP, ale o projektowanie graficzne, DESIGN, rzecz niby podobna lecz zupełnie inna, bardziej kreatywna... Ale wracając, uważam, że zaproponowane przeze mnie rozwiązanie jest doskonałe dla studentów chcących zgłębiać doświadczenie...

#142 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 10 czerwca 2007 - 14:38

Jak mówię, sprzęt który chcę kupić będzie służył do tak zwanych chałtur... Może i źle się wyraziłem, nie chodzi o DTP, ale o projektowanie graficzne, DESIGN, rzecz niby podobna lecz zupełnie inna, bardziej kreatywna...


zdecydowanie źle się wyraziłeś... dizajn to dizajn a DTP to zupełnie inna brocha...

Hmm z tym stwierdzeniem "bardziej kreatywna" też bym tak nie szarżował... bo może się po małej analizie okazać, że kreatywność designera jest niczym w porównaniu z kreatywnością DTPowca... :D ale to już zupełnie inna baja...

#143 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 czerwca 2007 - 14:45

mi w pracy powiedzieli, że będę się nudził, bo to co będę robił to typowe rzemieślnictwo, nic ciekawego... (chodzi o stanowisko DTP, zaczynam szkolenie od lipca) :)

#144 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 10 czerwca 2007 - 14:56

W zależności od klienta... DTP głównie opiera się na sztampie, ale kiedy dostajesz pokiereszowany projekt katalogu, czy folderu... z dziwnymi składkami, dodatkowymi SPOT'ami, lakierem w miejscach o ktorych byś nie pomyślał a w dodatku musisz to przygotować na papier, którego nigdy w życiu nie widziałeś to Twoja kreatywność musi działać na równym poziomie jak Twoja wiedza z zakresu "poligrafii"... tutaj nie ma kreatywności w sensie wyłądowaniu popędu twórczego, a kreatywność sprowadza sie do wartości dodanej...

#145 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 10 czerwca 2007 - 16:18

Mysle, ze oboje macie racje (Piotr i Duckling :-) ) bo widac, ze kazdy z Was mysli o czym innym. Niby i to grafika i to grafika, w jednym podobne programy jak i w drugim i podobne wym. sprzetowe. Ale domyslam się, ze Piotr chce cos tam w PS'ie grzebac i tworzyc male domowe projekciki. dlatego mysle, ze MB z wiekszym monitorkiem jest OK. A co do sprzetu, ktory wzbudza zaufanie hmmm, na pewno jest w tym cos, ale nie do konca. Oczywiscie, ze wzbudza we mnie zaufanie ktos kto dysponuje super sprzetem i jest tez duza szansa, ze jego praca bedzie na wysokim poziomie (bo jakos na ten sprzet musial zarobic :-) ) ale spotkalem niedalej jak tydzien temu zweryfikowalem swoj poglad dosyc powaznie :-) Miaowicie potrzebowalem zrobic fotki do wizy i do dyplomu. Do wizy jak do wizy, wazne zeby bylo cos widac ale do dyplomu chcialem miec ladne wiec popytalem gdzie robia takowe i udalem sie na ulice Gliniana we Wrocku. Wszedlem a tam sympatyczna pani okolo 60 lat, ktora robi fotki "z pod koca" :-D. Ma aparat typu skrzynka ( ale Laica mega stara) i kocy s tylu pod, ktory sie chowa :-). Wyglada to komicznie ale tez przyznam porfesionalnie i czuc klimat lat 30tych. Ale mniejsza z tym. Zamowilem fotki B&W z retuszem wiec myslalem, ze beda robione cyfra ale jakie bylo moje zdziwienie jak robila je ww. aparatem. Odbierajac fotki bylem pod mega wrazeniem. Jakosc naprawde fenomenalna (przynajmniej dla mnie - fotoamatora) i do tego respekt za to, ze wszystko robi analogowo na powiekszalniku i innym tego typu sprzecie w ciemni. Pewnie dla zawodowcow to normalka i nic specjalnego ale na mnie to zrobilo wielkie wrazenie w porownaniu z lipnymi fotografami, ktorzy robia fotki w 1h z cyfry. Dlatego pomyslalem, ze zareklamuje Pania podajac chociaz ulice, na ktorej ma swoje studio :-) Pozdrawiam

#146 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 10 czerwca 2007 - 16:35

Ma aparat typu skrzynka ( ale Laica mega stara) i kocy s tylu pod, ktory sie chowa :-).


I wlasnie o tym mowilem Adams... mozemy przypuszczac ze nie zmienia sprzetu bo ten sie sprawdza bardziej niz dobrze... po prostu sprawdzone rozwiazanie :)

A tak notabenne robiles zdjecie do wizy US ?? jak sie podoba zdjecie przestepcy... swoja droga jak ja robilem zdjecie do wizy tez robilem w takim studiu - jakosc zdjecia rewelacyjna :D

#147 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 10 czerwca 2007 - 20:15

Piotrze Falba, zaczynasz mnie denerwować. Wypisujesz głupoty, że zostałes przekonany do zakupy Maca Pro (po czym znów się upierasz, że do tego Maca Pro kupisz najtańszy monitor - żałosne, bo o monitorze koledzy z forum tłumaczyli Ci już wielkokrotnie), po czym w innym temacie ("Jak zaczęła się Wasza przygoda z komputerami") piszesz, że jedyne co planujesz to zakup Macbooka. Daj juz spokój z tym tematem bo to zaczyna być wkurzajce. Żal mi tylko innych forumowiczów. Marnowali tylko czas żeby ci odpisywać na posty, doradzać zakupy, tłumaczyć jak to jest z firmami DTP i sprzętem. Do Ciebie z tego co widze nic nie dotarło.

#148 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 10 czerwca 2007 - 20:29

Żal mi tylko innych forumowiczów. Marnowali tylko czas żeby ci odpisywać na posty, doradzać zakupy, tłumaczyć jak to jest z firmami DTP i sprzętem.
Do Ciebie z tego co widze nic nie dotarło.


nei prawda . wiele innych osob z tego skorzysta

#149 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 10 czerwca 2007 - 20:35

Jak mówię, sprzęt który chcę kupić będzie służył do tak zwanych chałtur... Może i źle się wyraziłem, nie chodzi o DTP, ale o projektowanie graficzne, DESIGN, rzecz niby podobna lecz zupełnie inna, bardziej kreatywna...


W takim razie, żeby zmierzyć się z projektowaniem, teoretycznie powinien wystarczyć gruby blok z kartkami, kilka ołówków i jakikolwiek komputer na którym w miarę rozsądnie będą chodziły programy graficzne.

#150 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 10 czerwca 2007 - 21:03

jak już w tym wątku wspominałem mnie do projektowania wystarcza iMac 20" (skalibrowany sprzetowo) Fakt że to co wysyłam do druku oglądam jeszcze na proofie i mnie to wystarcza. PS. @Pank jeśli chodzi o blok i ołówki to muszę przyznać że często się tym wspieram ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych