Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przygotowanie dysku USB pod Time Machine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 26 lipca 2011 - 16:27

Witam,

Chciałbym się upewnić, że [URL="http://www.komputronik.pl/product/111446/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/WD_My_Passport_Essential_SE_1TB_USB3_0_Black.html"]TEN[/URL] dysk będzie odpowiedni pod Time Machine.

Jak go sformatować by użytkować też do magazynowania innych rzeczy również pod Windowsem. Czy oddzielne partycje (jeżeli tak to jakie?). Albo po prostu TM w odrębnym folderze?

Z góry dziękuję za pomoc

#2 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 26 lipca 2011 - 16:38

Będzie ok. Jak będziesz chciał używać pod windowsem, musisz podzielić na partycje.

#3 kosa666

kosa666
  • 322 postów

Napisano 09 sierpnia 2011 - 16:57

Kupiłem ten o którym pisałem. Mam hdd 250GB w MBP, więc pod TM też zrobię partycję 250GB. Druga pod resztę - i teraz pytanie: w narzędziach dyskowych jakiego typu wybrać partycje? (chcę by ta 750GB była normalnie funkcjonalna na MACu i Windowsie) Z góry dziękuję EDIT: i jeszcze jedno pytanie: na dysku dane zabierają ok 200GB; czy na TM będzie zabierało tyle samo 1:1 czy jakoś są kompresowane i zajmują mniej?

#4 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 11 sierpnia 2011 - 20:20

Też mam, małe pytanko odnośnie robienia kopi systemu za pomocą TM, gdy chce zrobić kopie to wyskakuje mi taki komunikat

Dołączona grafika

Przypomnę że dysk na którym jest zainstalowany Snow zajmuje tylko jakieś 30 GB. W jaki sposób mogę zrobić obraz tego systemu na zewnętrznym dysku skoro TM krzyczy z takimi błędami ??

Ok już sobie z tym poradziłem :)

#5 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 12 sierpnia 2011 - 11:32

Kupiłem ten o którym pisałem. Mam hdd 250GB w MBP, więc pod TM też zrobię partycję 250GB. Druga pod resztę - i teraz pytanie: w narzędziach dyskowych jakiego typu wybrać partycje? (chcę by ta 750GB była normalnie funkcjonalna na MACu i Windowsie)

Z góry dziękuję

EDIT:
i jeszcze jedno pytanie: na dysku dane zabierają ok 200GB; czy na TM będzie zabierało tyle samo 1:1 czy jakoś są kompresowane i zajmują mniej?


To zależy, bo Time Maschine na początku robi sobie kopię 1:1, później tylko dorzuca te pliki które się pojawiły, natomiast nie usuwa starych ( Czyli jak ściągnąłeś film to TM zrobiło kopię, ale jak ty go z dysku wywaliłeś to na TM on dalej jest-po to to jest tak w sumie :))
Więc radzę zrobić więcej pod niego , czyli jak masz dysk 1TB to na time maschine dać z 400-450GB i po kłopocie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych