Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nakładanie dwóch ujęć na siebie w iMovie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sylvinho

sylvinho
  • 3 postów

Napisano 31 maja 2011 - 16:26

Na początku chciałbym się przywitać. Mimo że już trochę czasu minęło od rejestracji, dopiero teraz jest okazja, aby się wypowiedzieć. Tą okazją jest, niestety, problem na jaki napotkałem ostatnio (gwoli ścisłości - sprawdziłem forum, ale nie znalazłem rozwiązania [choć być może szukałem ze złymi słowami...]). Podczas montażu filmów korzystam z iMovie. Ostatnio chciałem nałożyć ujęcie X na ujęcie Y tak, aby było widać obraz z ujęcia X, ale dźwięk miałby być słyszalny z ujęcia Y. Konkretnie mówiąc gość opowiada o jakimś wydarzeniu, ale nie chcę, aby cały czas było widać jego twarz. Chciałbym, aby w czasie gdy mówi przewijały się inne obrazy. Rozwiązania jednak nie znalazłem. Jeśli powieliłem temat - przepraszam. Pozdrawiam

#2 Spoxzielo

Spoxzielo
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwca 2011 - 18:26

Na początek musisz w preferencjach iMovie włączyć opcję Pokazuj narzędzia zaawansowane. Potem zaznacz fragment klipu X który chcesz nałożyć i przeciągnij go na dłuższy Y które chcesz przykryć, rozwinie się menu z którego trzeba wybrać pozycje "nałóż klip". Gdy klikniesz dwa razy na klip X który jest nad klipem Y w zakładce dźwięk suwak Głośność ustaw na 0%. Na zakładce Klip natomiast warto zaznaczyć opcję "Płynne nałożenie klipu". W zasadzie to tyle.

#3 sylvinho

sylvinho
  • 3 postów

Napisano 06 czerwca 2011 - 18:03

Hej, bardzo dziękuję za pomoc, ale to co radzisz niestety nie działa :( Tak jak poradziłeś, przeciągnąłem klip X do projektu. Potem próbowałem na ten klip nałożyć krótszy klip Y. Ale zamiast nałożyć się, on wchodzi pomiędzy dwie części klipu X. Żadne menu się nie rozwija z możliwością wybrania jakiejś opcji. Powiedziałeś, że mam włączyć opcje zaawansowane, ale potem nie wyjaśniłeś, do czego mogą się one przydać. Być może w tym problem...? Pozdrawiam!

#4 Spoxzielo

Spoxzielo
  • 102 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2011 - 18:14

Zaznaczasz klip na dole w bibliotece wydarzeń, zaznaczasz np jego 3 sekundy tak żeby była taka żółta obwódka, następnie przeciągasz go w górne okno na klip (nie pomiędzy 2 inne klipy tylko na jakiś klip). Powinien pojawić się zielony plusik po najechaniu i zwalniasz przycisk myszy.

Włączenie opcji zaawansowanych powoduje że po włączeniu tej opcji menu które się wyświetli po przeciągnięciu jednego klipu na drugi będzie wyglądać tak

Dołączona grafika

bez włączenia tej opcji wygląda tak

Dołączona grafika

Po włączeniu opcji w preferencjach z tego dużego menu musisz wybrać Nałóż klip.

(na podstawie wersji iLife 11)

gdybyś nadal nie rozumiał obejrzyj krótki film zrobiony na szybko

http://www.youtube.com/watch?v=2XCsohBweDc

#5 sylvinho

sylvinho
  • 3 postów

Napisano 06 czerwca 2011 - 18:41

Jestem pod wrażeniem Twojego opisu :) Jeszcze raz wielkie dzięki. Chyba wiem, z czego wynikają moje problemy. Ty masz iLife 11. Mój to niestety tylko iLife 08. Chyba czas zaktualizować sobie OSX do Snow Leoparda, a iLife'a do 11...

#6 rseredyn

rseredyn
  • 31 postów

Napisano 28 czerwca 2011 - 12:28

Jak to zrobić na iMovie 08 Wydaje mi się, że jest możliwe zrobienie miksu obrazu z inną ścieżką dźwiękową nawet w iMovie 08. Najpierw podziel (wydziel) clip na którym pracujesz i z którego chcesz zostawić tylko ścieżkę dźwiękową. Dla tego clipu powinna być dostępna opcja wydzielenia ścieżki dźwiękowej (jeżeli się nie mylę jest to w iMovie 08). Skasuj ten clip, pozostawiając ścieżkę dźwiękową. I teraz w to miejsce wsadź clip, który masz na zastępstwo, wyciszając w nim jego ścieżkę dźwiękową na 0%. Oczywiście trzeba wszystko ręcznie wyrównać dopasować czasy. Dawno temu miałem iMovie 08 nie daję głowy że to działa w tej wersji, ale sprawdzić warto. Rafał

#7 Counterfeit

Counterfeit
  • 17 postów
  • Skądz lasu

Napisano 12 lipca 2011 - 20:36

szacunek za takie podejście do odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych