Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tutorial Final Cut Pro X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Epheli

Epheli
  • 17 postów

Napisano 01 lipca 2011 - 21:57

Ciekawy tutorial o najnowszym FCP - kilkanaście rozdziałów z kluczowymi funkcjami :)

[url=http://www.izzyvideo.com/final-cut-pro-x-tutorial/]Final Cut Pro X Tutorial, Web-Based and Totally Free! | Izzy Video[/url]

#2 tcyprian

tcyprian
  • 98 postów
  • SkądGostyn, Poland

Napisano 02 lipca 2011 - 08:55

kluczowych funkcji to w tym programie nie ma :P

#3 old_twister

old_twister
  • 50 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 10:47

Dzięki. Świetnie się ogląda. Do wielu nowości w interfejsie zaczynam się przekonywać. Praktyka to zweryfikuje, ale mam wrażenie, że to przyspieszy i ułatwi pracę.

#4 kliko

kliko
  • 3 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 13:29

Program powinien się chyba nazywać iMovie Pro.

#5 rusinu

rusinu
  • 372 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 04 lipca 2011 - 00:48

Nawet ma import z ajmówi. I jest zapewne bardzo przydatnym narzędziem do klejenia wesel na jedną kamerę. :)

#6 old_twister

old_twister
  • 50 postów

Napisano 04 lipca 2011 - 06:35

Ile dowcipnych i bardzo merytorycznych opinii :)

#7 bwojciechowski

bwojciechowski
  • 55 postów

Napisano 04 lipca 2011 - 17:38

Jak to z reakcja na zmiane bywa. Najpierw wszyscy narzekaja bez sprobowania jak to dziala, pozniej zrobia pierwszy projekt, poducza sie, wyjdzie pierwszy update i...okaze sie ze Apple znowu na nowo wynalazlo program do klejenia filmow bez ktorego nikt nie moze sie obejsc. Ja bym poczekal z ostatecznym werdyktem

#8 Epheli

Epheli
  • 17 postów

Napisano 05 lipca 2011 - 14:56

Właśnie zasysam z AS nowego Finala, niebawem podzielę się wrażeniami z punktu widzenia zwykłego gościa przyczepionego do kamery :)

#9 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2011 - 07:04

Jak to z reakcja na zmiane bywa. Najpierw wszyscy narzekaja bez sprobowania jak to dziala, pozniej zrobia pierwszy projekt, poducza sie, wyjdzie pierwszy update i...okaze sie ze Apple znowu na nowo wynalazlo program do klejenia filmow bez ktorego nikt nie moze sie obejsc. Ja bym poczekal z ostatecznym werdyktem

sorry nie będę czekał kilka lat by oceniać soft który wyszedł obecnie a obecnie to się do niczego poważnego nie nadaje. jak chcesz to kup i czekaj " z werdyktem":) ja pozostanę przy swoim FCS w którym wszystko jest jak TRZEBA.
pozdrawiam
T

#10 berko

berko
  • 1 285 postów

Napisano 06 lipca 2011 - 08:50

Jak to z reakcja na zmiane bywa. Najpierw wszyscy narzekaja bez sprobowania jak to dziala, pozniej zrobia pierwszy projekt, poducza sie, wyjdzie pierwszy update i...okaze sie ze Apple znowu na nowo wynalazlo program do klejenia filmow bez ktorego nikt nie moze sie obejsc. Ja bym poczekal z ostatecznym werdyktem


Tak to już jest z nowościami człowiek reaguje tak jak nauczyła nas natura przez 4.5mld lat, strachem.
Nie montuje filmów zawodowo ale gdyby Apple zachowali wszystkie poprzednie funkcje a jedynie zmienili interfejs to było by dobrze. A teraz tak duża firma robi jakiś update ? Kurcze nastała era updatów i patchów bo czas i kredyty gonia to gówna się sprzedaje, które w dzień premiery dostają update :P. Pospieszyli się ? nie spodziewali się, że środowisko PRO Final Cut będzie miało problem ? Mogli zrobić jak już tak: imovie dla mamy i taty, imovie pro dla zaawansowanego amatora (
czyli obecny Finak Cut Pro X lub o nawie Final Cut X) oraz Final Cut X PRO dla Zawodowców, może nawet z tym nowym interfejsem ale z zaawansowanymi funkcjami z jakich korzysta PRO. Spieprzyli jak dla mnie bo teraz video, film jest po prostu na szczycie ! Apple to w końcu firma która dobrze rodzi sobie z multimediami do tego mieli by jeszcze świetne narzędzi do robienia filmów i muzyki. Windows został by po prostu tylko do pracy w biurze :P

#11 mbytom

mbytom
  • 404 postów

Napisano 21 listopada 2011 - 22:22

Witam Mam ogromny problem w FCX , w event library nie widac dysku Macintosh HD , mam tylko time machine i....... Idisk.Kombinowalem i za cholere nie moge tego zmienic.Szukalem po necie, ale tam glownie walcza z podpietymi zewn dyskami i radza zrobic format :) niestety nie o to mi chodzi.Bardzo prosze o pomoc, bo nie moge programu w ogole uzywac.Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych