Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InDesign Mac vs PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 15 maja 2007 - 23:11

Witam, porównałem wersję makową i PC InDesigna CS3 (Intel). Zauważyłem, że podczas przesuwania dokumentu "rączką" (trzymając spację) w wersji PC obraz przesuwa się bardzo płynnie, natomiast w wersji Mac obraz skacze, tak jakby ID na maku nie nadążał odświeżać obrazu. Czym to jest spowodowane? Nie jest to jekieś męczące, ale w porównaniu z PC wygląda to po prostu mocno średnio. Poza tym inne opcje w programie śmigają tak samo szybko na obu platformach. Komputery, na których testowałem to: - iMac C2D 2GB RAM, X1600 - PC Pentium IV 3Ghz 2 GB RAM, GeForce6600 GT

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 16 maja 2007 - 09:00

Skalowanie okien w Mac OS X też skacze a w Windows nie. Może to ma związek z jakimiś funkcjami systemu?

#3 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 16 maja 2007 - 09:38

Jakby nie było jest to troszkę irytujące. Na PC po prostu wygląda to lepiej. Czy we wszystkich wersjach ID na maka zawsze tak było - brakowało płynności przy przesuwaniu dokumentu rączką?

#4 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 maja 2007 - 10:14

Jakby nie było jest to troszkę irytujące. Na PC po prostu wygląda to lepiej.
Czy we wszystkich wersjach ID na maka zawsze tak było - brakowało płynności przy przesuwaniu dokumentu rączką?


Dla mnie to tez tragedia, pracuje na hybrydzie tzn 2 kompach piec i mac i nie wiem czemu komputer za 3 krotna kwote pieca chodzi od niego gorzej....
Czekam na cs3 moze w nim to jakos poprawia.

#5 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maja 2007 - 10:38

Dla mnie to tez tragedia, pracuje na hybrydzie tzn 2 kompach piec i mac i nie wiem czemu komputer za 3 krotna kwote pieca chodzi od niego gorzej....
Czekam na cs3 moze w nim to jakos poprawia.


Jeżeli masz MacIntela to sprawa jest oczywista - Rosetta.

#6 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2007 - 10:42

....komputer za 3 krotna kwote pieca chodzi od niego gorzej....
Czekam na cs3 moze w nim to jakos poprawia.


O ile zrozumiałem Georg Stark pisze właśnie o pracy w IN CS3 - tak wynika z treści jego posta.

Jeśli tak, to wszystko wskazuje, że to przejście na Intela dało nam wszystkim DTP-wcom solidnego kopniaka w tyłek na znacznie dłużej, niż się wydawało. Praca w Quarku też daleka jest od ideału. Quark wydał już nie tylko dwa uaktualnienia (do 7.01 i 7.01) ale też dwa darmowe upgread-y (do 7.1 i 7.2), co jest czymś niespotykanym w historii tej firmy.
A pomimo tego program roi się od byków, a - co gorsza - często na miejsce starych pojawiają się całkiem nowe.

Ale w sumie nie ma co się dziwić. Wystarczy spojrzeć na to Forum - większość postów krąży wokół i-Podów, Internetu i multimediów. Postów o DTP niemal jak na lekarstwo. A jak już są, to często pyskówki frustratów, kompletnie nie na temat. Wyrażnie wskazuje to na kierunek nowej polityki rynkowej Apple.

#7 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maja 2007 - 11:06

... wszystko wskazuje, że to przejście na Intela dało nam wszystkim DTP-wcom solidnego kopniaka w tyłek na znacznie dłużej, niż się wydawało.


plus cena CS3 :-(

#8 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 16 maja 2007 - 11:23

Przypominam, że problem dotyczy InDesignie CS3, kóry jest już natywny na Intela. Dlatego to mnie to tak irytuje! Nie ma Rossety i nadal nie ma płynności. Poza tym reszta śmiga aż miło. Illustrator CS3 i Photoshop CS3 działają bardzo dobrze. Nie ma zwolnień ani skoków podczas korzystania z "rączki". Ciekawy jestem jak to wygląda na G5.

#9 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maja 2007 - 12:04

UWAGA w InDesignie CS3 (wspomniałem na początku) brakuje płynności podczas przesuwania rączką! Dlatego to mnie to tak irytuje! Nie ma Rossety i nadal nie ma płynności. Poza tym reszta śmiga aż miło.


OK. Uwaga dot. Rosetty była skierowana do Hektora.

#10 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 16 maja 2007 - 12:37

Ale w sumie nie ma co się dziwić. Wystarczy spojrzeć na to Forum - większość postów krąży wokół i-Podów, Internetu i multimediów. Postów o DTP niemal jak na lekarstwo. A jak już są, to często pyskówki frustratów, kompletnie nie na temat. Wyrażnie wskazuje to na kierunek nowej polityki rynkowej Apple.


Niekoniecznie. To nie jest specjalistyczne forum, a użytkowników ipoda jest więcej niż detepowców czy grafików. Z poprawnością działania programów było podobnie przy przejściu z systemu 9 na OSX, trzeba poprostu poczekać aż wszystko się dotrze. To czy indyk będzie chodził płynnie na maku zależy bardziej od Adobe niż Apple. Poza tym chodziło tylko o brak płynności przy przesuwaniu obrazu, reszta, podobno, działa poprawnie, u mnie na ID CS2 na PM G5 też skacze, wcześniej nawet nie zwróciłem na to uwagi.

#11 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 maja 2007 - 14:24

Przypominam, że problem dotyczy InDesignie CS3, kóry jest już natywny na Intela. Dlatego to mnie to tak irytuje! Nie ma Rossety i nadal nie ma płynności.
Poza tym reszta śmiga aż miło.

Illustrator CS3 i Photoshop CS3 działają bardzo dobrze. Nie ma zwolnień ani skoków podczas korzystania z "rączki".

Ciekawy jestem jak to wygląda na G5.


Ja mam przeskoki i zamulenia w indyku na piecu jak mam np przezroczystosci sporo.

#12 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2007 - 14:29

Odchodzimy od tematu. Błąd opisany przez Georg Stark to jednak drobiazg - niektórych może irytować i tyle. Lepiej "przeczesać" CS3 pod kątem ewentualnych grubszych błędów, zanim zaczniemy je "odkrywać" np. na świeżo wydrukowanym nakładzie albo podczas pracy nad "gorącym" zleceniem.

#13 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 maja 2007 - 14:34

Odchodzimy od tematu.
Błąd opisany przez Georg Stark to jednak drobiazg - niektórych może irytować i tyle. Lepiej "przeczesać" CS3 pod kątem ewentualnych grubszych błędów, zanim zaczniemy je "odkrywać" np. na świeżo wydrukowanym nakładzie albo podczas pracy nad "gorącym" zleceniem.


ja wlasnie tego sie boje co bedzie jak zaczne skladac opakowanie na flexo przy nakladzie 50 000 000 sztuk a pozniej sie wszystko pokaszani :)

#14 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 16 maja 2007 - 15:02

ja wlasnie tego sie boje co bedzie jak zaczne skladac opakowanie na flexo przy nakladzie 50 000 000 sztuk a pozniej sie wszystko pokaszani :)


Dlatego nie palę się do szybkiego zakupu CS3. Skoro męczyłem się z CS2 tyle czasu, to te kilka następnych miesięcy nie zrobi już wielkiej różnicy. Lepiej solidnie przetestować triale i skrupulatnie szukać opinii szczęśliwych posiadaczy CS3 na forach. Sporo błędów na pewno wyjdzie na jaw dopiero przy realizacji konkretnych prac.

#15 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 maja 2007 - 15:17

Dlatego nie palę się do szybkiego zakupu CS3. Skoro męczyłem się z CS2 tyle czasu, to te kilka następnych miesięcy nie zrobi już wielkiej różnicy. Lepiej solidnie przetestować triale i skrupulatnie szukać opinii szczęśliwych posiadaczy CS3 na forach. Sporo błędów na pewno wyjdzie na jaw dopiero przy realizacji konkretnych prac.


Zgadza sie ale ja na Macu Pro nie bede w cs2 sie bawil bo to jest pomylka, szybciej chodzi to juz na starym piecu wartosci 1000 zl.

#16 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 maja 2007 - 21:47

Co do CS3. Powiem wam mala ciekawostke. Kilkanascie dni temu skladalismy w firmie instrukcje do CS3. Wymogiem Adobiego bylo to by sklad robic w CS2 :D

#17 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 22 maja 2007 - 11:50

ja wlasnie tego sie boje co bedzie jak zaczne skladac opakowanie na flexo przy nakladzie 50 000 000 sztuk a pozniej sie wszystko pokaszani :)


No chyba nie powiesz mi, że takie nakłady wypuszczasz w ciemno bez cromalinu/proofa z akceptacją klienta...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych