Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Orange-Wyjazd za granicę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2011 - 13:21

Witam, aby nie naciąć się na takie koszty jak jakiś czas temu chciałem Was poprosić o pomoc. Jak jadę za granicę to chciałbym wyłączyć całkowicie dostęp to internetu w iPhone i w ogóle go nie używać. Dzwoniłem do BOK chcąc całkowicie wyłączyć dostęp do internetu a Pani powidziała, że to nie daje gwarancji 100% tylko jeszcze trzeba wyłączyć w ustawiniach ogólnych. Po pierwsze co mam DOKŁADNIE wyłączyć po drugie powiedziała, że to również nie daje gwarancji. Za głowę się złapałem bo po co komu telefon w takiej sieci gdzie nie można w 100% wyłączyć internetu i bać się non-stop o rachunki. Chciałem powiedzieć, że mam abonament w którym naliczają koszty po przekorczeniu danych, a nie zmniejszają prędkość. Dziękuję

#2 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 16 lipca 2011 - 13:31

ogólne -> sieć -> dane sieci kom. i wyłączasz... i jest jeszcze poniżej coś takiego jak roaming danych.... zaglądał w ogóle w ustawienia!?

#3 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2011 - 13:35

No to wiem ;) dzięki, ale myślałem, że jeszcze coś innego. Co powiecie na temat wypowiedzi Pani z BOK ? Czy muszę się czym martwić ? Czy iPhone po tym w ogóle nie będzie nic pobierał ?

#4 tasmaniec

tasmaniec
  • 585 postów

Napisano 16 lipca 2011 - 13:48

jeżeli chodzi o Panią z BOK to g...uzik ;) prawda, bo mogą Ci całkowicie wyłączyć internet... ale dla bezpieczeństwa powyłączaj to w tel...

#5 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 lipca 2011 - 13:52

wylaczenie roamingu danych wystarcza, sprawdzone wiele razy.

#6 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2011 - 13:54

Dzięki wieelkie. Ona powiedziała, że wyłączy całkowicie, ale nie daje gwarancji -.- co za absurd. Powiedziałem: jeśli ta rozmowa jest nagrywana to mam gwarancję i pewność, że odpowiadacie za to , żeby mój rachunek nie został przekroczony i żeby internet był wyłączony. A ona mówi znowu, że nie bardzo. EDIT: a mogę bez problemu korzystać z WiFi ?

#7 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 16 lipca 2011 - 13:57

(...)
EDIT: a mogę bez problemu korzystać z WiFi ?


WiFi nie ma nic do sieci komórkowej. Oczywiście możesz korzystać.

#8 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2011 - 14:52

Dzięki wszystkim ;) Za to lubię to forum. Można spokojnie pogadać i szybko dostać odpowiedź a nie : Google nie gryzie itp -.-

---------- Wpis dodano o 15:52 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:06 ----------

Sorry, żę post pod postem, ale chcę żebyście zobaczyli. Czy jak chcę korzystać z WiFi to musze włączyć dane sieci kom? ???

#9 szad

szad
  • 431 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 lipca 2011 - 14:55

nie

#10 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2011 - 16:00

OK już wszystko jasne. Dzięki :))

#11 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 16 lipca 2011 - 21:14

I nie daj się nabrać na komunikaty, które bedą Cię namawiać na włączenie roamingu danych.

#12 beniowski

beniowski
  • 1 postów

Napisano 12 września 2014 - 21:34

wifi Cześć chciałam powiedzieć że miałam włączone wifi i każą mi zapłacić za transmisję danych prawie 270 zł byłam we francji i podlaczylam sie do wifi podobno mialo nie kosztowac ale kosztowalo i to slono albo jak ta pani mowila nie wszystko sie wylaczylo....

#13 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 12 września 2014 - 21:42

Cześć chciałam powiedzieć że miałam włączone wifi i każą mi zapłacić za transmisję danych prawie 270 zł byłam we francji i podlaczylam sie do wifi podobno mialo nie kosztowac ale kosztowalo i to slono albo jak ta pani mowila nie wszystko sie wylaczylo....


Nie jest to fizyczne możliwe. Jeśli masz w telefonie wyłączoną transmisję- nie powinnaś zapłacić ani grosza. A wifi nie ma ze słono- płatną w roamingu transmisją danych nic wspólnego. (Było to zresztą już pisane). Może mylisz pojęcia wifi i transmisja danych ?

#14 Robex741

Robex741
  • 37 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 25 września 2014 - 08:17

Jak się często wyjeżdza za granicę to dobry motyw jest - usunąć w salonie orange simlock ( 90zł ) i na wyjeżdzie kupić kartę sim za groszę i koszystać z neta, skype itp za małe kwoty. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych