Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari - otwieranie w nowej karcie - jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 15:48

Pytanie pewnie głupie - ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Jeśli w Safari mam otwartą jakąś stronę, to kiedy wpiszę adres innej strony w pasek adresu otwiera mi się ona w tej samej karcie (czyli "zastępuje" stronę, która była wyświetlona wcześniej). Jak zrobić, żeby po wpisaniu adresu nowa strona otwierała się _na_nowej_karcie_, obok aktualnie otwartej?...

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 15:55

1. Kliknij prawym na szarej części okna Safari > Nowa zakładka. 2. Po prawej stronie okna (na poziomie zakładek) Masz "+". 3. Preferencje > Zakładki > zaznacz opcję: command-otwórz link w nowej zakładce. W razie niejasności: Menu Safari > Pomoc > Pomoc Safari i wstukaj odpowiednie zapytanie.

#3 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 sierpnia 2011 - 16:00

cmd+t i wpisz adres.

---------- Wpis dodano o 17:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:56 ----------

o kurcze nie wiedzialem ze jak sie wpisuje w aktualnym oknie adres i da sie cmd+enter to otworzy sie w nowej karcie. najs.

#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 16:06

1. Przecież wystarczy przejrzeć wszystkie opcje poleceń z menu - tam są podane "na tacy" wszystkie skróty. :) 2. Tylko najpierw w Preferencjach > Ogólne trzeba ustawić jaki rodzaj "nowej" strony ma być otwarty - pusta, domowa, bieżąca itp. - więc jeśli adres ma być dopiero wpisany najlepiej ustawić "pustą".

#5 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 19:56

Myślę, że nie zostałem do końca zrozumiany.

1. Ja wiem, że jak wpiszę adres i zrobię cmd+enter to mi otworzy na nowej karcie.
2. Wiem także, jak otworzyć nową zakładkę i na niej odpalić żądaną stronę.

Tyle, że nie o to mi chodzi. Nie chodzi mi także o otwieranie linków, tylko - jak napisałem - nowej strony z adresu wpisanego ręcznie.

Chodzi mi o możliwość ustawienia takiej opcji, jaka możliwa jest np. w Operze - że jeśli wpisuję adres i go otwieram (wszystko jedno - enterem, kliknięciem przy adresie...) to z automatu otwiera się na nowej karcie - niezależnie od tego, ile kart jest otwartych etc.

Rozumiem, że w Safari muszę robić "coś dodatkowego", czyli na przykład cmd+enter, a nie sam enter?

#6 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 sierpnia 2011 - 20:24

podejrzewam, ze innej opcji nie ma.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych