Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Hackowanie wifi na Macu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 25 kwietnia 2007 - 21:43

Mam pytanko czy istnieje jakiś programik na maca do łamania haseł dostępu do bezprzewodowych sieci wifi? Pytam oczywiście z ciekawości bo na windowsa jest sporo takich programów ;)

#2 maniacco

maniacco
  • 382 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 25 kwietnia 2007 - 21:47

odpowiem to co w wiekszosci moich postów ZAINSTALUJ LINUXA !!!! i masz więcej niż na windowsa i maka i jeszcze solarisa razem wziętych... nie jestem pewien czy na intel-based makach mozesz zabooitowac linuxa bootowalnego... ale sa dystrybucje ktorych nei musisz instalowac, a sa przystosowane typowo do hackingu.... na osx powinienes skompilowac wiekszosc linuxowych softow... szczegolnie tych terminalowych... choc moge sie mylic... pozdrawiam

#3 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 25 kwietnia 2007 - 22:02

Na OSX'a jest dużo takich programów - najpopularniejszy to KissMac.
A tu masz linka do strony z takowymi: http://www.wi-foo.com/index-3.html
I nie po to się kupuje Maca. żeby Linuxa na nim stawiać ;)

#4 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2007 - 22:03

Mam pytanko czy istnieje jakiś programik na maca do łamania haseł dostępu do bezprzewodowych sieci wifi? Pytam oczywiście z ciekawości bo na windowsa jest sporo takich programów ;)


KisMAC
http://kismac.binaervarianz.de/

przykładowy filmik co i jak:
http://ethicalhack.o.../kismac-vid.php

Wymagana jest odpowiednia karta na pcmcia lub usb.
  • GOONiE lubi to

#5 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2007 - 22:05

A po co od razu downgrade'ować Unixa do Linuxa? ;) Na OS X i X11 jest tego wystarczająca ilość. Prawie cały pakiet ethereala, KisMac, nie wystarczy? A jak nie, to i więcej sie znajdzie... edit: o, byli szybsi :) @macdesk: co do tej karty, to wymagana nie jest, ale wtedy trwa to duużo dłużej bo nie ma możliwości wysyłania tzw. inkjet packets... grunt to ustawić airporta w promicious mode. Ethereal robi to sam, KisMac też...

#6 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 25 kwietnia 2007 - 22:11

Znacie może jakieś dobre polskie pisma o Linuksie? Może tam będą dołączone płyty z Linuksem Live? Działa to na makach?

#7 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwietnia 2007 - 22:19

@macdesk: co do tej karty, to wymagana nie jest, ale wtedy trwa to duużo dłużej bo nie ma możliwości wysyłania tzw. inkjet packets... grunt to ustawić airporta w promicious mode. Ethereal robi to sam, KisMac też...


No dokładnie, wymagana to znaczy miałem na myśli obsługę packet injection :)

#8 swistak

swistak
  • 235 postów

Napisano 26 kwietnia 2007 - 16:47

btw, kontynuacja ethereala nazywa sie teraz wireshark - ten sam projekt tylko inna nazwa i nowszy, jest wersja macosx skompilowana do sciagniecia z tamtad

#9 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 26 kwietnia 2007 - 17:00

@macdesk: co do tej karty, to wymagana nie jest, ale wtedy trwa to duużo dłużej bo nie ma możliwości wysyłania tzw. inkjet packets... grunt to ustawić airporta w promicious mode. Ethereal robi to sam, KisMac też...


Czyli bez tej karty zamiast 10 minut moze to trwac godzine? Jaka to musi byc karta? (do MB)

#10 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 26 kwietnia 2007 - 17:43

np dongle usb = dlink dwl122 jaka - musi miec prism'a w sobie = chipset powyzsza spisuje sie dobrze .....do zastosowan jakie cie interesuja :)

#11 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 26 kwietnia 2007 - 17:59

Ale po co mi ona jezeli mam juz wi-fi wbudowane?

#12 Mikolaj B

Mikolaj B
  • 29 postów
  • SkądStolyca

Napisano 26 kwietnia 2007 - 18:54

Z tego, co zrozumiałem, to AirPort nie ma możliwości wysyłania RAW packets i dlatego właśnie niezbędna jest ta druga karta.

#13 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2007 - 18:56

Dokładnie tak. Bez tego skanowanie przy małym ruchu może trwać kilka(naście) godzin...

#14 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 kwietnia 2007 - 18:29

Znacie może jakieś dobre polskie pisma o Linuksie? Może tam będą dołączone płyty z Linuksem Live? Działa to na makach?

Przejdź się do Empiku, w każdym jest przynajmniej pół szafy z pismami o tematyce linuksowej. Co do Mac OS i Linuksa... Ludzie to są bliźniacze systemy. Ja mam bardzo dużo poinstalowanego softu linuksowego na moim Maku i chodzi bez problemowo.
To mówię ja, użytkownik makowy i prawie 10-letni użytkonik Pingwina :)

#15 Eml

Eml
  • 54 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 maja 2007 - 17:04

A czy ktoś wie jak obejść zabezpieczenia, przy użyciu jednej karty, bo filmik (programu krismac) pokazuje jak łamać kody przy użyciu dwóch kart. Czy jest jakiś inny do tego program, czy też można kris mac (i jak)? Proszę o wyczerpujące odpowiedzi.:grin: POZDR

#16 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 02 maja 2007 - 17:09

starymyslisz ze ktos citu wrzuci przepis jak na ciasto ? ok wez maca z wifi soft przeczytaj manuala i do dziela ...... pozatym nieladnie sie wlamywac po co 2 karty - bo airport nie potrafi np zrobic paru rzeczy - jak ktos wyzej napisal dwa : mozna jedna uzywac do kiss maca .....a na drugiej postawic fake ap = udawac TEN do ktorego sie wlamujemy po czym wyslac ....deauthenticate all chyba nie musze tlumaczyc ze analizujac logi ....mozna sie wiele dowiedziec nagle :D - gdyz klienci danej sieci ....bedacy blizej (w sensie sygnalu - mocy) ....sprubuja sie zautentykowac ...gdzie ? :) ponadto do jakiej sieci chcesz sie wlamywac ? masz pojecie czy msie rozni wep od wpa czy po prostu zajarales sie filmem - masz maca i chcesz poszpanowac przed kolegami >?< - poczytaj najpierw o tym ......przeysl i zacznij zadawac pytania dopiero wtedy a przedtem potestuj na wlasnym AP co sie da ....co sie nie da i dlaczego ..... ponadto obejrzyj ten filmik pare razy - i napisz co rozumiesz z tego co sie tam dzieje i co sie da zauwazyc od razu po obejrzeniu - iz sa to warunki testowe przygotowane przez autora czemu ? 150 mega ruchu w 10 minut .............. filmik pokazuje jak lamac przy uzyciu jednej jednak jak widac NIE TEJ CO JEST W SRODKU JABKA - gdyz z przyczyn wymienionych wyzej jest ona do dupy ..... jak pisalem wczesniej - dowolny dongle usb z prismem w srodku i znaczkiem na pudelku os x .... :)

#17 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 02 maja 2007 - 19:55

http://www.allegro.p...aktura_vat.html a ta jest macfriendly ?

#18 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 02 maja 2007 - 19:58

niewiem
trza by sprawdzic ...niby prism ale GT = 54 mbity ........ wiec na pewno nie moge powiedziec

niestety ale full kompatybilne kart z unixami/linuxami wiec i mac osem pewnie ...- w sensie mozliwosci pracy jako ap active flood itd - to wszelkie orinoco na prismie - ale stare = 11 mbit ...... i takich zawsze uzywalem = dlink - dwl650 ( bez plusa bo plus to juz TI chip - 22 mbit ) pod linuxem w hpku ....
raz - musi byc prism 2.0 lub 2.5
dwa - musi byc os x friendly
= lepiej kup dwl-122 dlinka - na 100% dziala a drogi nie jest = w granicach 100 pln UWAga rewizja B1 musi byc (kategorycznie nie Ax = wedlug info z pod spodu ....choc wlasnie sprawdzilem i mam a1 ....a dziala :/ :P)

jak ktos szuka / ma karte / sterowniki :


http://www.seattlewi...8959782bc6b97c4
http://forums.macosx...hp/t-41448.html

#19 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 sierpnia 2007 - 13:04

Pozwole sobie odswieżyc temat.
mam macbooka pro z airport extreme. Czy uda mi sie wlaczyc go w tryb pasywny?

#20 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 09 sierpnia 2007 - 14:21

raczej nie ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych