Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Niebieski ekran w macbook help!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlody 000

mlody 000
  • 4 postów

Napisano 21 czerwca 2011 - 10:56

Proszę o pomoc !! Witam wszystkich jestem tu nowy i nie wiem jak wysłać pytanie wiec tutaj zapytam. A mianowicie mam macbooka 13.3 białego dzisiaj podlaczylem mojego iPhone 4 żeby troszkę podladowac i stało sie po jakimś czsie na ekranie maka wszystko znikło i został niebieski ekran co jakiś czas blyska na ciemniejszy niebieski jak wyłącze i włącze to pojawia sie szary ekran i jabuszko a po chwili znowu niebieski i co jakiś czas pojawia sie kursor od myszki ale jest niebieski ekran i nic sie nie zmienia proszę pomocy !!!!

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2011 - 20:16

A jaki system?

#3 kalaxyz

kalaxyz
  • 13 postów

Napisano 22 czerwca 2011 - 00:11

Wg mojej opinii, zacznij od najprostszego: - smc, pram, jak nie pomoże... - safe boot- usuń zbędne startup items... - w ostateczności wystartuj z MacOS install dvd- można się pobawić w AppleHardwareTest, ale nie wierzę, że pokaże błąd, więc raczej Archive&Install- to przecież nie boli.... :) No, może jeszcze przed tym check volume,repair permissions...

#4 mlody 000

mlody 000
  • 4 postów

Napisano 22 czerwca 2011 - 09:40

Dzieki problem w tym ze nie jestem specjalista a Moj pierwszy mac próbowałem coś tam porobic przez safe mode bo nie mam płyty DVD nie wiem jaki to system chyba orginalny nic nie przerabialem ,a jak sie sie robi to smc pram

#5 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 22 czerwca 2011 - 17:59

naciskasz przy włączaniu systemu, zaraz po usłyszeniu gongu reset SMC - Shift-Control-Option reset PRAM - Command-Alt-P-R

#6 mlody 000

mlody 000
  • 4 postów

Napisano 22 czerwca 2011 - 18:21

:( Dzieki wielkie prubowalem i nic niewytrzymalem i przed chwila zawiozlem do servisu jutro będę wiedział coś wiecej Dzieki wszystkim za pomoc

#7 kalaxyz

kalaxyz
  • 13 postów

Napisano 23 czerwca 2011 - 21:17

naciskasz przy włączaniu systemu, zaraz po usłyszeniu gongu
reset SMC - Shift-Control-Option
reset PRAM - Command-Alt-P-R


no nie do końca z tymi resetami... ;)
SMC:
[url=http://support.apple.com/kb/HT3964?viewlocale=pl_PL]Komputery Mac z procesorami firmy Intel: zerowanie kontrolera SMC[/url]
PRAM:
[url=http://support.apple.com/kb/HT1379?viewlocale=pl_PL]Resetowanie pamięci PRAM i NVRAM komputera Mac[/url]

#8 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 24 czerwca 2011 - 07:33

no tak, faktycznie - zapomnialem, ze ten smc (noo + power button jeszcze ;) ) dziala akurat przy moim macbooku air




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych