Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Termosondy, termometry, termo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 25 października 2005 - 22:19

Planuję zabrać się za przyśpieszenie mojej G4, tylko natknąłem się na problem, o którym już kiedyś pisałem. Ten model nie posiada chyba sondy termicznej przy procku, albowiem żaden widget, ni nawet ThermoInDock nie wykrywają nic. Ohh, widget pokazuje temperaturę, ale dysku twardego. Stąd moje pytanie - macie do polecenia jakieś termometry, albo sondy? I może jakaś pomoc w kwestii podłączenia tego - gdzie, na co i jak? :D

#2 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 25 października 2005 - 22:57

na Allegro kupiłem zarąbisty, jak trafię link to podrzucę ;) (koszt chyba coś koło 25PLN)

#3 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 26 października 2005 - 19:53

Spróbuj Temperature monitor. U mnie działa znakomicie.

#4 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 26 października 2005 - 21:42

Spróbuj Temperature monitor. U mnie działa znakomicie.


Problem w tym, że mój sprzęt (G4 DA, aż powtórzę:) nie jest chyba wyposażony w termosondę, stąd ten programik nie wskazuje nic, prócz pionowej kreski :D

Poradzcie - jak ewentualnie montować zewnętrzny termometr, co by wskazywał interesującą mnie tempertaurkę procesora? Na radiatorze? Czy jakoś inaczej?

:?

#5 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 26 października 2005 - 21:59

Twój G4 na pewno ma wskaźnik, tylko nie ma programu pod OS X, który by odczytywał temperaturę z tego czujnika. Oddzielny termometr na pewno będzie pokazywał temperaturę precyzyjniej niż jakiś wbudowany czujnik. Najlepiej przyczepić sondę (tak to chyba się nazywa) jak najbliżej miejsca stykania się radiatora z procesorem.

#6 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 26 października 2005 - 22:06

Miast wydawać 40zł wolał bym uruchomić w końcu tą zakichaną "czujkę" - ofkoz jeśli ją wogóle mam. Moźe jakiś reset pramu, czy innej cholery? Zmysły powoli tracę, ghe ghe

#7 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 26 października 2005 - 22:09

Uruchom komputer z OS 9 i odpal program "Gauge Pro". będziesz wiedział, czy mak ma czujkę :).

#8 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 27 października 2005 - 23:43

Acha panie _sysoekspert, tylko że Gauge Pro ZAWSZE (albo prawie zawsze?) wyświetla temperaturę - SPEKULACJA to nie czujnik! Coz tego że pokaże że mam w PM8500 23 st C, skoro jest to mniej niż w pokoju??? To na cholerę mi taki "czujnik"???

Acha, i jeśli czujnika NIE MA, to program powinien to zgłosić przy włączeniu (ale u mnie np. po apdejcie do 10.3.9 w Pismo wszystkie programy zpomniały że wcześniej umiały znaleźć i odczytać temperturę... :( )

P.S. Nie pamiętam, od których modeli już wprowadzili te czujniki, na pewno były to G4 i w sumie to obstawiałbym że Twój już TAK... Jak się dowiem to dam znać ;)

P.S.2 Mój termometr chyba kosztował coś koło 25, jeśli mnie pamięć nie myli... (z niebieskim podświetleniem! :mrgreen: ;) )

#9 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 30 października 2005 - 10:31

OK. A teraz coś dla niedowiarków :)
B&W posiada wbudowany czujnik, z którego programy takie jak Gauge Pro odczytują temperaturę. Jak to sprawdzić?

1. Otworz pracującego maka
2. Włącz Gauge Pro
3. Patrz uważnie na temperaturę pokazywaną przez program.
4. Włącz jakieś MP3, filmy, cokolwiek, żeby procesor miał nad czym myśleć.
5. Popatrz na temperaturę a następnie podmuchaj trochę na radiator procesora. Co się dzieje? :) Temperatura spada :). Sam fakt, że temperatura pokazywana przez Gauge-a jest nieprecyzyjna to wina samego czujnika, którego po prostu w żaden sposób nie można porównać do profesjonalnych urządzeń.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych