Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Duże PS-y


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 15 czerwca 2011 - 19:03

Cud jakiś ktoś mi wyjaśni gdzie tak kliknąć? serio pytam

#27 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 15 czerwca 2011 - 19:36

Menu Okno, pod menu Wyjście, Predefiniowane zalewki... W InDesignie, to ten z fioletową ikonką. Poznasz po literkach Id.
się załamała

#28 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 16 czerwca 2011 - 00:45

Ostatnio zdarzyło mi się zamykać dosyć duże dokumenty z ciężką grafiką. Rezultat - po wrzuceniu do Adobe Distiller-a poscripta powyżej 2GB - zaczyna odliczać ,,na minus" potem wywala i nie generuje pd-fa.
Używam CS4 na IMACU i7 z 8 GB RAM.
Nie chcę robić pdfa z exportu z Indyka bo mam złe doświadczenia z wielowarstwowym pdf. Wolę kręcić ,,płaskie" z poscriptu -- po staremu.
Obecnie dzielę dokument na 2 i sklejam ...
Macie radę na to? Co potrzeba żeby spokojnie 3,5GB poscript przedistilować na pdf?
:idea:


"Odliczanie na minus" - Distiller tak ma i jeśli postscript jest poprawny, to wszystko dobrze się kończy i wychodzi ładny PDF :-) Wielokrotnie destylowałem PSy większe niż 2 GB i na prawdę to nie jest kwestia ani sprzętu, ani zbyt dużego pliku. Ja pamiętam takie pliki jeszcze na G5 (może nawet i G4?) i wszystko szło prawidłowo. Zapewne masz jakiś błąd w pliku. Wyszukaj wadliwą stronę drogą eliminacji. Taka jest chyba najskuteczniejsza.
Exportu z ID już nie trzeba się bać. Jeśli nie jesteś pewien drukarni, to PDF w wersji 1.3 powinien być bezpieczny. Ta wersja nie obsługuje przeźroczystości i wynik jest taki, jak przedstylowanie PSa. Wszystkie bajery, cienie i przenikania są zamienione na bitmapy (flattened). Jeśli taki PDF będzie miał widoczne kreski, to obejrzyj go z wyłączonym antyalisingiem. Jeśli białe kreski znikną, to znaczy, że PDF jest ok.

#29 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 16 czerwca 2011 - 08:11

Dziękuję iFilip sprobuję :)

#30 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 16 czerwca 2011 - 18:12

@tomekkos Właśnie widzę, bezzębni, zgryźliwi, zaściankowi tetrycy uwięzieni w technologiach z zeszłego stulecia :)
O generowaniu pojedynczych stron czy rozkładówek oddzielnie pisałam dawno temu, przy którejś by się Distiler wysypał i wyszło by co i jak. Ale to ja się nie znam, przecież tu sami fachowcy...

Hmmm. W tej sytuacji pozostaje tylko generować oddzielnie każdą stronę/rozkładówkę. Chyba,że Adobe wymyśli coś innego.

Czasem InDesign ma fochy i jakieś strony mu nie pasują, nie ważne czy puszczane z PDFa przy przez drukarkę podscriptową, wiesza się i trzeba tą stronę np faktycznie spłaszczyć, albo ułożyć od nowa. A więc w sumie nic dziwnego, że i Distiler ma swoje.

#31 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2011 - 18:31

[mod]Zuo naprawdę jeżeli Ci nie podoba się to forum to opuść je. Proszę Cię o zmianę nastawienia i zaprzestanie obrażania innych użytkowników forum. To ostatnia taka prośba, celowo wyrażona publicznie.[/mod]

#32 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 16 czerwca 2011 - 18:39

@wojtkow A ja mam pytanie dlaczego to MNIE ostrzegasz, choć od początku to JA staram się pomóc a reszta forumowiczów MNIE tu atakuje i obraża? Może to ICH ostrzeż skoro nie potrafią znieść tego, że ktoś w moim wieku i mojej płci może mieć rację? Wiesz co tu się dzieje? Jestem dyskryminowana ze względu na wiek i płeć. Prześledź wątek. Wszystkie moje słowa są podważane. Czy to ja wypisuje bzdury czy oni? I kto robi offtopy? Reszta poszła na PW

#33 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2011 - 19:03

Regulamin obowiązuje wszystkich, Twoich adwersarzy również. Nie będę jednak ciągnął tej dyskusji na forum. EOD




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych