Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy zamykanie programów które są otwartę w tle oszdzędza baterię?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 modInfo

modInfo
  • 18 postów
  • SkądFulda, Germany, Germany

Napisano 14 sierpnia 2011 - 19:27

Poznałem kiedyś miłą developerkę która zdradziła mi kilka szczegółów w iOS. Jeden mię bardzo zainteresował, gdy wzięła mojego iPhona 4 do ręki i zobaczyła ile mam programów uruchomionych ponieważ nigdy nie zamykałem, to szybko zabrała się za zamykanie moich programów i mi powiedziała że zamykanie programów w tle bardzo oszczędza baterię. Ale za to mój najlepszy przyjaciel ma iPhone już od kilku lat i nigdy nie zamykał programów i mi powiedział: "iPhone z 30 aplikacjami trzyma ponad tydzień na baterii bez ładowania. tyle samo z 0 aplikacjami" I kto tu ma rację?

#2 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 14 sierpnia 2011 - 19:45

Ani jedno ani drugie :P. Po pierwsze aplikacje działające w tle jeśli nie używają lokalizacji to nie zjadają aż tak prądu. iOS zwalnia sobie zasoby jak zaczyna ich brakować więc wątpię żeby działały więcej niż 3 aplikacje w tle (obserwacje z iPada). Nie trzeba zamykać wszystkich programów z listy bo dalsze i tak już dawno nie działają. Słaba ta developerka. Co do tygodniowego działania iPhone'a to muszę przyznać, że twój kolega musi używać tylko telefonu i smsów przy wyłączonym WiFi, nawigacji, notyfikacjach i innym badziewiu. Tydzień bez ładowania to tylko w "naukowych" warunkach.

#3 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 sierpnia 2011 - 19:58

Dokładnie jak wyżej, z zastrzeżeniem że nie tylko używających lokalizacji. To zależy od programów, np. taki Skype działający w tle potrafi ładnie żreć baterię, a mając odpalonych 50 programów typu kalkulator różnicy nie zauważysz. Inny program Google Latitude na domyślnych ustawieniach nawet po zamknięciu używa lokalizacji, więc też będzie pożerał baterię nawet jak go zamkniesz. Więc wszystko zależy czego i jak używasz. A tydzień to nie wierzę, no chyba że tak jak pio11 napisał, ale wtedy kupno jakiegokolwiek smartfona jest bezsensem.

#4 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 14 sierpnia 2011 - 20:12

Z moich obserwacji wynika, że najbardziej na baterię w iPhonie i iPadzie wpływają jasność ekranu i internet 3g. Do tego można dopisac tak jak koledzy wyżej zauważyli powiadomienia, lokalizacje, wifi. Multitasking w iOS pozwala systemowi na bardzo oszczędne gospodarowanie zasobami, jednak trzeba pamiętać, że to co powinno działać w tle to działa. Jak masz uruchomione np. nawigację, skype, radio internetowe, ściągasz pliki w tle, to wszystko wpływa mniej lub bardziej na baterię, dopóki nie wyłączysz danego procesu.

#5 danteusz

danteusz
  • 527 postów
  • SkądWrocław-Psie Pole, Wroclaw, Poland, Poland

Napisano 14 sierpnia 2011 - 23:50

Jest dostępne tylko kilka funkcji które mogą działać w tle - nawigacja, VOIP, muzyka i inne. Jeżeli program nie używa żadnej z nich to zużycie prądu gdy jest uśpiony się nie zmienia.

#6 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 01:24

Jest dostępne tylko kilka funkcji które mogą działać w tle - nawigacja, VOIP, muzyka i inne. Jeżeli program nie używa żadnej z nich to zużycie prądu gdy jest uśpiony się nie zmienia.


Czyli z tych kilku funkcji "inne" właściwie dają nieograniczone możliwości :P. Ale to tak nie jest do końca. Wtajemniczeni wiedzą jak to działa więc nie tłumaczę :)

#7 OneMinuteGames

OneMinuteGames
  • 206 postów

Napisano 15 sierpnia 2011 - 18:45

Przede wszystkim - w iOS 4, nie ma "paska zadan", ta lista to jedynie ostatnio otwierane aplikacje. W zaleznosci od ilosci pamieci RAM ( 3GS, 3 i 4 gen iPod'a touch i iPad 1- 256MB, iPhone 4 i iPad 2 - 512MB ) i ilosci pamieci jaka zjada aplikacja moze byc ich kilka albo nawet kilkanascie. Po drugie - w iOS aplikacje realnie nie "dzialaja w tle", sa "usypiane" - i nie uzywaja CPU. Istnieja jednak wyjatki o ktorych pisal @danteusz. System samemu zamyka aplikacje, jezeli brakuje pamieci ( swoja droga - tak sobie to dziala :/ przynajmniej na moim ipodzie touch 4gen. ktory ma obciety ram w porownaniu do iphona4 ) Jezeli kogos interesuja "wnetrznosci" iOS, nie musi nawet miec jailbreaka, wystarczy aplikacja Instruments z pakietu deweloperskiego - odpalamy tam Activity Monitor dla urzadzenia i widzimy wszystko jak na dloni :)

#8 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:42

Dokładnie tak, są dwie metody (funkcje) które dopowiadają za obsługę przejścia i powrotu z tła. Można wtedy zgrać sobie jakieś dane do pliku etc. dla bezpieczeństwa. Aplikacja ze swoim stanem jest zamrażana i nie działa. Są trzy przypadki, kiedy aplikacja pracuje w tle i nie ma żadne "inne", tylko GPS, tylko muzyka i tylko komunikatory.

#9 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 17 sierpnia 2011 - 09:52

Safari też działa w tle.

---------- Wpis dodano o 10:52 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:49 ----------

Również działa ściąganie plików nie tylko z iTunes, ale również z aplikacji typu iFiles.

#10 danteusz

danteusz
  • 527 postów
  • SkądWrocław-Psie Pole, Wroclaw, Poland, Poland

Napisano 17 sierpnia 2011 - 12:12

Dokładnie tak, są dwie metody (funkcje) które dopowiadają za obsługę przejścia i powrotu z tła. Można wtedy zgrać sobie jakieś dane do pliku etc. dla bezpieczeństwa. Aplikacja ze swoim stanem jest zamrażana i nie działa. Są trzy przypadki, kiedy aplikacja pracuje w tle i nie ma żadne "inne", tylko GPS, tylko muzyka i tylko komunikatory.

Przez "inne" miałem na myśli właśnie te metody do dokończenia zadań podczas przejścia w uśpienie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych