Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto....iPad 2?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#26 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 05 września 2011 - 20:30

Ja bym wstrzymał się do wrześniowej konferencji i jeżeli Joobs albo Cook nie powiedzą nic konkretnego na temat iPada 3 (a raczej nic nie powiedzą moim zdaniem) to brałbym iPada 2. Tak czekać można w nieskończoność ....


Jeśli we wrześniu zobaczymy nowego iPada to zjem ipodowy kabel (no, jego fragment). Gdyby Apple chciało wydawać co chwila nowe sprzęty tylko dlatego, że konkurencja ma 0,3 GHz więcej, to byśmy widzieli już dawno iPhone'a 5.

#27 delgadur

delgadur
  • 233 postów

Napisano 05 września 2011 - 20:37

Jeśli we wrześniu zobaczymy nowego iPada to zjem ipodowy kabel (no, jego fragment). Gdyby Apple chciało wydawać co chwila nowe sprzęty tylko dlatego, że konkurencja ma 0,3 GHz więcej, to byśmy widzieli już dawno iPhone'a 5.

Dlatego też napisałem że moim zdaniem nic nie powiedzą na temat nowego iPada ale jeżeli jest ktoś ma dylemat czy kupować lub czekać to moim zdaniem ta konferencja trochę rozjaśni sytuację.

#28 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 września 2011 - 20:51

Dla Retiny warto czekac, dla 0,3Ghz wiecej nie. To tak jakbym mial zmieniac samochod z silnikiem 1.8 na ten sam model z silnikiem 2.0, wole zmienic i na zupelnie inne auto i z moceniejszym silnikiem. Takie 2 pieczenie na 1 ogniu, a ze mlodzi jestesmy to pol roku nie jest jakims niezwykle cennym czasem.

#29 delgadur

delgadur
  • 233 postów

Napisano 05 września 2011 - 21:00

Dla Retiny warto czekac, dla 0,3Ghz wiecej nie.

To tak jakbym mial zmieniac samochod z silnikiem 1.8 na ten sam model z silnikiem 2.0, wole zmienic i na zupelnie inne auto i z moceniejszym silnikiem. Takie 2 pieczenie na 1 ogniu, a ze mlodzi jestesmy to pol roku nie jest jakims niezwykle cennym czasem.


Ale autor tematu nie posiada narazie żadnego iPada wiec idąc tym tokiem myślenia to doradzasz kupić mu starszy samochód z silnikiem 1.6 i poczekać aż wyjdzie z silnikiem 2.2 :P albo pół roku roku pieszo ma chodzić. To taki żart oczywiście :) Ale podsumowując to jeżeli autor potrzebuję/chcę lub ma okazję kupić iPada 2 w dobrej cenie to powinien go brać. Co innego jeżeli ktoś posiada iPada i chce go zmienić na dwójkę wtedy zgadzam się że warto poczekać pod warunkiem że jedynka spełnia jego oczekiwania.

#30 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 września 2011 - 21:38

Dlatego napisalem, ze jesli iPad jest na ta chwile autorowi temaru niezbedny to najlepiej wyhaczyc na alcu jakas jedynke, uzywke za małą kase. Poznac sprzęt, system, czy w ogole tablet to jest to czego potrzebuje. Znam sporo przypadkow kiedy ludzie pod wplywem emocji (pozytywnych) kupowali rozne drogie gadzety, ktore szybko lądowały w szufladzie.

#31 bekonowicz

bekonowicz
  • 26 postów

Napisano 22 września 2011 - 21:51

Hej, Piszę tutaj, żeby nie mnożyć wątków. Zastanawiam się nad zakupem iPada 2. Potrzebny mi on będzie do codziennego korzystania z sieci poza domem, w podróży, do gazet i magazynów. Ale też do robienia muzyki na syntezatorach. Zastanawiam się (nie miałem wcześniej iPhone'a), na ile 16 GB może być dla mnie wystarczające. Powiedzcie, z praktyki, czy faktycznie trzeba brać 32? Teoretycznie wiem, ile zajmują różne aplikacje. Ale nie wiem, jak wygląda pragmatyka. Z góry dzięki za pomoc.

#32 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 22 września 2011 - 22:01

Uwielbiam to, chcesz wiedzieć ile potrzebujesz miejsca. Czekaj, moja szklana kula gdzieś się zapodziała. Mi 16 GB starcza, trzeba żonglować czasem filmami ale daje radę i mam spokojnie jeszcze 2 GB wolnego. Znam osoby, które mają zapełnione całe 64 GB. Skoro teoretycznie wiesz, ile ważą Twoje aplikacje to sobie przelicz. Praktycznie dużej różnicy nie będzie.

#33 delgadur

delgadur
  • 233 postów

Napisano 22 września 2011 - 22:09

Ja mam 16GB i podobnie jak Mikey124 też muszę żonglować filmami i aplikacjami ale jakoś daje rade. Pewnie jakbym miał 32GB to również bym był cały czas na granicy pojemności. Ale doradzam wersję 32GB :)

#34 bekonowicz

bekonowicz
  • 26 postów

Napisano 22 września 2011 - 22:34

A czy jeśli kupię appa i skasuję go potem ze swojego iPada, będę mógł go pobrać jeszcze raz?

#35 delgadur

delgadur
  • 233 postów

Napisano 22 września 2011 - 22:36

Pewnie

#36 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 września 2011 - 22:37

Nie, zniknie ona na zawsze i nikt wiecej jej nie zobaczy ;)

#37 bekonowicz

bekonowicz
  • 26 postów

Napisano 22 września 2011 - 22:39

@Homer, trollu. Chodzi mi o to, czy nie będę musiał drugi raz płacić. To nie jest takie oczywiste, są sklepy z mp3, gdzie jest jakiś tylko krótki czas, przez który możesz pobrać ponownie nieodpłatnie. delgadur, dzięki za normalną odpowiedź.

#38 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 września 2011 - 22:46

Moj post zawiera w sobie odpowiedz na Twoje pytanie, kwestia wyczucia sarkastycznego jej charakteru. Nie chcialem Cie urazic.

#39 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2011 - 13:06

@Homer, trollu.

Chodzi mi o to, czy nie będę musiał drugi raz płacić. To nie jest takie oczywiste, są sklepy z mp3, gdzie jest jakiś tylko krótki czas, przez który możesz pobrać ponownie nieodpłatnie.

delgadur, dzięki za normalną odpowiedź.


Włączasz wtedy App Store, wchodzisz w Updates>Pushared i masz tam wszystkie zakupione pozycje z podziałem na te, których nie masz już na iPadzie i na wszystkie razem :) Wtedy tylko pobierasz drugi raz, nie płacisz dwa razy za tę samą 'apkę'. Tak samo z muzyką :) Ale co to za problem w takich sklepach, jak raz już zapłaciłeś a chcą znowu kasę to możesz wtedy z torrentów ściągnąć :D

#40 conkerkh

conkerkh
  • 458 postów

Napisano 24 września 2011 - 18:44

Tak proponuje pomyslec, "Czy warto czekac do premiery nowego?" Odpowiedz lezy w tobie, jak starcza ci jaki jest to niewarto bo po co? Mozna by rownie dobrze czekac do ipada 10...

#41 npkolo

npkolo
  • 75 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 24 września 2011 - 18:51

Mam 2 i jestem barzo zadowolony niema na co czekać 3 najwcześniej w marcu 2012

#42 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 września 2011 - 19:01

Ja czekam na Retine, dlatego olałem 2jke i kupilem 1.

#43 Miy

Miy
  • 126 postów

Napisano 24 września 2011 - 19:38

Według mnie nie warto...

#44 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 24 września 2011 - 20:25

Ja przesiadłem się na "dwójkę" praktycznie tylko z powodu mocy. Korzystam z iPada dość intensywnie. Często żongluję kilkoma (sporymi) PDF'ami na raz, przełączam aplikacje i strony w Safari itd. Jedynka się zatykała i praca była męcząca. "Dwójka" daje radę. Jeśli więc iPad ma służyć do zastosowań powiedzmy bardziej zawodowych to raczej "dwójka". Jeśli głównie do rozrywki to "jedynka" spokojnie wystarczy. Co będzie w trzecim to kwestia mglistej przyszłości i tak jak ktoś wcześniej napisał, jeśli zastanawiasz się czy czekać to pewnie go wcale nie potrzebujesz. A czy warto? Pewnie, że warto tylko zależy do czego.

#45 conkerkh

conkerkh
  • 458 postów

Napisano 24 września 2011 - 20:34

Ja czekam na Retine, dlatego olałem 2jke i kupilem 1.


Do czego ci ta retina tak z ciekawosci?

---------- Wpis dodano o 20:34 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:33 ----------

Ja przesiadłem się na "dwójkę" praktycznie tylko z powodu mocy. Korzystam z iPada dość intensywnie. Często żongluję kilkoma (sporymi) PDF'ami na raz, przełączam aplikacje i strony w Safari itd. Jedynka się zatykała i praca była męcząca. "Dwójka" daje radę.

Jeśli więc iPad ma służyć do zastosowań powiedzmy bardziej zawodowych to raczej "dwójka". Jeśli głównie do rozrywki to "jedynka" spokojnie wystarczy. Co będzie w trzecim to kwestia mglistej przyszłości i tak jak ktoś wcześniej napisał, jeśli zastanawiasz się czy czekać to pewnie go wcale nie potrzebujesz. A czy warto? Pewnie, że warto tylko zależy do czego.


OOOO nie!!! Jedynka do rozrywki nie wystarcza absolutnie przy mkv 720p juz sie krztusi.

#46 sheeple

sheeple
  • 204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2011 - 20:56

A ja właśnie kupiłem 2 z 3G. Wcześniej sprzedałem 1 i przez miesiąc bez iPada jak bez ręki. Nie doczekałem do premiery trzeciego. Podobnie będzie z iPhonem 4G. Już szukam używki :)

#47 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 24 września 2011 - 22:19

Zapadla decyzja ze kupuje iPada - nic mnie nie obchodzi kiedy bedzie 3ka, kupilem 2ke z 3G i sie nia ciesze zamiast wymyslac wydumane powody jak rzekoma retina w nowym modelu... ;)

#48 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 września 2011 - 22:24

Do czego ci ta retina tak z ciekawosci?


iPad to obecnie jedno z moich urządzeń, ktore ma najmniejsze PPI - to aż kłuje w oczy. Poza tym przyzwyczajenie z iPhone 4.

#49 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2011 - 18:37

Jak wyobrażacie sobie przeglądanie stron internetowych w iPadzie z retiną z rozdzielczością 2000-coś na 1000 coś? Raczej na pełnym ekranie nie będą. Chyba że je rozciągniecie, kosztem grafik.

#50 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 września 2011 - 18:43

Same będą się powiększać, ja przeglądam obecnie na laptopie w 1920x1080 internet w powiększeniu 150% i grafiki owszem troche rozmyte, ale to już zadanie programistów stron żeby to poprawić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych