Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Lion a grafika/dtp/adobe itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 lipca 2011 - 09:21

Witam, jest tu jakis grafik/operator dtp ? pytam bo chce przejsc na Lion-a a nie wiem czy na tym etapie jest sens bo jak beda jakies bugi wyskakiwac...

#2 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 22 lipca 2011 - 09:39

na razie dziala bez problemow chodz raz mi sie pH przy zapisywaniu pliku wysypal co nie jest fajne ;/ i o ten jeden raz za dużo, system zainstalowalem na starego SL illustrator i PH jakos dzialają po instalacji jakas Jave dla PH sciagnąl jak cos sie wysypie to dam znac

#3 superment

superment
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2011 - 10:48

Aktualnie składam katalog w indyku + illu + ps. Wszystko działa stabilnie i szybko. Bardzo miła obsługa biurek w mission control pozytywnie wpływa na produktywność.

#4 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 22 lipca 2011 - 10:51

Przenoszę do odpowiedniego działu.

#5 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 lipca 2011 - 11:25

PH rozumiem ze chodzilo o PS ;)
ok dawaj zac ja wlasnie pracuje glownie na Ill i PS
Boje sie jak cholera przechodzic aczkolwiek zawsze moge przejsc najpierw na laptopie a dopiero pozniej na glownym MP.
A robisz kody kreskowe? bo ja mam taki BARCODE GENERATOR z ktorego jestem bardzo zadowolony ale on chodzi na rossecie, ktorej podobny w Lionie nie ma...

---------- Wpis dodano o 12:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:19 ----------

to na pewno ale jak sie ma 2 monitory ta opcja chyba jest zbedna:)
w wypadku 1 komputera z 1 monitorem na pewno pomaga.

---------- Wpis dodano o 12:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:20 ----------

Aha a jak dziala versions i auto save w wypadku plikow ai i psd?

#6 Z00

Z00
  • 145 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2011 - 12:03

Known Issues with Adobe products on Mac OS 10.7 Lion

#7 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 22 lipca 2011 - 12:05

Z minusow jakie widze to to, ze pod PS CS5 nie działają pluginy od Nik Software.

#8 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 lipca 2011 - 12:08

ok to moze na bierzaco w tym watku piszmy o problemach z Lionem i softem do grafiki/dtp

#9 Michal1980

Michal1980
  • 89 postów

Napisano 22 lipca 2011 - 12:27

Hektor, napisałeś "A robisz kody kreskowe? bo ja mam taki BARCODE GENERATOR z ktorego jestem bardzo zadowolony ale on chodzi na rossecie, ktorej podobny w Lionie nie ma...". Miałem ten sam problem. Barcode nie działał na Lionie. Zakupiłem w AppStore BarcodeMaker za około 23 euro. Działa bardzo dobrze.

#10 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 lipca 2011 - 13:06

Hektor,
napisałeś "A robisz kody kreskowe? bo ja mam taki BARCODE GENERATOR z ktorego jestem bardzo zadowolony ale on chodzi na rossecie, ktorej podobny w Lionie nie ma...".

Miałem ten sam problem. Barcode nie działał na Lionie. Zakupiłem w AppStore BarcodeMaker za około 23 euro. Działa bardzo dobrze.



tak wiem ze sa platne;)
aczkolwiek ten co mam mi wystarcza w zupelnosci problem w tym ze nie dziala na lionie ;)
23 euro czyli tyle co za caly system to sporo ale pewnie wyjscia nie bedzie jak jego zakup

#11 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 24 lipca 2011 - 21:00

tak wiem ze sa platne;)
aczkolwiek ten co mam mi wystarcza w zupelnosci problem w tym ze nie dziala na lionie ;)
23 euro czyli tyle co za caly system to sporo ale pewnie wyjscia nie bedzie jak jego zakup

Ja już od dawna korzystam z Free Online Barcode Generator - jak dotychczas nie miałem żadnej reklamacji z powodu błędnego kodu EAN. Co prawda jest to bardzo prosty generator i nie każdemu może wystarczyć - np. nie można w nim zwężać linii kompensując rozlewanie się farby w sitodruku.

#12 Jarko

Jarko
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2011 - 22:39

Ustalmy jeszcze o których PS, IL i ID itp mówimy CS3/4/5? Mnie najbardziej interesuje właśnie CS4 Czy są jakieś problemy z PS IL ID I DV? Bo w sumie przetestował bym Lwa. Pzd

#13 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 24 lipca 2011 - 23:51

CS3 nie polecam juz na SL kulal. CS4 chodzi, niestety tylko 32bit. CS5, jedynie pluginy moga sprawiac problemy. Nie kazde dzialaja poprawnie z lionem. W sumie jak ze wszystkimi "proApps"

#14 Hypvent

Hypvent
  • 99 postów
  • SkądStaszów

Napisano 25 lipca 2011 - 06:43

Po dwóch dniach używania Liona, zauważyłem jeden problem. Podczas jednoczesnego korzystania z tabletu Wacom Bamboo i myszy Logitech z najnowszymi sterami, pod Finderem znika kursor. Mam nadzieję, że to naprawią w nadchodzącej łatce.

#15 stasziek

stasziek
  • 108 postów

Napisano 29 lipca 2011 - 10:56

@czacha: uzupelniajac Twoj wpis dot. Nik Software, wg informacji na stronie Nik'a - ich pluginy dzialaja w Lionie jesli przed update'm systemu byly juz zainstalowane w CS5. Natomiast faktycznie tak jak pisales - jesli instalujemy pluginy po updatecie systemu to wtedy nie beda dzialac:/ pozdr. P

#16 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 29 lipca 2011 - 11:11

CS3 nie polecam juz na SL kulal.

Bzdury piszesz. Pracowałem na CS3 na SL przez co najmniej rok i wszystko śmigało jak należy. Może miałeś jakiś błąd w systemie?

---------- Wpis dodano o 10:11 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:05 ----------

CS3 nie polecam juz na SL kulal. CS4 chodzi, niestety tylko 32bit. CS5, jedynie pluginy moga sprawiac problemy. Nie kazde dzialaja poprawnie z lionem. W sumie jak ze wszystkimi "proApps"


Wg mnie w ogóle nie powinieneś brać udziału w wydawaniu opinii o stabilności działania programów na Maca.
Patrząc na opis Twojego komputera, widzę, że masz jakiegoś składaka - HA-MAC.

#17 abgarman

abgarman
  • 116 postów
  • SkądW-wa

Napisano 23 sierpnia 2011 - 11:21

Platforma testowa: Lion + MacBook Pro 17" i7 (quad) + 8GB RAM + Adobe CS 5.5. Moja opinia: Działa bez zarzutu. Nie miałem żadnej zwiechy; illustrator, ps, flash, dreamweaver działają bez zarzutu (nawet chyba kapkę szybciej), do tego workflow dzięki MissionControl jest na prawdę wyśmienity. Indyka nie miałem okazji obciążyć, ale zkładam, że podobnie. Polecam.

#18 kubens

kubens
  • 30 postów

Napisano 24 sierpnia 2011 - 07:41

inDesign, Ilustrator, Photoshop - CS5 - Lion 10.7.1 W sumie wszystko okej, dzisiaj w nocy składałem gazetę - indyk ani razu się nie wywalił, to samo photoshop, illustrator (ale illu najmniej męczyłem). Dla mnie wadą Liona jest grzejący się MacBook Pro. Miałem jedynie problem z profilem icc, którego musiałem utworzyć i zapisać w color settings - niestety, profil znikał bo zamknięciu okna - rozwiązaniem było zapisanie do icc i wkopiowanie w profiles w ColorSync. Dzisiaj odbieramy druk gazety - pierwszy raz na lionie składane. Zobaczymy.

#19 nemonick

nemonick
  • 129 postów
  • SkądManchester/Wroclaw

Napisano 24 sierpnia 2011 - 18:11

Z minusow jakie widze to to, ze pod PS CS5 nie działają pluginy od Nik Software.

nie wiem jak w Lion ale probowales uruchomic PS w trybie 32 bitowym ??

#20 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 24 sierpnia 2011 - 18:18

Problem nie aktualny - NIK Software wypuscilo update pluginow ktore dzialaja pod Lionem tak jak trzeba i instaluja sie rowniez dla PS.

#21 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 lutego 2012 - 12:25

Chciałbym wrócić do tematu stabilności działania programów pod Lionem. Interesują mnie pogramy typu: - Adobe Design w wersji CS3 (była mowa o nowszych wersjach ale póki co ta wersja mi wystarcza wiec nie będę robił upgrade'u) - After Effects CS5.5 - Final Cut Studio 2 - Cinema 4D 12 Ktoś z Was korzysta może się wypowiedzieć na ten temat?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych