Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Który operator najkorzystniej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#26 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 30 czerwca 2011 - 13:23

Podepne sie pod temata :P ja mam pytanie z innej beczki Za kilka tyg wybieram sie do pl, do tej pory kupowalem starter ery na pierwszej stacji, jak wiadome w 4 jest microsim, czy nie bede mial problemow z kupieniem starera t-mobile na granicy? salony odpadaja, gdyz granice przekrocze w sobote wieczorem. I druga sprawa, jak rok temu bylem w Polsce to dostalem sms ze za iles tam zl mozna miec jakis pakiet internetowy, jak ta sprawa dzis wyglada? Wolalbym t-mobile/ere, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrac innego operatora jesli ten bedzie mial lepsze warnunki i karty microsim. Dodam ze bede tylko 2 tygodnie po czym karta do kosza wiec jakies bonusy za doladowywania i takie tam mnie nie interesuja (-;

#27 straubus

straubus
  • 390 postów
  • SkądOpole/ Prudnik

Napisano 10 lipca 2011 - 22:04

A ja za 2 tygodnie wybieram się nad nasze polskie morze do Władysławowa. Komputer tam mi nie potrzebny, ale jednak jakiś internet by się przydał, dlatego tez planuję wziąć ze sobą iPada. Dlatego kieruje do Was, moi drodzy specjaliści, pytanie, która oferta internetowa jest najkorzystniejsza.. Nie potrzebuje dzwonić ani wysyłać sms, tylko sam internet z w miare dobrym pokryciem zasięgu. Jaka oferta jest najlepsza, najtańsza i dająca najwięcej gb danych? Porównywanie ofert na stronach www to nie to samo co zasięganie opinii z pierwszej ręki. z góry dzięki.

#28 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 10 lipca 2011 - 22:19

Orange Free. Starter kosztuje 20 zł, masz tam 1 GB transferu do wykorzystania, ważne przez miesiąc. Później doładowujesz i automatycznie dostajesz więcej, szczegółowo opisali to na stronie Orange.

#29 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 10 lipca 2011 - 22:21

jako i w Play-u, którego dziś nabyłem do ipadalca

#30 straubus

straubus
  • 390 postów
  • SkądOpole/ Prudnik

Napisano 11 lipca 2011 - 09:29

nie wiem czy sie nie zdecydować na Playa w ofercie fresh, z powodu takiego, że mogę korzystać z internetu w prędkości 4mbps na nadajnikach playa + plusa. za 25zł 1gb danych.

#31 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 lipca 2011 - 10:31

nie wiem czy sie nie zdecydować na Playa w ofercie fresh, z powodu takiego, że mogę korzystać z internetu w prędkości 4mbps na nadajnikach playa + plusa. za 25zł 1gb danych.


Od kiedy Play ma internet niezależnie od tego czy jesteś na nadajniku Playa czy Plusa wydaje mi się najbardziej atrakcyjny. Problemem niestety jest włączanie pakietów na iPadzie :( Trzeba to robić albo z innego telefonu, albo pofatygować się do salonu aby włączyć pakiet.

#32 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 11 lipca 2011 - 10:43

Starter Orange dla iPad ma do wykorzystania 2GB i kosztuje 20zł.

#33 Majakas

Majakas
  • 12 postów

Napisano 12 lipca 2011 - 14:40

mBank Mobile - 19 groszy do wszystkich, włącznie z Play, inni dzwonią do Ciebie po normalnej stawce, 10gr sms, 50mb na internet co miesiąc za frytki, doładowanie to m.in. 5zł na 2 miesiące. Wszystko to działa na infrastrukturze Polkomtela (Plus). Do tego dochodzą promocje roamingowe na wakacyjne czy zimę.

#34 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 lipca 2011 - 17:12

nie wiem czy sie nie zdecydować na Playa w ofercie fresh, z powodu takiego, że mogę korzystać z internetu w prędkości 4mbps na nadajnikach playa + plusa. za 25zł 1gb danych.


Nie ma przypadkiem we Fresh limitu do 1Mbps?

#35 IRLvr

IRLvr
  • 87 postów
  • SkądKrk

Napisano 12 lipca 2011 - 19:35

Czy to prawda z nową ofertą play fresh 'All Inclusive Internet' ze nie ma limitu danych za 30 zł na 30 dni? mistrzowska oferta ;o

#36 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 lipca 2011 - 19:54

Czy to prawda z nową ofertą play fresh 'All Inclusive Internet' ze nie ma limitu danych za 30 zł na 30 dni? mistrzowska oferta ;o


Mistrzowska to by była, jakby ograniczali do jakiejś ludzkiej prędkości.

#37 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 12 lipca 2011 - 19:58

Play Zasiec raomingowy: Plus i Orange( tylko w niektorych miastach)

#38 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2011 - 23:43

Nie ma przypadkiem we Fresh limitu do 1Mbps?


właśnie uruchomiłem Speedtest:
ping: 59 ms
download: 4,97 Mbps
upload: 1,06 Mbps

Play wypada dobrze w taryfie z SMS-ami, bo przy doładowaniu dostajesz ich naprawdę dużo, a pieniądze przeznaczasz na pakiety, które chyba nadal są najtańsze (widziałem, że Orange też już ma 500 MB za 15 zł, ale tam nie dają tysięcy SMS-ów przy doładowaniu)
ja w tej chwili sprawdzam All Inclusive Internet - muszę się upewnić, że prędkość, do której ograniczają, faktycznie jest "nie-do-używania" - jeśli tak jest, wrócę do 1 GB za 25 zł :)

jakby ktoś jeszcze nie wiedział lub nie był przekonany - pakiety w Play Fresh działają również w zasięgu Plusa

#39 damik4

damik4
  • 88 postów

Napisano 14 lipca 2011 - 08:15

jakby ktoś jeszcze nie wiedział lub nie był przekonany - pakiety w Play Fresh działają również w zasięgu Plusa


A to dawno już tak jest ? Bo kurcze dzwoniłem właśnie z takim pytaniem na infolinie jakiś tydzień temu i mnie Pani uprzejmie poinformowała, że internet tylko na nadajnikach Play...

I czy dotyczy to ogólnie całego internetu w Play, czy tylko pakietów Play Fresh ?

#40 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 lipca 2011 - 09:08

właśnie uruchomiłem Speedtest:
ping: 59 ms
download: 4,97 Mbps
upload: 1,06 Mbps


Racja, z reguły mam wynik między 3 - 5,5Mbps. Przedtem tylko pierwszy test tak wychodził, a kolejne były obcinane w okolice jednego, stąd myślałem, że tną. Teraz jest ewidentnie lepiej.
A sam używam bezpłatnych sms i rozmów w Play, genialne jak dla mnie.

#41 Ter

Ter
  • 33 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 14 lipca 2011 - 09:23

Co do tej taryfy w play - tak to dokładnie jest? : Kupuje doładowanie za 30 zł i w tym mam wliczone nielimitowane rozmowy i smsy do sieci Play + nielimitowany internet + kwotę 30 złotych które doładowałem mogę wykorzystać na smsy i rozmowy do innych sieci. Jeśli tak to zdecydowanie opłaca sie przenieść do play.

#42 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 lipca 2011 - 09:34

W bezpłatnych rozmowach i smsach w Play nie ma nielimitowanego internetu, kupujesz normalne pakiety, które jak się skończą, to pobiera kasę z konta. Te 30 pln owszem, zostaje na co chcesz. Poczytaj sobie regulaminy usług i wybierz najlepszą dla siebie.

#43 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2011 - 21:44

"nielimitowanego" internetu nie polecam - spadło do 0,02 Mbps - nie da się korzystać :) ponadto nie mogę uaktywnić dodatkowego pakietu - otrzymuję komunikat, że usługa nie jest dla mnie dostępna All Inclusive SMS + 1 GB to /chyba/ najkorzystniejsze rozwiązanie w tej chwili

#44 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 lipca 2011 - 16:37

Do internetu polecam Plusa. Do telefonowania nie polecam Orange, zaś internet jest chyba wszędzie lecz EDGE (3G tylko w większych miastach ale też nie jest źle), NIE POLECAM PLAY DO INTERNETU ! Poza stolicami województw internet zazwyczaj NIE DZIAŁA. Co do reszty operatorów to nie wiem. Chciałem tylko tu w tym poście wyraźnie powiedzieć, żeby nikt nie liczył na Play gdzie indziej niż w dużych miastach (aczkolwiek jeśli schowamy się do kamienicy jakich u nas w Polsce jest bardzo dużo to z zasięgiem może być różnie i to każdej sieci).

#45 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lipca 2011 - 16:39

iEnzo - bzdury piszesz, internet w Play działa w większości obszarów Polski - jak nie ma zasięgu Play, jest zasięg Plus. Jestem teraz w małej mieścinie i mam pełny zasięg Plus EDGE i dwie kreski Play 3G. Dużo jeżdżę i wiem, co mówię - zasięg mam wszędzie, jak nie Play, to Plus.

#46 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 16 lipca 2011 - 16:47

W 100% potwierdzam słowa Davvido, jak nie ma Play, to jest Plus, a że pakiety są uniwersalne we Fresh, to nie ma już problemu żadnego, działa zawsze super. Dodatkowo pracują na płynnym przechodzeniem między Play a Plus, więc będzie tylko lepiej.
A takie brednie o zasięgu to mi wciskali przedstawiciele T-Mobile jak im wymówiłem i przeniosłem do Play 3 abonamenty.

#47 iEnzo

iEnzo
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lipca 2011 - 23:55

To może tylko w WLKP tak działa. Wiem, że niby miało być tak, że jak nie ma playa a jest zasięg plusa to automatycznie się zmieniało ale tu gdzie mieszkam nic takiego nie zachodziło. Plus tutaj jest 3G a Play nie ma. Miałem Play to nie mogłem korzystać z internetu nie dalej niż 10 km od Poznania. Dziwne.

#48 eloszki

eloszki
  • 996 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 00:58

Bo zapewne miales wykupiony pakiet w strefie szybkiego internetu. Wtedy korzysta tylko z sieci play i o plus mozna zapomniec. Co innego pakiet internetowy dziala na play i plus ale jest drozszy.

#49 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2011 - 07:53

Nie ma już takich pakietów - pakietów w strefie szybkiego internetu. Te pakiety działają teraz wszędzie i nie są droższe.

#50 Karpas

Karpas
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lipca 2011 - 09:41

Z tego co piszecie to wynika, że teraz kupując pakiet w play nie ma problemu z pobieraniem danych po przejściu na Plusa? wcześniej trzeba było blokować dane w Roamingu bo kosztowało to ogromne pieniążki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych