Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Air czy MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3061 odpowiedzi w tym temacie

#51 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 20 sierpnia 2011 - 12:37

też oglądałem sprzęty od tego allegrowicza i zastanawiam się skąd ma taką cenę i do tego wystawia faktury VAT...
  • Krzyssp2 lubi to

#52 Shunkan

Shunkan
  • 85 postów

Napisano 20 sierpnia 2011 - 13:22

Cena zapewne z uwagi na to, że sprowadzane ze stanów.

#53 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 20 sierpnia 2011 - 13:59

Wystarczyło poszukać

http://myapple.pl/gd...ia-allegro.html
  • rafal886 lubi to

#54 Shunkan

Shunkan
  • 85 postów

Napisano 20 sierpnia 2011 - 14:04

Oh, nie pomyślałem o tym. Przepraszam. W takim razie niech moderator usunie mojego posta.

#55 boryss

boryss
  • 8 postów

Napisano 21 sierpnia 2011 - 11:44

Czy kupujac teraz Pro 13 jest mozliwosc darmowej aktualizacji do Liona?

#56 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 sierpnia 2011 - 13:32

Kupując nowego w stanach masz juz z lionem.

#57 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 sierpnia 2011 - 19:23

Czy kupujac teraz Pro 13 jest mozliwosc darmowej aktualizacji do Liona?


Apple - OS X Lion i Lion Server - Program uaktualnienia „Bądź na bieżąco”

#58 markoviak

markoviak
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2011 - 20:08

No ja też zdecydowałem się na zakup nowego air, oraz chyba też kupie u tego allegrowicza. Jest to raczej jedyny rozsądny wybór jeśli kupujesz na firmę , lecz jeśli nie, to mam dla ciebie fajną ofertę. Nie wiem tylko czy kontrahent jest wpełni godny zaufania MacBook Air 13" /i5 1,7/4GB/HD/128GB premiera (1774410549) - Aukcje internetowe Allegro

#59 Yasu Kanzawa

Yasu Kanzawa
  • 7 postów
  • SkądWrocław-Karłowice, Wroclaw, Poland, Poland

Napisano 31 sierpnia 2011 - 11:54

Ja byłem cały czas przekonany do Air-a 13 cali, ale w świetle dzisiejszego przewertowania ofert na allegro jestem w stanie wziąć pod uwagę opcję następującą: Pro 13' i5 + ipad 1. Czemu? Bardzo dużo uczę się na studiach z książek w wersji pdf, więc ipad byłby wygodniejszy do wyświetlania takiego materiału niż jakikolwiek laptop. MBP 13' wazy 2 kg, wiec nie jest to jakos bardzo duzo, a z autopsji wiem, ze na uczelnie zbyt czesto laptopa nie zabieralem, chyba, ze do projektów i labolatoriów. Tak więc jak już będę potrzebował czegoś do tworzenia danych to przemęczę się o te 700gram więcej (wzgledem mba13), a na codzien bede mial miedzy zeszytami ipada... Co Wy na to? P.S. Komputer wymieniam średnio co 2 lata, chciałbym również napomnieć, że MBP nie byłby jedynym komputerem ponieważ posiadam także stacjonarkę z quadem i mocną grafiką oraz ramem. SSD jest szybkie, ale nie wiem czy jest mi potrzebne. Głównie mam otwartego Chrome'a, Itunes, ewentualnie proste przeróbki w PS. W przyszłości może zajmę się edycją wideo, ale do tego czasu albo wymienię komputer na nowszy model, albo z-upgrade-uje go. Pozdrawiam!

#60 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 03 września 2011 - 13:54

mam pytanie czy nowy Air z procesorem i5 będzie szybszy od mojego Macbooka Pro 2009 C2D 2,26? Chodzi o procesor. Bo w swoim Macu również posiadam SSD i 4GB ram.

#61 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 03 września 2011 - 14:03

Tak, będzie.

#62 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 03 września 2011 - 20:45

to ja jeszcze zadam "takie" pytanie... Czy podstawowy, nowy Air 13" byłby lepszy od: iMac 2008 (2,66 C2D, 4GB RAM, karta graf. 2600 PRO, dysk WD Black 7200)? Jeżeli tak to zauważalnie przy takich czynnościach jak zabawa w iPhoto, Aperture, iMovie, Photoshop czy ew. jakaś gra tylko Call of Duty: BO?

#63 Razle

Razle
  • 184 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 września 2011 - 20:57

Ja byłem cały czas przekonany do Air-a 13 cali, ale w świetle dzisiejszego przewertowania ofert na allegro jestem w stanie wziąć pod uwagę opcję następującą: Pro 13' i5 + ipad 1.

Czemu? Bardzo dużo uczę się na studiach z książek w wersji pdf, więc ipad byłby wygodniejszy do wyświetlania takiego materiału niż jakikolwiek laptop. MBP 13' wazy 2 kg, wiec nie jest to jakos bardzo duzo, a z autopsji wiem, ze na uczelnie zbyt czesto laptopa nie zabieralem, chyba, ze do projektów i labolatoriów. Tak więc jak już będę potrzebował czegoś do tworzenia danych to przemęczę się o te 700gram więcej (wzgledem mba13), a na codzien bede mial miedzy zeszytami ipada... Co Wy na to?

P.S.

Komputer wymieniam średnio co 2 lata, chciałbym również napomnieć, że MBP nie byłby jedynym komputerem ponieważ posiadam także stacjonarkę z quadem i mocną grafiką oraz ramem. SSD jest szybkie, ale nie wiem czy jest mi potrzebne. Głównie mam otwartego Chrome'a, Itunes, ewentualnie proste przeróbki w PS. W przyszłości może zajmę się edycją wideo, ale do tego czasu albo wymienię komputer na nowszy model, albo z-upgrade-uje go.

Pozdrawiam!


Polecam taką kombinację (MBP+iPad). Sam używam iPada na uczelni od premiery i jestem mega zadowolony. Zastąpił mi zeszyty i podręczniki. SSD daje niesamowitego kopa i będziesz mógł go w przyszłości wrzucić do Pro.

Różnica 700g jest naprawdę zauważalna, choć IMO 2kg to i tak już bardzo przyjemna waga dla przenośnego komputera. Mając jednak do wyboru Air albo MBP+iPad, wybrałbym tą drugą opcję.

#64 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 03 września 2011 - 22:24

to ja jeszcze zadam "takie" pytanie...
Czy podstawowy, nowy Air 13" byłby lepszy od: iMac 2008 (2,66 C2D, 4GB RAM, karta graf. 2600 PRO, dysk WD Black 7200)? Jeżeli tak to zauważalnie przy takich czynnościach jak zabawa w iPhoto, Aperture, iMovie, Photoshop czy ew. jakaś gra tylko Call of Duty: BO?


O ile zarówno procesor, jak i dysk SSD dają Airowi niezłego kopa, to karta graficzna jest niestety porażką. Dużo słabsza od starej nVidii 9400m. Na Twoim miejscu zainwestowałbym jednak w MacBooka Pro 15 z zewnętrzną grafiką lub zupgrade'ował iMaka (SSD + RAM na maxa).

#65 michak80

michak80
  • 430 postów
  • SkądKijów ( Ukraina )

Napisano 03 września 2011 - 22:48

karta graficzna jest niestety porażką. Dużo słabsza od starej nVidii 9400m

hmm. Dziwne, wydawało mi się że jest lepsza.

#66 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 04 września 2011 - 13:51

Wczoraj robiłem porównania tej z MBA oraz z Mini 2009 (nVidia) i wyszło że ta druga jest ponad dwa razy lepsza. Testy były robione takim oto programikiem: OpenGL Extensions Viewer, do ściągnięcia za free z Mac App Store.

#67 robbix

robbix
  • 117 postów

Napisano 04 września 2011 - 14:06

A ja mam takie pytanko: ile miejsca zostaje w Air 64gb po instalacji Liona?

#68 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 04 września 2011 - 17:20

O ile zarówno procesor, jak i dysk SSD dają Airowi niezłego kopa, to karta graficzna jest niestety porażką. Dużo słabsza od starej nVidii 9400m. Na Twoim miejscu zainwestowałbym jednak w MacBooka Pro 15 z zewnętrzną grafiką lub zupgrade'ował iMaka (SSD + RAM na maxa).


eh... no właśnie karta jest kiepska i tu jest problem. Aktualnie mam max RAMu i dość nowy, szybki dysk, więc w SSD na razie mi się nie opłaca inwestować tym bardziej, że są strasznie drogie, a potrzebuje te min. 300 GB. Oczywiście w Airu dokupił bym dysk pod thunderbolta, więc te 128GB to nie problem.

#69 jadrian

jadrian
  • 72 postów

Napisano 15 września 2011 - 13:16

Witam, za niedługo będę wymieniał swojego wysłużonego lapka i rozglądam się za czymś nowym w ok. 3000zł. Jako świeży użytkownik IP4 zastanawiam się nad sprzętem Apple. W grę wchodzi raczej zakup sprzętu w USA i przywóz przez krewnego. Sprzęt ma zastąpić główny komp w domu czyli wysłużonego lapka. W gry nie gram.Sprzęt wykorzystywany będzie raczej do pisania i neta, czasem jakiś film i muzyka. W przyszłości może zabawy multimedialne typu tworzenie krótkich filmików, zgrywanie z kamery czy prosta obróbka zdjęć. Zastanawiam się czy brać MBP czy MBA i czy 13 czy 15? Który będzie lepszy? Tak na minimum 3 lata ;] Pozdraiwam

#70 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2011 - 13:38

Za 3000zł to możesz sobie używkę na allegro kupić. Z 15 unibody będzie ciężko ale pojedyncze sztuki z 2008 się pojawiają.

#71 jadrian

jadrian
  • 72 postów

Napisano 15 września 2011 - 13:44

Maks 3500. Dodam że sprzęt będzie przywieziony z USA więc chyba spokojnie zmieszczę się w tej cenie patrząc jak kształtują się ceny na amazon.com Dodam że sprzęt będzie kupowany w czasie największych wyprzedaży w USA ;]

#72 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 września 2011 - 15:12

15 calowego za tyle nie kupisz, a przynajmniej nie nowego.

#73 awtharok

awtharok
  • 146 postów

Napisano 16 września 2011 - 22:02

Ja także stoję przed wyborem laptopa i mam zagwostkę.. Bowiem potrzebuje laptopa mobilnego pomiędzy 13 a 15 cali - głównie do przeglądania internetu , maila , trochę photoshopa (ale niedużo) i ew. żeby nie było problemów z graniem w gry typu minecraft itd. Teoretycznie bardziej nadaje się Macbook Air jednak mam iPada a to sprzęt zdecydowanie podobny. Potrzebuję jednak coś co jest laptopem a nie tabletem i to mobilnym a Pro jest jak dla mnie za mało mobilny. Co byście zrobili? Ja skłaniam się ku MBA mimo ,że mam iPada..

#74 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 16 września 2011 - 22:18

masz w sygnaturze MBP 15'' przecież... Ja bym nie kupował MBA jak jest już iPad.

#75 awtharok

awtharok
  • 146 postów

Napisano 16 września 2011 - 22:46

Niestety ale już nie mam.. Używałem wcześniej MBA po czy przeniosłem się na MBP i jednak MBA spełniał o wiele bardziej moje oczekiwania.. Wiem ,że MBP jest mi niepotrzebny - jest za ciężki i za mało mobilny. Z drugiej strony Air to prawie to samo co iPad. Jednak rzecz w tym ,że do pracy zarówno iPad jak i MBP się nie nada ,więc zostaje tylko MBA. Najbardziej by pasowało coś 15 calowego pomiędzy MBA a MBP ale niestety apple nie ma takiego macbooka w swojej ofercie.. Więc kompletnie nie wiem co robić na dzień dzisiejszy..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych