Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Versions oraz Auto Save


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszpe

lukaszpe
  • 14 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 13:52

Versions oraz Auto Save moim zdaniem były to ciekawsze z nowych funkcji i ??? działa to na czymś poza TextEdit ???? na adobe coś nie bardzo :/

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2011 - 14:24

no jasne, bo Adobe nie korzysta z nowych API.

#3 prototypeartworks

prototypeartworks
  • 146 postów
  • SkądBirmingham, United Kingdom

Napisano 22 lipca 2011 - 14:49

a tak na marginesie jak to ogolnie dziala ? jak sie to wlacza bo nie czaje tego wcale i nie dobrnalem jeszcze do tej opcji jakims cudem

#4 lukaszpe

lukaszpe
  • 14 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 14:56

W TextEdit na początku zapisujesz gdzieś plik następnie po z edytowaniu pliku pokazuje się komunikat koło nazwy edytowany i klikając w to masz menu w innych programach nie wiem jak działa bo nie zauważyłem tej funkcji a biorąc pod uwagę jak często używam textEdita to moge zapomnieć ze o tej funkcji może po jakimś czasie adobe coś z tym zrobi i będzie się to bardziej przydawać

#5 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 lipca 2011 - 15:04

Jest też w Podglądzie. W aktualizacjach aplikacji z iWorka chyba też dodali. A Adobe znając życie (jeśli w ogóle ) doda dopiero w nowej wersji, za którą trzeba będzie zapłacić. Podobnie jak MS.

#6 lukaszpe

lukaszpe
  • 14 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 15:23

podglądzie rzeczywiście to kluczowa sprawa :D nie przypominam sobie abym kiedykolwiek zapisywał coś w nim wiec wiec autozapis tez mi się nie przyda no nic pozostało się tylko cieszyć nowym wyglądem poczty i Lunchpadem myślę ze to za mało jak na nowy system :/

#7 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 22 lipca 2011 - 15:39

jeszcze iCal ; )

#8 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2011 - 15:48

no nic pozostało się tylko cieszyć nowym wyglądem poczty i Lunchpadem
myślę ze to za mało jak na nowy system :/

trzeba było nie kupować.
...

#9 lukaszpe

lukaszpe
  • 14 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 16:03

no jak by napisali :
"Nie musisz już martwić się zapisywaniem wyników pracy, która tworzysz w TextEdit lub w podglądzie. Teraz Twój Mac automatycznie Cię w tym wyręcza. Nie chodzi o poprawę działania systemu OS X — celem jest komfort i spokój każdego użytkownika, który utracił wyniki wielu godzin pracy (o ile jest co robić w takich aplikacjach :D), ponieważ zapomniał nacisnąć Command-S.

to bym się przynajmniej nie nastawiał, a tak, podjarałem się funkcją której szukałem po zainstalowaniu pół godziny bo nigdzie jej nie było
myślałem że to będzie działać na wszystkim, taki wymuszany zapis przez system.
Wielu testujących krytykowało że Lunchpada że muszą się za bardzo rozglądać po monitorze 27 calowym czy tez aplikacje fullscrinowe
a nie zauważyłem żeby ktoś napisał na temat auto zapisu

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2011 - 16:35

"Niektóre funkcje są dostępne tylko z aplikacjami przygotowanymi do pracy z systemem OS X Lion."

"Aplikacje z funkcją Auto Save oferują zapis zmian dokonanych w dokumencie w trakcie pracy."

#11 lukaszpe

lukaszpe
  • 14 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 16:39

ok kończę temat bo widzę że nie mogę narzekać na apple na tym forum

#12 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 lipca 2011 - 16:56

.. to gdzie to mozna wylaczyc? ;)

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2011 - 17:33

ok kończę temat bo widzę że nie mogę narzekać na apple na tym forum

można, ale z głową. Na pewno winą Apple nie jest fakt, że developerzy nie korzystają z API, no bez przesady.
A zrobienie tego domyślnym powodowałoby takie kwiatki jak wielogigabajtowe wersje plików i zapchany dysk, bo ktoś pracował np. na jakimś materiale video.

#14 prototypeartworks

prototypeartworks
  • 146 postów
  • SkądBirmingham, United Kingdom

Napisano 22 lipca 2011 - 17:51

takie pytanie z innej beczki bo nie chce byc posadzonym o zakladanie zbednego tematu , czy Wam pod Lion'em tez rozladowuje sie szybko bateria ?

#15 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 22 lipca 2011 - 17:59

firmy zewnętrzne mają się dostosować do systemu a nie odwrotnie
tak jest też w Windows, więc nie wiem poco te dywagacje

---------- Wpis dodano o 18:59 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:57 ----------

takie pytanie z innej beczki bo nie chce byc posadzonym o zakladanie zbednego tematu , czy Wam pod Lion'em tez rozladowuje sie szybko bateria ?


nie mam problemów z baterią w lionie
moja bateria ma 873 cykle i trzyma prawie 3 h

#16 SLaweck

SLaweck
  • 173 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2011 - 17:59

A co ma bateria do Versions i Autosave? Na początku, przez godzinę czy dwie było fatalnie, ale teraz OK, prawie godzina z Safari na trzyletnim MBA i zostało 82% baterii, więc jest lepiej niż dobrze. Wracając zaś do Versions i Autosave, to całe iWork i iLife pięknie działa oboma funkcjami. Pozdrawiam

#17 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 22 lipca 2011 - 18:12

Ale aby zrobić wersjonowanie czy autosave to potrzebne jest 'wsparcie os'? Soft ma to od dawna i nie potrzebował wsparcia - bo niby do czego? Nowy fullscreen rozumiem, trochę inny wymiar, a-la pulpitu itd. ale autosave? ;)

#18 prototypeartworks

prototypeartworks
  • 146 postów
  • SkądBirmingham, United Kingdom

Napisano 22 lipca 2011 - 18:13

przeciez napisalem ze "takie pytanie z innej beczki bo nie chce byc posadzonym o zakladanie zbednego tematu " wiec chyba jasne ze nie tyczylo sie to autosave ani versions , moj ma 14 tygodni i 22 cykle a cos mi sie wydaje ze bateria znika duzo szybciej

#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2011 - 18:20

To NIE JEST wątek o Twojej baterii. Wróćcie do tematu.

#20 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2011 - 18:24

elita - oczywiście że nie jest potrzebne. Ale teraz to jest dosłownie kilka linijek do napisania dla developera bo zrobili do tego API. Autosave jest banalny do zrobienia samemu, ale wersjonowanie już niekoniecznie. A już na pewno nie w takiej formie. Więc na pytanie 'do czego' odpowiedzią jest - do spójności i prostoty wdrożenia.

#21 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lipca 2011 - 10:38

Witam, Mam osobiście wrażenie, że wprowadzenie tych funkcji to jest jedno z najgorszych rozwiązań od Apple ostatnimi czasy. W zasadzie nie byłoby źle gdyby dało się to wyłączyć. Ale chyba się nie da? Może trochę nie rozumiem idei działania - choć korzystam od paru lat w Aperture. Przypadkowo zmieniam sobie dokumenty w TextEdit - wiem mogę zablokować, powielać czy jeszcze jakoś sobie komplikować proste czynności. Mam 20 wersji 20MB dokumentu na małym dysku - gdzie je mogę skasować? Czy odpowiedź na zadane przy wyjściu pytanie o zapisanie zmian, zdaniem Appla przerastało możliwości użytkownika? Strach pomyśleć, że za jakiś czas inni dodadzą te cudowne funkcje do swoich programów. Pozdrawiam, Tomek

#22 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 24 lipca 2011 - 11:33

Ja walcze z tym wersjonowaniem i autosavem, na razie wyłączyłem lockowanie w preferencjach time machine i wyłączyłem "recent items" i "restore windows"

Screen shot 2011-07-24 at 12:33:23.png
Screen shot 2011-07-24 at 12:32:55.png

Ale i tak jestem w spreadsheecie, wpisuje do jakiejs komorki "dupa dupa" wciskam cmd+q i ta przypadkowa zmiana i tak sie sama zapisuje. Kompletna bzdura.

#23 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lipca 2011 - 17:38

Trochę sobie w tych wersjach podłubałem. Dodawałem do TextEdit film 1,6GB zapisywałem, kasowałem film, zapisywałem... Potem poszukałem findem pliku większego niż 1G OSX wersje sobie zapisuje do katalogu /.DocumentRevisions-V100/PerUID Dla każdego dokumentu robi sobie katalog z kolejnym numerem i w nim trzyma kolejne wersje. Po nazwach wersji nie dojdziesz jakiego pliku ona dotyczy. Jest tylko rozszerzenie pliku i ewntualnie nazwa załącznika. Po skasowaniu dokumentu kasowany jest katalog z jego wersjami. Podczas zabawy zapchałem sobie całkiem dysk wersjami (mały to dysk) i nic się nie działo. Znaczy zgłosił problem z miejscem ale nie zaproponował czyszczenia wersji czy czegoś tam:-) Wniosek: Można sobie zawalić dysk wersjami i nie wiedzieć o co w ogóle chodzi. Programy typu GrandPerspektive nie pokazują tego ukrytego katalogu. Nie sprawdzałem czy te wersje idą na TM. Pewnie tak. Pozdrawiam, Tomek

#24 tomud

tomud
  • 588 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2011 - 17:48

@Heniutek W sumie jeszcze tego nie testowalem, a nie idzie gdzies ustawic ile wersji ma sobie przechowywac ? Jak czegos takiego brakuje to kolejna lipa, faktycznie pracujac na jakis wiekszych dokumentach (filmy, zdjecia itp.) mozna bedzie sobie szybko zrobic kuku :) Przy tekstowych to jeszcze mozna przezyc ze wzgledu na male rozmiary :)

#25 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lipca 2011 - 18:03

.. Przy tekstowych to jeszcze mozna przezyc ze wzgledu na male rozmiary :)


IMHO to teraz nie ma jakiejkolwiek konfigurowalności.
Mam jednak przeczucie, że Apple coś zmieni w kolejnych wydaniach.

Zapewne już zdolni programiści firm trzecich piszą sobie aplikacje do obsługi tego bałaganu.
Gdybym był programistą to bym pisał:-)

Pozdrawiam,
Tomek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych