Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Który operator najkorzystniej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#51 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 10:45

Nie ma już takich pakietów - pakietów w strefie szybkiego internetu. Te pakiety działają teraz wszędzie i nie są droższe.

oraz

Z tego co piszecie to wynika, że teraz kupując pakiet w play nie ma problemu z pobieraniem danych po przejściu na Plusa? wcześniej trzeba było blokować dane w Roamingu bo kosztowało to ogromne pieniążki.

Zgodnie z informacja z mojego konta PLAY (taryfa firmowa ale nie wiem czy ma to coś do rzeczy)

Play Online w telefonie: Pakiet Play Online w telefonie xxxx MB do wykorzystania w zasięgu sieci Play.
Aby swobodnie korzystać z pakietu zablokuj transfer danych poza strefą taniego internetu poprzez wybranie i zatwierdzenie kodu xxxx

Czyli aby miec pewność że zużyjemy tylko wykupiony pakiet najlepiej zablokować transfer danych, który nie korzysta z pakietu( wtedy działa TYLKO na sieci POL = PLAY) tak właśnie działa u mnie o sieci plus moge zapomnieć

Internet w telefonie: Internet w telefonie xxxx MB gwarantuje szybkie i tanie surfowanie po Internecie i WAP z Twojego telefonu na terenie całego kraju.

I tutaj zapewne działa wszędzie.

Podane wartości są dla takich samych ilości danych ten drugi pakiet jest 2x droższy.

w poprzednim poście żle to nazwałem chodziło oczywiście o pakiet taniego internetu - play online

#52 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 10:47

Używam pakietów głównie na zasięgu Plusa od ponad dwóch miesięcy... Płacę 15 zł za 500 MB albo 25 zł za 1 GB. Widocznie nie zaktualizowali informacji.

#53 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 11:04

hmmm, A masz zablokowany ten pakiet: transfer danych poza strefą taniego internetu poprzez wybranie i zatwierdzenie kodu xxxx Na pewno nie nalicza dodatkowych opłat i jeszcze jedno pytanie czy masz taryfe dla firm czy indywidualną?? Bardzo bym się ucieszył kiedy zacznie działać na plus.

#54 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 11:15

Niczego nie blokowałem. Korzystam z Play Fresh.

#55 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 11:29

Zadzwoniłem do BOK. Mój post 51 jest jak najbardziej aktualny(oczywiście przypadek z taryfą dla firm i jak się dowiedziałem z ofertą indywidualną również). Niestety jak chcę korzystać wszędzie to muszę wykupić pakiet internetowy. Przy innych pakietach (tutaj play online) są naliczane dodatkowe opłaty za korzystanie z innych nadajników (można to zablokować).

#56 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 11:30

Wniosek: pakiety działają na nadajnikach Play i Plus tylko w ofercie Play Fresh.

#57 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 11:33

tylko aby sprecyzować:

Wniosek: pakiety działają na nadajnikach Play i Plus tylko w ofercie Play Fresh.


bez naliczania dodatkowych opłat.

#58 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 lipca 2011 - 15:18

@eloszki:

Indywidualni, wycinek z regulaminu:

Pakiet może być wykorzystywany do transmisji danych w roamingu krajowym oraz w sieci Telekomunikacyjnej P4.


Firmowi, wycinek z regulaminu:

Pakiet może być wykorzystany do transmisji danych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej P4.


Tak, że tylko w abonamentach firmowych jest problem, w indywidualnych już nie. W firmowym można kupić pakiet na obie sieci, lub tylko na jedną, 35pln za 1GB i 25pln za 500MB za pakiet na obie sieci. Dalej nie dociekałem.

#59 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 15:56

No to znowu BOK wprowadza wblad, chociaz dzwonilem do bok dla firm moze stad ta niejasnosc. Najwazniejsze ze jest wyjasnione.

#60 Mr.P.

Mr.P.
  • 191 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 00:13

Zastanawiam się nad przeniesieniem numeru z T-Mobile do PLAY i ciekawią mnie opinie osób korzystających z tej sieci. Oferta jaka mnie interesuje to "Super przejście do Play All Inclusive" przy kwocie 95 zł. Wydaje się bardzo atrakcyjna, ale ostatnio po tym co się naczytałem naszły mnie pewne wątpliwości. Jednak z tego co przeczytałem kilka postów wyżej i przejrzałem umowę wychodzi na to, że internet, który jest oferowany dotyczy również korzystania po przez nadajniki PLUSA. Bo przyznam się szczerze jak przeczytałem jak niektórym naliczono 1000 zł rachunek za internet to lekko mnie to zniechęciło. Czyli rozumiem, że mogę na sztywno ustawić korzystanie z nadajników PLUSA i cieszyć się większym zasięgiem internetu?

#61 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 lipca 2011 - 00:18

Nie ma sensu ustawiać na sztywno nadajników Plusa, telefon się przełącza dopiero praktycznie poza miastem na Plusa i tyle, w niczym to nie przeszkadza. Tak, w abonamentach indywidualnych nie ma ograniczenia na Plus/Play oraz pakiety danych są nieskończone, czyli po przekroczeniu limity net zwalnia do tragicznego poziomu, co jest zdecydowanie lepsze, niż naliczanie opłat - więc możesz o nic się nie bać. Co do przenoszenia, ja przeniosłem się do Fresh we wrześniu, a teraz koło telewizora leża 3 karty Play, które czekają na 27 sierpnia, na uwolnienie przez T-Mobile 3 abonamentów. Te z kolei na firmę, moim zdaniem oferta minutowo jest genialna, dlatego biorę na firmę prywatne i nie odliczam, nikt się nie przyczepi. Jedyny minus to internet, ale akurat na tych numerach jest zbędny. Ode mnie - przechodź, zawsze potem przecież możesz wrócić, ale wątpię, że będziesz chciał.

#62 Mr.P.

Mr.P.
  • 191 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 00:54

Co do oferowanej paczki 1gb to w zupełności mi wystarczy. Większość czasu jestem w zasięgu WiFi i mimo, że mam tylko 500 mb paczki to miesięcznie i tak nie wykorzystuje więcej niż 200. Natomiast martwiła mnie sprawa tego naliczania w wyniku korzystania z internetu za pośrednictwem nadajników PLUSA, ale w tym wypadku to już przestaje być problemem. Jednak jak same wrażenia z korzystania z internetu, który jest oferowany przez PLAY?

#63 Matt.

Matt.
  • 123 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 lipca 2011 - 09:17

Natomiast martwiła mnie sprawa tego naliczania w wyniku korzystania z internetu za pośrednictwem nadajników PLUSA, ale w tym wypadku to już przestaje być problemem. Jednak jak same wrażenia z korzystania z internetu, który jest oferowany przez PLAY?


Przecież zgodnie z regulaminem oferty all inclusive, pakiet danych wykorzystywany jest zarówno na nadajnikach Play, jak i Plus, więc nie ma obaw o dodatkowe koszty, czy też o to że na plusie internet nie będzie działał.
Mam pakiet all inc od jakiś 4 mcy i nie zdarzyło mi się jeszcze przerobić całego transferu danych.
Internet działa dobrze, szczególnie na P4. na plusie bez szczególnych rewelacji ale do facebooka, czy do przeglądania stron w safari spokojnie wystarczy.
Bierz play :)

#64 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 30 lipca 2011 - 23:39

U mnie to samo, chociaz dopiero niedawno przeszedlem do Play z Ery (miesiac czasu) to internet w sieci play dziala tak samo jak ten z ery (500KB/s). Denerwuje jedynie, ze w miescach gdzie mialem zasieg z ery to teraz czasem nie mam wcale bo iphone przelacza sie miedzy nadajnikiem play a plus... Szkoda ze to nie telefon stacjonarny:D Chociaz tez pare razy mialem tak, ze dziewczyna z ery nie miala wcale a ja mialem zasieg plusa:P Oferta jest mocna bo za 95zl mam 850min do wszystkich i 1GB transeru, po przekroczeniue neta za 5zl mozna dokupic sobie pakiet dzieki ktoremu net bedzie bez limitu z pelna predkoscia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych