Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OCZ SSD Vertex 3 VS OCZ Agility 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#26 memphis_gd

memphis_gd
  • 17 postów

Napisano 17 grudnia 2011 - 12:41

Bede uzywał time machine wiec pad dysku nie bedzie az tak straszny. Ja się zastanawiam własnie nad Crucial m4 i Agility 3 do Macbooka Pro 13 2011. Mysle ze wybor padnie na Agility ale jeszcze mam weekend na doczytanie i zaciągnięcia opini. Więc wszelkie informacje mile widziany za które z góry dzieki:)
Jest sporo osób na forach które mają Agility w MBP i polecają.

Ja od siebie wspomnę, że na Agility 3 - doświadczenie sprzed kilku miesięcy - nie mogłem nawet zainstalować Liona na firmware 2.09. Teraz nie wiem, bo dysk już pracuje u kogo innego pod Win7. Obecnie mam 2x M4 i sprawują się bez problemu.

Prawda jest taka, że maksymalna prędkość dysku będzie osiągana dopiero gdy będziesz operował na plikach większych niż 2-3 GB (tak z praktyki, codziennego użytkowania), a najbardziej odczuwalny jest bardzo krótki czas dostępu do plików - to dzięki temu wszystko ładuje się szybciej i praca jest o wiele bardziej komfortowa :)

#27 texblues

texblues
  • 125 postów

Napisano 17 grudnia 2011 - 12:44

Wybor padnie jednak raczej na Vertex 3 120G.

#28 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudnia 2011 - 16:59

Ja zamówiłem coś takiego:128GB 2.5-inch SSD 830 Series | Samsung Memory & Storage
Co prawda nie ma powalających wyników pod względem zapisu ale ogólnie zbiera dobre opinie:) Mam nadzieję że się polubią z moim MBP. Razem z dyskiem ma przyjechać Razer Mamba 2012:roll:(a co taki prezencik od mikołaja raty 0%);) Jak zamontuję Samsunga i jak w ogóle wystartuje to się podzielę wrażeniami.

#29 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 grudnia 2011 - 22:16

OCZ Agility 3 60GB - od lutego w MacBook-u Pro 13" - działa idealnie po 14h na dobę. Brak kolorowej parasolki i innych problemów. Polecam brać, używać i się nie martwić bo nie ma o co.

#30 fischu

fischu
  • 152 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 18 grudnia 2011 - 23:35

Potwierdzam powyższą wypowiedź. Zakupiłem OCZ Agility 3 w tej samej wersji, a mianowicie 60GB ok. miesiąc temu. Od tamtej pory MacBook działa nieprzerwanie wyłączając okres przenoszenia się między różnymi lokacjami. Nie mam zbytnio porównania z innymi dyskami SSD, ale muszę przyznać, że sama różnica w prędkość odczytu/zapisu w stosunku do normalnego 5200 obr./min. jest potężna. Spokojnie mogę stwierdzić, że zauważalne jest parokrotne przyspieszenie. Nie wiem jak wygląda to w modelach innych firm, ale wydaje mi się, że jeśli tylko nie napotkam na problem jego usterki będę mógł stwierdzić, że były to dobrze wydane pieniądze. Proszę powiedzieć jaka na prawdę jest różnica między tymi dyskami, bo opinie są na prawdę różne. Oceny tej wersji OCZ są całkiem niezłe, tym bardziej na zagranicznych portalach w różnego typu testach. Może większość negatywów dotyczy nieco starszych modeli? EDIT: I tak przy okazji zadam takie pytanie. Jak sprawdzić wersję firmware dysku SSD? Szukałem jakichś informacji na ten temat, niestety nic nie znalazłem.

#31 GRZECHO

GRZECHO
  • 229 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 grudnia 2011 - 00:56

Używałem dwóch dysków vertex2 prze prawie rok nie było z nimi żadnych problemów - jak na SataII to naprawdę dobry sprzęt (jedyny mankament to obsługa programu do zarządzania dyskami tylko z drugiego dysku w systemie lub płyty z Linux). W tej chwili na SATA3 (lub przyszłościowa działa super pod SATAII) polecam Kinston HyperX najlepszy stosunek cena - jakoś - wydajność. Moja nowa 240GB HyperX śmiga niesamowicie na iMac i5 z 2011r. Kingston w HyperX połączył na dzień dzisiejszy to najlepsze oryginalne kości intela z najnowszym kontrolerem SanForce. Dysk mam zapełniony w 80% prawie 200GB danych już od miesiąca i żadnego spadku wydajności odczyt w granicach 540MB/s zapis 440MB/s. Hamulec zapisu leży niestety po Lion i jego beta wersji. Ten sam dysk na iMac bootcamp windows 7 z włączonym AHCi w odczytach idzie max 550 odczyt / 500 zapis. Sumując Kingston HyperX jest najlepszym dyskiem ssd jaki użytkowałem do tej pory a było ich kilka łącznie z popularnym Crucial M4.

#32 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 19 grudnia 2011 - 07:50

a co powiecie na temat Kingston 2.5'' SSD HyperX 120GB (Serial ATA 3) ?

#33 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 grudnia 2011 - 18:30

EDIT: I tak przy okazji zadam takie pytanie. Jak sprawdzić wersję firmware dysku SSD? Szukałem jakichś informacji na ten temat, niestety nic nie znalazłem.


Sprawdzisz to w Raporcie Systemowym.
Ja mam wersję firmware 2.06 i nie zmieniam - nie ma po co, wszystko działa sprawnie.

Dołączona grafika

#34 MarekX

MarekX
  • 58 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 10:54

Witam przedświątecznie wszystkich forumowiczów. Przedzieram się przez temat dysków SSD i po przeczytaniu tego wątku mam prośbę do użytkowników SSD o poradę, gdzie uzyskam największy przyrost wydajności, a co za tym idzie prędkości działania MacBooka Pro 13". Planuję taką konfigurację mojego lapka: 1. System - dysk SSD Vertex o pojemności 60 lub 120 GB. 2. Dysk na dane - w miejsce napędu DVD, 500 GB/7200 RPM 3. Pamięć RAM - 8GB Komputer służy do pracy na materiałach Video. Program to FCP 7, konwertery, dużo odtwarzania filmów 1080p. Moje największe bolączki to: - długi czas renderingu, kiedy na jednym timelinie są materiały z różnymi kodekami, - długi czas eksportu materiału z różnymi kodekami, - zamulony compressor, - dość długi czas pracy np. Mpeg StreamClip przy konwersji różnych materiałów. Czy waszym zdaniem uzyskam wyraźną poprawę w tych obszarach po zmianie dysku na SSD? Jeżeli w przedświątecznym czasie znajdziecie kilka chwil na podzielenie się swoimi doświadczeniami będę bardzo wdzięczny. Życzę wszystkiego najlepszego i pozdrawiam serdecznie.

#35 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 grudnia 2011 - 11:00

Dołączona grafika
Poczytajcie dokładnie bo ja np mam taki problem... i na razie nie ma na niego rady.
Zastanawiam się nad zwrotem mojego OCZ...

#36 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 11:11

Moje największe bolączki to:
- długi czas renderingu, kiedy na jednym timelinie są materiały z różnymi kodekami,
- długi czas eksportu materiału z różnymi kodekami,
- zamulony compressor,
- dość długi czas pracy np. Mpeg StreamClip przy konwersji różnych materiałów.

Dysk SSD nic ci w tym przypadku nie da, jezeli chcesz pozbyc sie tych problemow musisz zainwestowac w lepszy procesor i karte graficzna - czyli albo wiekszy MBP albo iMac/Mac Pro

#37 MarekX

MarekX
  • 58 postów

Napisano 22 grudnia 2011 - 11:27

Kucyk - wielkie dzięki. Mój MBP to model z zeszłego roku C2D. Widzę jednak, że trzeba będzie zainwestować w jakieś i3 lub i5. Serdeczne dzięki.

#38 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2011 - 16:28

Samsung SSD 830 128GB zainstalowany.
Czas instalacji Liona 10 min od momentu kliknięcia instalujdo restartu i okna z wyborem języka:)
Czas uruchamiania Liona 12-14 sek od gongu do pełnego pulpitu:p
Zainstalowałem nawet Windowsa żeby sprawdzić jak działa na nim i muszę powiedzieć że działa bardzo dobrze.
Czas uruchomienia Win 7 Home od gongu 22-24 sek co kiedyś, przy dysku o 7200 ob/min zajmowało 45-50 sek.
Generalnie jestem na razie zadowolony z wyboru SSD ale mam pytanie odnośnie obsługi TRIM, czy powinienem ją jakoś aktywować czy sobie darować.

EDIT:
Dlaczego iStat Menus nie pokazuje mi temperatury SSD. Przy dysku oryginalnym taką informację miałem.

#39 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 23 grudnia 2011 - 16:42

TRIM aktywować Mi mój Vertex3 po kilku miesiącach pracy właśnie pokazał błąd realokacji chyba go wymienię na Samsunga 830 także.

#40 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudnia 2011 - 16:48

TRIM aktywować


JerryEvo pisząc to masz na myśli Trim Enabler który jest w wersji testowej na Liona czy może w jakiś inny sposób.

#41 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 23 grudnia 2011 - 16:53

Trim Enabler.

#42 GRZECHO

GRZECHO
  • 229 postów
  • SkądGdynia

Napisano 23 grudnia 2011 - 17:11

Tu jest oprogramowanie dla dysków ocz vertex 2 i 3 chipset Nvidia dające prawidłowy odczyt z 1,5 na 3 GB i inne przydatne narzędzia - link do forum ocz:

Guide Updating firmware of Vertex 3 / Agility 3 / Solid 3 drives on 2011 Macs using a Linux CD

Niestety problem słabej obsługi systemu Lion dla dysków ssd leży po stronie apple - na zagranicznych forach, aż huczy w tym temacie.
Dla sprawdzenia proponuje wgrać sobie windows 7 na bootcamp i zainstalować AHCi a każdy dysk ssd będzie miał parametry odczytu i zapisu zgodnie z deklarowanymi przez producenta. To niestety nie wasz dysk jest zły ale Lion jest jeszcze w fazie beta-))

#43 texblues

texblues
  • 125 postów

Napisano 26 grudnia 2011 - 15:30

Zakupiłem OCZ Agility 3 do Macbooka Pro 2011. Przejście z dysku HDD 7200 jest odczuwalne bardzo i w końcu jest cicho:) Jestem zadowolony, wszystko szybko się uruchamia. Generalnie na plus. A to wynik Xbencha:

http://imageshack.us...0111226o152.png

#44 fischu

fischu
  • 152 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 29 grudnia 2011 - 02:09

Widzę, że rozmowa ciągnie się dalej i dowiaduje się nowych informacji. Wyczytałem do czego służy TRIM, ale widzę, że opinie są podzielone. Mógłby ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat? Czy warto go włączać, a jeśli nie, to dlaczego? Chodzi mi oczywiście o dysk OCZ Agility 3 w wersji 60GB. O ile dobrze zrozumiałem z wyczytanych informacji usługa ta staje się przydatna tylko do niektórych dysków. W innych przypadkach wydajność spada.

#45 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2011 - 11:20

EDIT:
Dlaczego iStat Menus nie pokazuje mi temperatury SSD. Przy dysku oryginalnym taką informację miałem.

Czy po wymianie dysku na SSD też nie macie wskazań temperatury.:confused:

#46 maniek750

maniek750
  • 10 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 29 grudnia 2011 - 12:33

Ja posiadam Samsunga PM800 256GB i normalnie wskazuje mi temperature na iStat

#47 daku3

daku3
  • 125 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2011 - 14:18

maniek750 dziękuję za info, dopiero teraz sprawdziłem na Windows i tam temperatura SSD jest widoczna:eek:

#48 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2011 - 21:00

Ja wczoraj zakupiłem agility 3 120 do mbw2010 i to jest to. Żadne dodawanie ramu najpierw na 4gb, potem na osiem 8gb nie dawało oczekiwanych rezultatów. Dopiero po wymianie standardowego dysk toshiby 5400 na w/w mac zaczął działać tak jak oczekiwałem. Nie mam wreszcie piłek plażowych, ani zamulania bez powodu systemu. Programy otwierają się nie porównywanie szybciej, cieżko to opisać. Safari teraz otwiera się na lion z prędkością znaną mi dotąd z ipada. Klikam i jest, a do wczoraj mimo 8gb ramu zawsze miałem przez dobrych kilka sekund piłkę. Powiem, że nie spodziewałem się tego iż zwykły dysk może dać takiego kopa komputerowi. Teraz nie poznaję tej maszyny. Tylko teraz nie wiem co sądzić o trim. Niby oczywiste że sam garbage collector to za mało, ale rózne źródła podają różne efekty aktywacji trim na macu. Łącznie z zamulanie komputera i przyspieszonym niszczeniem komórek w związku z tym, iż apple stworzyło sterownik specjalnie pod kontrolery używane w applessd i komendy tam są wyliczone w czasie co do cyklu. Co na kontrolerach firm trzecich powoduję problemy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych