Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - SebekSego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 sierpnia 2011 - 11:13

Witajcie

Właśnie przed chwilą przyszedł mi iPhone od użytkownika SebekSego. Aukcja:

Iphone 4 32 GB Idealny Bez Sim Locka PL (1763201396) - Aukcje internetowe Allegro

(Umówiliśmy się na 1900 zł już z wysyłką)

Telefon miał być idealny, z pełnym zestawem, dowodem zakupu i gwarancją 7 miesięcy

Ma liczne rysy na ekranie, brakuje ładowarki, dowodu zakupu a w dodatku na stronie Apple sprawdziłem gwarancję i jest do 30 sierpnia 2011 (jeszcze 13 dni)!

Teraz nie mogę się z nim skontaktować

Nie polecam tego Allegrowicza

#2 cwirke

cwirke
  • 117 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 sierpnia 2011 - 11:59

No niestety takie przypadki się zdażają. Przy takich zakupach lepiej pofatygować się osobiście.

#3 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:06

Zwróc sprzęt, a najlepiej udaj sie osobiście do niego. W innym przypadku, gdy zawiedzie dobra wola sprzedającego możesz zgłosic sprawe na Policje, otrzymałeś przedmiot niezgodny z opisem, sprzedający świadomie wprowadził Cie w błąd co w konskekwencji może zostać zinterpretowane jako oszustwo lub wyłudzenie na kwotę przekraczającą "magiczne" 250 złotych co powoduje, że piszemy juz nie o czynie niskiej szkodliwości społecznej, a przestępstwie ściganym z urzędu. Dziwne natomiast jest to, że sprzedajacy proponował odbiór osobisty, czyli powinno byc wszystko OK. Dziwne.

#4 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:12

Koleś zarobił już kiedyś negatywa, prawdziwy rodzynek:

niestety negatyw towar nie zgodny z opisem tania hińska podruba a nie orginał klapka od bateri doszła ale połamane uchfyty a klawiatury nadają sie tylko do kosza .



#5 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:15

Czyli bedzie to już 3 taki komentarz:) BRAWO! Lista "uczciwych inaczej" sprzedających na Allegro rośnie. Cóz przypomina mi się pewna reklama "Allegro...Powinni tego zabronić" ;)

#6 cwirke

cwirke
  • 117 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:15

hińska podruba, orginał, bateri, uchfyty


O matko trzymaj mnie!

#7 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:19

cwirke nie przesadzaj ;) :) :) ;)
Ale spokojnie, dziś zobaczyłem poduszkę na walentynki / tak, pomimo, że mamy sierpień była w sklepie / i pisało na niej tak :
"Kocham Ciębię "

#8 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:50

Już przygotowałem odpowiednie paragrafy dla tegoż pana ;) Myślę, że sprawa się zakończy dobrze. Nie jestem tak wybuchowy jak tamci Allegrowicze... Poczekam na jego odpowiedź. Strata ewentualnie nie byłaby kolosalna. Nie jest to przynajmniej chińska podróba Pisałem to pod wpływem emocji... Nie są to rysy, a ryski. Jest ich dosłownie 4 malutkie i jedna taka z 1,5 cm, ale naprawdę delikatna. Jednak gwarancja i ładowarka... :| Ja przez ostatnie kilka przedmiotów kupionych na Allegro miałem do czynienia z dosyć ciekawą polszczyzną wymieniając SMSy ze sprzedającymi :D ręce opadają

#9 iprestigen

iprestigen
  • 520 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 17 sierpnia 2011 - 13:10

no ale jakby nie było był uzywany rok, a nie 5 miesiecy :) mam nadzieje ze Tobie pochodzi dłużej niż mi :D

#10 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 17 sierpnia 2011 - 13:16

To panuj nad emocjami, bo potem wygląda to tak, że ktos kogoś zabił...a prawda taka, że razem oglądali horror przy otwartym oknie, stąd takie wrzaski krzyki.

#11 gpawel

gpawel
  • 78 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 19 sierpnia 2011 - 09:26

Pamiętaj, że masz 10 dni na oddanie przedmiotu bez podania przyczyny... Ale patrząc na datę założenia tematu to już "po temacie".

#12 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 sierpnia 2011 - 10:07

Pamiętaj, że masz 10 dni na oddanie przedmiotu bez podania przyczyny... Ale patrząc na datę założenia tematu to już "po temacie".


Autor sie nie odzywa i nie ma sensu odświeżania.

#13 Toponek

Toponek
  • 13 postów

Napisano 19 sierpnia 2011 - 10:22

"no ale jakby nie było był uzywany rok, a nie 5 miesiecy" No nie do końca - człowiek mógł go używać tyle ile pisze - bo gwarancja która sprawdza się w apple to dotyczy daty produkcji i ma się ni-jak do tej faktycznej - w końcu Iphone może leżeć w sklepie 2-6 mcy i nie ma w tym nic dziwnego - a gwarancja biegnie od daty wypisania dokumentu zakupu z numerem seryjnym a nie od daty produkcji. Ale że nie dodał tych brakujących rzeczy - to olbrzymi minus i tu Dameon ma rację.

#14 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 sierpnia 2011 - 11:22

Po jakimś czasie w końcu sprzedający się odezwał - "wcześniej nie miałem dostępu do telefonu" Wszystko uzgodniliśmy, telefon ponownie wystawiony na aukcję przez tego użytkownika a to, że będzie kolejny niezadowolony z zakupu Allegrowicz to szczerze mówiąc już nie moja sprawa, chcę się po prostu go pozbyć Tak, tak, napisał w aukcji, że użytkowany 5 miesięcy, faktycznie o gwarancji nic nie pisał, ale... Od pewnego incydentu zawsze przed zakupem powyżej 500 zł dzwonię i nagrywam rozmowę (choć prawo chyba się na to nie zgadza) wypytując się o każdy szczegół Pytałem się go o wszystko - zestaw, gwarancja, dowód zakupu, stan telefonu. Odpowiedział, że pełen, gwaracja jeszcze 7 miesięcy, dowód zakupu jest, stan telefonu - ideał. Także jakby co miałbym dość poważne dowody

#15 iprestigen

iprestigen
  • 520 postów
  • SkądEłk, PL

Napisano 19 sierpnia 2011 - 14:32

Pamiętaj, że masz 10 dni na oddanie przedmiotu bez podania przyczyny... Ale patrząc na datę założenia tematu to już "po temacie".



tylko gdy kupujesz przedmioty od firm, gdy kupujesz od zwyklego Jana Kowalskiego, to jego dobra wola czy przyjmie zwrot

#16 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 sierpnia 2011 - 14:40

Po jakimś czasie w końcu sprzedający się odezwał - "wcześniej nie miałem dostępu do telefonu"

Wszystko uzgodniliśmy, telefon ponownie wystawiony na aukcję przez tego użytkownika a to, że będzie kolejny niezadowolony z zakupu Allegrowicz to szczerze mówiąc już nie moja sprawa, chcę się po prostu go pozbyć

Tak, tak, napisał w aukcji, że użytkowany 5 miesięcy, faktycznie o gwarancji nic nie pisał, ale... Od pewnego incydentu zawsze przed zakupem powyżej 500 zł dzwonię i nagrywam rozmowę (choć prawo chyba się na to nie zgadza) wypytując się o każdy szczegół

Pytałem się go o wszystko - zestaw, gwarancja, dowód zakupu, stan telefonu. Odpowiedział, że pełen, gwaracja jeszcze 7 miesięcy, dowód zakupu jest, stan telefonu - ideał. Także jakby co miałbym dość poważne dowody



Zgłosiłeś to gdzieś ?

#17 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 sierpnia 2011 - 18:03

Wszystko uzgodniliśmy, telefon ponownie wystawiony na aukcję przez tego użytkownika


Nigdzie nie zgłaszałem, bo się na szczęście w pełni dogadałem z gostkiem

A jeśli jeszcze chodzi o nagrywanie rozmów... Tak się zastanawiałem i mam w związku z tym pytanie. Czy przypadkiem jeśli nagrałem i je usunąłem jak tylko przedmiot doszedł to nie wszedłem, że tak powiem w "konflikt z prawem"? Wydaje mi się, że takie nagrywanie w celach bezpieczeństwa jest OK

#18 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 19 sierpnia 2011 - 18:09

Jest Ok. Masz takie prawo.

#19 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 19 sierpnia 2011 - 22:26

...

Wszystko uzgodniliśmy, telefon ponownie wystawiony na aukcję przez tego użytkownika a to, że będzie kolejny niezadowolony z zakupu Allegrowicz to szczerze mówiąc już nie moja sprawa, chcę się po prostu go pozbyć
...


brawo, świetne podejście do tematu, faktycznie nie Twoja sprawa, niech sobie go tak sprzedaje aż jakiś jeleń przyjmie
to na klatę

#20 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 sierpnia 2011 - 11:40

Nie no oczywiście powiem mu, że nie oddam telefonu, póki nie obieca, że go nie sprzeda... Zastanów się zanim coś napiszesz. Telefon według opisu aukcji jest 100% zgodny a to jest najważniejsze. Jednak z racji tego, że mi powiedział co innego przez telefon, mogę mieć pretensje A więc... O co ci chodzi?

#21 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 sierpnia 2011 - 22:55

Hm... Wystawiając nową aukcję rozmyślił się, co do poprzedniego opisu i napisał w stanie bardzo dobrym zamiast idealnego i że używany ok. 8 miesięcy zamiast 5 :D

#22 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 września 2011 - 16:00

Ok minął długi czas odkąd wysłałem telefon... Przelewu jak nie ma tak nie ma. Uzależnia to tym, że nie dostał jeszcze przelewu do kupca i nie ma z czego przelać Po prostu ręcę opadają, jak poważny człowiek może ptrzetrzymywać czyjeś 2 tysiące na swoim koncie W dodatku ciągle powtarza mi, że idzie mi na rękę zgadzając się na zwrot, bo "według opisu aukcji jest zgodny" (choć nawet opis się nie zgadza - był używany co najmniej rok zamiast 5 miesięcy, stan również odbiegał od tego w opisie)... Nie wygląda mi na oszusta, ale co mnie obchodzi, że nie ma z czego przelać? Powinien przelać od razu Warto zastrzaszać policją? Myślę, że telefon z komisariatu by pomógł...

#23 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 09 września 2011 - 15:35

Najlepiej to powiedz, że dajesz mu x dni ( najlepiej ze 2-3) i pieniądze mają być na twoim koncie / chcesz potwierdzenie przelewu, inaczej zgłaszasz sprawę na policję i do allegro Zwłaszcza że przyjął już twój zwrot więc nie może się wykręcić :) Trochę go to ostudzi moim zdaniem bo po 1 z tego co mówisz telefon nie był zgodny do końca z opisem i myślę że on o tym dobrze wie więc będzie z tego musiał się tłumaczyć na policji i allegro ewentualnie, po 2 jak komuś go już sprzedał to żeby cokolwiek walczyć musi wydobyć go od tamtej osoby, koleś jest na przegranej pozycji z góry więc go przyciśnij i tyle... Żadne przelewy nie idą 2 tygodnie, jak go sprzedał to 2-3 dni miał hajs na koncie i 1-2 dni powinny do ciebie iść więc max 5 dni powinno to trwać.

#24 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 września 2011 - 21:45

Nie wiem już co myśleć... Gostek miał wyłączony telefon jak dzisiaj dzwoniłem ok. 22, w czwartek dostałem SMSa "jutro, najpóźniej w sobotę wysyłam pieniądze" Już zwątpiłem, że odzyskam pieniądze po czym... Wyszukałem go na facebook'u (nr telefonu i e-mail się zgadzają), ma ponad 400-u znajomych, setki (no dobra, kilkadziesiąt) zdjęć (ostatnie wstawione 2 dni temu), wszelkie informacje o studiach itp. "Potęga fejsa" :D Do tej pory wymieniałem się z nim SMSami, jutro będzie telefon...

#25 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 września 2011 - 21:10

Łaskawie dostałem 1000 zł ponad tydzień temu. Jednak reszty... Nie Zrobiłem mu trochę burdelu, popisałem do jego znajomych na facebook'u, którzy "lajkowali" jego posty, jutro idę na policję ze zdjęciami, SMSami, wiadomościami na facebook'u...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych