Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PB 1.5 12'' czy MB C2D 1.8 lub 2.0?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymoni

szymoni
  • 4 postów

Napisano 27 kwietnia 2007 - 00:08

witam, sprzedaje mojego HP nx8220 i przechodze na mac. :] Mam jednak dylemat... Maczek ma byc przed wszystkim MOBILNY. Bede go uzywac do rzeczy przyziemnych takich jak www, mail, komunikatory, filmy, muzyka; oraz do php/ajax/mysql; photoshop (grafika webowa), dreamweaver (moze CS3:>), office 2004... Co mam wybrac??? Czy oplaca sie jeszcze wchodzic w PPC? Czy Leopard bedzie pod PPC? I wreszcie jak dlugo bedzie wspierana jeszcze platforma PPC? Prosze Was o pomoc! pozdrawiam P.S. Moze jakies ciekawe oferty sprzedazy przedstawicie?

#2 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 27 kwietnia 2007 - 00:26

Wydaje mi sie że powinieneś wybrać intelomaca. PPC będzie napewno jeszcze wspierane przez kilka lat ale już widzimy że niektóre firmy wypuszczają swoje nowe programy tylko w wersji na intela i to będzie pewnie e tym kierunku zmierzało. Nie ma sensu sie chyba cofać - trzeba iść do przodu i wybrać nową architektórę która posłuży CI napewno dłużej niż PPC.

#3 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 kwietnia 2007 - 02:06

Z kolei sprzętowo to PB jest lepszy i on dłużej pożyje :P

#4 lukas

lukas
  • 565 postów
  • SkądKTW

Napisano 10 maja 2007 - 12:52

MacBook Intel C2D

#5 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 10 maja 2007 - 13:08

Jeśli ma być to Twój jedyny komputer, a przynajmniej ten, którego będziesz używał przez większą część czasu, to nie ma się nad czym zastanawiać: MacBook. Różnica w wydajności i oferowanych możliwościach jest nieporównywalna. Za PowerBookiem 12" przemawia wyłącznie trwałość. Jeśli jesteś switcherem, to dodatkowo decydując się na MacBooka nie pozbawiasz się możlwiości korzystania z Windowsa. Jeśli chodzi o dylemat między 1.83Ghz a 2Ghz, to mogę Cię zapewnić, że różnica w wydajności jest praktycznie niezauważalna (oba mają nadmiar mocy ;) zasadniczą różnicą jest natomiast napęd optyczny. 1.83Ghz ma Combo, a 2.0Ghz - nagrywarkę DVD. Wymiana nagrywarki wewnętrznej nie wchodzi w grę - jeśli chcesz wypalić DVD w 1.83 jesteś zdany na użycie nagrywarki zewnetrznej. Jednak za różnicę w cenie obydwu (nowych) modeli możesz sobie kupić kilka zewnętrznych nagrywarek, na dodatek szybszych i lepiej się spisujących od napędów montowanych w MacBookach. W tym względzie wybór należy do Ciebie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych