Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

jak w acrobat 9 pro (lub czyms z CS5) zrobic PDFa z polami do uzupelnienia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 bachoo

bachoo
  • 335 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 lipca 2011 - 16:21

Witam, Potrzebuje wykonac PDFa ktorego pola mogly by byc uzupelniane w adobe reader i zapisywane. np taka ankieta. rozsylam ktos wypelnia i odsyla mi uzupełnionego. Mam adobe design premium. Jezeli ktos moze jakos pomoc, podeslac samouczek czy ma linki to bede wdzieczny. Narazie udalo mi sie zrobic pdfa z polami do uzupelnienia ale adobe reader informuje ze nie moze uzupelnionych pol zapisac. a wydaje mi sie ze kiedys dawno dostalem taki dokument gdzie mozna bylo zapisac. pozdrawiam.

#2 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 11 lipca 2011 - 16:38

Ja to kiedyś robiłem w Adobe LiveCycle Designer, dołączany jest z Acrobatem Profesional. Jest opcja zrobienia guzika z mailem ale wysyła ci plik zwrotny *.xml. Trzeba go importować do Acrobata Pro. Mnie to nie przekonało. Ponoć można takie formularze robić w indyku.

#3 bachoo

bachoo
  • 335 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 lipca 2011 - 21:16

no tez cos o uszy mi sie obiło z tym indykiem ale to przecie kobyła wielka. Musze sie chyba do empiku po jakąś lekture uzupełniającą wybrać. tak czy inaczej dzięki

#4 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 17 lipca 2011 - 09:32

to jest banalnie proste
robisz dokument w czym chcesz Indesign, word, w nim tabela albo rysujesz pola które mają być częścią formularza
tworzysz pdf-a Otwierasz w Acrobat PRO i tam albo ręcznie rysujesz formularze albo przyciskasz start from wizard.

przycisk także rysujesz sobie w tym dokumencie
a funkcje przycisku zrobisz w acrobacie
Adobe Acrobat 9 Pro * Tworzenie formularza
zwykły help adobowy

pozdr
klaus

#5 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 17 lipca 2011 - 09:51

Klaus. Czytaj ze zrozuminiem. Chodzi o wypełnianie fomularza w Readerze i zapisanie wypełnionego.

#6 tinto_brass

tinto_brass
  • 105 postów

Napisano 24 września 2011 - 20:00

adobe reader nie zapisuje niestety :( na macach zawsze mozna drukowac do pdf taki wypelniony formularz, na windows mozna go tylko wydrukowac na drukarce (nooo chyba ze ktos ma akurat acrobata to i drukarke pdf ma ale wtedy problem jakby sam sie rozwiazuje...)

#7 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 25 września 2011 - 12:00

No przecież na PC też sa darmowe "drukarki pdf"... Primo PDF, PDF creator...

#8 omsdiver

omsdiver
  • 21 postów

Napisano 05 stycznia 2012 - 11:12

O ile pamiętam, a zajmowałem się tym tematem bo firma dla której projektowałem wiele formularzy chciała mieć możliwość zapisywania tekich edytowalnych PDF'ów, ale bez konieczności kupowania pełnego Acrobata to istnieje kilka freeware'ów lub shareware'ów które pozwalają coś takiego robić. Niestety znalazłem takowe tylko pod Windę. Poszukaj w CNET'ie. Po kilku próbach znajdziesz na pewno coś co pozwala na wypelnianie i zapisywanie edytowalnych PDF'ów.

#9 yorick77

yorick77
  • 291 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2012 - 17:21

Witam, sam jestem ciekawy, bo dostałem od księgowej arkusz inwentaryzacyjny w pdfie, w którym wpisuje sie dane do tabelki, w ostatniej koklumnie autmatycznie przelicza się wartość x ilość, a w ostatnim wierszu suma całkowita. Taki pdf zapisuje się i drukuje bez problemów.

#10 zorro30

zorro30
  • 1 postów

Napisano 11 grudnia 2012 - 12:02

[url=http://help.adobe.com/en_US/Acrobat/9.0/Standard/WS58a04a822e3e50102bd615109794195ff-7e0d.w.html]Adobe Acrobat 9 Standard * Enable Reader users to save form data[/url]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych