Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podlaczenie iP4 do bmw 5 e60


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 nivepl

nivepl
  • 179 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2011 - 23:43

Witam Pytanie do posiadaczy bmw serii 5 E60, mam nadzieje ze sa tu tacy. Niedlugo planuje zakup takiego auta i mam kilka pytan. Bardzo dobrej jakosci audio jest dla mnie bardzo wazne ale zalezy mi tez bardzo na niezmienionym wygladzie wewnetrznym auta wiec chcialbym wykorzystac jak najwiecej bebechow fabrycznych, oczywiscie glosniki i wzmacniacze poszlyby na zlom ale jednostka centralna musi pozostac taka sama by nie szpecic auta. Glosniki i wygluszenie to pikus ale bardzo bym chcial miec mozliwosc podlaczania swojego iPhonea do sprzetu audio samochodu. Wiem ze niektore modele sa wyposazane opcjonalnie w wyjscie na iPoda. Moje pytania sa nastepujace: 1. Czy wyjscie na iPoda gwarantuje obsluge urzadzenia z kierownicy? Zmiana piosenek - kolejna/poprzednia? 2. Czy wyjscie na iPoda oznacza ze iPhone4 bedzie rowiez dzialal? zmiana piosenek, polaczenie do systemu glosnomowiacego? (prosze o odpowiedzi od osob ktore rzeczywiscie testowaly a nie te ktore domyslaja sie ze powinno dzialac....) 3. Jesli samochod nie bedzie mial podlaczenia iPoda to ile to kosztuje? Interesowaloby mnie placzenie z jakoscia cyfrowa ale sadze ze z calymi prawami do muzyki to chyba raczej nie mozliwe wiec bede sie musial zadowolic tym co jest... czyli polaczenie analogowe. 4. Jesli to nie takie proste to jakie sa opcje zastepcze? Jesli podlaczenie iPhonea nie bedzie takie proste to czy jest mozliwosc podlaczenia (zadne szitowskie transmitery radiowe nie wchodza w gre) powiedzmy pendrivea USB i takze zarzadzac muzyka z poziomu kierownicy? Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 czerwca 2011 - 02:08

Czy E60 z systemem Logic 7 Ci nie wystarczy? Tam masz 13 głośników i moim zdaniem to już naprawdę fajnie gra. Wszystko oryginalne bez przeróbek.

#3 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2011 - 06:46

Odpowiem jako posiadacz E60 sprzed liftu. ad 1 - de facto nawigowanie odbywa się z iDrive, czyli z gajgi (przynajmniej w modelu przed liftingowym) ad 2 - odpowiedź jest skomplikowana - aby odtwarzać muzykę potrzebna jest opcja USB + kabel do iPoda, bądź odpowiedni adapter snap-in w podłokietniku (najprostszy obsługuje tylko ładowanie i antenę GSM). Zestaw głośnomówiący wymaga opcji bluetooth i po nim działa. Ad 3 - jak to BMW - dużo, opcja USB to 1200-1300 zł na Allegro + montaż, w ASO ponad 2000. Przy czym połączenie jest analogowe, tzn dźwięk jest zawsze przesyłany po AUX (co prawda ze złącza 30 pin), z USB jest tylko sterowanie Ad 4 - na forum BMW klub PL masz w dyskusji opcje zastępcze, urządzenia montowane zamiast zmieniarki mi.in do sterowania iPodem - koszt około 2000 (jak zawsze).

#4 nivepl

nivepl
  • 179 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwca 2011 - 13:25

Dzeki za szybkie komentarze i informacje. Pare komentarzy:

Czy E60 z systemem Logic 7 Ci nie wystarczy?
Tam masz 13 głośników i moim zdaniem to już naprawdę fajnie gra.
Wszystko oryginalne bez przeróbek.

to bedzie second hand bmw, a przegladajac ogloszenia mniej wiecej 1 na 100 5tek jest wyposazona fabrycznie w Logic7.
O samym Logic 7 slyszalem ze gra dobrze ale nie sluchalem wiec wypowaidac sie nie moge. Zwiekszona do absurdu ilosc glosnikow (13!) nie gwarantuje lepszych wrazen dzwiekowych. Dotychczas dobrze dobrany i zestrojony zestaw dwudrozny plus subwoofer wystarczal mi absolutnie. Muzyka to dzwiek stereo a nie kino domowe.

ad 1 - de facto nawigowanie odbywa się z iDrive, czyli z gajgi (przynajmniej w modelu przed liftingowym)

Tak, mialem na mysli oczywiscie zespolenie z iDrive. W kierownicy (np od mpakietu) moga byc jedynie kontrolery wypuszczone i o to mi chodzilo.

ad 2 - odpowiedź jest skomplikowana - aby odtwarzać muzykę potrzebna jest opcja USB + kabel do iPoda, bądź odpowiedni adapter snap-in w podłokietniku (najprostszy obsługuje tylko ładowanie i antenę GSM). Zestaw głośnomówiący wymaga opcji bluetooth i po nim działa.

To bardzo uzyteczna informacja. Skad mam wiedziec czy auto jest wyposazone w USB? Czy jest to zakodowane w numerze VIN? Czy jednak juz trzeba indywidualnie opcje wyposazenia dodatkowego przegladac i szukac takiego bajeru?

Ad 3 - jak to BMW - dużo, opcja USB to 1200-1300 zł na Allegro + montaż, w ASO ponad 2000. Przy czym połączenie jest analogowe, tzn dźwięk jest zawsze przesyłany po AUX (co prawda ze złącza 30 pin), z USB jest tylko sterowanie

To moze spytam inaczej. Czy z wlasnych doswiadcen jestes zadowolony z czystosci dzwieku przesylanego miedzy iP a IDrive? 0 Szumuw, trzaskow i innych niespodzianek? Jakosc dzwieku w sluchawkach dousznych (oczywiscie nie fabrycznych) podlaczonych do iP oceniam bardzo przyzwoicie i nie zdarzylo mi sie miec jakies zastrzezenia. Fajnie by przy polaczeniu przez taki AUX nie wystepowaly zadne wspomniane powyzej niespodzianki...

Ad 4 - na forum BMW klub PL masz w dyskusji opcje zastępcze, urządzenia montowane zamiast zmieniarki mi.in do sterowania iPodem - koszt około 2000 (jak zawsze).

poprosze o link do tego dzialu bo nie moglem namierzyc, dzieki!

#5 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2011 - 14:16

Tak, mialem na mysli oczywiscie zespolenie z iDrive. W kierownicy (np od mpakietu) moga byc jedynie kontrolery wypuszczone i o to mi chodzilo.

Mam mpakietową kierownicę i poza głośnością nie mogę niczym sterować. Dwa programowalne przyciski nie dają się powiązać z opcjami sterowania iPhone.

To bardzo uzyteczna informacja. Skad mam wiedziec czy auto jest wyposazone w USB? Czy jest to zakodowane w numerze VIN?


Jeżeli USB jest założone fabrycznie to będzie widoczne w VIN, poproś na BMW Klub PL, w odpowiednim wątku, to Ci rozkodują VIN i wypiszą listę wyposażenia (ja tak zrobiłem jak kupowałem własną).

To moze spytam inaczej. Czy z wlasnych doswiadcen jestes zadowolony z czystosci dzwieku przesylanego miedzy iP a IDrive?


Tak, ale nie jestem audiofilem, nie potrafię ocenić czy dźwięk spełni kryteria osób takowymi będącymi.
Jak dla mnie nic nie szumi, nie trzaska. Dynamika dźwięku też wydaje się być ok, z tym, że ja mam prawie czterdziestkę na karku :D


poprosze o link do tego dzialu bo nie moglem namierzyc, dzieki!


tu masz wątek o tym interface BMW-klub.pl • Zobacz temat - [E60] Instalacja interfejsu iPod/USB DENSION Gateway 500

BTW - widzę, że i tam zadałeś to samo pytanie.

#6 nivepl

nivepl
  • 179 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwca 2011 - 14:27

Mam mpakietową kierownicę i poza głośnością nie mogę niczym sterować. Dwa programowalne przyciski nie dają się powiązać z opcjami sterowania iPhone.

No to tu mnie zmartwiles;( bylem prawie pewien ze z kierownicy bede mogl choc proste Next/Previous uskuteczniac ;( - nie powiem, jestem negatywnie zaskoczony...

Tak, ale nie jestem audiofilem, nie potrafię ocenić czy dźwięk spełni kryteria osób takowymi będącymi.
Jak dla mnie nic nie szumi, nie trzaska. Dynamika dźwięku też wydaje się być ok, z tym, że ja mam prawie czterdziestkę na karku :D

Spokojnie, audiofilem nie jestem ale fabryczne glosniki w poprzednich autach (bmw3 i vw passat) zawsze ladowaly na smietniku. Prosta instalacj i firmowe glosniki potrafia cuda jesli montowane przech fachowca (nie mam siebie na mysli;)) Chodzilo mi o to zeby nie bylo takiej partologii jak z tymi generatorami fal radiowych. Ale jesli nie ma zadnych skutkow ubocznych to mi to wystarczy. Bardziej mnie ten brak mozliwosci sterowania z kierownicy zmartwil;(

BTW - widzę, że i tam zadałeś to samo pytanie.

Tak, ale jak widac bez zadnego odzewu. Dzieki za info i link, jak bede chcial sie czegos wiecej dowiedziec to bede pytal dalej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych