Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakie róznice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 października 2005 - 20:08

Hej mam pytanie moze ktoś mi powiedzieć jakie różnice są pomiędzy osprzętem PC i Mac chodzi mi o szczegóły techniczne typu szyny, procesory, ram itp itd byłbym wdzięczny za odpowiedzi pozdrawiam

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2005 - 20:09

A jakiego typu "osprzętem"?

#3 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 października 2005 - 20:15

bebechami bo cos musi powodowac ta cene

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2005 - 20:20

A co powoduje, że pecety IBM czy Dell kosztują więcej, niż pecety Zenek's Garrage z supermarketu?

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 22 października 2005 - 20:50

A co powoduje, że pecety IBM czy Dell kosztują więcej, niż pecety Zenek's Garrage z supermarketu?


znaczek :mrgreen:

#6 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 22 października 2005 - 20:50

bebechami
bo cos musi powodowac ta cene

Podstawowa roznica jest to ze firma Apple jest jedyna Firma ktora produkuje compy i System Operacyjny plus zestaw softow prawie na kazda okazje.
Slowem masz wszystko z jednej stajni. Dlatego jak to powiedzial szef Firmy Apple S.J.
computery te sa owiele mniej zawodne niz inne. Gdzie flaki sa z roznych stajni a Windows to wiadomo, a noz widelec moze zadziala na nich pare dni. Taka rosyjska ruletka.
Ale ilu lubi takie ryzyko !!
Z koleji BG twierdzi ze gdyby Windows chodzil bez wad to by bylo nudne i nikt by go nie kupowal.
Analitycy twierdza ze to On sie lepiej na ludziach i klijentach zna niz szef Apple S.J.
Moim zdaniem prawda lezy posrodku gdzies mniej wiecje......
Wiadomo sa masochisci , majsterkowicze, i tacy co kochaja compy i chca zeby one ich kochaly.Tak bym to ujal.
Wiec jest dobrze jest urozmaicenie i kazdy ma to co pragnie i co mu odpowiada.
Jestem za tym zeby tak bylo jak najdluzej.

Czym technicznie sie rozni to porownaj sam, konkretne modele polecam zagladnij np. tu: http://www.apple.com/hardware/
Znajdziesz tam wszystko w szczegolach,
poczym zagladnij do swojego PC.
Zastanow sie , poczytaj, poszukaj w necie, porozmawiaj z tymi co maja Mac.
Kto wie moze Tobie tez zasmakuja jabole !!! :mrgreen:


ps. Ja swojego pierwszego i jedynego PC potraktowalem mlotkiem 5 kg.
Potem na ulicy zauwazylem sklep z nadgryzinym jablkiem. Wszedlem zeby zakupic owoce.
Okazalo sie ze byly drogie. I byly to computery. Cos mnie ciagneleo tam od czasu i wkoncu jak sprzedalem czesci od PC zdemolowanego dolozylem uzbierana kaske. Przygotowalem mlotek w razie czego. No i okazalo sie szybko ze najlepiej bedzie jak sie sam w czola nim stukne , ze wczesniej nie zagladnelem do tego sklepu.
Wtedy jeszcze bylo tak ze wszyscy mi odradzali ze to niby tylko dla grafikow, a ja muze chcialem robic. I tak to do dzisiaj a juz sporo lat jem swieze jablka i pracuje na Apple compach.

Slowem, kto nie skosztuje ten sie nie dowie, jak smakuje jego psychczne zdrowie.

#7 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 października 2005 - 21:10

99.99% ze za jakieś 3 tyg skosztuje tego jabłuszka :D siostra zakupuje nowego iMac'a G5 :D

#8 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 22 października 2005 - 23:07

99.99% ze za jakieś 3 tyg skosztuje tego jabłuszka :D siostra zakupuje nowego iMac'a G5 :D


No widzisz...
Tylko sie nie przestrasz jak go otworzysz zeby mu np. RAM-u dodac.
Ja bylem pelen podziwu jak zobaczylem flaki tego modelu.
To moim zdaniem najlepszy comp jaki Apple wprodukowal.

A tak nawiasem mowiac to zeby on strasznie smigal musisz mu dodac najlepiej tej samej firmy (wlasciwie to koniecznie) jeszcze raz tyle RAM-u ile ma. Bedzie wtedy obslugiwal swoje 64Bit aplikacje. Tak przynajmniej ja zrobilem po rozmowie z kolega z Apple w compie mojego syna iMac G5, 20", 2GHz.

Wiesz Apple to nie jest tez taki super wujek. Daja minimalnie tak zeby wystartowal.
A Ty musisz wiedziec co bedziesz na nim robil i ile tego RAM-u potrzeba, oczywiscie w zaleznosci na jakich aplikacjach bedziesz pracowal. Aaaa tz. Twoja siostra.
A jaki to model bedzie??
ps. Najlepiej juz odrazu zamowic z odpowiednia iloscia RAM nie bedzie problemow z kompatybilnoscia RAM-u i specjal kosztami.

#9 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 22 października 2005 - 23:11

ta nowa G5 17" niestety narazie na ram nie bedzie miala kasy ;/

#10 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 23 października 2005 - 09:30

Ja nie polecam zakupu RAM'u w sklepach Apple, chyba że masz za dużo pieniążków...(ceny RAM'u to oni mnożą chyba przez dwa lub trzy zanim sprzedadzą zwykłemu zjadaczowi chleba!) Zgodzę się z Digiface'm, że iMac to chyba najlepsza maszynka ze stajni Apple (możliwości/cena), na dodatek nowa wersja jest wypaśna. RAM'u tak bardzo nie potrzebujesz, na początek 512 MB w zupełności wystarczy, jednak im więcej tym lepiej. Na mac'u naprawdę czujesz kopa jeśli dołożysz RAM'u. A pozatym, sam zobaczysz, że ta gra świeczki jest warta! :twisted: :twisted: :twisted:

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 23 października 2005 - 09:48

a ja myślałem, że to kolejna prowokacja :mrgreen: Pecetowcy siłą rzeczy są zmuszeni do analizy bebechów, gdyż jeżeli nie są np. od Della to części są wkładane dosyć przypadkowo. W stajni appla wystarczy patrzyć tylko na cenę (zazwyczaj im droższy tym lepszy) i oraz przeznaczenie. Ja mam ibooka, a więc dosyć tani model. Potrzebowałem mobilności i bardzo mi on odpowiada. Ale ten nowy imac też by mi się przydał 8)

#12 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 23 października 2005 - 10:58

jak mam rozumiec w cenniku zmiana ramu 512 - 209 zł czy to ze tylko wymieniają czy to ze doloza ???

#13 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 24 października 2005 - 00:38

jak mam rozumiec w cenniku zmiana ramu 512 - 209 zł
czy to ze tylko wymieniają czy to ze doloza ???


Nie wiem gdzie to napisane (jaki sklep) ale normalnie to jest cena ktora musisz doplacic za to ze dostajesz wiecej RAM.
Czyli w cenie RAM np. 1G jest odliczona cena 512 i to 209 zl powinno byc ta roznica.
Porownaj cene 512 i 1G powinno sie zgadzac. Za wymiane RAM sie nic nie placi, przynajmniej zaden szanujacy sie sklep nie pobiera takich oplat przy zakupie computera i RAM.

Pamietaj o tym co wczesniej pisalem lepiej miec RAM z jednej stajni niz potem kombinowac.
Jest wiele przypadkow ktore sie niepowodzeniem skonczyly. Pozytym w iMac G5 wruchamiaja sie wtedy 64bit i to juz przy starcie nawet jest widoczne. Tak ten model ma.

#14 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 24 października 2005 - 16:21

Digiface to ja nie jaze do nowiuscikich g5 dokupowac ram czy nie ??? a to był cennik z iSpotu w wrocu. i to chyba była cena kości nie wymiany nie wiem.

#15 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 24 października 2005 - 16:55

Digiface to ja nie jaze do nowiuscikich g5 dokupowac ram czy nie ??? a to był cennik z iSpotu w wrocu. i to chyba była cena kości nie wymiany nie wiem.



No pewnie ze dokup !!!!
Razem 1GB RAM wystarczy na poczatek.
Tylko 512 to troche jak bys na polgwizdka ten comp wykozystywal.
Tak jest w modelach iMac.

Nie znalazlem strony internetowej iSpotu.
Cennika tez nie ma.
Te 200 zl to poprostu dla mnie dodatkowa kosc 512 RAM w niemczech kosztuje okolo 50 Euronow wiec by sie zgadzalo.
Jesli zamowisz nowego G5 odrazu z 1Gb RAM do taki model dostajesz na 99% prosto z hurtowni z orginalnym RAM no chyba ze kolesie w iSpotu sami wkladaja jakis tani RAM.
Na to bym uwazal !!! Obie kosci 512 musza byc identycznego producenta !!!!!!!
Zadzwon i dowiedz sie szczegolowo. Czy ja ma zadzwonic ? Telefon do nich znalazlem.

Kurcze chyba naprawwde otworze sklep internetowy z Mac !!!!! Specjalnie nastawiony na Polske !!! Plakac sie chce jak na to patrze.....


(Droga zanim dostaniesz compa mysle ze w polsce to tak wyglada:
Apple w Irlandii prosto z fabryki wysyla do autoryzowanych hurtowni
SAD zamawia w hurtowni w niemczech,
potem przesyla do iSpotu
i na koncu jestes TY.)

#16 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 24 października 2005 - 16:58

nie no jak bedzie sie zamawiało to sie spyta :D i tyle

#17 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 24 października 2005 - 17:02

nie no jak bedzie sie zamawiało to sie spyta :D i tyle


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BLAD W SZTUCE KUPOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Blad w sztuce kupowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie jak sie bedzie zamawialo tylko teraz jak sie interesujesz !!!!!!!!!!!!!!!!
Decyzje podejmujesz jak wszystkiego sie dowiedziales !!!!!!!!!!!!!!!!!

"Mowisz uprzejmie ze dziekujesz za informacje i najprawdopodobniej byc moze jurto zadzwonisz i po przemysleniu zamowisz taki comp !!!!!!!!!!"

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BLAD W SZTUCE KUPOWANIA ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#18 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 24 października 2005 - 17:10

ok dzięki przekaze siostrze :D

#19 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 24 października 2005 - 17:18

ok dzięki przekaze siostrze :D


Prosze........
Mysle ze Twoja siostra moze sobie zaoszczedzic wiele niepotrzebnych nieporozumien i uniknac ewentualnego umijetnego wykozystania niewiedzy przez sprzedawce. :wink:

#20 eugeniusz.kam

eugeniusz.kam
  • 31 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 24 października 2005 - 18:55

to w takim razie nie dziwię się, że różnica w cenie pomiędzy salonem appla w Berlinie i w firmie SAD komp. PM G5 2.5 dual core wynosi ponad 1300 zł po zawyżeniu euro. Czy firma SAD nie może dokonać zakupu bezpośrednio z Anglii. Dlatego zastanawiam się czy kupować w firmie SAD Power Maca G5 z final cut studio czy wybrać się do Berlina. Na razie złożyłem propozycję co do upustu przy zakupie całości i czekam na decyzję. Zastanawia mnie tylko dlaczego oferowane są PM G5 z możliwością rozbudowy Ram tylko do 8GB czy to są jakieś wersje zubożone?. A propo nowego IMaca G5 czy na takim zestawie można pracować na final cut pro 5 i ewentualnie jaka potrzebna by była rozbudowa Ramu do swobodnej pracy, z tego co poczytałem podobno pamięci do IM G5 są dosyć drogie.

#21 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 października 2005 - 19:32

Kości do iMac'a G5 i PM G5 są takie same, jeśli się nie mylę. Zdaje się że te nowe PM mają inną pamięć, ale chyba nie.... zaraz sprawdzę.

iMac do FCP wystarczy, jednak PM będzie po prostu szybszy. iMac'a jak dopalisz masą RAM'u, zafundujesz zewnętrzny HD to móżesz się śmiało bawić z FCP. Moja rada - poświęć dzień i pojedź do salonu gdzie będziesz się mógł pobawić tymi dwoma kompami. W SAD'zie w Wawie mają stanowisko z FCP na PM, ale tych starych, nie wiem jakie tam są procki. Możesz popytać.
Jeśli chcesz kupić 8 GB RAM'u to się lepiej zastaanów czy cchesz thyle kasy stracić, bo jeśli kupisz to w SADzie to po prostu wtopisz kupę kasę. O tyle o ile podzielam obawy Digifac'a o kompatybilność RAM'u z mac'ami, ale według mnie bardzioej to dotyczy przenośnego sprzętu. Ja wrzucalem RAM do starych iMac'ów, nowego iMaca, PM G4 i G5 i wszystkie mają się dobrze, kupowałem po prostu Kingstomy, i tak wyszło o wiele taniej niż poprzez sklep Apple.

[ Dodano: 2005-10-24, 20:37 ]
Ok, teraz już wiem co w RAMie piszczy.

Stare PM G5 i iMac'i (bez iSight) mają kości:
PC3200 / DDR400 SDRAM

Nowe PM G5 (dual core) i nowe iMac'i (z iSight) mają:
DDR2 PC4200


Przy czym dla starszych modeli PM i iMac'a 1 GB kosztuje około 119 EUR'o a dla nowych (też 1 GB) 135 EUR'o, te ceny to nic specjalnego, mogą się pewnie zmienić.

Nowe iMac'i i nowe PM G5 mają nowszą pamięć! :twisted: :twisted: :twisted:

[ Dodano: 2005-10-24, 20:47 ]
Dodatkowo - nie czepiaj się tak tego RAM'u w PM G5, założę się że to pomyłka na stronie WWW, błąd w tłumaczeniu, polsza nie dostaje specjalnych wersji Apple "made for kraina niedźwiedzi polarnych" ;-)

BTW - ten nowy RAM (dla nowych PM G5 i iMac'ów z iSight) przy kościach 2 GB jest bajecznie drogiiiiii ! ! !
Zerknij może pod ten link, mają PM G5 DUAL 2.0 GHz (stary model) za ? 1.589,00 (bez VAT, VAT tutaj 19%). Może warto, to jest dual G5 w cenie nowego iMac'a G5, ja bym brał....
http://mailamac.nl/c...eTZAzI[category]=powermac

[ Dodano: 2005-10-24, 20:50 ]
I tak na marginesie - drogi Eugeniuszu, nie spamuj po całym forum ze swoim pytaniem.

Co do pracy na FCP, to może sprecyzuj co masz zamiar robić, bo może bez dual G5 nie ma co podchodzić. Bo do obróbki materiałów z kamery i robienia filmów nie za dużych, iMac G5 wystarczy, ale niech się wypowiedzą ludzie którzy z tym pracują.

#22 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 października 2005 - 19:54

Dlatego zastanawiam się czy kupować w firmie SAD Power Maca G5 z final cut studio czy wybrać się do Berlina.


Na Twoim miejscu bym rozważył ewentualne koszty obsługi gwarancyjnej i serwisowania komputera w Berlinie. Może się okazać, że lepiej dopłacić parę groszy i mieć serwis tu, na miejscu.

#23 eugeniusz.kam

eugeniusz.kam
  • 31 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 24 października 2005 - 20:07

Otrzymałem informację od przedstawiciela firmy już nie Sad lecz ISpot o przesłanie specyfikacji, będę czekał na odpowiedź odnośnie ceny PM G5 z Final Cut Studio. Napewno masz rację gdy różnica nie jest zbyt duża. Zastanawia mnie tylko to, że kiedyś jak dolar stał wysoko to cenę przeliczali na złotówki mnożąc przez wart. dolara teraz podają, że główną walutą jest euro. Jak by niebyło klient zawsze jest na końcu. Nawet zmiana firmy czy tylko nazwy nie spowodowała obniżki cen.

#24 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 października 2005 - 20:10

Ja mam do Berlina bliżej niż do jakiegokolwiek sklepu Apple w Polsce. I chyba następnego tam kupię. Będę liczył na pomoc Digiface :> Może jakiś zaufany sklep w Berlinie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych