Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Simlock Iphone 4 koszty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 prozak102

prozak102
  • 5 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 00:51

Witam. Na początku przepraszam jeśli nie w tym dziale. Mam takie pytanko. Patrząc na ceny usunięcia simlocka z iphona 4 w serwisie simlock.pl stwierdziłem że jednak bardziej warto nabyć kartę gevey, jednak że karta ta działała jakieś 2 tyg to i też zaczołem znów rozglądać się za kimś kto usunie w miarę tanio simlocka z mojego iphona. Trafiłem na tego typu aukcję [url=http://allegro.pl/simlock-iphone-4g-i-inne-wszystkie-sieci-okazja-i1716192589.html]SIMLOCK IPHONE 4G i inne WSZYSTKIE SIECI OKAZJA!!! (1716192589) - Aukcje internetowe Allegro[/url]. Na tej aukcji sprzedający twierdzi że usunie locka na stałe za jedyne 70 pln. Moje pytanie brzmi, czy to przypadkiem nie jakiś przekręt? Lepiej mi było by skorzystać z tego i mieć święty spokój niż bawić się znów w karty gevey.

#2 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lipca 2011 - 00:57

Nie istnieje coś takiego jak zdejmowanie simlocka kodem z iPhone, dla mnie oszustwo jakieś.

#3 prozak102

prozak102
  • 5 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 10:08

Tak, ale jak jest tam napisane. Kod jest uzyskany bezpośrednio od operatora sieci na który jest założony simlock. Więc coś w tym jest. Czekam na dalsze opinie.

#4 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 10:32

Tak, ale jak jest tam napisane. Kod jest uzyskany bezpośrednio od operatora sieci na który jest założony simlock. Więc coś w tym jest. Czekam na dalsze opinie.


to w dalszym ciągu jest bzdura. Operator nie udostępnia żadnych kodów do odblokowania iPhone'a a simlock jest zdejmowany przez Apple'a nie operatora.

#5 prozak102

prozak102
  • 5 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 10:52

Cytat z innej aukcji za 100 PLN "Usługa polega na stałym zdjęciu simlocka z telefonów takich jak Iphone 4 3GS 3G przez sieć macierzystą VODAFONE UK za pośrednictwem serwera Apple, niezależnie od wersji softu jaki mają zainstalowane." Jest dość sporo takich aukcji. A ja osobiście również pytałem w sieci orange czy jest taka opcja. Powiedzieli że tak. Z tym że teraz mam iphona z Vodafone UK. I wydaje mi się że i vodafone jak i inne sieci udostępniają tego typu usługi w porozumieniu z apple oczywiście. Chyba zaryzykuję te 70 pln. P.S Troszkę naciskam, bo nie ukrywam że się troszkę podpaliłem.

#6 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 19 lipca 2011 - 11:25

Sieci w UK zdejmują oficjalnie simlocka, w tym również z iPhone. Są to różne ceny - ale jeżeli dobrze pamiętam, cena zaczyna się od 15 funtów. Mam wrażenie (nie pewność), że O2-UK zdejmuje simlocka z iPhone najtaniej.

Can I 'unlock' my iPhone and use it on another network?

Pay Monthly customers
Yes. If you're a Pay Monthly customer, then you can unlock your iPhone at anytime for free. This doesn’t affect your contract though – you’ll still need to see out the rest of it.

To unlock your phone, just fill out this unlocking form and we’ll do the rest.

Once we’ve got your form, it’ll then take up to 14 days for us to get it unlocked for you. Once it’s unlocked, we’ll text you to let you know. You can then put a non-O2 Sim into the iPhone and connect it to iTunes. iTunes will then tell you the phone is unlocked.

Pay & Go customers
Yes, you can unlock your iPhone. You’ll need to pay a £15 one off fee and we’ll take this from the credit on your phone.

If you’re unlocking your phone less than 12 months after you bought it, we’ll take off the free Web & Wi-Fi Bolt On (that we added for the first 12 months). If you want to keep the Bolt On (it costs £10 a month), just choose the option when you’re filling out the unlocking form. Find out more about the Web & Wi-Fi Bolt on here

Once we’ve got your form, it’ll then take up to 14 days for us to get it unlocked for you. Once it’s unlocked, we’ll text you to let you know. You can then put a non-O2 Sim into the iPhone and connect it to iTunes. iTunes will then tell you the phone is unlocked.

Business customers
Yes. If you're the main account holder, you can ask your individual users to complete the unlocking form and we'll unlock the iPhone free of charge. This doesn’t affect your contract though – you’ll still need to see out the rest of it.

Once we’ve got your form, it’ll then take up to 14 days for us to get it unlocked for you. Once it’s unlocked, we’ll text you to let you know. You can then put a non-O2 Sim into the iPhone and connect it to iTunes. iTunes will then tell you the phone is unlocked.


Pogrzebałem nieco na temat zdejmowania simlocka z iPhone w Vodafone:

All of our pay as you go phones are locked to our network, including those by Apple (iPhone). If you want to unlock a pay as you go phone so you can use it with a SIM from another mobile operator, you’ll need an NUC code. We’ll supply you with this for a one-off cost of £19.99. You’ll need to top up your phone with at least £19.99 before you ask for the code so we can deduct it from your credit to pay for your NUC. If your phone is over 12 months old, we’ll give you an NUC for free.

How to request a Network Unlock Code

To get a NUC code, please contact your customer services team. We’ll need you to give us this information:

Your Vodafone number (if you don't have one, you can order a free pay as you go SIM online - you can get your NUC as soon as this is registered
Your phone's serial number/ IMEI (enter *#06# into the phone to get this, or look underneath the battery - the IMEI is a 15-20 digit code starting 35)
The make and model of your phone or device
An alternative contact number for you
An email address for you

Contact Customer Service

If the unlock code is held in our systems, you’ll receive it with instructions by email within 24 hours. If the unlock code isn’t held by us, the turnaround time is 72 hours for all makes of phone except Samsung, which is 7–10 working days.

We’ll send you an email to confirm that we’ve received your request – and when you can expect your code.

You can only get unlock codes for the numbers on your account – if you have two mobile numbers on your account, you can get two free unlock codes.


Co ja uważam na ten temat? O ile zdjęcie simlocka w sieci O2 za 70 złotych mogłoby mieć sens (wątpliwy) - ponieważ licząc po dzisiejszym kursie funta, 15 funtów to ponad 68 złotych. Jeżeli przyjmiemy za wiarygodne informacje ze strony Vodafone, a nie jakiegoś cFaniczka z AlleDrogo - to koszt oficjalnego zdjęcia simlocka, to ponad 90 złotych - więc jak taką usługę sprzedawać za 70 złotych? Czysta matematyka... jednak, co się dziwić:
Dołączona grafika

#7 Wielki.Brat

Wielki.Brat
  • 71 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 11:42

Wszystkie takie aukcje to oszustwo i radziłbym nie kupować na nich. Simlock z iphone może zdjąć tylko i wyłącznie Apple na wniosek operatora od którego pochodzi dany egzemplarz iPhone. Oczywiście może być tak że ten gość pracuje u takiego operatora i ma możliwość wysłania email do Apple z prośbą o usunięcie simlocka z danego iPhone, ale szczerze w to wątpie że jest to prawdziwa oferta. Co do zdejmowania simlock z iPhone na wyspach to na 100% Vodafone ściąga gratis jeżeli masz z nimi kontrakt ( robiłem to niedawno na moich 2 iPhonach), na kartę to tak jak pisał kolega wyżej 19,90 funtów- musisz taką kwotą doładować konto a potem wysłać prośbę do operatora. Z tego co pamiętam z czasów jak byłem klientem O2 ( było to około 2 lata temu) to ściągali simlock za darmo, no ale mogło się to teraz zmienić. Pozdrawiam.

#8 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 19 lipca 2011 - 13:19

Pominąłem celowo sprawę kontraktu, gdyż nie sądzę by nagle znalazł się jakiś "przedsiębiorca", który to robi mega-interes na zdejmowaniu simlocka z tysiąca iPhoneów na jednym swoim "abonamencie". Typowe zdjemowanie simlocka za pomocą doładowanej karty sim zagranicznego operatora, jest sprawą najprostszą, najbardziej oczywistą jak i legalną. Chyba, że okaże się, że iPhone został "zgubiony" na wyspach, co jest dość częstą praktyką... a wtórny rynek krajów czwartego i piątego świata łykną takowe telefony jak młode pelikany.

#9 prozak102

prozak102
  • 5 postów

Napisano 19 lipca 2011 - 15:17

Jak na razie nie odpowiada na moje zapytania. Gdy tylko się czegoś dowiem, na pewno napiszę w tym wątku. Pozdrawiam.

#10 prozak102

prozak102
  • 5 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 11:07

Nie widzę opcji edytuj. Najwyraźniej jest to kant. Zero odpowiedzi. Więc i ja nie polecam.

#11 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 21 lipca 2011 - 12:00

Proponuję zrobić to porządnie - tak jak należy. W jakiś sposób nabyć kartę SIM - doładować odpowiednią kwotą, skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i zdjąć simlocka - bez zbędnych komplikacji i kombinacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych