Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe CS3 na 10.7?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2011 - 14:25

Jakby ktoś miał jakieś wieści co do funkcjonowania Adobe CS3 na Lionie to wpisujcie. Tabela App Compatibility Table - RoaringApps pokazuje, że np. Photoshop CS3 na Lionie nie działa...

#2 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 20 lipca 2011 - 15:34

Kompatybilność starszych programów ADOBE

Witam,
Czy mógłbym mieć prośbę do osób, które zainstalują OS 10.7 i też jak ja korzystają nadal z ADOBE CS3, sprawdziły jak działa ów leciwy już program na nowym systemie? Szczerze mówiąc szukałem po necie, ale nic ciekawego póki co nie znalazłem. Pewnie za wcześnie, ale byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

@Jeremy, dzięki. Ale mi RA pokazuje coś innego;), chyba, że to u jednej osoby tak się stało. Tak wię, może i reszta jakość się uruchomi:)

#3 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2011 - 16:45

Właśnie widzę, że przy PS się zmieniła ikonka i już jest, że działa :) To miło. Choć mi zależy na ID najbardziej.

#4 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 21 lipca 2011 - 08:40

Widać, że ktoś zainstalował już ID CS3 i podczas pracy pojawiają się problemy z PRINTem, funkcja EXPORT PDF działa... hmm ciekawe jak to wyjdzie podczas pracy :( Chyba jednak pozostanę przy SL. Komp ma już swoje lata, więcej RAMu nie dołożę, nie da się. Wymieniłoby się na i7, ale są teraz ważniejsze wydatki... ;)

#5 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lipca 2011 - 09:46

Zainstalowałem sobie na laptopie do testów - PS chyba działa poprawnie, co do ID to jeszcze nie robiłem nic poważnego, tzn. otwiera, zapisuje, edytuje :) Drukowanie sprawdzę zaraz. Jakąś javę sobie musiał dociągnąć przed pierwszym uruchomieniem, ale działa szybko, nawet jakby szybciej niż na SL.

#6 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 21 lipca 2011 - 10:17

@Jeremy, to cieszy, bardzo cieszy mnie:) Jak będziesz wiedział jak sprawuje się reszta programów z CS3 to daj znać.

#7 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2011 - 22:33

Wstępnie: PS działa prawidłowo. ID też, ale... wywala się na drukowaniu. Co prawda ja nie drukuję bezpośrednio z ID, ale trochę to niepokoi.

#8 bazacha

bazacha
  • 2 postów

Napisano 25 lipca 2011 - 16:28

Szkoda mowić, wywalę ten system szybciej niż go zainstalowałem. Robi się z tego windows, a Apple tracy na tim wyścigu. Multimedialny computer, a nie do pracy. Operatorzy DTP ne mają co instalować nowego systemu. Do zabawy tak. Po pierwsze każdy z programów CS3 nie działa, bo to że się wczytuje to nie znaczy że wszystkie jego funkcje działają. Nie da się wykręcić postscriptu, ani nic wydrukować, bo cały czar CRASH RAPORT. W systemie 10.6.8 wszystko działało dało się kręcić postscripy i wyszukiwało na zamapowanych dyskach sieciowych pliki których pray takiej pracy jak moja jest sporo bo nie działa indeksowanie na NTFS (pray zamapowanych dyskach nie lokalnie podpietych do kompa. Poza fontanną wodotrysków nie widzę powodu by trzymać ten system bo robi się z niego powoli WINDOWS. Raz jeszcze podkreślam, że jak do zabawy to jest ok, ALE NIE DO PRACY !!! CS4 to samo nic z illustratora nie da się wypuścić mam na myśli ps'y. Bo przy funkcji PRINT wywala crash raport. Dopiero CS 5.5 działa. Czy zmuszją nas do kupowania najnowszych programów (chyba tak). No chyba, że dadzą do LIONA DARMOWE wersje CS5.5 dal tech co mają CS3 i będzie GIT... :)

#9 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 26 lipca 2011 - 23:55

Nikt cie do uzywania najnowszego systemu nie zmusza. Kolejna sprawa to kto na zarabiajacym komputerze stawia system zaraz po premierze? Nie pierwszy raz apple wypuszcza publiczna bete za kase klientow.

#10 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 lipca 2011 - 23:32

Taa, chyba sobie daruję zmianę systemu na kompie w pracy. PS mi jakoś dziwnie chodzi - otwieram plik 100MB i z dysku znika mi nagle 3GB, na SL tego nie było...

#11 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 28 lipca 2011 - 19:50

Wystarczy włączyć profil systemu i w sekcji oprogramowanie podejrzeć programy. Jeśli w zakładce "rodzaj" widnieje wpis PPC to wiadomo że z 10.7 będzie kupa. Sporo komponentów paczek CS3 i CS4 takowe posiada...

#12 yendashfun

yendashfun
  • 187 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 sierpnia 2011 - 06:57

W CS4 na ppc są raptem 4 skrypty eksportu z illustratora. Więc tu problemów nie powinno być i u siebie nie mam.

#13 Rekze

Rekze
  • 21 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 grudnia 2012 - 12:29

Witam nie wiedząc o takiej kolei rzeczy kupiłem MacBook Pro Retina 15" z LIONem 10.8 i niestety po tym fakcie dowiedziałem się, że jest problem z drukowaniem z ID i AI czy jest na to jakieś rozwiązanie? Czy jedynym jest instalacja SL?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych